צור עימנו קשר

חדשות

עובדה מוגמרת?

אחרי הסכם המימון לבניית תחנת הכוח, החלו בשבוע שעבר עבודות הפיתוח לקראת הקמתה- וזו עתידה להיות מוכנה בתוך כשנתיים בלבד. במטה המאבק שומרים על אופטימיות: "מקווים שהשר יובל שטיינץ יתפכח ויבטל את הגזרה"

פורסם

בתאריך

שלושה חודשים לאחר חתימת הסכם המימון בין משרד האנרגיה לחברות שנות, במסגרתו סוכם על הקמת תחנת הכוח בסמוך למושב תימורים, החלו בשבועות האחרונים הקבלנים בעבודות הפיתוח לקראת הקמת תחנת הכוח.

כזכור, לפני כשלושה חודשים חתמה המדינה הסכם מימון בין החברות "איי. פיי. אם" לבין "דויטשה בנק" ו"בנק הפועלים" לבניית תחנת כוח בסמוך למושב תימורים, זאת לאחר 11 שנים של עיכוב. הצפי של משרד האנרגיה והחברות הממנות הוא כי כבר בשנת 2020 תפעל תחנת הכוח בהספק של 450 מגה וואט, ותספק כ-%3.5 מצריכת החשמל בישראל.

עם קבלת ההודעה אודות חתימת ההסכם- החלו תושבי המועצה האזורית באר טוביה וקריית מלאכי לפעול על מנת לבטל את הגזרה. לפני כחודש, הודיעו מנהלי המאבק כנגד הקמת תחנת הכוח על הקמת מחאה מחודשת נגד הכוונה להתחיל בעבודות להקמת התחנה, ואף קיימו הפגנה בשטח בו אמורה לקום תחנת הכוח, יחד עם ארגון גרינפיס (מלכ"ר למען הגנת הסביבה). "קיימת קבוצה מצומצמת של תושבים, המורכבת מתושבי תימורים ואביגדור. ארגון גרינפיס פנה אלינו וביקש שנגיע יחד על מנת לערוך הפגנה במקום. הם יגיעו עם האנשים שלהם ויצלמו את הכל. מאז ההודעה על הקמת התחנה התחלנו שוב להיפגש לדיונים, במטרה לבחון כיצד ממשיכים לפעול. זוהי הסנונית הראשונה", אמרה אז אדווה דרור, אחת ממובילות המחאה.

כעת, עם ההודעה על תחילת הבנייה בשטח תחנת הכוח, סיפרו במטה המאבק כי מאז ההודעה על הקמת תחנת הכוח וההפגנה שנערכה לאחר מכן הם צופים בגידול אצל התושבים אשר מעוניינים לתת יד למאבק, "ישנם צעירים רבים, חלק גדלו פה וחזרו כעת וחלק שהגיע לכאן מתוך אמונה שאפשר להפריח את האזור. כעת הם מצטרפים אלינו וכבר בימים הקרובים נערוך פגישה שלאחריה נדע כיצד לפעול", אמרו שם השבוע.

למרות הדברים המעודדים, במטה המאבק ישנה אכזבה מהתנהלותן של הרשויות המקומיות וכן מאנשי הרשות המחוקקת, "יש לנו מסמכים שנצטרך להעביר למשטרה על מנת לחקור את כל ההסכם הזה. בנוסף לכך, ישנן המלצות של מומחים שקובעים שאסור להקים תחנת כוח באזור. אנחנו מקווים שהשר יובל שטיינץ יתפכח ויבטל את הגזרה", אמרו במטה המאבק, והוסיפו כי על הרשויות המקומיות העדיפו שלא לדבר והסתפקו בלומר "לא נעשה מספיק מצידם".

עוד סיפרו במטה המאבק כי למרות המאבק שנמשך כבר יותר מעשור התאכזבו מחוסר העניין שמגלה הציבור בקריית מלאכי בנושא, "קריית מלאכי מדברת על גדילה של קרוב ל-100 אלף תושבים ויותר, אך למרות זאת כרגע אין במטה המאבק אף תושב מקריית מלאכי. מדובר פה בעתיד המשותף לנו ולהם, והיינו מצפים לראותם יחד איתנו במאבק הזה", סיכמו.

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.