צור עימנו קשר

קהילה

נלחם על החיים

אסף דוד, תושב העיר ובנו של ראש העירייה לשעבר, עבודי דוד, ממשיך לגייס תרומות שאיפשרו לו לבצע השתלת כליה שעשויה להציל את חייו. עובדי העירייה נרתמו השבוע בניסיון לגייס תרומות, והמירוץ אחר השגת סכום היעד נמשך. "מקווים להשיג את הכסף במהרה. הזמן לא עובד לטובתו", אמרה גיסתו

פורסם

בתאריך

המאבק להצלתו של אסף דוד, תושב העיר בן 46 הזקוק להשתלת כליה בדחיפות- עובר לרשת.
במהלך החודשים האחרונים החלו בני משפחה וחברים במסע דיגיטלי ברשת הפייסבוק, שמטרתו איסוף תרומות בניסיון להשיג את הסכום הנדרש להצלת חייו של דוד.
דוד, בנו של ראש העירייה לשעבר עבודי דוד, נולד עם מחלקת הסוכרת, המלווה בלחץ דם גבוה הפוגע בתפקודי הכבד. "לחץ הדם של אנשים עם סוכרת יכול להגיע לממדים מטורפים, אך אדם צעיר יכול לא להרגיש דבר. זה מה שפגע לי בכל מערכת הכליות", סיפר השבוע בשיחה עם "המקור" דוד, שעות ספורות לאחר שחזר מאשפוז בן שבוע בבית החולים.
"מחודש ספטמבר תפקודי הכליה שלי עומדים על 3-2 אחוזים. כאשר הגעתי לבדיקה שגרתית, המלווה אותי כבר 20 שנים, הפצירה בי הרופאה כי במצב הזה לא אחזיק מעמד. היא הודיעה לי שאני צריך להתחיל לעשות דיאליזה, ובו זמנית הסבירה שאם אני רוצה לחיות אני צריך לחפש תורם כליה".
דוד מספר כי החל מאותו הרגע הוא החליט לנסות ולהציל את חייו, אך מהר מאוד הבין שמדובר במשימה לא פשוטה בכלל. "במצבים כאלה הדבר הראשון שכולנו עושים זה לפנות למשפחה, אך לצערי אני לא יכולתי לבקש את עזרתם מכיוון שמדובר בעניין תורשתי, כך שגם אם הם יתרמו לי זה לא יעזור", סיפר דוד, שזנח את אופציית התרומה מבני משפחתו והחל בחיפושים נרחבים אחר תורמים פוטנציאלים מכל רחבי הארץ.
לפני מספר חודשים מצא דוד את התורם המיוחל לו חיכה, בחור תושב נתניה, וחיכה להשתלה שאמורה הייתה לשנות את חייו. אלא שלצערו, ועדת האתיקה של המדינה החליטה לפסול את התורם רגע לפני ההשתלה, ומסע החיפושים למציאת הכליה שתציל את חייו החל מחדש.
"במהלך חודש ספטמבר, רגע אחרי שהמדינה החליטה לפסול את התורם, עשינו אני ומשפחתי חישוב מחדש. פנינו לחברת מדליין, העוסקת בתרומת איברים, ויאמר לזכותם שמהרגע הראשון הם נתנו לנו יחס מדהים. מבחינתם אפשר היה לחתום ולהתחיל לחפש, אבל אני אמרתי למשפחתי שעד שאין לי את כל הכסף אני לא חותם על שום דבר".
סכום הכסף עליו מדבר דוד נאמד בכ-700 אלף שקלים, שהוא הסכום הכולל של הליך ההשתלה: מההטסה הרפואית, דרך השתלה הכליה עצמה ועד הליך האשפוז שלאחר הניתוח.
נכון לכתיבת שורות אלה הצליחו בני משפחת דוד לגייס קצת יותר ממחצית הסכום הנדרש, כך שעל מנת להגיע אל היעד ולקבוע תאריך לניתוח חסרים להם עוד כ-300 אלף שקלים. בינתיים, מוסיף דוד לבצע טיפולי דיאליזה שלוש פעמים בשבוע, ובשבוע הבא אף צפוי להתווסף טיפול שבועי נוסף.

בעירייה נרתמים
במהלך ישיבת ועד שהתקיימה השבוע בין ראש העירייה אליהו זוהר לבין ועד העובדים של העירייה הודיעו הצדדים כי עובדי העירייה ירתמו גם הם למען הצלתו של אסף דוד.
במסגרת ההסכמות, הוחלט כי כל עובד יוכל לתרום כסף ממשכורתו, שיועבר ישירות לחשבון הבנק המיוחד שנפתח למען הצלת דוד דרך העמותה הישראלית לזקוקים להשתלת כליה ומטופלי הדיאליזה.
מירה, גיסתו של אסף דוד העוסקת בנושא התרומות, סיפרה השבוע כי בני המשפחה מודים על ההירתמות הרחבה של תושבי העיר והחברים הרבים, אולם הוסיפה כי "יש עוד הרבה עבודה לפנינו. דיברנו גם עם אנשי המתנ"ס, שהבטיחו לקיים כנס התרמה שטרם יצא אל הפועל. אנחנו מקווים להשיג את הכסף במהרה, כי הזמן לא פועל לטובתנו".
יוסי פרץ, מנהל המתנ"ס, התייחס השבוע לנושא כנס ההתרמה. "אנחנו מנסים בכל דרך לעזור לאסף. מטרתנו היא להביא אמן אורח על מנת שאנשים ירכשו כרטיסים ויוכלו לתרום באותו הערב. כרגע לא מצאנו מישהו שמוכן להגיע, אך אנחנו ממשיכים לחפש".
דוד עצמו, המייחל להשגת הסכום הנדרש, סיכם כי הוא מודה לכל מי שתרם ונרתם מען הצלת חייו, והוסיף כי מצבה של כלייתו מדרדר. "רק השבוע יצאתי מבית החולים לאחר אשפוז בן שבוע ימים. בגדול המצב לא טוב, כיוון שהכליה כמעט ולא מתפקדת. אני עובר דיאליזה שלוש פעמיים בשבוע, ואני מבקש ממי שמעוניין לתרום לפנות למירה (050-8454815). לחילופין, ניתן להגיע אל חנות 'רוזנבאום קרמיקה' באזור התעשייה, שם נאספת תרומה, או לבצע העברה בנקאית לחשבון הבנק שנפתח על שמי בבנק לאומי (10), סניף 940 פתח תקווה מספר חשבון 76729/20. אני מודה מאוד לכולם על התמיכה".

לחץ להמשך קריאה
תגובה אחת

תגובה אחת

  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    20/02/2018 ב 18:06

    בהצלחה ושבורות טובות

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.