צור עימנו קשר

חדשות

נחנכה תחנת הרכבת 'מלאכי-יואב'

התחנה החדשה, שצפויה לשרת את תושבי העיר והסביבה, נחנכה במעמד ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר התחבורה ישראל כץ ואישי ציבור נוספים. "צעד משמעותי נוסף בשיפור חייהם של תושבי הקריה וסביבתה", אמר ראש העירייה אליהו זוהר

פורסם

בתאריך

מחברים את הדרום למרכז: ראש הממשלה בנימין נתניהו והשר ישראל כץ חנכו הבוקר (שני) את תחנת הרכבת קרית מלאכי-יואב.

התחנה החדשה ממוקמת מצפון לכביש 383, בין כפר הרי"ף לכפר מנחם, וכוללת טרמינל נוסעים חדיש ומתקדם, רציפי נוסעים באורך של 300 מטרים, שתי מסילות ברזל, מעבר תת קרקעי לרציפים, מגרש חנייה הכולל 200 מקומות חנייה, מתקני חנייה ייעודים לאופניים וגישה נוחה לתחבורה הציבורית. התחנה תחובר לישובי הסביבה באמצעות שני קווי אוטובוס סדירים ושירות היסעים מתקדם. בהקמת התחנה הושקעו כ-55 מיליון שקלים. היא צפויה לאפשר לעשרות אלפי נוסעים להגיע מדי יום במהירות ובנוחות לבאר שבע, מרכז הארץ וצפונה, ולהרחיב את אפשרויות התעסוקה של התושבים.

רכבת ישראל תפעיל מקרית מלאכי רכבת אחת בשעה לכיוון באר שבע וכן רכבת אחת בשעה לכיוון תל אביב והרצליה. זמן הנסיעה מקרית מלאכי לתל אביב יעמוד על 32 דקות בלבד ו-40 דקות לבאר שבע. בעוד חודשים ספורים תפתח בקו הרצליה-באר שבע תחנת רכבת נוספת במזכרת בתיה.

מערך האוטובוסים של חברת דן בדרום יחל להפעיל החל ממחר (שלישי) קווים מתחנת האוטובוס יגאל הורוביץ' אל ומהתחנה- בתדירות של קו אוטובוס אחד בכל שעה: החל מ-6:00 בבוקר ועד 20:00 בערב (מהעיר אל התחנה) ומ-7:55 עד 22:55 (מהתחנה אל העיר).

ישראל כץ, שר התחבורה והמודיעין שהגיע כאמור לחנוך את התחנה החדשה שנבנתה תחת משמרתו, אמר כי הנוסעים יזכו לנסיעת חינם למשך שלושה חודשים, ולאחר מכן להנחה של 50% במשך שנתיים. "מדובר בבשורה חשובה לתושבי הדרום, שכן תחנת הרכבת החדשה מציעה מענה תחבורתי מהיר ויעיל לתושבי קרית מלאכי והסביבה, מאפשרת לאלפי נוסעים להגיע מידי יום במהירות ובנוחות לבאר שבע, לתל אביב ולשאר חלקי הארץ. כמו כן, היא  מרחיבה את אפשרויות התעסוקה לתושבי האזור", אמר השר כץ.

ראש הממשלה בנימין נתניהו, ציין כי בקרוב התנועה הבינעירונית במדינת ישראל תגשים את החזון: חיבור כל הארץ ברשת רכבות וכבישים מהירים ללא רמזורים, שמאפשרת נסיעה נוחה, יעילה, בטוחה ומהירה. "אנחנו מוסיפים תשתית ועוד תשתית, מקטע ועוד מקטע, וכל זה פותח הזדמנויות חדשות למגורים, לגידול משפחות, לאיכות חיים, למדינה שטוב לחיות בה, כפי שמעידים הרוב המכריע של אזרחי ישראל", אמר נתניהו. "אנחנו מבטלים את מושג הפריפריה, מקצרים מרחקים, מצמצמים פערים, מוחקים את 'ישראל השנייה' ויוצרים ישראל אחת – ישראל של שוויון הזדמנויות, הצלחה, גאווה מקומית, של כל ישוב וישוב, ושל כל אזרח ואזרח. המהפכה הזאת מתרחשת לנגד עינינו, בכל חלקי הארץ. קריית מלאכי הופכת מעיר פיתוח לעיר מפותחת. זה היעד שלנו ואנו נמשיך לבסס את מעמדה של קריית מלאכי כעוגן מרכזי ליישובי המועצות שפורחים לצידה", הוסיף ראש הממשלה.

ראש העירייה אליהו זהר בירך ואמר: "תחנת הרכבת הזו הינה צעד משמעותי נוסף בשיפור חייהם של תושבי הקריה וסביבתה. החיבור המהיר לערי המרכז  מטשטשים את הגבולות בינינו וע"י כך צמיחתה של קרית מלאכי תוסיף ותגדל בע"ה. אני מודה לראש הממשלה ולשר התחבורה, שיזמו ודחפו את הפרוייקט ומכבדים אותנו בנוכחותם היום.

בטקס חנוכת התחנה השתתפו גם יו"ר דירקטוריון רכבת ישראל, דן  הראל, מנכ"ל הרכבת, שחר איילון, ראשי מועצות וכן נציגים ממשרד התחבורה, רכבת ישראל וישובי הסביבה.

יש לציין כי בעבר, הלינו תושבים רבים נוכח המרחק הרב (כ-12 ק"מ) בין העיר לתחנה, וטענו כי כלל לא מדובר בבשורה- שכן המרחק אליה וממנה דומה למרחק בין קריית מלאכי לתחנות עד הלום, סילבר וקריית גת.

זוהר וחזן עם ראש הממשלה נתניהו (צילום: יח"צ)

לחץ להמשך קריאה
תגובה אחת

תגובה אחת

  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    17/09/2018 ב 12:13

    הבדיחה הכי גדולה בהיסטוריה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.