צור עימנו קשר

בחירות 2018

סיום: "המהלך של מהרי וטלה הכניס בקהילה מוטיבציית שיא. ויצמן ייבחר לראשות העיר"

יו"ר רשימת "התקווה לעידן חדש" לא מייחס חשיבות גדולה למהלך של שניים מאנשי רשימתו: "מהלך נואש של אנשים שרוצים לדאוג לעצמם". על הבחירות לראשות העיר: "אנשי הקהילה הבינו שיש מי שמנסה לפרק אותה מבפנים וזה רק איחד את השורות. חיים ויצמן יהיה ראש העירייה הבא"

פורסם

בתאריך

במטה רשימת "התקווה לעידן חדש" של הקהילה האתיופית מדווחים כי מאז הודעתם של גדעון מהרי ויעקב טלה אמש על היפרדותם מהחלטת הקהילה בעניין ראשות העיר, מוצף מטה הקהילה בתומכים ובמתנדבים חדשים שמאסו בפילוג ובניסיון לשבור את הקהילה, והתייצבו לימינו של יו"ר סיעת "התקווה לעידן חדש", שי סיום.

"גדעון מהרי ויעקב טלה מייצגים אך ורק את עצמם, ובטח שלא את קהילת יהודי אתיופיה בקריית מלאכי", אמר סיום. "מאז אתמול אני מוצף במאות טלפונים והודעות של בני הקהילה, צעירים ומבוגרים כאחד, שמביעים שאט נפש מהמהלך הזה שכל מטרתו היא לדאוג לאינטרסים אישיים של אנשים, ולא לאינטרסים שלנו כקהילה. המהלך הזה התגלה ככזה שיועיל לנו: הצעירים שלנו נמצאים במוטיבציית שיא לנצח, מתוך כבוד לדמוקרטיה ולהחלטות נכבדי העדה. לראיה, מאז אתמול עשרות אנשים הודיעו לי כי הם מתגייסים לסייע לנו ביום הבחירות".

סיום הגדיר את המהלך של מהרי וטלה כ"מהלך נואש של אנשים שרוצים לדאוג לעצמם", ואמר כי כוחות רבים מחוץ לקהילה – בהם גם פוליטיקאים מכהנים ופוליטיקאים לשעבר – חברו יחדיו על מנת לגרום לפילוג בקהילה האתיופית. לדבריו, "המציאות הזאת מוכיחה יותר מתמיד כי על הציבור בקריית מלאכי להגיד די לפוליטיקה הישנה והזולה הזאת, שכולה אינטרסים אישיים, ולסלק מהעירייה את מי שהובילו את קריית מלאכי לתהום".

אמש (ראשון) התגודדו עשרות צעירים ובני נוער מסביב לביתו של גדעון מהרי וקראו קריאות בגנותו. גם הרשת החברתית התמלאה בעשרות פוסטים של צעירי הקהילה שכינו את מהרי וטלה "בוגדים", והבהירו כי הם לא מייצגים אותם. יו"ר הקהילה סיום אמר ביחס לכך כי הוא "מבקש להנמיך את הלהבות ולא לפעול בפזיזות או להיגרר לאמירות קיצוניות", וכי "את התשובה שלנו ניתן בקלפי ביום שלישי".

סיום הוסיף ואמר: "אין לי ספק שבבחירות בשבוע הבא הקהילה האתיופית תצביע בהמוניה לסא"ל (במיל.)חיים ויצמן, שייבחר בעזרת השם לראשות העיר ויוביל את קריית מלאכי קדימה, מעידן האופל של הפוליטיקה הישנה אל עבר עידן חדש של פוליטיקה נקייה, טובה וכזאת שדואגת לאחד ולחבר בין אנשים, ולא לפלג ולשסע בני אדם וקהילות".

תגובתם של יעקב טלה וגדעון מהרי טרם התקבלה ותפורסם מיד כשתתקבל.

לחץ להמשך קריאה
9 תגובות

9 Comments

 1. שי

  22/10/2018 ב 16:45

  ממש לא דמוקרטיה אמיתית מהרי וטלה הפסידו בקרב על ראשות הקהילה ולכן בחרו לנצח במלחמה זו לא פוליטקה

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  22/10/2018 ב 13:43

  מוטי ללו וסולימני שלושת העבריינים הכי גדולים יאחב״ל להתחיל לחקור

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  22/10/2018 ב 13:39

  שי סיום אם היית מקבל את הסגנות מללו כפי שדרשת גם אתה היית איתו עכשיו אז על מה אתה מלין?

 4. מאיר

  22/10/2018 ב 13:35

  רק חיים ויצמן!
  לא יעזרו הקומבינות של מוטי מלכה וללו זוהר צמד עבריינים

 5. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  22/10/2018 ב 13:27

  מסכימה עם שי!!
  מהרי וטלה אכן חלק מהפוליטיקה הישנה ולנו התושבים נמאאאאס!

 6. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  22/10/2018 ב 13:15

  יוסי עד היום אף אחד לא הצליח לגבש אחריו מרגלים מקצועיים.ושי לא יהיה גם הראשון שכדאי לו להצליח.מרגלים מוקיעים לא מגבשים .

 7. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  22/10/2018 ב 13:13

  גדעון ויעקב משולים לקרן החדשה במימון M.Y.L מוטי .יוסי.ללו.

 8. יוסי

  22/10/2018 ב 13:08

  שי, נכשלת בהובלה !
  אם אתה מנהיג, איך לא הצלחץ לגבש את טלה וגדעון איתך?
  נכשלת!
  תתפטר

  • פנינית

   22/10/2018 ב 13:43

   שי סיום אם היית מקבל את הסגנות מללו כפי שביקשת ממנו היית גם אתה במחנה זה על מה אתה מלין?אנשים הגיעו להחלטות כבדו אותם זוהי דמוקרטיה אמיתית

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.