צור עימנו קשר

חדשות

סגרו בפניהם את השער

עובדי "בית שולמית", השוכן במרכז העיר, מתמודדים כבר למעלה משנה עם מצוקת החנייה במרכז העירוני. השבוע הם גילו כי גם בחניון הסמוך אליהם, בו חנו עד כה, הוצב שער אלקטרוני המגביל את הכניסה לחניון ומייעד אותו לעובדי בית הספר "אחוות אחים" בלבד. "במשך כשנה וחצי החניה הייתה פתוחה, מעניין איך פתאום החליטו שזה שטח ששייך לבית הספר?", אמרה אחת העובדות

פורסם

בתאריך

מצוקת החניות ממשיכה לתת את אותותיה בקרב תושבי העיר והעובדים במרכז העירוני.
במהלך השבוע החולף הותקן בכניסה לאחת החניות "החינמיות", הנמצאת ברחוב הגליל בעיר, שער חשמלי המגביל את כניסתם של העוברים והשבים ומאפשר אותה רק לאלה המורשים לכך.
החניון המדובר, שוכן בגבו של בית הספר "אחוות אחים" המקומי, ובסמוך לגן "בית שולמית", והוא שימש בשנה וחצי האחרונות כחניה ציבורית לעוברים והשבים, ובכללם עובדי בית הספר והגנים בסביבתו.
אלא שהשבוע, וללא כל התראה מוקדמת, הופתעו עובדי גן "בית שולמית" למראה השער האלקטרוני שהוצב בכניסה לחנייה, ששימשה עד כה ללא לאות את עובדי הגן.
לטענת אנשי הגן, הם יצרו קשר עם אנשי בית הספר "אחוות אחים" הסמוך על מנת לברר לפשר החסימה, שם נאמר להם כי במהלך החתימה על הסכם החניות מול העירייה הובטחו לבית הספר כמות חניות לטובת מוריו ועובדיו של המוסד החינוכי.
אלא שבעקבות מצוקת החניה בחניוני המרכז העירוני, שממשיכים להיות מלאים גם לאחר גביית התשלום עבור חנייה, לא זכו עובדי בית הספר לקבל את ההטבה לה ציפו, ועל כן הוחלט להציב שער חשמלי שיאפשר חניה לעובדי בית הספר בלבד.
"החניה המדוברת הוקמה יחד עם 'בית שולמית'. במשך כשנה וחצי היא הייתה פתוחה, איך פתאום החליטו שזה שטח ששייך לבית הספר?", אמרה השבוע אחת מעובדות הגן בשיחה עם מערכת 'המקור'.
כזכור, סגירת החניה מצטרפת לטענות שהגיעו עם הכלת חניוני התשלום בעיר, במסגרתן טענו מורים רבים כי אין זה ייתכן שמעתה הם יצטרכו לשלם מאות שקלים מידי חודש בשל האזור בו שוכן בית הספר בו הם מלמדים. לאחר שיחות עם ראש העירייה ומנכ"לה, הוחלט להקצות חניות על בסיס מקום פנוי בסביבת בית הספר 'נצח ישראל' ובית הספר התיכון 'דרכא', שחלק מעובדיהם קיבלו אישורי חנייה ללא תשלום.
אלא שבשונה מעובדים אלו, שאמנם חונים חינם אך יכולים לעשות זאת בחניה הציבורית ועל בסיס מקום פנוי, עובדי בית הספר 'אחוות אחים' ייהנו מעתה מחניה "פרטית" ובלעדית, המונה כ-15 מקומות חניה ונחסמה כאמור בפניהם של עובדי הגנים הסמוכים והציבור הכללי.
דנה זיידנס, מנהלת גן "בית שולמית", סיפרה השבוע למערכת 'המקור' כי בשיחות שקיימה בעבר עם קברניטי העירייה הסבירה להם את מצוקת החניות שקיימת בסמוך למבנה. "גן 'בית שולמית' עוסק במתן מענה לילדים עם צריכים מיוחדים ומרכז לנפגעי תקיפה מינית, כך שיש הרבה שירותים שאנחנו נותנים לילדי העיר והסביבה. מאז כניסתי לתפקיד הועלה בפני הקושי במציאת חניה והגעה לטיפול, הן מצד ההורים והן מצד הצוות המקצועי. פניתי לא פעם אל העירייה והסברתי שמדובר במצב שמקשה על נתינת טיפול ושגרת היום במבנה", אמרה זיידנס, שהוסיפה כי בעירייה הבטיחו שיטפלו בנושא: "לפני כשנה ראינו שאמנם ביטלו שתי חניות, אבל הקימו חניון קטן. שמחנו מאוד על כך, והיינו בטוחים שזה קרה אחרי השיחות שלנו עם העירייה".
השבוע, כאמור, נחשפה גם זיידנס לסגירת החניה ופנתה אל מנכ"ל העירייה, תמיר היזמי, שטען בפניה כי החניה הוקמה במיוחד לטובת בית הספר 'אחוות אחים'. "בשיחה הסביר לי המנכ"ל כי זו חנייה שהוקמה לבית הספר. חבל מאוד שהעירייה לא מבינה את הקושי שקיים אצל אנשי הצוות המקצועי. אנחנו רוצים לתת את המענה הטוב ביותר למטופלים, אך עובדים מקצועיים לא רוצים להגיע לפה יותר וזה פוגע בעבודתנו במבנה".
מעיריית קריית מלאכי נמסר בתגובה: ""השטח המדובר שייך לבית הספר והעירייה הנחתה לסגור אותו לטובת המורים. לעובדי בית שולמית ישנה חניה נפרדת, בסמוך".

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.