צור עימנו קשר

קהילה

מתקפה הדדית

עלון פרסומי שהפיקו אנשי כולל "הליכות עולם" לקראת חג העצמאות, ובו הודעה כי הרב יורם ביטון יוכרז כ"רב הקהילה ורב השכונה", עורר את זעמם של אנשי המועצה הדתית, שיצאו נגדו במתקפה חריפה: "לא יתכן שכל אחד יחליט על דעת עצמו שהוא רב שכונה", אמר הרב יוסף בלוי, יו"ר המועצה הדתית. הרב ביטון בתגובה: "לא מקבל מהם שכר ולא חייב להם דבר"

פורסם

בתאריך

כבכל שנה, יערוך הרב יורם ביטון גם השנה יום לימוד תורה בחופף ליום העצמאות בכולל "הליכות עולם", אשר בראשותו. אלא שהפעם, ועוד בטרם החלו האירועים, הצליחו פרסומי יום הלימוד לייצר מהומה רבתית בקרב אנשי הציבור הדתי-תורני בעיר. הסיבה: על גבי העלונים נטען כי במהלך אותו היום יוכתר הרב ביטון ל"רב הקהילה ורב השכונה".

במועצה הדתית קריית מלאכי זעמו על נוסח הפרסום, וטענו השבוע בשיחה עם "המקור" כי כוונתם של אנשי הרב ביטון להכריז עליו כרב הקהילה והשכונה כלל לא סוכם עימם. בנוסף, גורמים המוערים בפרשה טענו השבוע כי גם רב העיר, הרב חיים פינטו, שזכה לפני כחודש בהארכת כהונתו לא אהב לשמוע את הדברים ומרגיש עלבון עמוק מהרב ביטון, אולם העדיף שלא להתייחס לכך באופן פומבי.

מי שכן היה מוכן להגיב השבוע היה הרב יוסף בלוי, יו"ר המועצה הדתית, שטען כי למרות הפרסומים אין שום הסכם בין הרב ביטון למועצה הדתית. הרב בלוי אף כינה את הניסיון כמחטף, וכגניבת דעתו של הציבור, "המודעה שהוא (הרב ביטון, ה"ה) פרסם מופיעה עם לוגו של עיריית קריית מלאכי, מועצה אזורית באר טוביה, האגף לתרבות תורנית ומשרד החינוך, ובסוף המודעה טוען הרב ביטון שהוא יוכרז כרב שכונה. אני לא יודע אם לקרוא לזה שקר, רמאות או הטעיית הציבור. הוא משתמש בלוגואים של כל המוסדות האלו על מנת להטעות את הציבור".

בנוסף, טוען הרב בלוי כי על מנת להיבחר לרב שכונה יש לעבור וועדות של הרבנות הראשית, וכי לא כל אחד יכול לקבל על עצמו את התפקיד, "יש תקנים שמשרד הדתות מקצה. לאחר מכן, המועצה הדתית יחד עם העירייה והציבור בוחרים רב שכונה. זה לא עובד ככה שמגיעים לכנס כזה או אחר ומכריזים על רב שכונה. לא יתכן שכל אחד יחליט שהוא רב השכונה. מה שעשה הרב ביטון זה פשוט רמאות", אמר בלוי, שהוסיף, "יש לנו רב עיר והכל מתנהל כמו שצריך, לכן אין צורך ברב שכונה".

הרב יורם ביטון, ששמע על דבריו של הרב בלוי, סיפר כי הוא מאוכזב מתגובת המועצה הדתית והוסיף כי בכל מקרה- הוא לא מתכוון להפוך לרב שכונה דרכם, "אני לא מקבל מהם שכר ולא חייב להם שום דבר. יש לי הזכות לרשום כל העולה על דעתי. קיבלתי תעודת רב מהרבנות הראשית לישראל ומהרב פינטו עצמו, שהסמיך אותי".

על הטענה כי הוא מטעה את הציבור בכך שטוען כי יוכרז לרב שכונה טען הרב ביטון כי הוא משמש כרב של הקהילה שלו, ומשכך עונה על שאלות התושבים סביב מקום משכנו ברחוב יוסף ברוג, "אני הרב של השכונה שלהם, זו הייתה כוונתי. לרגע לא טענתי שאני רב שכונת בר יהודה או שאני רב דרך המועצה הדתית".

אלא שביטון לא הסתפק במענה על טענותיהם של אנשי המועצה הדתית, ויצא במתקפה חריפה וחסרת תקדים מפיו של רב מקומי כנגדה, "אני כבר 20 שנה עובד בקריית מלאכי ואפילו פעם אחת לא קיבלתי מילת פרגון ועידוד. להפך, ישר רצים לעיתונות ויוצאים נגדי. למה יודעים לזרוק שני מיליון שקל על זמרים חילוניים אבל על יום לימוד תורה שהוצאתי מהכיס שלי 45 אלף שקל אף אחד לא עוזר? אלפיים שקל זה מה שקיבלתי בסה"כ מהעירייה. רק דברים רעים יודעים להגיד פה".

מעיריית קריית מלאכי נמסר בתגובה: "נושא  ההכרזה לא הובא לידיעתנו ולעירייה אין שום נגיעה או הסכמה לטקס" 

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -
5 תגובות

5 Comments

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  18/04/2018 ב 14:41

  שילמד מוסר

 2. אמיר

  17/04/2018 ב 22:40

  אני לא מבין את המשמעות אבל לא יתכן שכל אחד יעשה מה שהוא רוצה , מחר אני רוצה למנות את עצמי למפקד התחנה אני יכול ? מחר ביטון יכריז על עצמו משיח כמשיח אז ככה זה יהיה מה קרה לרבנים שמקבלים שגעון גדלות ורוצים תפקיד בכוח – תגיד תודה שהעירייה נתנה לך שטח לבנות את המקום שעושה הרבה רעש בקרית מלאכי על המלחמות – די כבר עם השטויות משיח ביטון

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  17/04/2018 ב 13:30

  בושה

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

   17/04/2018 ב 13:32

   קהילה חחח בושה דמיון

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

   17/04/2018 ב 13:32

   קהילה חחח דמיון

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

קהילה

מקדמים בריאות במשפחתון של מיטל רחמים

'המשפחות של מיטל' נבחר להיות 'גן מקדם הבריאות' הראשון בקריית מלאכי. במסגרת הפעילות, שתחל כבר בשנת הלימודים הקרובה, תופעל תכנית 'לגדול בריא'- שמטרתה להקנות הרגלים של אורח חיים בריא לילדים בגיל הרך. "שמחה ונרגשת. התכנית עשירה ומגוונת וההורים יקבלו דף מידע על הנעשה", אמרה מנהל הגן מיטל רחמים

פורסם

בתאריך

על ידי

"המשפחתון של מיטל" נבחר להיות גן הילדים הפרטי מקדם הבריאות הראשון בקרית מלאכי. החל משנת הלימודים הקרובה, שתחל בעוד כשבועיים, תופעל בגן התכנית 'לגדול בריא': תכנית להקניית הרגלים של אורח חיים בריא לילדים בגיל הרך. התכנית החוויתית נבנתה בייעוץ מקצועי של מומחי מכבי שירותי בריאות' בניהם רופאים, דיאטניות קליניות ויועצי ליווי התפתחותי. יש לציין כי היא נמצאת במאגר התכניות המאושרות של משרד החינוך.
מנכ"ל 'לגדול בריא', בועז בנימיני, החבר בפורום השולחן העגול של משרד החינוך לקידום והטמעת בריאות, סיפר השבוע כי כל ילד רביעי בישראל מאובחן בהשמנת יתר, וציין כי "ילד בעל עודף משקל נמצא בסיכוי של 90% להיות מבוגר בעל עודף משקל". עוד הוסיף בנימיני כי מדי שנה מתגלים בישראל 700 ילדים סוכרתיים חדשים, וכי שיעור זה הוכפל ב-10 השנים האחרונות.
"הרגלים לאורח חיים בריא יש לאמץ כמה שיותר מוקדם, זאת מאחר שהרגלים הנרכשים בגיל צעיר, מלווים אותנו לכל משך החיים. ניסיון לשינוי ההתנהגות הצרכנית באמצעות חקיקה, איסורים וכללים לא נחלו הצלחה. ניתן לראות זאת במגפת ההשמנה וכן במחלות הנגרמות מתזונה לקויה ומיעוט בפעילות גופנית. הדרך היעילה ביותר לשינוי הרגלים, היא באמצעות חינוך מגיל צעיר", אמר בנימיני.
מיטל רחמים בעלת הגן ומטפלת לגיל הרך, אמרה השבוע כי היא שמחה ונרגשת לבשר להורים על בחירתו של הגן להיות "גן מקדם הבריאות" הראשון בעיר החל משנת הלימודים הקרובה. "הצוות החינוכי בגן יפעיל את התכנית בקרב קבוצת הילדים הבוגרת (שנתיים עד שלוש), ויחד עם הילדים החמודים והמתוקים אנחנו נשחק, נשיר, נרקוד, ונתנסה בטעימות של ירקות ופירות, בצחצוח שיניים ובפעילות ספורטיבית", אמרה רחמים והוסיפה: "התכנית עשירה ומגוונת, וכוללת אביזרים רבים, כגון: דגם פה ומברשת שיניים ענקיים, חישוקים, כדורים, כריות חישה ועוד. אנו רואות את ההורים כשותפים מלאים לתכנית ובכל חודש ההורים יקבלו דף מידע על הנושא שהועבר בגן".
תכנית 'לגדול בריא' הועברה בשבע השנים האחרונות בלמעלה מ-3000 גני ילדים, מסגרות פרטיות וציבוריות, מתנ"סים, צהרונים וחטיבות צעירות בבתי ספר. היא מופעלת באופן עצמאי על ידי צוותי החינוך, ובליווי והדרכה של הצוות המקצועי של 'לגדול בריא'.

לחץ להמשך קריאה

קהילה

חונכים את הבית

מתנדבי "איחוד הצלה" סניף קריית מלאכי יחנכו ביום רביעי הבא (22.8) את "בית איחוד הצלה" בעיר. במהלך האירוע יוכתר גם רב הסניף

פורסם

בתאריך

על ידי

מתנדבי "איחוד הצלה" קריית מלאכי הודיעו השבוע כי ביום רביעי הקרוב, 22.8.18, ייחנך באזור התעשייה בעיר (המלאכה 7) 'בית איחוד הצלה' החדש של הסניף המקומי.

במהלך האירוע, שיערך במעמד אנשי הנהלת הארגון, הרבנים, ראש העירייה אליהו זוהר וסגנו חיים שטיינר, מפקד תחנת המשטרה המקומית, מפקד תחנת כיבוי אש וקב"ט העירייה, יוכתר רב הסניף הרה"ג הרב יצחק עזריאל שליט"א.

לטענת אנשי "איחוד הצלה", המקום ישמש מרכז הדרכות והכשרות למתנדבי הארגון תושבי העיר, מחסן ציוד רפואי, משרד הנהלת הסניף, מתקן עזר רפואי בשעת חירום (ממוגן) ועוד.

איחוד הצלה הוא תאגיד התנדבותי המאחד חובשים, פרמדקים ורופאים מרחבי הארץ לשם מתן שירותי עזרה ראשונה. בארגון מתנדבים אלפני אנשים ונשים, רובם ככונני חירום וחלקם בפעילות לוגיסטית ומבצעית ברחבי הארץ.

לחץ להמשך קריאה

קהילה

שנה חדשה- מנהל חדש

תלמידי "תלמוד תורה חב"ד" פתחו הבוקר (ראשון), ראש חודש אלול, את שנת הלימודים תשע"ט. ראש העירייה אליהו זוהר וסגנו חיים שטיינר הגיעו לברך

פורסם

בתאריך

על ידי

כמעט שלושה שבועות לפני חזרתם של כלל תלמידי ישראל אל מסדרונות בית הספר, הקדימו וחזרו הבוקר (ראשון) תלמידי בית הספר "תלמוד תורה" של חב"ד אל ספסל הלימודים.

ראש העירייה אליהו זוהר וסגנו חיים שטיינר הגיעו אל המוסד החינוכי, מלווים במנהל החדש הרב אהרן מנגמי, בסגנו הרב גדעון גוחפי ובמורה הוותיק הרב סוסובר הכהן, שאף ברך את ראש העירייה זוהר בברכת הכהנים. יחד, ליוו החמישה את התלמידים ביומם הראשון והמרגש היישר אל הכיתות.

החזרה המסורתית, המתקיימת מידי שנה בראש חודש אלול, לוותה בתחושות נעימות נוכח שיפוץ בית הספר וחידוש החצר המקבלת את פניהם של התלמידים. "ניכר כי במהלך החופשה העירייה השקיעה בשדרוג בית הספר. עושה טוב להגיע בבוקר הראשון ולראות ירוק מול העיניים", אמר אחד ההורים ל"המקור".

תלמיד בבית הספר על רקע החצר החדשה

הרב סוסובר הכהן מברך את ראש העירייה זוהר בברכת הכהנים

זוהר יחד עם התלמידים. "ההשקעה ניכרת בשטח"

לחץ להמשך קריאה