צור עימנו קשר

חדשות

עו"ד בצלאל מזרחי: "לבטל את ההסכם עם באר טוביה. דורשים את הצדק והיושר"

ממלא מקומו של ראש העירייה תקף הערב (שני) בצורה חזיתית את הסכם ההכנסות עם המועצה האזורית השכנה, ואמר כי מה שהיה נכון עבור העיר בעבר לא בהכרח נכון עבורה היום. "נפגשנו עם ראש העירייה ודרשנו לפעול להקמת ועדת גבולות. קריית מלאכי לא תמשיך להיות סמוכה על שולחן השכנה העשירה"

פורסם

בתאריך

שותפיו הטבעיים והמרכזיים של ראש העירייה אליהו זוהר, חברי סיעת 'המאמינים' ובראשם סגן ראש העירייה בצלאל מזרחי, תקפו בצורה חריפה את הסכם ההכנסות עם המועצה האזורית באר טוביה ודרשו מראש העירייה לבטלו ולפעול למען הקמת ועדת גבולות בין הרשויות. כך נודע הערב (שני) ל"המקור".

דרישתם של חברי סיעת "המאמינים", שבאה לידי ביטוי בדבריו החד משמעיים של סגן ראש העירייה ויו"ר הסיעה, עו"ד בצלאל מזרחי, מגיעה על רקע החלטת כלל ראשי סיעות הקואליציה בממשלה לפזר את הכנסת ולקבוע מועד מוסכם לבחירות, שייערכו ככל הנראה בתשיעי באפריל 2019. "בשונה מבעבר, היום יש שרים בממשלה שקשובים לצרכיה של קריית מלאכי, ובראשם שר הפנים אריה דרעי", אמר הערב (שני) בשיחה עם "המקור" ממלא מקום ראש העירייה, עו"ד בצלאל מזרחי, שאישר למעשה את דרישת סיעתו לבטל את הסכם ההכנסות עם המועצה האזורית השכנה. "אכן דרשנו, בפגישה עם ראש העירייה, ללחוץ על הממשלה לקבל הכרעה וללכת לוועדת גבולות, ולא רק ועדת הכנסות", אמר מזרחי, שציין כי הוא וחברי סיעתו, הנחשבים לשותפים מרכזיים בקואליציה של ראש העירייה זוהר, אינם מעוניינים בחידוש ההסכם עם באר טוביה. "אנחנו דורשים את הצדק והיושר. קריית מלאכי עיר במצב סוציו אקונומי נמוך, ולכן לא יכול להיות שנמשיך להסתמך על תרומות ממועצה עשירה. במקום שידונו איתנו על חלוקת הכנסות, אנו דורשים שידונו על הגבולות. מה שדרור שור עשה היה בסדר לאותה תקופה, אך היום אנחנו בסיטואציה שונה בה היחס של שרי הממשלה אלינו שונה לחלוטין. מספיק להסתכל על היחס של אריה דרעי לעיר והמיליונים שזרמו אליה בקדנציה האחרונה. כיום יש ועדה מקצועית, ואנחנו רוצים שהיא תדון בחלוקת גבולות ולא בחלוקת הכנסות".

ביטול ההסכם בין הרשויות עשוי להשפיע על שתיהן הן בטווח הקצר והן בטווח הארוך, שכן עבור קריית מלאכי מדובר יהיה באיבוד מיליוני שקלים בתחומי החינוך, התרבות והספורט (כפי שבא לידי ביטוי בתקציב 2019), ואילו באר טוביה מצידה עלולה להסתכן באיבוד קרקעות לטובת שכנתה.

כל הפרטים, כולל דבריו המלאים של עו"ד מזרחי ותגובות הרשויות- ביום חמישי בגיליון שלנו!

זוהר. איך יגיב לדרישת שותפיו? (יח"צ)

אביבי. ועדת גבולות? (יח"צ)

לחץ להמשך קריאה
3 תגובות

3 Comments

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  26/12/2018 ב 10:36

  ראשי הפלגים של העדה התמנית.הטוניסאית.והבוכרית מתוכננים לסגור את הכביש העובר בתוך שכונתם ומוביל בהמשכו למושב באר טוביה.

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  25/12/2018 ב 17:18

  אל תשכחו שהמזרחי הזה שרוצה להוציא אותנו לצמתים.עולה לנו כל שנה למעלה מ600 אלף ש"ח.אם הוא חושב להפוך אותנו לפלג הירושלמי קודם שיוותר על משכורתו החזירית

 3. תושב העיר לשעבר

  24/12/2018 ב 20:02

  אתה צודק מזרחי
  גדלתי בקריית מלאכי ואני חושב שמגיע לה לגדול ולהתפתח אפילו על חשבון באר טוביה הענקית והעשירה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.