צור עימנו קשר

חדשות

סיפור הצלחה

חול המועד שמח: יומיים גדושים באירועים, בהם פסטיבל האביב והופעתו של הזמר יניב בן משיח, הוכתרו בשבוע שעבר כהישג גדול. אלפים השתתפו, ובעירייה כבר נערכים ליום העצמאות // אלבום התמונות המלא מהאירועים: בפייסבוק "המקור"

פורסם

בתאריך

שבועות ארוכים של היערכות מדוקדקת השתלמו לבסוף, ופסטיבל האביב שהתקיים בימים שני ושלישי בשבוע שעבר, במהלך חול המועד פסח, הוכרז בסופו כהצלחה גדולה. כרבבת משתתפים, תושבי קריית מלאכי, יישובי הסביבה וגם כאלו שהגיעו מיישובים מרוחקים יותר, בזכות הקידום לו זכה הפסטיבל גם בכלי התקשורת הארציים – נהנו מהאירוע בו הושקעו כ-700 אלף שקלים.

הפסטיבל, שהחל ביום שני בבוקר כלל עשרות תחנות שונות שעסקו בנושאים הקשורים לאיכות הסביבה, מיחזור מוצרים, שמירה על הניקיון וכדור הארץ, מופעים אומנותיים וסדנאות יצירה על טהרת החומרים הממוחזרים, מהם בנו הילדים מוצרים שונים אותו יכלו גם לקחת איתם לביתם.

ברחבי הפארק, שהופקע כולו לטובת הפסטיבל, ושמרבית חלקיו כוסו בצלליות ענק שבנו עובדי העירייה, נפרסו גם משחקים שונים מהם נהנו בעיקר המשתתפים הצעירים יותר בפסטיבל. בנוסף, הוצבו על העצים שלטים ועליהם עובדות מדעיות מרתקות על ענייני סביבה, מיחזור והצורך המשמעותי בשימוש מוגבר בחומרים ממוחזרים למען המשך קיומו של המין האנושי גם בעוד מאות רבות של שנים.

מפיקי האירוע העמידו את עלות ההשתתפות בסדנאות על סכום מזערי יחסית של עשרה שקלים בלבד לארבע סדנאות. מחיר של 2.5 שקלים בלבד לסדנא אפשרה למגיעים לפסטיבל – בעיקר ילדים אך גם לא מעט מבוגרים – להשתתף בסדנאות רבות וללמוד בדרכים יצירתיות על חשיבות המיחזור והיכולת לעשות שימוש מחודש במוצרים ממוחזרים, וכך לסייע בשמירה על הסביבה וגם לחסוך בכסף. במהלך שתי היממות הופיעו בפסטיבל כוכבי ילדים שונים, ביניהם להקת "כוח הקצב", כוכב תכנית הטלוויזיה "שכונה", דניאל מורשת וכן השחקנית הישראלית תותי ניניו, המפורסמת מתפקידה בתכנית הילדים "גאליס".

פסטיבל אביב מתקיים מידי שנה ומיקומו נודד מעיר לעיר. מדובר ביוזמה של איגוד ערים לאיכות הסביבה אשקלון, אשר בראשותו עומד חיים אברג'יל המשמש גם כראש המועצה האזורית שפיר, הסמוכה לקריית מלאכי. מטרת הפסטיבל, שממומן רובו ככולו על ידי איגוד הערים, היא להעלות את המודעות בקרב הציבור לחשיבותה של איכות הסביבה.

פסטיבל אביב (4)

הזמר יניב בן משיח במהלך הופעתו\

"אני מודה לחיים אברג'יל שהעניק לנו את הזכות לארח את הפסטיבל, ולעובדי העירייה שעמלו וטרחו למען הצלחת האירוע", אמר ראש העירייה, אליהו זוהר, שנשא דברים מול אלפי המשתתפים בפסטיבל. "נמשיך לפעול בדרך דומה על מנת לשנות את תדמיתה של קריית מלאכי, כך שתהפוך לעיר שוקקת חיים בתחום החינוך, המסחר והתרבות".

בערב יום שלישי, שעות ספורות לאחר שפסטיבל האביב ננעל, שבו ופקדו אלפים את הפארק – הפעם לטובת הופעתו של כוכב הזמר החרדי יניב בן משיח. "היה מופע מדהים שכל הגורמים, ובראשם ראש העירייה, נרתמו להצלחתו", אמר חבר המועצה בצלאל מזרחי, הממונה על המחלקה לתרבות תורנית, שהפיקה את הערב. "אחד הדברים ששמתי לנגד עיני כאשר נכנסתי לתפקיד היה להביא לכאן מופעים בעלי גוון תורני כמתחייב, אבל במקביל לשים דגש על כך שהמופעים יהיו כאלו שמתאימים לכל סוגי האוכלוסייה, ולא רק לציבור הדתי והחרדי", הוסיף חבר המועצה מזרחי.

ההופעה של בן משיח מצטרפת למופעים קודמים שאורגנו על ידי המחלקה לתרבות תורנית, ובהן פסטיבל הכלייזמרים שנערך בימי חול המועד סוכות בשנה שעברה והופעתו של הזמר שולי רנד שהופיע במתנ"ס העירוני בחודש דצמבר האחרון. בימים אלו נערכים במחלקה לאירועי הקיץ המתוכננים, בהם שחזור של פסטיבל הכלייזמרים וכן הופעה נוספת של הזמר שולי רנד – הפעם לציבור הרחב. גם הזמר אודי דוידי צפוי להגיע לאירועי הקיץ המתוכננים, שייפרסו על פני יומיים שלמים, ככל הנראה בחודש אוגוסט.

לחץ להמשך קריאה