צור עימנו קשר

חדשות

נשארו עם ההבטחות

פורסם

בתאריך

כבר לפני שנים הבטיחו בכירים בעירייה לקרוא רחובות על שמם של תושבי העיר שנפלו בעת שירותם הביטחוני. אלא שחשש מלחץ וכעס של משפחות שבניהם לא יונצחו גורם לעירייה לדחות את ההחלטה שוב ושוב. מה הפיתרון? // בנימה אישית

אחרי אינספור ישיבות, הצעות, רעיונות ועימותים, אישרה השבוע ועדת השמות העירונית את רשימת האישים שיונצחו בשכונת "המחנה" החדשה, שתתאכלס בראשוני דייריה בשבועות הקרובים. חברי הוועדה, שטרחו והתווכחו במשך שבועות – כולל בישיבה האחרונה בה התקבלה ההחלטה – יכלו לברך על המוגמר, כשהם בטוחים שהסאגה הארוכה מאחוריהם. שלושה רחובות על שם רבנים, עוד אחד על שם הנשיא המנוח, אחד על שם זמרת נערצת ושניים על שם מבצע היסטורי להעלאת יהודים ארצה וכן על שם הארגון היהודי הוותיק, הקרן הקיימת לישראל.
אלא שיש מי שהסאגה לא מאחוריו: כאלו הם משפחותיהם של אנשי כוחות הביטחון בני העיר, שנלחמו למען העם והמולדת וקיפחו את חייהם בקרבות גבורה הירואיים שנכתבו ועוד ייכתבו בספרי ההיסטוריה של מדינת ישראל. כמה וכמה מקרב אלו קיבלו הבטחות שהנה, עוד רגע ושמם של יקיריהם יונצח לנצח בשמות הרחובות של השכונה החדשה. החלטת ועדת השמות מסוף השבוע שעבר הוכיחה שלא כך הדבר. ההבטחות נותרו מאחור, הפרוטוקולים וההתחייבויות נישאו אל על, אבל לבסוף נשארו בני המשפחות הללו – שהקריבו את היקר להם מכל על מזבח הגנתנו – עם אמירתו האלמותית של ראש הממשלה המנוח לוי אשכול, שהבהיר לחקלאים שביקשו ממנו פיצוי מהממשלה עקב שנת הבצורת שהוא אמנם הבטיח לסייע להם, אבל בשום מקרה לא הבטיח לקיים.
אחד כזה הוא דוד אסולין, אביו של שלומי אסולין, שנפצע אנושות בעת שירותו במשטרת ישראל ונפטר ב-2011. אסולין רדף אחרי גנב רכבים שסיכן את ביטחון הציבור, ונדקר בצווארו. הוא היה בתרדמת במשך שנים, ולאחר ארבע שנים הלך לעולמו כשהוא בן 31. רוצחו הואשם בתחילה בחבלה בנסיבות מחמירות, אולם לאחר מותו של אסולין הואשם מחדש ברצח, הורשע, ועונשו הוחמר מעשרים ל-30 שנות מאסר.
מאז מותו של בנו, מנהל דוד אסולין מעין מפעל הנצחה לא רשמי. מידי שנה משתתפים באזכרתו של הבן מאות בני אדם, בהם גם צמרת המשטרה והמשרד לביטחון פנים. טורניר קטרגל ותחרות ריצה נערכו לזכרו, ובעיריית קריית מלאכי הבטיחו כבר בתחילת 2012 – לפני יותר מחמש שנים וחצי – לקרוא רחוב על שמו של שלומי ז"ל. "כבר שנים שדוחים אותי, אומרים לי שתהיה ישיבה נקרא לך ונדון על זה, אבל הייתה ישיבה ואף אחד אפילו לא דיבר איתי", אמר לי השבוע האיש היקר והטוב הזה, כשבגרונו ניכר הכאב. "הייתי בעירייה אינספור פעמים, הלכתי ובאתי וחזרתי ושוב הלכתי. כבר יותר מחמש שנים אומרים לי היום, מחר, מחרתיים, שבוע הבא. עכשיו נתנו לרחובות בשכונת המחנה שמות, ואפילו לא אמרו לי על זה".
אסולין טעון מאוד על קברניטי העירייה. בעבר ובהווה. "כולם שם שקרנים", אמר לי. הוא מחזיק בפרוטוקול בו אישרה מועצת העיר, פה אחד, את ההצעה לקרוא רחוב על שמו של בנו בשכונת "המחנה". אבל שמות הרחובות כבר ניתנו, ושמו של אסולין ז"ל נפקד מהרשימה, כאמור. "אני גם מאוכזב וגם כועס", הוסיף ואמר האב דוד. "אני לא צריך שיכבדו אותי, אלא שיכבדו את זכרו של שלומי ז"ל, ששמר על האזרחים ונהרג במהלך מילוי תפקידו".
אסולין הוא לא היחידי שהבטחות בכירי העירייה לפעול לקריאת רחוב על שם יקירו עלו בחרס. יש גם אחרים, יותר מאחד ויותר משניים, ששמעו הבטחות דומות – וגילו השבוע שהבטחות לחוד, ומעשים לחוד. כמו בני המשפחות השכולות, יש גם את בני המשפחות של דור מייסדי העיר – מראשי עירייה ובכיריה לשעבר, ועד תושבים ותיקים שהגיעו לאדמתה של קריית מלאכי עוד בימים שבהם היא נקראה קסטינה. גם אלו קיבלו הבטחות שונות ומרובות, וגם הם גילו שמדובר בהבטחות שנרשמו על הקרח, שספק אם בכלל יתקיימו, עכשיו או בעתיד.

להגיד את האמת

סוגיית הנצחת שמותיהם של אלו וגם אלו – תושבים שנפלו בעת שירותם למען המדינה ודור המייסדים של העיר – היא סוגייה מורכבת, מסובכת וקשה שכל פוליטיקאי, קטן כגדול, היה מעדיף להתרחק ממנה כמו מאש. גורם בכיר בעירייה עימו שוחחתי הסביר לי השבוע כי בעוד רשימת הנדרשים להנצחה ארוכה מאוד – רשימת הרחובות הממתינים לקבל שם קצרה מאוד. בשבוע שעבר היא אף התקצרה עוד יותר. מי שבונה על שינוי שמותה רחובות בשכונת "כרמי הנדיב" צפוי להתבדות אף הוא: בכל השכונה הזאת גם יחד צפויים להיות 12 רחובות בלבד, ששמותיהם, למעשה, כבר ניתנו להם.
מחדלה של העירייה טמון מלכתחילה בהתנהלות מול המשפחות. נכון יותר היה שקברניטי העיר, בעבר ובהווה, לא היו מבטיחים הבטחות גרנדוזיות אלא אם הם משוכנעים כי ניתן לקיים אותן. המשפחות הללו כבר הקריבו המון, ואין שום היגיון או סיבה להעמיד אותם בסיטואציה כה לא נעימה בה הם כמעט מתחננים לקרוא רחוב על שמו של יקיריהם. אני משוכנע כי אילו ראש העירייה אליהו זוהר היה פונה לדוד אסולין, למשל, ומסביר לו שישנה החלטה לא לקרוא רחובות על שם חללים ספציפיים שנפלו – שכן זה פותח פתח נרחב לקריאת רחובות על שם חללים רבים בני העיר – הוא היה מבין זאת. אם מישהו היה בא לדוד, מניח יד על כתפו, מחבק אותו ומסביר לו את המציאות והנסיבות בצורה אמיתית ונכונה – אין לי שמץ של ספק שדוד היא מרכין ראש, מזיל דמעה, ומקבל את הגזירה. אבל במקום זאת הבטיחו לו שוב ושוב שההבטחה תצא אל הפועל, שעה שברור לכולם שבכלל לא בטוח שאפשר לקיים אותה.
נוכח הקושי שנוצר, ונוכח העובדה שיש רבים שממתינים להנצחת יקיריהם – כל אחד מסיבותיו, כל אחד בצדק מוחלט – יש להציע פיתרון ביניים חלופי שלא ברור איך בעירייה לא חשבו עליו עד כה. במקום לקרוא רחובות על שם נופלים, אפשר לקרוא רחוב אחד בשם "הנופלים", במה שינציח את כל הנופלים בני קריית מלאכי. במקום לקרוא רחובות על שם ראשי העירייה לשעבר וסגניהם, אפשר לקרוא רחוב אחד בשם שיוסכם מראש וינציח את כלל קברניטי העיר לאורך הדורות. באותה מידה, אפשר לקרוא גנים ציבוריים, גני משחקים ואפילו קטעי טיילת על שמותיהם של אישים מסויימים.
לטקסים בהם יוסר הלוט משלט הרחוב או הגן הציבורי יוזמנו בני משפחותיהם של הנופלים מצד אחד, ושל קברניטי העיר לאורך השנים מצד שני. אלו יונצחו וגם אלו, וכולם יזכו לכבוד המגיע להם. מגיע באמת.

רחוב שמיר

עם הנצחתו של שמעון פרס ז"ל בקריאת רחוב על שמו בשכונת "המחנה", מונצחים כמעט כל ראשי ממשלת ישראל לדורותיה בקריית מלאכי. דוד בן גוריון, משה שרת, לוי אשכול, יגאל אלון, גולדה מאיר ומנחם בגין – מונצחים בשמות רחובות. על שמו של יצחק רבין נקרא הכיכר המרכזית של העיר, למרגלות בניין העירייה. ראש ממשלה אחד טרם הונצח, וראוי שיונצח: יצחק שמיר ז"ל.

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -
2 תגובות

2 Comments

 1. עו"ד רעות שירה מורד

  05/09/2017 ב 08:05

  כל הכבוד אליאור על הכתיבה הרגישה והנכונה.
  תמיד כשמדובר במשפחות שכול, כולם מהלכים בין הטיפות וחוששים לעורר או להכביד על הכאב המתמיד, ודווקא הרצון הזה של קברניטי העיר להיות יותר מדי מנומסים, גורם עוגמת נפש גדולה יותר למשפחה השכולה.

  ראוי ונכון להנציח את בניה הנופלים של העיר, אותם הכרנו בפנים, בשמות, בזכרונות. איתם ועם משפחותיהם צברנו חוויות ונכסנו אותם אלינו עם הידפקות השכול בביתם.

  זה נושא כאוב ועצוב שראוי לקבוע בו יתדות ברורים כדי למנוע פגיעה נוספת וזילות בזכרון היקירים.

  רחוב הנופלים או הבנים… הוא אכן מענה ראוי ונבון בסוגיה זו.

 2. חזות טרז

  04/09/2017 ב 01:50

  מי שהכיר את שלומי אסולין ז״ל לא היה חושב פעמיים, כבוד גדול לקרוא רחוב על שמו

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בחירות 2018

הראשון להודיע: אפרים משעל יתמודד לראשות העירייה

איש הנדל"ן המקומי וחבר המועצה לשעבר הודיע כי לאחר בחינת המפה הפוליטית החליט להצטרף למירוץ לראשות העיר. יהיה הראשון שמעמיד עצמו לבחירה מול ראש העירייה המכהן. "אנצח בעזרת ה' ובעזרתכם"

פורסם

בתאריך

על ידי

אפרים משעל, חבר המועצה לשעבר שהכריז רק לפני שבועיים כי הוא חוזר לזירה הפוליטית, הודיע הבוקר (שישי) בשיחה עם "המקור" כי יתמודד לראשות העיר קריית מלאכי.

בשבועות האחרונים ניהל משעל מגעים עם מספר גורמים פוליטיים בעיר, ובחן את כל האופציות בנוגע לסיכויים הריאליים של מי מהמועדים הנתונים. הבוקר כאמור הוא הודיע כי החליט להתמודד על התפקיד הרם מול ראש העירייה זוהר, ויהיה הראשון שמכריז בפומבי על ריצה לראשות העיר. "אנצח בעזרת ה' ובעזרתכם", אמר משעל.

לחץ להמשך קריאה

חדשות

יש ועד בנטו

חודש לאחר תחילת המאבק הודיעו הבוקר (שני) בהסתדרות העובדים על הקמת ועד במפעל "נטו מלינדה", כאשר למעלה משליש מתוך עובדי חברת המזון שבבעלות דודי ועדי עזרא הצטרפו להסתדרות והשיגו את הרוב הדרוש להפיכתה לארגון היציג. ועד הפעולה: "שמחים על ההתגייסות הגדולה, מצפים מההנהלה לשבת עמנו בהקדם למו"מ למען הצלחת החברה והעובדים כאחד"

פורסם

בתאריך

על ידי

כ-1,200 עובדי חברת נטו מלינדה מקבוצת "נטו אחזקות" השלימו את מהלך התאגדותם בהסתדרות, לאחר שלמעלה משליש מהם, כנדרש בחוק, חתמו על טפסי ההצטרפות לארגון. מהלך ההתארגנות הושלם למרות התנגדות מצד ההנהלה, כך על פי גורמים במפעל שטענו בשבועות האחרונים כי הופעל עליהם לחץ לחתום על ביטול ההצטרפות להסתדרות העובדים, ובשל כך ההתאגדות מלווה על ידי בית הדין לעבודה.

עובדי חברת נטו מלינדה, עוסקים בייבוא, שחיטה והפצת בשר לרשתות השיווק השונות ברחבי הארץ. בעלי החברה הם דודי עזרא ובנו עדי עזרא. ההתאגדות קרמה עור וגידים לאחר רצונם של העובדים לשפר את תנאי העסקתם ולחזק את ביטחונם התעסוקתי.

במכתב ששלח היום מנכ"ל האגף להתאגדות עובדים עמיחי סטינגר, למנכ"ל קבוצת נטו עמי גולדין, קרא לו סטינגר להכיר ברצונם של העובדים ולתאם בהקדם האפשרי פגישת היכרות עם נציגות העובדים, וזאת לקראת פתיחה במו"מ לכריתת הסכם קיבוצי אשר יסדיר את תנאי ההעסקה בחברה.

התאגדות עובדי חברת נטו מלינדה לוותה על ידי ההסתדרות במרחב אשדוד בראשות חיים שייב, רכזי ההתאגדויות מהאגף להתאגדות עובדים טל בורשטיין ואודליה מעודה וכן יו"ר סניף קריית מלאכי במרחב אשדוד בבר אזולאי ומזכיר האיגוד המקצועי מהמרחב דיוויד פרטיאלי.

מוועד הפעולה של עובדי נטו מלינדה, בראשות היו"ר שלום רוחם, נמסר: "אנחנו מברכים על ההתגייסות הגדולה של העובדים למהלך ההתארגנות ומצפים מההנהלה לשבת עמנו בהקדם למו"מ פורה ומהיר למען הצלחת החברה והעובדים כאחד".

לחץ להמשך קריאה

חדשות

הקיבוץ מתחדש

שלוש שנים לאחר ההכרזה על צאתה לדרך של תכנית "פינוי-בינוי" בשכונת קיבוץ גלויות, ובצל הטענות לפיהם הפרויקט הגרנדיוזי שהחל בקול תרועה רמה יתמוסס, מבטיח חיים פלוס, מי שמוביל את הליך ההחתמות, כי כבר בעוד חמש שנים יעמוד על תילו הבניין הראשון בשכונה המיתולוגית, שתשנה את פניה של העיר מן הקצה אל הקצה

פורסם

בתאריך

על ידי

על תכנית "פינוי-בינוי", שהוכרזה כמדיניות רשמית של משרד הבינוי והשיכון בשנת 1998, רובנו שמענו. במסגרת התכנית, רשאי משרד הבינוי להכריז על שטח כעל מתחם פינוי בינוי באמצעות צו הכרזה, ולהרוס את בתי המגורים הישנים שבו ולבנות תחתיהם בנייני מגורים חדשים.

אלא שלמרות הדברים, דעת הציבור בכל הנוגע לסיכויי ההצלחה של הפרויקט הגרנדיוזי שלילית, ולא בכדי: עד היום יצאו מהתכנון אל הפועל עשרה פרויקטים בלבד, רובם במרכז הארץ, ועל כן הציבור סקפטי בנוגע להצלחת הפרויקט.

עם זאת, גורמים בעיריית קריית מלאכי מאמינים כי דווקא כאן הם יוכלו לממש את חזונו של הפרויקט, הקורם עור וגידים לקראת מעבר לשלבים מתקדמים בשכונת קיבוץ גלויות ממש בימים אלו. "מדובר בהסכם שמיטיב גם עם הדיירים וגם עם הקבלנים, ולכן אנחנו מאמינים בפרויקט ומעוניינים להתחיל לעבוד", אמר השבוע חיים פלוס, מי שמוביל ודוחף להבאת הפרויקט לכדי ביצוע, "במשך 11 חודשים עבדנו על הסכם טוב לדיירים. אין כמעט עו"ד שלא עבר עליהם, על החובות של הדייר וחובות הקבלן. ההסכמים אמורים להיות זהים בין כל המתחמים והם יסדירו את כל החובות והזכויות שלהם", הוסיף פלוס, שציין כי מהנדס העירייה כבר הציע לנציגי הקבלן המתכנן להתחיל בהכנות התב"ע שתיושם בתכנית המתאר.

כזכור, כבר לפני שלוש שנים הודיע ראש העירייה אליהו זוהר כי הצליח להגיע להסכם עם משרד השיכון לפיו תיושם התכנית בשכונת קיבוץ גלויות, המאוכלסת בעיקרה על ידי דיירים ותיקים בני הדור השלישי. מטרתה העיקרית הייתה לשנות את אופי השכונה ולשפר את מצב הבניינים הישנים בניסיון ליצור תפנית ולהפוך את השכונה האותנטית לפנינת נדל"ן שתשנה את פני העיר.

משיגים חתימות

על מנת להוציא אל הפועל את התכנית נדרשת הסכמה מצידם של 70 אחוזים מכלל בעלי הנכסים בשכונה והוצאת אישור התב"ע, כשלאחריה אמורות להתבצע מדידות על ידי אנשי מקצוע במטרה לאשר את התכנית הסופית ולהתחיל בבנייה.

פלוס, האחראי כאמור על הפרויקט המתגבש בשכונת קיבוץ גלויות, הצהיר השבוע כי עד כה הושגו חתימות של כ-%60 מכלל בעלי הנכסים בשכונה, וכי בקרוב יוכלו היזמים להכריז על סיום שלב ההחתמות.
מאז החלו התהליכים, ניסה פלוס להניע את הפרויקט וישב לשם כך עם עשרות יזמים וקבלנים שונים במטרה לגבש הסכם אחיד. בסופן של הפגישות, נבחרו ארבעה קבלנים שונים להוביל את חמשת הפרויקטים המתכוננים בשכונה, בהם 'לוינסקי עופר' שיבנה שלושה מתחמים, כוכב הנגב וכן שני קבלנים נוספים עימם טרם הבשילו המגעים לכדי הסכם.

סגן ראש העירייה והממונה על פרויקט "פינוי-בינוי" בעיר, מישל טפירו, התייחס אף הוא לתכנית ואמר כי על פי הערכתו, עד סוף השנה הנוכחית תקבל העירייה את הקרקע הנוספת מהמדינה. "התהליך ייקח זמן, אך ברגע שהקרקעות יגיעו משרד הבינוי והשיכון יבצע את הסכמי הגג. במקביל, היזמים עושים שינוי תב"ע, ולכן הם צריכים חתימות מהדיירים. בעבר התבטאתי בנושא והמסר שלי היה שאין כדאיות כלכלית ללא השלמת הקרקע. צריך לקרוא את כל הכתבה, לא רק את הכותרת. לכן אני אומר שכרגע מחכים לאישור הקרקע וגם לאישור שינוי תב"ע וזה בתהליך. כדי שזה ירוץ, נדרשת חתימה של הדיירים".

הפנים החדשות של קיבוץ גלויות. הדמיה: משרד האדריכלים BLK

"במהלך השיחות שלנו עם הקבלנים בדקנו איתנות כלכלית של הקבלן, המלצות, פרויקטים דומים שביצע וכד'. כמובן שגם נבדק האם לקבלן יש ניסיון בכל הקשור לפינוי בינוי", מסביר פלוס, ומוסיף, "גם במעמד החוזה באנו לקראת הדיירים עד הפרטים הקטנים. כך למשל, כל נושא ועד הבית, שאמור להיות חדש לדיירים, יושת בהדרגתיות כאשר בשנה הראשונה ישלמו הדיירים רק עשרה אחוזים מהסכום, כ-30 שקלים בחודש, בשנה השנייה עשרה נוספים וכן הלאה. רק בשנה השישית ישלמו הדיירים את מלוא סכום ועד הבית".

לצד הדיירים, מקבל גם הקבלן עצמו 'סוכריה' מהמדינה: על כל דירה שיעניק לבעלי הנכסים בשכונת קיבוץ גלויות יוכל הקבלן לבנות שמונה נוספות, קרי יחס המרה של אחת לתשע. על מנת שלא 'לחנוק' את השכונה, הוחלט כי חמש מהדירות שיבנה הקבלן יוקמו בקיבוץ גלויות ואילו ארבע נוספות יוקצו לו בקרקע אחרת בתחומי העיר, ככל הנראה בשכונה העתידה להיבנות בסמוך לאזור התעשייה תימורים.
בסך הכל צפויות להיבנות 2900 יחידות דיור בשכונת קיבוץ גלויות, כ-850 מתוכן לטובת הדיירים ואילו היתר למכירה בשוק החופשי. "המטרה היא להפוך את השכונה למודרנית ומתקדמת, ולסחוף את קיבוץ גלויות לעידן החדש. עם זאת, אנחנו לא רוצים לשנות את צביון העיר ולכן אושרה בנייה של בניינים בני 12 קומות בלבד, חרף האפשרות שעלתה לבניית מגדלים רבי קומות", מספר פלוס.

תוספת ללא תשלום

בחודשים האחרונים מנסים אנשיו של פלוס לשכנע את הדיירים הנוספים הנדרשים על מנת להוציא אל הפועל את התכנית לחתום על הנכונות לביצוע הפרויקט, ומציגים בפניהם את היתרונות שלהם ושל העיר כולה במימושו. עד כה, כאמור, הצליחו אנשי השטח להשיג כ-60 אחוזים מחתימות הדיירים, וישנם עדיין בעלי דירות אליהם לא הגיעו. עם זאת, הם נתקלים מפעם לפעם בבעלי דירות אשר מסרבים להעניק את חתימתם, ומציינים כי מדובר בעיקר בכאלה אשר דירתם עברה "הסבה" ומשמשת כדירת גן, "ישנם 20-25 סרבנים, אשר רובם מתגוררים בדירת הקרקע. אותם דיירים סגרו את שטח הבלוק והפכו אותו לגינה פרטית, כך שהחוק לא לצידם והם יצטרכו להגיע להליך משפטי. בשורה התחתונה הם יאלצו לפנות את הדירה בעל כורחם במסגרת הפרויקט", מסביר פלוס, שמוסף: "גם תושבי הקרקע צריכים להבין שבסופו של דבר פרויקט פינוי בינוי מטיב עימם". לדברי פלוס, ההסכם עליו חתמו הדיירים עם הקבלנים יזכה את הדיירים בתוספת של 25 מטרים נטו ביחס לביתם הישן, זאת בנוסף ל-10 מטרים במרפסת, 5 מטרים במחסן וחניה בטאבו. "מדובר בהטבה משמעותית הניתנת ללא תוספת תשלום. נוסף אליה, הדייר יוכל לשדרג את ביתו בעבור תוספת תשלום בסכום ההפרש בין הדירות".

עם סיום שלב החתימות והכנת התב"ע, יחל כאמור הליך מדידות הבתים, ולאחריו יתפנו הקבלנים לתחילת עבודות הביצוע בשטח. פלוס, מספר כי כבר כעת הקצתה העירייה שטחים לקבלנים ללא צורך בהריסת המבנים הקיימים בשלב הראשוני, זאת במטרה לאפשר לתושבים שלא לעזוב את ביתם עד אשר יוכלו לקבל מפתח בבניין החדש הסמוך. "אני מניח שכבר בעוד חמש שנים יכנסו הדיירים הראשונים אל הבניינים החדשים שיבנו בשכונה. להערכתי, תוך 12 שנים יסתיים כל הליך הביצוע והשכונה תשנה את פניה מן הקצה אל הקצה".

הבניינים יבנו עד 12 קומות. שכונת קיבוץ גלויות

כחלק מהכוונה למשוך אל השכונה אוכלוסיות חזקות וצעירות, הוחלט להקים במסגרת התכנית מעונות יום, גני ילדים, בית ספר יסודי בן 36 כיתות ופארק של 10 דונמים עם מתקני שעשועים מתקדמים. "עד כדי כך ירדנו לכל הפרטים הקטנים, שכאשר ישבנו עם הקבלנים היה לנו חשוב להציב את הפארקים וגני השעשועים תחת מעטפת של בניינים וללא צורך במעבר בכבישים ראשיים", ציין פלוס, שהוסיף כי המטרה הייתה למנוע סיכון יומיומי של ילדי השכונה העתידית.

"מדובר בפרויקט ראשון מסוגו וכבר עכשיו יש המון אוכלוסיות שמתעניינות ברכישת בתים בשכונה. פנו אלינו צרפתים, אנשי קבע ומשטרה, אנשי חינוך והוראה. כולם מתעניינים ברכישת דירה בשכונה. זה רק מראה כמה אמונה וכמה פוטנציאל יש בפרויקט החדש. חשוב לציין שללא התערבות ראש העירייה ללו זוהר שמלווה את התהליך מתחילתו התכנית לא הייתה יוצאת לדרך. הוא המנצח הגדול של כל ההליך".

לחץ להמשך קריאה