צור עימנו קשר
https://hkm.co.il/wp-content/uploads/2018/06/Untitled-2.jpg

קהילה

מתקפה הדדית

עלון פרסומי שהפיקו אנשי כולל "הליכות עולם" לקראת חג העצמאות, ובו הודעה כי הרב יורם ביטון יוכרז כ"רב הקהילה ורב השכונה", עורר את זעמם של אנשי המועצה הדתית, שיצאו נגדו במתקפה חריפה: "לא יתכן שכל אחד יחליט על דעת עצמו שהוא רב שכונה", אמר הרב יוסף בלוי, יו"ר המועצה הדתית. הרב ביטון בתגובה: "לא מקבל מהם שכר ולא חייב להם דבר"

פורסם

בתאריך

כבכל שנה, יערוך הרב יורם ביטון גם השנה יום לימוד תורה בחופף ליום העצמאות בכולל "הליכות עולם", אשר בראשותו. אלא שהפעם, ועוד בטרם החלו האירועים, הצליחו פרסומי יום הלימוד לייצר מהומה רבתית בקרב אנשי הציבור הדתי-תורני בעיר. הסיבה: על גבי העלונים נטען כי במהלך אותו היום יוכתר הרב ביטון ל"רב הקהילה ורב השכונה".

במועצה הדתית קריית מלאכי זעמו על נוסח הפרסום, וטענו השבוע בשיחה עם "המקור" כי כוונתם של אנשי הרב ביטון להכריז עליו כרב הקהילה והשכונה כלל לא סוכם עימם. בנוסף, גורמים המוערים בפרשה טענו השבוע כי גם רב העיר, הרב חיים פינטו, שזכה לפני כחודש בהארכת כהונתו לא אהב לשמוע את הדברים ומרגיש עלבון עמוק מהרב ביטון, אולם העדיף שלא להתייחס לכך באופן פומבי.

מי שכן היה מוכן להגיב השבוע היה הרב יוסף בלוי, יו"ר המועצה הדתית, שטען כי למרות הפרסומים אין שום הסכם בין הרב ביטון למועצה הדתית. הרב בלוי אף כינה את הניסיון כמחטף, וכגניבת דעתו של הציבור, "המודעה שהוא (הרב ביטון, ה"ה) פרסם מופיעה עם לוגו של עיריית קריית מלאכי, מועצה אזורית באר טוביה, האגף לתרבות תורנית ומשרד החינוך, ובסוף המודעה טוען הרב ביטון שהוא יוכרז כרב שכונה. אני לא יודע אם לקרוא לזה שקר, רמאות או הטעיית הציבור. הוא משתמש בלוגואים של כל המוסדות האלו על מנת להטעות את הציבור".

בנוסף, טוען הרב בלוי כי על מנת להיבחר לרב שכונה יש לעבור וועדות של הרבנות הראשית, וכי לא כל אחד יכול לקבל על עצמו את התפקיד, "יש תקנים שמשרד הדתות מקצה. לאחר מכן, המועצה הדתית יחד עם העירייה והציבור בוחרים רב שכונה. זה לא עובד ככה שמגיעים לכנס כזה או אחר ומכריזים על רב שכונה. לא יתכן שכל אחד יחליט שהוא רב השכונה. מה שעשה הרב ביטון זה פשוט רמאות", אמר בלוי, שהוסיף, "יש לנו רב עיר והכל מתנהל כמו שצריך, לכן אין צורך ברב שכונה".

הרב יורם ביטון, ששמע על דבריו של הרב בלוי, סיפר כי הוא מאוכזב מתגובת המועצה הדתית והוסיף כי בכל מקרה- הוא לא מתכוון להפוך לרב שכונה דרכם, "אני לא מקבל מהם שכר ולא חייב להם שום דבר. יש לי הזכות לרשום כל העולה על דעתי. קיבלתי תעודת רב מהרבנות הראשית לישראל ומהרב פינטו עצמו, שהסמיך אותי".

על הטענה כי הוא מטעה את הציבור בכך שטוען כי יוכרז לרב שכונה טען הרב ביטון כי הוא משמש כרב של הקהילה שלו, ומשכך עונה על שאלות התושבים סביב מקום משכנו ברחוב יוסף ברוג, "אני הרב של השכונה שלהם, זו הייתה כוונתי. לרגע לא טענתי שאני רב שכונת בר יהודה או שאני רב דרך המועצה הדתית".

אלא שביטון לא הסתפק במענה על טענותיהם של אנשי המועצה הדתית, ויצא במתקפה חריפה וחסרת תקדים מפיו של רב מקומי כנגדה, "אני כבר 20 שנה עובד בקריית מלאכי ואפילו פעם אחת לא קיבלתי מילת פרגון ועידוד. להפך, ישר רצים לעיתונות ויוצאים נגדי. למה יודעים לזרוק שני מיליון שקל על זמרים חילוניים אבל על יום לימוד תורה שהוצאתי מהכיס שלי 45 אלף שקל אף אחד לא עוזר? אלפיים שקל זה מה שקיבלתי בסה"כ מהעירייה. רק דברים רעים יודעים להגיד פה".

מעיריית קריית מלאכי נמסר בתגובה: "נושא  ההכרזה לא הובא לידיעתנו ולעירייה אין שום נגיעה או הסכמה לטקס" 

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -
5 תגובות

5 Comments

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  18/04/2018 ב 14:41

  שילמד מוסר

 2. אמיר

  17/04/2018 ב 22:40

  אני לא מבין את המשמעות אבל לא יתכן שכל אחד יעשה מה שהוא רוצה , מחר אני רוצה למנות את עצמי למפקד התחנה אני יכול ? מחר ביטון יכריז על עצמו משיח כמשיח אז ככה זה יהיה מה קרה לרבנים שמקבלים שגעון גדלות ורוצים תפקיד בכוח – תגיד תודה שהעירייה נתנה לך שטח לבנות את המקום שעושה הרבה רעש בקרית מלאכי על המלחמות – די כבר עם השטויות משיח ביטון

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  17/04/2018 ב 13:30

  בושה

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

   17/04/2018 ב 13:32

   קהילה חחח בושה דמיון

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

   17/04/2018 ב 13:32

   קהילה חחח דמיון

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

חינוך

פותחים את הקיץ

במחלקת הנוער העירונית יפתחו מחר (רביעי) את חופשת הקיץ עם אירוע ייחודי במתנ"ס העירוני. בתפריט: דוכני פעילויות, מופע סטנדאפ משותף של דניאל אסייג ורמי קאשי והופעה של זמר ההיפ-הופ המצליח סטפן

פורסם

בתאריך

על ידי

מחלקת הנוער המקומית תפתח מחר (רביעי) באופן רשמי את חופשת הקיץ השנתית עם אירוע ייחודי שייערך באולם המתנ"ס.

האירוע, שיחל בשעה 20:00 בדיוק, יעמוד השנה בסימן "לא לאלימות, סמים ואלכוהול", ויופק בשותפות מחלקת האירועים של קריית מלאכי, המועצה האזורית באר טוביה,  הרשות למלחמה בסמים, עיר ללא אלימות וכמובן מחלקת הנוער המקומית בראשותו של רונן אתגר.

במסגרת האירוע יוצבו דוכני פעילויות שונים לטובת בני הנוער וכן תיערך הופעת סטנדאפ של הצמד דניאל אסייג ורמי קאשי (שנות ה-80). המופע המרכזי יכלול הופעת אורח של מסמר הערב- זמר ההיפ-הופ המצליח, סטפן לגר.

במחלקת הנוער ציינו כי הם קוראים לכל בני הנוער בעיר ובסביבה לקחת חלק באירוע, והוסיפו כי כרטיסים במכירה מוקדמת (במחיר מיוחד) ניתן יהיה לרכוש דרך רכזי תנועות הנוער השונות.

 

לחץ להמשך קריאה

חדשות

הושגה הסכמה: ילדי הקייטנות ישהו בצהרון עד השעה 16:00

בצל מחאות ההורים על שעות וימי הפעילות של קייטנות הגנים הודיעו היום (חמישי) בעירייה כי עמלו על מתווה שיאפשר הארכת שעות הפעילות של הקייטנה בצהרון מיוחד במתנ"ס העירוני. ראש העירייה זוהר: "לאחר דיונים רבים והשגת מקור תקציבי, הצלחנו לפתוח לטובת ההורים צהרון במסגרת המתנ"ס"

פורסם

בתאריך

על ידי

עיריית קריית מלאכי הודיעה היום (חמישי) כי הצליחה להביא להארכת שעות הפעילות של קייטנות הגנים המקומיות.

על פי המתווה החדש, עליו עמל בימים האחרונים ראש העירייה אליהו זוהר, הוסכם כי ילדי הגנים יחלו את הבוקר בקייטנות הייעודיות בבתי הספר וישהו בהן עד השעה 13:00. לאחר מכן, הם יגיעו בהסעות שתפעיל העירייה אל המתנ"ס העירוני- שם יוענקו לילדים תכנים לימודיים וחברתיים נוספים עד השעה 16:00 במסגרת צהרון מיוחד. הצהרון יחל בתאריך 8.7 ויסתיים ב-29.7.

"בשנים עברו נעשה ניסיון לפתוח קייטנות גנים עד לשעה 16:00, אולם עקב הרישום הדל נאלצנו לבטלן. השנה, לאחר שסגרנו את כל הקצוות, קיבלתי פניות רבות מהורים המעוניינים להירשם לקייטנה עד לשעה 16:00. זה היה צלצול השכמה עבורנו שקרית מלאכי הופכת לצעירה ודינמית הרבה יותר משחשבנו. לאחר דיונים רבים והשגת מקור תקציבי, הצלחנו לפתוח לטובת ההורים צהרון במסגרת המתנ"ס, שיפעל בין השעות 13:00-16:00", אמר ראש העירייה זוהר.

 

 

 

 

לחץ להמשך קריאה

חדשות

כבוד מקומי בקורס מפעילי כלי הטיס

שני תושבי קריית מלאכי והסביבה, סג"ם ה' וסג"ם א', יסיימו בקרוב את קורס מפעילי כטמ"ם (כלי טיס מאויש מרחוק)- הנחשב לאחד הקורסים היוקרתיים בצה"ל. "ידעתי שזה קורס טוב. יש בו מדריכים ברמה גבוהה שאכפת להם מכל החניכים, מקצועית ואישית", אמרה סג"ם ה'

פורסם

בתאריך

על ידי

ב-20 ביולי 2018 יסתיים קורס מפעילי כלי טיס מאויש מרחוק- כטמ"ם, אחד מהקורסים היוקרתיים ביותר בחיל האוויר. שניים מבין מסיימי הקורס הם תושבי קרית מלאכי והסביבה וחברים טובים שעשו יחד שנת שירות- סג"ם ה' בת 20.5, וסג"ם א', בן ,20.

סג"ם ה' סיימה במגמת אחוד, ועל הקורס היא מספרת כי "ידעתי שזה קורס טוב. יש בו מדריכים ברמה גבוהה שאכפת להם מכל החניכים, מקצועית ואישית. אהבתי את התכנים ואת הגיחות שהיו מעניינות. אם מישהו מתקשה עוזרים לו ומתגברים אותו אחרי שעות הלימודים", היא אומרת.

כאמור, חבר קרוב שלה ממסיימי הקורס הוא סג"ם א', שמלווה אותה עוד מימי בית הספר – אז השניים למדו באותו תיכון, היו יחד בשנת שירות, בקורס טיס וכעת מסיימים יחד קורס מפעיל. היא מנגנת על גיטרה ופסנתר, ומספרת כי היא אוהבת לקרוא ולטייל. היא מסורתית, ובתיכון הרחיבה מגמות תיאטרון ופיזיקה. סג"ם ה' הייתה בצופים מכיתה ג'-י"א, ובשומר הצעיר התחילה בכיתה י"ב ובהמשך עשתה שם שנת שירות. בשתי התנועות היא הייתה מדריכה ורשג"דית. היא עשתה שנת שירות, שם הייתה מרכזת ואחראית על כל הקן. ה' מספרת ששנת השירות הייתה עבורה מאוד מפתחת ומעצימה. היא עדיין בקשר עם החניכים שהיו לה, ומבקרת אותם מפעם לפעם. ה' היא החמישית במשפחה של שישה בנים. אימה היא מנהלת חשבונות ואביה עובד בחברת אבטחה. דוד שלה היה טייס תובלה בחיל האוויר ומפקד יב"א דרום. הוא ליווה אותה ותמך בה לאורך הדרך הצבאית שלה ודרבן אותה להתגייס לקורס מפעיל.  ה' רצתה להשפיע על תלמידים בבתי ספר בכל מקום ולהעביר להם את המסר שאפשר להגיע למקומות גבוהים ולהצליח. היא פנתה באופן עצמאי לאחראי לחינוך ונוער בקריית מלאכי והרצתה לתלמידי כיתה י' בבית ספר.

סג"ם א', בן 20 אשר סיים במגמת זיק ב'. הוא גם חברה הטוב של סג"ם ה. על הקורס הוא מספר כי "המדריכים קרובים לגיל שלך וזה עוזר לחבר את כולם, הקורס מקצועי ומתרכזים בו במה שצריך לדעת. משקיעים בו הרבה בחלק החברתי ובגיבוש. " הוא אוהב דיג, רתחות וים. בתיכון הוא הרחיב פיזיקה וכימיה. היה בתנועת הנוער השומר הצעיר, שם הדריך בכיתה י'-י"ב והמשיך לשנת שירות. בשירות העביר פעילויות שונות על כלכלה, חברה ומתודות שונות. אח בכור לשני אחים. אימא פסיכותרפיסטית ואבא מנכ"ל של חברה.

 

לחץ להמשך קריאה