צור עימנו קשר

חדשות

ניסיון להכשרת השרץ

למרות הביקורת החריפה מבית המשפט העליון והוועדה המחוזית, חברי המועצה דוד גלעם ויוסי סולימני ביקשו לדון מחדש בהכשרת 3 הקומות האחרונות ובחריגות בנייה נוספות בבניין השלישי בפרוייקט לב הפארק. הסערה הציבורית שהתעוררה והיועצת המשפטית גרמו לוועדה להצביע נגד ההצעה

פורסם

בתאריך

לב הפארק

ארבע שנים לאחר כניסתם של מרבית הדיירים מפרשת "לב הפארק" אל ביתם, וכמעט שנה לאחר פסיקת שופט בית משפט השלום באשקלון, עידו כפכפי, שהרשיע את חברת ש.י שפץ ובעליה ואת האדריכל והמהנדס שעסקו בהליכי אישור התכנית בעבירות בנייה חמורות, חזרה אמש (רביעי) ועדת התכנון והבנייה המקומית לדון בשלוש הקומות העליונות של הבניין השלישי- המיועדות להריסה.
הדיון, שנמשך שעות ארוכות והתקיים בעקבות בקשתם של חברי המועצה מטעם האופוזיציה, יוסי סולימני ודוד גלעם, לדון בשנית באישור חריגות הבניה- ובכללן שלוש הקומות העליונות, משטח החניה שנבנה תוך פלישה לשטח ציבורי פתוח, החומות והגדרות, לווה בוויכוחים סוערים ועלה לא פעם לטונים צורמים מצידם של יושבי הוועדה.
כזכור, פרשת "לב הפארק" החלה כבר במהלך שנת 2011, אז התגלו לראשונה עבירות הבנייה הרחבות שבוצעו בפרויקט. במסגרת העבירות, קבע בית המשפט כי החברה הקבלנית בנתה שלושה בניינים במקום שניים, נמנעה מבנייה של חניון תת קרקעי, השתלטה על שטחים ציבוריים ובנתה עליהן חנייה וחדר חשמל, בנתה דירות במקום מחסנים, הוסיפה עשרות יחידות דיור מעבר למספר היחידות שהיו מותרות על פי התב"ע המאושרת לקרקע וכן חרגה מהיתרי הבנייה שניתנו לה ביחס לחומות וגדרות בתחומי הפרוייקט.
כתבי האישום נגד המעורבים בפרשה הוגשו בינואר 2014, ונכללו בהם שבעה נאשמים: בעלי חברת "ש.י. שפץ", שמעון ויוסי וקנין, החברה עצמה, מהנדס העירייה יצחק (גיגי) נבט וסגנו, יורי רחמן וכן מהנדסים ומתכננים שעבדו בשירות חברת "ש.י. שפץ". לאחר כשנה צורף לכתב האישום גם ראש העירייה לשעבר, יוסי חדד, שהואשם בכך שחתם על טופס אכלוס לבניין בניגוד לחוק. יתר הנאשמים הואשמו בעבירות של הפרת צווים מנהליים ושיפוטיים, מתן היתרים שלא כדין ועבירות נוספות.

בתוך הליך מו"מ ארוך, הוסכמו ונחתמו הסדרי טיעון עם חמישה מתוך שמונת הנאשמים בפרשה. יוסי וקנין, מבעלי החברה שבנתה את הפרוייקט, הורשע בעבירות שיוחסו לו, בהן אי קיום צווי הפסקת עבודה מנהליים ושיפוטיים ומסירת מידע כוזב לוועדה לתכנון ובנייה. הוטל עליו עונש מאסר למשך שלוש שנים, כאשר במקרה של עבירה דומה יוטל עליו עונש מאסר בפועל של שלושה חודשים. בנוסף, הוא ישלם קנס של שני מיליון שקלים. הקנס ישולם ב-50 תשלומים שווים אותם החל לשלם בינואר האחרון.
החברה שבבעלותו של וקנין, "ש.י. שפץ", הורשעה אף היא בעבירות והוטל עליה קנס של 4 מיליון שקלים. בסך הכל, החברה ובעליה יצטרכו לשלם קנס של 6 מיליון שקלים. שני נאשמים נוספים, רפי אחוון ומיכאל בורדמן, ששימשו כאדריכלים ומתכננים בפרוייקט, הורשעו אף הם בעבירות שונות על חוק התכנון והבנייה.
בנוסף לכך ניתן אישור אכלוס ל-6 הקומות הראשונות שכבר נרכשו על ידי דיירים, ואילו לגבי שלוש הקומות הנוספות שנבנו ללא אישור הוחלט שלא לאפשר לחברת הבניה למכור אותם וניתן להם צו האוסר על איכלוס הקומות העליונות והריסתן, עד אפריל 2019.

מבקשים לאשר בדיעבד

כשנה לפני פקיעת צו בית המשפט, שהורה על הריסת הקומות העליונות של הבניין, הגישה חברת "שוהם וספיר פרוייקטים והשקעות 2017 בע"מ"- שהוקמה רק בשנה שעברה ורכשה חלק מהזכויות על דירות בקומות העליונות, בקשה לאשר אותן בדיעבד, וטענה באמצעות נציגה יניב אהרון, שנכח בוועדה, כי בית המשפט קבע שהוועדה המחוזית התרשלה בעבודתה וכי חברת ש.י שפץ היא זו שלא תוכל לקבל אישור על אכלוס הדירות- אולם כל חברה אחרת בהחלט תוכל לעשות זאת. אלא שדבריו של אהרון נקטעו שוב ושוב על ידי היועצת המשפטית של העירייה, עו"ד עידית יפת ומהנדסה, נועם רווחה, שטענו בתוקף כי דבריו של אהרון אינם מדויקים וכי פרשנותם לקביעת בית המשפט אחרת מכפי שמציג נציג החברה.
מצידם של חברי המועצה, הרי שדוד גלעם הצטייר כמי שתומך באופן נלהב באישור התכניות שהגישה חברת "שוהם וספיר פרויקטים", והוא אף לא היסס להיקלע לוויכוחים סוערים אל מול היועצת המשפטית של המועצה, שטענה כי מי שעומד מאחורי החברה החדשה הוא לא אחר מאשר ש.י שפץ עצמו. "חברת שפץ הייתה בעלת הזכויות ומאז עבר תיקון בחוק. ההיסטוריה לרעתך. אתם לא מוסמכים כי העמדה המשפטית שלי היא מי שבעל זכויות של דירה לא יוכל ליזום תב"ע לבד", אמרה יפת לנציג החברה, שהתעקש כי ברור לו מהי עמדת היועצת המשפטית ומהנדס העירייה אך בכל זאת הוא מבקש לסיים את דבריו.

ועדת תכנון ובנייה - אישור שלושת הקומות בפרשת לב הפארק

ועדת תכנון ובנייה דנה באישור חריגות הבנייה | צילום: המקור

שמעון חזן, ממלא מקום ראש העירייה, ביקש לציין במהלך הועדה כי זה בעבר אמנם התנגד לאישור התכנית במסגרת הועדה המקומית, אולם כעת, הוסיף חזן, הוא רואה את הדברים אחרת.
במהלך הועדה, שנמשכה כאמור כ-5 שעות ארוכות, העלו חברי המועצה תהיות באשר לגורל שלוש הקומות העליונות, והביעו חשש לגורל הדיירים שייאלצו להתפנות מביתם עד אשר יושלם הליך ההריסה.
יפת מנגד, הציעה לבחון את איטום שלוש הקומות, וטענה כי האינטרס העומד לנגד עניהם של המבקשים הוא כלכלי ולא אינטרס של הדיירים.
סגן ראש העירייה, חיים שטיינר, נשמע גם הוא תקיף ביחס לבקשת החברה לאשר את חריגות הבנייה, וטען במהלך הדיון כי ברחבי העיר ישנן המון חריגות בנייה, וכי אישור מעין זה עשוי להכניס את העירייה למצב סבוך, "תאשרו כאן, ומה הלאה?", רתח שטיינר.
דוד גלעם מנגד, המשיך לצדד בבקשת האישור מצידה של החברה, "לרוטנר נתת, לבית גיל נתת, מה הביג דיל?", אמר גלעם, ושטיינר השיב: "הכל בדיעבד כאן בקריית מלאכי".

ועדת תכנון ובנייה - פרשת לב הפארק

יפת: "האינטרס העומד לנגד עניהם של המבקשים הוא כלכלי ולא אינטרס של הדיירים" | צילום: המקור

ועדת תכנון ובנייה - פרשת לב הפארק

יניב אהרון, נציג החברה שהגישה את הבקשה | צילום: המקור

בסיומו של דיון ארוך ומלא יצרים הודיעה היועצת המשפטית כי החברה שהגישה את הבקשה כלל לא הייתה מוסמכת לעשות זאת, ועל כן החליטה הועדה המקומית לתכנון ובניה לדחות פה אחד את הבקשה להסדרת חריגות הבניה שבוצעו בפרויקט לב הפארק. עם זאת, גורמים שונים ציינו השבוע כי אלמלא המאבק הציבורי שנוצר מיד עם היוודע דבר העלאת הנושא לדיון- הבקשה הייתה מאושרת במחשכים והטענות היו יכולות להישמע רק בדיעבד. "הציבור שוב הוכיח שהכוח שלו בלתי מוגבל. לאשר את התכנית זו שערורייה, בייחוד שברור מי עומד מאחורי הבקשה החדשה", אמר ל-"המקור" גורם המעורה בפרטים.

 

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

חדשות

תובעים במיליונים

מכרז חדש שפרסמה עיריית קריית מלאכי למציאת חברה שתעניק שירותים משפטיים חיצוניים ותוצמד למחלקה המשפטית של העירייה חושף את התביעות המתנהלות כנגדה, העומדות על סכום של 16,679,032 ש"ח. חלק מהן, כמו זו של חברת אברהמי יואב ובניו, מוגדרת כבעלת סיכויי זכייה סבירים

פורסם

בתאריך

על ידי

מכרז חדש שפורסם על ידי עיריית קריית מלאכי, ובו בקשה למצוא חברה אשר תעניק שירותים משפטיים ותעבוד לצד המחלקה המשפטי של העירייה, חושף תמונת מצב מדאיגה באשר לסך התביעות העומדות לחובתה של העירייה.

ממסמך המכרז עולה כי בתקופה שבין אוגוסט 2017 לפברואר 2018 עמד סכום התביעות כנגד העירייה על סך 16,679,032 ש"ח, אולם יש לציין כי מדובר בסכום לא סופי, שעשוי לגדול או לקטון בהתאם להחלטת בית המשפט. במסמך המכרז, שהופק כאמור על מנת למצוא חברה שתעניק שירותים משפטיים לעירייה, מפרטת העירייה את דרישותיה מהמגישות הפוטנציאליות, כאשר בין היתר היא דרשה ניסיון קודם מוכח בתחום המשפט המוניציפאלי, וותק של למעלה מעשר שנים, טיפול בלפחות 15 תיקים בתחום המשפט המוניציפאלי בשלוש שנים האחרונות ועוד.

ב-7 במרץ, לפני כשבועיים, הסתיים המכרז בהצלחה, וניגשו אליו עשרות הצעות- שהגיעו אל לשכתו של סגן ראש העירייה, מישל טפירו. ההערכה היא כי כבר לאחר חג הפסח יחלו בעירייה לבדוק את ההצעות, ויחלו בהליך בחירת החברה שתהיה כפופה ליועצת המשפטית של העירייה, עו"ד עידית יפת. מי שיימצא מתאים צפוי לייצג את העירייה במשימותיה המשפטיות השונות, וליהנות משכר של כ-30 אלף ש"ח ברוטו מידי חודש, כאשר תקופת ההתקשרות תוגדר לשלוש שנים בלבד. עם זאת, לעירייה תהיה האפשרות להאריך את משך תקופת שיתוף הפעולה בשנתיים.

אלא שכאמור, ממסמכי המכרז עולה תמונה מדאיגה באשר לתביעות המתנהלות כנגד העירייה בבתי המשפט השונים, כאשר לא פחות מ-34 כאלה נמצאות בפתחה של הרשות השופטת, חלקן בעלות סיכויי זכייה גבוהים. כך למשל, תביעתו של שלמה אהרונוב, קבלן החשמל שטען כי העירייה חייבת לו כספים שלא שולמו ואף תבע אותה בשל כך בסכום של 2.5 מיליון ש"ח, מצוינת בדו"ח המכרז, כמו גם זו של חברת אברהמי יואב ובניו, המוערכת בסכום דומה ולצידה אף צוין כי סיכוייה להתקבל עומדים על לא פחות מ-60 אחוזים. תובע נוסף הוא ראש העירייה לשעבר, מוטי מלכה, שדרוש מהעירייה סכום של 440 אלף שקלים בגין הלנת שכר. לצד תביעתו של מלכה, ציינו בעירייה כי סיכוייה עומדים על עשרה אחוזים בלבד. בדו"ח מופיעות גם תביעות נוספות, שלוש מהן של דיירי פרויקט לב הפארק כנגד העירייה העומדות יחד על סכום של 6,611,300 ש"ח.

כאמור, סך כל התביעות המצוינות בדו"ח המכרז עומד על למעלה מ-16 מיליון שקלים וחצי, כאשר חלק מהתביעות מופיעות ללא סכום נקוב, כך שבמידה והעירייה תפסיד בהן היא תיאלץ להיות נתונה לחסדיו של השופט המנהל את התיק.

לחץ להמשך קריאה

חדשות

מסייעים לחברים

שלושה עובדי מחלקת הפיקוח, המשמשים כפקחים מסייעים בשיטור העירוני, הושעו השבוע מעבודתם לאחר שנחשדו כמי שעסקו בפינוי ביתו של אחד מהם במהלך שעות העבודה. שניים מהם ישובו רק לאחר שייערך שימוע בעניינם, השלישי חזר לעבודה בשל גיליון אישי נקי. העירייה: "מנועים מלהגיב בשל צנעת הפרט

פורסם

בתאריך

על ידי

מחלקת הפיקוח מסרבת לרדת מהכותרות. פחות מחודש לאחר פיטורי הפקח שהועלה לשימוע, ושלושה חודשים לאחר עזיבתן של שתי פקחיות נוספות את המחלקה, העביר השבוע (ראשון) סנ"צ שי מזרחי, מפקד תחנת משטרת קריית מלאכי מכתב לראש העירייה, אליהו זוהר, ובו דרישה להדיח מתפקידם שלושה פקחים מסייעים- הנמצאים תחת חסותו בשורות השיטור העירוני. עותקים מהמכתב שוגרו גם למנכ"ל העירייה, תמיר היזמי ולמנהל מחלקת הפיקוח, ציון מלכה. על פי דבריו של מזרחי, שהובאו לידי ביטוי במכתב ששיגר לבכירי העירייה, נטען כי השלושה ביצעו עבודות פרטיות בביתו של אחד מהם בחופף לשעות העבודה כפקחים מסייעים לשוטרי התחנה.
תחילת הסאגה ביום ראשון השבוע, עת הגיעו השלושה לעבודתם באופן שגרתי. בשלב מסוים, כך על פי גורמים, הם הגיעו לביתו של אחד מהם רכובים על רכב הפיקוח והחלו לעזור בפינוי תכולת הבית לקראת מעבר דירה של הפקח.
עובד אחר של מחלקת הפיקוח, שנשלח לבדוק היכן נמצאים השלושה, הבחין בהם כשהם מבצעים את פינוי הדירה, צילם את הנעשה והעביר לדרגים הגבוהים בהם מפקד התחנה, סנ"צ מזרחי. האחרון, שנדהם מהנעשה, העביר בתוך כשעה קלה מכתב חריף אל ראש העירייה זוהר ובו דרישה להדיחם מהשיטור העירוני, וכעת הם יאלצו להמתין לשימוע שייערך בעניינם. עד אז, הם יישבו בביתם ולא יגיעו לעבודה.

כזכור, הפרשיה החדשה במחלקת הפיקוח מצטרפת לשורת נושאים בהם עלה שמה שלא בהקשר חיובי, האחרון שבהם פיטוריו של אחד הפקחים לאחר הליך שימוע מתוקשר. לאחר פיטוריו, טען הפקח כי הסיבה לסיום עבודתו היא אי רצונם של מנהל מחלקת הפיקוח ציון מלכה וראש צוות הפקחים, אורי אברהם, לראות אותו בתפקיד הפקח העירוני, ואף הוסיף כי הוא מודע לשורת ליקויים חמורים אליהם נחשף בתקופה הקצרה בה היה חלק מהמחלקה.
מי שעמד השבוע לצידם של שלושת הפקחים המושעים הוא נציג הסתדרות העובדים בעיר, בבר אזולאי, שהגיע ממש באותו היום אל בניין העירייה ונפגש עם קברניטי העירייה. על פי גורמים שנכחו במקום, ביקש אזולאי להשיב את העובדים לעבדותם, אולם כאמור אלו נתבקשו שלא להגיע עד אשר ייערך שימוע בעניין.
בוועד העובדים לעומת זאת שמעו על הפרשיה רק לאחר הגעתו של אזולאי אל בניין העירייה, וזעמו על התנהלותו בטענה שזו מציגה את הוועד כחלש ומאפשרת לעובדים לעקוף סמכויות ולא לפנות ישירות לוועד, "אזולאי מכוון לבחירות המקומיות ולכן הוא מתחיל להתערב בכל עניין שקשור לעובדים. איפה הוא היה ארבע שנים שפתאום הוא התעורר? ההתנהלות שלו לעקוף את הוועד מוציאה אותנו קטנים מול העובדים. במקום לעבוד בשיתוף פעולה אנחנו הופכים ללא רלוונטיים", אמר השבוע גורם בוועד.
למרות הדברים החריפים של הוועד כלפיו, טען השבוע אזולאי בשיחה עם "המקור" כי הוא מבין בדיוק מהיכן מגיעות הטרוניות לגביו, "אני יודע מאיפה מגיעות השמועות הללו. יש לי את הסמכות לעלות לראש העירייה לפני כולם, והוועד צריך לזכור שהוא כפוף אליי. אני פה בשביל העובדים ולא בשביל טובתי האישית. כל הדברים שנעשו היו בתיאום מול ראש הוועד, מישל שושן".

מהעירייה נמסר בתגובה: "עקב צנעת הפרט אנו מנועים מלהגיב על עובדי העירייה בעיתונות. אנו פועלים על פי החוק"

לחץ להמשך קריאה

חדשות

פרידה מוקדמת

מנהל מחלקת החינוך, מיכאל בן שטרית, הודיע בשבוע שעבר כי יעזוב את תפקידו בסיום שנת הלימודים הנוכחית- פחות משנתיים מאז נבחר לתפקיד. "כל ההבטחות כלפיו לא מומשו. הוא הרגיש שהוא לא מוערך מספיק ולא מקבל גיבוי מהקברניטים", אמרו מקורביו. העירייה בתגובה: "ראש העיר הודה לבן שטרית על עבודתו"

פורסם

בתאריך

על ידי

מנהל מחלקת החינוך, מיכאל בן שטרית, הודיע השבוע על התפטרותו מהתפקיד הבכיר ביותר במערכת החינוך המקומית- ויעזוב את משרתו לקראת סוף שנת הלימודים.
בן שטרית (50), הגיע לתפקיד מנהל מחלקת החינוך העירונית לאחר שניהל קודם לכן את תיכון "ברנקו וייס" במודיעין, בו רשם הצלחה גבוהה יחסית כשהצליח להעלות את שיעור הזכאים לתעודות הבגרות לכ-80 אחוזים.
התיכון אותו ניהל בן שטרית, המונה 116 תלמידים בלבד, נחשב לכזה בו לומדים בעיקר נערי קצה – בני נוער בסיכון שנשרו ממערכות לימודים סטנדרטיות, ולמעשה, המסגרת החינוכית ב"ברנקו וייס" היא השלב האחרון בטרם ינשרו באופן סופי ומוחלט ממערכת החינוך. עוד קודם, שימש בן שטרית כמורה וכמחנך בבתי ספר אחרים בעיר מודיעין.
הוא מונה לתפקיד מנהל מחלקת החינוך בעיר באוגוסט 2016- אחרי שגבר על שורת מועמדים ראויים, אולם כעת, שנתיים בלבד מאז מינויו, הודיע לראש העירייה זוהר על סיום תפקידו

לטענת מקורביו של בן שטרית, הסיבה להתפטרותו נעוצה בחילוקי דעות בינו ובין קברניטי העירייה, "במחלקת חינוך בעיר כמו קריית מלאכי קשה מאוד להצליח. בלי משאבים זה קשה אפילו עוד יותר. לא פעם פנה בן שטרית בדרישה להגדיל את כוח האדם במחלקה, ואף הובטח כי ימונה לו סגן. בנוסף, הובטח לו גידול בתקציב. כל ההבטחות לא מומשו", סיפרו מקורביו, והוסיפו: "קריית מלאכי כעיר פספסה מנהל מחלקת חינוך מצוין, שמגובה בתוצאות".
אלא שלמרות הדברים, נדמה כי הקש ששבר את גב הגמל הוא ישיבת המועצה האחרונה שהתקיימה לפני כשבועיים, ובה דנו נבחרי הציבור בהרצאות בתשלום אותן מעביר בן שטרית.
לטענת חלק מאנשי האופוזיציה בן שטרית כלל לא היה מתאים לתפקיד, והתעסקותו בהרצאות פרטיות באה על חשבון קידום מחלקת החינוך המקומית. לטענת מקורביו של מנהל המחלקה, הוא ציפה לזכות בגיבוי מוחלט מצידו של ראש העירייה זוהר באשר לדברים, אולם זה לא קרה, "הוא הרגיש שהוא לא מוערך מספיק, ואף נדרש ממנו להפסיק לקיים הרצאות בתשלום".

עוזב בזעם

הקצר בין מנהל מחלקת החינוך המתפטר לבין נבחרי הציבור השונים בעיר החל כבר במהלך ישיבת מועצה מן המניין שנערכה במליאת המועצה בעיר.
במסגרת הישיבה, שדנה גם בהרצאות הפרטיות אותן מעביר בן שטרית, נכח גם האחרון, שניסה להסביר את הסיבה בגינה הוא מתעקש להמשיך במתן הרצאות וסיפר כי אלו מגיעות מתוך רצון לעודד מנהיגות צעירה ברוח סיפור חייו, "באתי לפה מתוך בחירה עמוקה ומתוך הזדמנות טובה שאנשים יעזרו לעשות שינוי משמעותי לעתיד הילדים", אמר בן שטרית, שציין כי ההרצאות לא פוגעות בביצוע התפקיד. אלא שדבריו של מנהל מחלקת החינוך לא עשו רושם על חברי המועצה השונים, שהמשיכו להפנות אליו שאלות עד אשר עזב בזעם את ישיבת המליאה ועורר סערה בעיקר בקרב אנשי האופוזיציה. "אני מעריך את האיש מקצועית ואני מופתע מאוד מהעזיבה. איש מקצוע בדרג הזה צריך להתמודד עם מצבים כאלה", אמר שי סיום בתחילת השבוע.
יו"ר האופוזיציה יוסי סולימני, שהתנגד למינויו של בן שטרית בעבר ואף טען כי הוא לא מתאים לתפקיד במספר ישיבות מועצה, הוסיף: "הצטערתי לשמוע על כוונתו של מיכאל בן שטרית, אך הצער שלי איננו נובע מעצם עזיבתו אלא יותר בשל הסיבות שהביאו אותו לעשות זאת. בעיניי תפקיד מנהל אגף החינוך הוא אחד מתפקידי המפתח החשובים ביותר בעירייה, אם לא החשוב שבהם. אין לי שום דבר אישי נגד מיכאל בן שטרית. הוויכוח הוא לחלוטין מקצועי, ציבורי ומעל הכל ערכי. מערכת החינוך שלנו זקוקה למנהל אגף ב-200 אחוזי משרה".

שבירת הכלים מצידו של בן שטרית לא עברה בשקט בקומה השנייה בבניין העירייה, וכבר בתחילת השבוע הוא זומן לשיחת הבהרה אצל הקברניטים זוהר והיזמי. על פי ההערכות, מיד לאחריה גמלה בליבו של בן שטרית ההחלטה לסיים את תפקידו כבר בסיום שנת הלימודים הנוכחית. אלא שגורמים המעורים בפרטים סיפרו אמש (רביעי) בשיחה עם "המקור" כי התהום שנפערה בין ראש העירייה לבין בן שטרית נעוצה בשיחה שנערכה לפני מספר שבועות בין מקרוביו של זוהר לבין הממונה על המחלקה, במהלכה הודיע הראשון לאחרון כי ראש העירייה דורש לערוך מספר שינויים במערכת החינוך המקומית.
על פי הגורמים, בן שטרית סרב בתוקף להצעה, וגרס כי הוא הסמכות הבלעדית והיחידה במחלקת החינוך. לטענת הגורם, תגובתו של זוהר לדברים הייתה חריפה, וגורמים בכירים אמרו כי לא מן הנמנע שזוהר דחף את נושא ההרצאות הפרטיות לדיון בכוונה תחילה, יחד עם גורמים שונים באופוזיציה.
גולשים רבים הביעו אמש את מורת רוחם נוכח עזיבתו הצפויה של בן שטרית את התפקיד, וחלקם אף תקפו את קברניט העירייה. "נורא חבל. עד שיש כאן מישהו שכן אכפת לו. אין פלא שצעירים פשוט עוזבים", כתבה אחת מהן, ואחר הוסיף: "מערכת החינוך על כל אנשיה נכנעה לסחטנות פוליטית של כאלה שמציגים את עצמם כמודל חינוכי 2018".

מעיריית קריית מלאכי נמסר בתגובה: "מנהל אגף החינוך, מיכאל בן שטרית, הודיע לראש העיר אליהו זוהר כי החליט לסיים את תפקידו בתום שנת הלימודים תשע"ח. בן שטרית הודה על ההזדמנות שניתנה לו לעבוד עם תלמידי קרית מלאכי ועם מנהלי בתי הספר וצוותי החינוך, וראש העיר הודה לו על עבודתו המקצועית ואיחל לו בהצלחה רבה".

לחץ להמשך קריאה