צור עימנו קשר

חדשות

עובדת התלוננה: עובד הטריד אותי מינית

פורסם

בתאריך

עובדת מנהלה בעירייה פנתה למנכ"ל, תמיר היזמי, וטענה כי הוטרדה מינית באופן מילולי על ידי עובד ממחלקת הרווחה. העובד זומן לבירור, הכחיש את הטענות וננזף. העובדת אינה מתכוונת להגיש תלונה במשטרה

עובד במחלקת הרווחה של העירייה זומן בתחילת השבוע החולף לשיחת בירור דחופה אצל מנכ"ל העירייה, תמיר היזמי, לאחר שעובדת זוטרה ממנו התלוננה כי הוא אמר לעברה ביטויים מיניים פוגעניים ובכך הטריד אותה. אף שהכחיש את הטענות נגדו, העובד ננזף על ידי מנכ"ל העירייה. בעירייה סירבו להתייחס השבוע לדברים ולאפשרות שנרשמה לחובתו של העובד הערה לתיק האישי – אפשרות המוכחשת לחלוטין מצידו של העובד. בכל מקרה העובד, הנחשב לאחד מוותיקי העובדים בעירייה, נצמד לטענתו כי האירועים הנטענים נגדו לא התרחשו, וכי גם אם האירוע התרחש והוא אינו זוכר אותו – לא הייתה בליבו כל כוונה לפגוע והדבר נעשה ללא זדון.
הפרשה החלה ביום ראשון בשעות הבוקר, אז פנתה עובדת עירייה צעירה למנכ"ל העירייה, תמיר היזמי, המשמש גם כממונה על יישום החוק למניעת הטרדות מיניות בעירייה. היזמי שמע את גרסתה של העובדת, שאנו נמנעים לחשוף את שמה עקב צנעת הפרט, והחליט לשתף בפרטים את מנהלת מחלקת הרווחה, יואלה תבור. תבור חיזקה את עדותה של העובדת, ובעקבות כך זומן העובד לשיחה בלשכתו של היזמי. בשיחה נכחו היזמי, תבור והעובד עצמו.
לאחר שהוצגו בפניו החשדות נגדו, הכחיש אותם העובד מכל וכל. גם לאחר שנטען כלפיו כי זהו אינו המקרה הראשון לכאורה שבו אירועים מהסוג הזה מתרחשים, וכי בידי העירייה עדות נוספת להתנהגות בלתי הולמת מצידו, התמיד העובד בהכחשתו. היזמי לא קיבל את גרסתו של העובד, והחליט לנזוף בו.
לפי גורמים בכירים בעירייה, אין בכוונת העובדת לפנות בתלונה למשטרה שכן הבירור שנעשה בתחומי העירייה מספק והשיג את מטרתו. "ההחלטה נמצאת בידיה של העובדת, אבל זה שעד עכשיו היא לא פנתה למשטרה אומר שהיא כנראה גם לא תעשה את זה", אמר פקיד בכיר ל"המקור". יש להדגיש כי טענותיה של העובדת נגד העובד נוגעות להטרדה מינית מילולית, ואינה כוללת מגע פיזי כלשהו.

"המקסימום – טעם רע"

העובד עצמו הכחיש כאמור את המיוחס לו. השבוע הוא טען בפניי מקורביו כי מעולם לא הטריד מינית איש או אישה. "כולנו מספרים לפעמים בדיחות גסות או זורקים הערות תמימות, אם מישהו מפרש אותם כמשהו פוגעני יש ולהתנצל על כך, אבל אין להפוך את זה לפרשייה פלילית", דברי גורם בסביבתו של העובד, "המקסימום שיש פה זה טעם רע ופירוש מוטעה. טוב לדעת שצריך להיזהר גם בזה".
בעירייה אמרו מנגד כי הם מתייחסים למקרה במלוא הרצינות, וכי לא יאפשרו אירועים מהסוג הזה במקום העבודה. באופן רשמי אמנם ציינו בדוברות העירייה כי "עקב צנעת הפרט איננו מתייחסים לנושאי עובדים בתקשורת", אך גורמים הבקיאים בפרטים אמרו כי מיד עם קבלת המידע פעל המנכ"ל באופן מהיר וללא דיחוי כדי לברר אותה. "הבהרנו לעובדת שההחלטה האם לפנות למשטרה מצויה בידיה ואין לנו כוונה להתערב בהחלטתה", הוסיף ואמר פקיד בכיר, "אנחנו מתכוונים לגבות את העובדת בכל החלטה שלה".

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.