צור עימנו קשר

חדשות

"עוזב מפאת חוסר זמן"

מנכ"ל הקרן לפיתוח, קובי עמר, הודיע השבוע לקברניטי העירייה על התפטרותו- ארבע שנים לאחר שנבחר לתפקיד. גורמים שונים טוענים כי עזיבתו של המנכ"ל קשורה בדו"ח מבקר העירייה לשנת 2016, שהעביר ביקורת על הליך מינויו ועל "החזר ההוצאות" שקיבל, אולם עמר מצידו דוחה את הדברים: "מדובר במהלך שחשבתי עליו הרבה מאוד זמן"

פורסם

בתאריך

מנכ"ל הקרן לפיתוח, קובי עמר, הודיע השבוע לראש העירייה אליהו זוהר ולממלא מקומו, שמעון חזן, על התפטרותו מהתפקיד לאחר ארבע שנים. לדבריו של עמר, הסיבה לפיטורים היא לוח זמנים צפוף, שכן בנוסף לתפקידו בקרן לפיתוח הוא משמש כמנהל אדמיניסטרטיבי בבית הספר "דרכא" בעיר.

אלא שלמרות דבריו של עמר, טוענים גורמים שונים כי הסיבה בגינה יעזוב בקרוב עמר את התפקיד היא חוסר גיבוי מצד קברניטי העיר ביחס לדו"ח מבקר העירייה, בו נטען כי אופן מינויו של עמר נעשה בצורה לא תקינה.
על פי הדו"ח, שמתייחס לשנת 2016, נמצא כי כלל לא קיימים מסמכים או תיעודים אשר מעידים על כך שהדירקטוריון פעל לפי הקבוע בחוק, הקובע כי דירקטוריון הקרן מחויב בביצוע הליך מסודר ורב-שלבים לשם בחירת המנכ"ל, בהם פרסום מודעה, הקמת ועדת איתור ובדיקת תנאי סף – בדומה להליך מכרז

לדברי המבקר, בדירקטוריון הקרן פעלו בצורה לא תקינה כאשר קיבלו את חוות דעתו של היועץ המשפטי של הקרן, ובחרו למנות מנכ"ל ללא מכרז כלל. "על אף שמנכ"ל הקרן, קובי עמר, נבחר באופן זמני, על דירקטוריון הקרן היה לפעול למינוי מנכ"ל קבוע, ולהסדיר את כהונתו על פי הנחיות משרד פנים", הסביר אז מבקר העירייה, איתי קורן.

בתוך כך, בדק המבקר גם את נושא השכר של מנכ"ל הקרן, שם נמצא כי שכרו של עמר נקבע על סך 9,000 ש"ח מידי חודש, שניתנו לו לכאורה בגין "החזר הוצאות".
קורן קבע כי הוצאות השכר אמנם גובו בחוות דעת משפטית שהוזמנה על ידי אנשי הקרן, אולם הוסיף כי זו נכתבה באופן כללי וללא כל הסתמכות על פרוטוקול הישיבה.

עמר מנגד, טען השבוע בשיחה עם "המקור" כי אין כל קשר בין הדברים, "מדובר במהלך שחשבתי עליו הרבה מאוד זמן, בלי קשר לתוצאות דו"ח המבקר. חשוב לציין שאני עושה את עבודתי בהתנדבות", סיפר עמר.
לזכותו יכול לזקוף עמר מספר פרויקטים עליהם הייתה אמונה הקרן לפיתוח בתקופתו כמנכ"ל, בהם 'בית הספר של החופש הגדול'- שעבר מניהולו של קבלן חיצוני לתחום שיפוטה של הקרן, בית הספר לכדורגל, תכנית ניצנים, הארכת משך הקייטנות לילדי הגן למשך חודש ימים ועוד מספר פעולות אשר נעשו במהלך ארבע השנים האחרונות.

בשיחה עם מערכת "המקור" הסביר עמר כי ההחלטה לעזוב גמלה בליבו זמן רב, ולאחר שהרגיש כי מימש את מרבית הפרויקטים אותם שאף לבצע הוא הודיע בלב שלם על סיום תפקידו, "מרגע כניסתי לקרן החלטנו לבצע תהליכים עמוקים, שהביאו את הקרן מגרעון תקציבי ליתרות זכות. לקחנו על עצמנו פרויקטים רבים, שאת פירותיהם אנו רואים היום ונראה גם בעתיד, ועל כך אני שמח", אמר המנכ"ל היוצא, שהוסיף: "אני עוזב את הקרן בראש מורם ובידיעה שהיא נמצאת במקום הרבה יותר טוב מאשר המקום בו הייתה שקיבלנו אותה. אני עוזב מפאת חוסר הזמן".

כעת, למרות עזיבתו של עמר, לא מתכוונים בקרן לפיתוח למהר ולמנות מנכ"ל חדש וקבוע, ונראה כי אחד מחברי הדירקטוריון ימונה למנכ"ל זמני- עד לאחר הבחירות המקומיות, שייערכו באוקטובר. "אני מצר על התפטרותו של קובי עמר, שעשה המון בתור מנכ"ל הקרן ואני מברך אותו על כך", אמר יו"ר הקרן לפיתוח, שמעון חזן, שהוסיף: "כרגע אנחנו לא מתכוונים למנות מנכ"ל חדש, כיוון שמדובר בהליך ארוך שיכול לגלוש לתקופת הבחירות ואנחנו לא רוצים בכך. הגשתי בקשה ליועץ המשפטי של הקרן למנות את אחד מחברי הדירקטוריון למנכ"ל זמני, ולאחר הבחירות נבחר מישהו קבוע", סיכם חזן.

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.