צור עימנו קשר

חדשות

"סימנו אותי. קברניטי העירייה מתנהלים כמו ארגון פשע"

הפקח שהועלה לשימוע לפני כשבועיים פוטר בשבוע שעבר באופן רשמי, ויצא במתקפה חריפה כנגד קברניטי העירייה ואנשי מחלקת הפיקוח. "אני יודע על המון דו"חות שחילקתי ובוטלו בגלל קרבה לאנשי עירייה. רצו לפטר אותי ובסוף עשו זאת", אמר הפקח המפוטר. העירייה בתגובה: "טענות שקריות"

פורסם

בתאריך

שבועיים לאחר השימוע שנערך לאחד הפקחים ממחלקת הפיקוח העירוני, עליו פורסם כאן ב-"המקור", קיבל בשבוע שעבר הפקח את מכתב ההתפטרות- שהפך אותו לשלישי בתוך שלושה חודשים שעוזב את המחלקה בטונים צורמים.
במכתב ההתפטרות שנמסר לפקח נכתב כי סיבת ההתפטרות היא שהוא איננו מתאים לתפקיד "פקח עירוני", אולם מבדיקת "המקור" עולה כי ממש באותו היום בו הוזמן הפקח לשימוע, ה-8/2/18, הועלו לגביו טענות מצידו של אורי אברהם, מ"מ אחראי פקחים בשיטור העירוני, שגרס כי הפקח המפוטר תקף וקילל אותו, וכן טען כי הוא מודע למעשים לא כשרים שנעשים לכאורה בשורות המחלקה.
אלא שמנגד, טוען הפקח המפוטר כי הסיבה לסיום עבודתו היא אי רצונם של מנהל מחלקת הפיקוח, ציון מלכה וראש צוות הפקחים, אורי אברהם, לראות אותו בתפקיד: "מהרגע הראשון שנתבקשתי לצאת ולחלק דו"חות אמרתי לציון מלכה שלא עברתי הסמכה בשביל זה, ושיש עוד קורס שאני צריך לעשות. הוא בכל זאת הכריח אותי לצאת ולחלק דו"חות", אמר הפקח, שהטיל פצצה: "כאשר הדו"חות ניתנו לאנשים בעלי תפקיד בעירייה ידעו מיד באותו היום לבטל אותם. אני יודע על המון דו"חות שאני חילקתי שבוטלו בגלל קרבה לקברניטי העירייה", אמר הפקח המפוטר, שהוסיף כי הטענות לפיהם תקף מילולית את אנשי המחלקה הם חצאי אמיתות, ומעשה נקם מצידם של מלכה ואברהם שנאמרו בעקבות ויכוח בין הצדדים שעלה לטונים גבוהים: "כבר בעבר טענתי שהם סימנו אותי. הם רצו לפטר אותי, ובסוף עשו זאת".
הפקח לשעבר לא חסך ביקורת גם מקברניטי העירייה, "פגשתי את ראש העירייה אליהו זוהר ומנכ"ל העירייה תמיר היזמי ואמרתי להם שהם מתנהלים כמו ארגון פשע. מנסים להעליל עלי עלילות על מנת לפטר אותי", אמר, והוסיף בפני שני הקברניטים כי: "מלכה, יחד עם אורי אברהם ושרון טוויטו, עובדת המוקד העירוני, החליטו לעשות הכל בשביל שיפטרו אותי הכי מהר שאפשר".
לטענתו של הפקח, בשיחה שקיים עם זוהר לאחר השימוע הובטח לו כי ימשיך לעבוד במחלקת הפיקוח או שיעובר למחלקה אחרת, אולם למרות זאת הוא פוטר השבוע, "אמרתי לראש העירייה שהסיבה שאני בחוץ היא כי קרובת משפחה שלו, הגברת טויטו, לא רצתה אותי בפנים. חבל שכך העניינים מתנהלים".
מי שעמד לצידו של הפקח במהלך כל התקופה היה מזכיר הסתדרות העובדים, בבר אזולאי, שהתייחס השבוע בשיחה עם "המקור" לנושא: "מדובר בתושב קריית מלאכי שבא להתפרנס בכבוד. לא עושים דבר כזה, בטח לא לפני חגים. נגרם לו עוול", אמר אזולאי, שהוסיף, "הייתה קנוניה נגדו ואנחנו נדאג שהיא תטופל. נבדוק את כל הנושאים, גם בפן המשפטי, ונראה איך להתקדם מכאן".
בוועד העובדים לעומת זאת מספרים כי הפקח לא משתייך לוועד בשל תקופת ההעסקה הקצרה בה עבד במחלקת הפיקוח, וכי מזכיר הסתדרות העובדים החליט לעקוף את סמכויות הוועד, יצא כנגד מלכה ואף קילל ואיים עליו במסדרונות העירייה, אירוע אשר על פי גורמים עלול להגיע לכדי תביעה מצידו של מלכה כלפי אזולאי.
מעיריית קריית מלאכי נמסר בתגובה: "הפקח פוטר מעבודתו לאחר שימוע כדין. הטענות בנוגע לקורס עברו בחינה משפטית ונמצאו כלא נכונות. בתקופת העסקת הפקח לא בוטל ולו דוח אחד, כך שמדובר בטענות שקריות". את תגובתם של ציון מלכה ושרון טויטו לא ניתן היה להשיג. אורי אברהם סרב להגיב לנאמר.

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.