צור עימנו קשר

קהילה

מתקפה הדדית

עלון פרסומי שהפיקו אנשי כולל "הליכות עולם" לקראת חג העצמאות, ובו הודעה כי הרב יורם ביטון יוכרז כ"רב הקהילה ורב השכונה", עורר את זעמם של אנשי המועצה הדתית, שיצאו נגדו במתקפה חריפה: "לא יתכן שכל אחד יחליט על דעת עצמו שהוא רב שכונה", אמר הרב יוסף בלוי, יו"ר המועצה הדתית. הרב ביטון בתגובה: "לא מקבל מהם שכר ולא חייב להם דבר"

פורסם

בתאריך

כבכל שנה, יערוך הרב יורם ביטון גם השנה יום לימוד תורה בחופף ליום העצמאות בכולל "הליכות עולם", אשר בראשותו. אלא שהפעם, ועוד בטרם החלו האירועים, הצליחו פרסומי יום הלימוד לייצר מהומה רבתית בקרב אנשי הציבור הדתי-תורני בעיר. הסיבה: על גבי העלונים נטען כי במהלך אותו היום יוכתר הרב ביטון ל"רב הקהילה ורב השכונה".

במועצה הדתית קריית מלאכי זעמו על נוסח הפרסום, וטענו השבוע בשיחה עם "המקור" כי כוונתם של אנשי הרב ביטון להכריז עליו כרב הקהילה והשכונה כלל לא סוכם עימם. בנוסף, גורמים המוערים בפרשה טענו השבוע כי גם רב העיר, הרב חיים פינטו, שזכה לפני כחודש בהארכת כהונתו לא אהב לשמוע את הדברים ומרגיש עלבון עמוק מהרב ביטון, אולם העדיף שלא להתייחס לכך באופן פומבי.

מי שכן היה מוכן להגיב השבוע היה הרב יוסף בלוי, יו"ר המועצה הדתית, שטען כי למרות הפרסומים אין שום הסכם בין הרב ביטון למועצה הדתית. הרב בלוי אף כינה את הניסיון כמחטף, וכגניבת דעתו של הציבור, "המודעה שהוא (הרב ביטון, ה"ה) פרסם מופיעה עם לוגו של עיריית קריית מלאכי, מועצה אזורית באר טוביה, האגף לתרבות תורנית ומשרד החינוך, ובסוף המודעה טוען הרב ביטון שהוא יוכרז כרב שכונה. אני לא יודע אם לקרוא לזה שקר, רמאות או הטעיית הציבור. הוא משתמש בלוגואים של כל המוסדות האלו על מנת להטעות את הציבור".

בנוסף, טוען הרב בלוי כי על מנת להיבחר לרב שכונה יש לעבור וועדות של הרבנות הראשית, וכי לא כל אחד יכול לקבל על עצמו את התפקיד, "יש תקנים שמשרד הדתות מקצה. לאחר מכן, המועצה הדתית יחד עם העירייה והציבור בוחרים רב שכונה. זה לא עובד ככה שמגיעים לכנס כזה או אחר ומכריזים על רב שכונה. לא יתכן שכל אחד יחליט שהוא רב השכונה. מה שעשה הרב ביטון זה פשוט רמאות", אמר בלוי, שהוסיף, "יש לנו רב עיר והכל מתנהל כמו שצריך, לכן אין צורך ברב שכונה".

הרב יורם ביטון, ששמע על דבריו של הרב בלוי, סיפר כי הוא מאוכזב מתגובת המועצה הדתית והוסיף כי בכל מקרה- הוא לא מתכוון להפוך לרב שכונה דרכם, "אני לא מקבל מהם שכר ולא חייב להם שום דבר. יש לי הזכות לרשום כל העולה על דעתי. קיבלתי תעודת רב מהרבנות הראשית לישראל ומהרב פינטו עצמו, שהסמיך אותי".

על הטענה כי הוא מטעה את הציבור בכך שטוען כי יוכרז לרב שכונה טען הרב ביטון כי הוא משמש כרב של הקהילה שלו, ומשכך עונה על שאלות התושבים סביב מקום משכנו ברחוב יוסף ברוג, "אני הרב של השכונה שלהם, זו הייתה כוונתי. לרגע לא טענתי שאני רב שכונת בר יהודה או שאני רב דרך המועצה הדתית".

אלא שביטון לא הסתפק במענה על טענותיהם של אנשי המועצה הדתית, ויצא במתקפה חריפה וחסרת תקדים מפיו של רב מקומי כנגדה, "אני כבר 20 שנה עובד בקריית מלאכי ואפילו פעם אחת לא קיבלתי מילת פרגון ועידוד. להפך, ישר רצים לעיתונות ויוצאים נגדי. למה יודעים לזרוק שני מיליון שקל על זמרים חילוניים אבל על יום לימוד תורה שהוצאתי מהכיס שלי 45 אלף שקל אף אחד לא עוזר? אלפיים שקל זה מה שקיבלתי בסה"כ מהעירייה. רק דברים רעים יודעים להגיד פה".

מעיריית קריית מלאכי נמסר בתגובה: "נושא  ההכרזה לא הובא לידיעתנו ולעירייה אין שום נגיעה או הסכמה לטקס" 

לחץ להמשך קריאה
5 תגובות

5 Comments

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  18/04/2018 ב 14:41

  שילמד מוסר

 2. אמיר

  17/04/2018 ב 22:40

  אני לא מבין את המשמעות אבל לא יתכן שכל אחד יעשה מה שהוא רוצה , מחר אני רוצה למנות את עצמי למפקד התחנה אני יכול ? מחר ביטון יכריז על עצמו משיח כמשיח אז ככה זה יהיה מה קרה לרבנים שמקבלים שגעון גדלות ורוצים תפקיד בכוח – תגיד תודה שהעירייה נתנה לך שטח לבנות את המקום שעושה הרבה רעש בקרית מלאכי על המלחמות – די כבר עם השטויות משיח ביטון

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  17/04/2018 ב 13:30

  בושה

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

   17/04/2018 ב 13:32

   קהילה חחח בושה דמיון

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

   17/04/2018 ב 13:32

   קהילה חחח דמיון

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.