צור עימנו קשר

חדשות

משחק הכיסאות

מחלקת הפיקוח שוב במרכז העניינים: פקח שהצטרף למחלקה רק לפני מספר שבועות הועלה לשימוע לפני פיטורים בטענה שהפנה קללות ואיומים לעבר קברניטיו. הפקח טוען כי מדובר בחצאי אמיתות, אולם נדמה כי גורלו נחרץ והוא יסיים את תפקידו במחלקה. בינתיים, ניידת פיקוח עירוני תועדה ניצבת על המדרכה. "העיקר נותנים דוחות לנהגים", הלינו תושבים

פורסם

בתאריך

חודשיים לאחר סאגת פיטוריהן של הפקחיות טוני ובתאל, שטענו כי מי שדחף לעזיבתן היה מנהל מחלקת הפיקוח, ציון מלכה, המחלקה הביצועית של העירייה שוב בכותרות. כזכור, צמד הפקחיות עזבו את עבודתן בהפרש של מספר שבועות, לאחר שטענו כי יחסיהן עם מנהל המחלקה, מלכה, עלו על שרטון.
האחרון לעומתן, טען כי מדובר במסע רדיפה על רקע אישי של הבנות, ואף הוסיף כי ישנם גורמים אחרים המנסים לגרום לפיטוריו.
אלא שכעת, מספר שבועות אחרי עזיבתן של טוני ובתאל, ולאחר שאל שורות המחלקה גויסו מספר פקחים חדשים, הועלה השבוע אחד מהם לשימוע לפני פיטורים בטענה כי קילל וגידף את מנהליו, ציון מלכה ואורי אברהם, ואף איים עליהם.
במהלך השימוע, שנערך ביום שני השבוע במשרדו של מנכ"ל העירייה, תמיר היזמי ובנוכחות הגזבר צביקה דוידי, היועצת המשפטית עידית יפת, חבר הוועד ניסים כחלון ומזכיר ההסתדרות בעיר, בבר אזולאי, טען היזמי בפני הפקח כי מאז כניסתו לתפקיד נצברו לא מעט תלונות כנגדו, חלקן מצד מנהל המחלקה, ציון מלכה, ואחרות מצידו של ראש צוות הפקחים, אורי אברהם.
על פי דבריו של היזמי, השניים העידו כי הפקח קילל אותם, ואברהם עצמו אף טען כי הוא איים לפגוע בו "אם ימשיך לזלזל בו".
הפקח מצידו, טען להגנתו כי מדובר בחצאי אמיתות, וכי הוא מעולם לא איים על אברהם. הוא הוסיף כי מדובר במעשה נקם של מלכה ואברהם, בעקבות ויכוח בין הצדדים שעלה לטונים גבוהים.
היועצת המשפטית של העירייה, עידית יפת, קטעה את הדיון וציינה כי "מפקח המייצג את העיר נדרש לשלוט בעצמו ולא לדבר בשפה שיש עמה חשש לפלילים".
מזכיר ההסתדרות, בבר אזולאי, יצא להגנתו של הפקח וטען כי "למרות הדברים שנאמרו בגנותו של הפקח, זכיתי לצפות בו עובד מספר פעמים ועושה את זה עבודתו על הצד הטוב ביותר".
בסיום השימוע הוחלט כי הפקח ימשיך בעבודתו עד אשר יתקבלו החלטות בעניינו, ונדמה כי הוא צפוי להיות מפוטר בימים הקרובים.

 

ניידת שיטור עירוני חוסמת את מעבר החצייה

ניידת שיטור עירוני חוסמת את מעבר החצייה


תושבים מתלוננים

אם לא די ביחסי הגומלין המעורערים בין הנהלת מחלקת הפיקוח ובין פקחי השטח, הרי שהשבוע נשמעו תלונות כנגד המחלקה גם מקרב תושבי העיר והמושבים סביבה, שהלינו על התנהלותם של אנשי הפיקוח והשיטור העירוני, וכוונו בעיקר אל הוראותיהם של מקבלי ההחלטות בדרג הגבוה, המחלחלים לדרג הנמוך בשטח.
דנה מגן, תושבת אחד היישובים בסביבתה של העיר ומי שצורכת את שירותיה השונים במסגרת תחום שיפוטה, העלתה השבוע פוסט נוקב וזועם לרשת "הפייסבוק", וטענה כי היא מבקשת "להודות" לעיריית קריית מלאכי ולמשטרת ישראל על חוסר דאגתם לאזרח. "ביום רביעי שעבר הגעתי לכביש שנמצא בשיפוצים כבר שנתיים, אך העם הוחלט לסגור חצי ממנו", כתבה מגן, שהוסיפה: "הוויז לא מעודכן בשינוי, ומתוך בלבול נכנסתי לכביש. העירייה בחרה להציב שם ניידת, אך המטרה לא הייתה לעזור לי להגיע ליעד בבטחה אלא לתת דוחות של 500 ש"ח ו-6 נקודות לכל מי שהתבלבל, והיו לא מעט".
מגן ציינה כי העירייה אמנם הרוויחה 500 ש"ח לקופתה, אך הפסידה אותה כלקוחה. "כבר לא אחפש לעשות את כל סידורי בעיר. הרווחתם כסף לקופה אבל פגעתם בעסקים בעיר שלכם והורדתם את החשק להגיע לקריית מלאכי", סיכמה.
מרבית המגיבים לדבריה של מגן צידדו בה, וגרסו כי מחלקת הפיקוח שכחה שתפקידה הוא לעזור לתושבי העיר והסביבה ולא לחפש דוחות יש מאין. "הם עומדים שם בכוונה. במקום לכוון את התנועה הם מחפשים לרשום דוחות", נכתב שם בין היתר. אחרים מנגד, ביקשו ממנה לשאת באחריות על מעשיה, ולא להיכנס לכביש זמן שהוא חסום.
שעות לאחר מכן העלה גם הפעיל החברתי, ללו אטדגי, פוסט זועם על התנהלות השיטור העירוני. הוא צירף סרטון בו נראים ילדים חוצים את הכביש בצורה מסוכנת בשל הימצאותה של ניידת שיטור עירוני על המדרכה, בסמוך למעבר החצייה המשמש את ילדי בית הספר נצח ישראל והאחים בסיומו של יום הלימודים.
לטענתו, הניידת חסמה את שדה הראייה של הנוסעים האחרים, וסיכנה את העוברים והשבים: "העיקר אתם נותנים דוחות לתושבים. לכם מותר לעמוד ולהפריע להולכי הרגל, ועוד במעבר חציה", כתב אטדגי, ואחת המגיבות הוסיפה בציניות: "להם מותר הכל".
מעיריית קרית מלאכי נמסר בתגובה: "פקחי העירייה עושים עבודתם נאמנה. תפקידם לשמור על הסדר הציבורי ולמנוע מנהגים לחנות באמצע הכביש או במקומות אסורים. הכניסה לרחוב אבוחצירה אסורה מזה כשבוע וחצי מכיוון כיכר מאיר עזרא, וקיימים תמרורים בולטים וברורים. בנוגע לניידת בשדרות ז'בוטינסקי, הטיפול הועבר למפקד השיטור העירוני בתחנת המשטרה".
את תגובתו של מנהל המחלקה לא ניתן היה להשיג.

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

חדשות

קייטרינג ללא דורש

ועד ההורים של אחד מבתי הספר בעיר פנה למשרד החינוך בדרישה להחליף את חברת הקייטרינג
המספקת אוכל לתלמידים. יו"ר הועד: "נתנו הזדמנות. לא נמשוך יותר אוכל"

פורסם

בתאריך

על ידי

ועד ההורים של אחד מבתי הספר בעיר  פנה השבוע במכתב ישיר לאנשי המקצוע במשרד החינוך ובו דרישה להחליף באופן מיידי את חברת הקייטרינג המספקת אוכל לילדי בית הספר.

בוועד ההורים לא מרוצים מחברת הקייטרינג, שהחלה לספק שירותי קייטרינג לבית הספר רק בשנה הנוכחית, וביקשו להחליף אותה בשל תלונות רבות של ילדיהם.

לטענת אנשי הוועד, הסיבה לתלונות של ילדיהם היא רמת האוכל הירודה שמגיעה אל בית הספר והטמפרטורה בה היא מגיעה. בנוסף, טוענים ההורים כי האוכל שהגיע נמצא לא אחת עם עובש ובטמפרטורה נמוכה מהמותר. "פנינו למשרד החינוך בנושא האוכל כבר לפני מספר חודשים והובטח לנו שידאגו לטפל  בנושא. אמרו שהאוכל שיגיע יהיה מפוקח", סיפר בשיחה עם "המקור" השבוע יו"ר ועד ההורים בבית הספר .

אלא שלמרות ההודעה של משרד החינוך, לפיה יפעלו למען שיפור שירותי הקייטרינג בבית הספר, טוען יו"ר הוועד כי  המצב נשאר כפי שהיה, זאת למרות סיור שנערך לפני כשבועיים בבית הספר בנוכחות נציגים ממשרד החינוך,  מנהל בית הספר ומספר הורים, ובו הוחלט להעניק הזדמנות נוספת אך אחרונה לחברת הקייטרינג הנוכחית. "קיימנו שיחה עם חברת הקטריינג והובטח לנו כי הליקויים יטופלו", סיפר השבוע היו"ר, שהוסיף: "למרות השיחה האוכל המשיך להגיע במצב בלתי אפשרי למאכל. חרקים, לחם עם עובש, בשר יבש ועוד. בכל יום 80  אחוזים מהאוכל נזרק לפח בגלל שילדים לא מוכנים לאכול את זה".

בעקבות המצב החליטו אנשי הוועד, בשיתוף פעולה מלא עם הגורמים בבית הספר, כי מעתה והלאה המוסד  לא ימשוך מזון לתלמידים עד אשר תוחלף החברה, "מדובר בסכנת נפשות. אוכל שמגיע פג תוקף או עם  חרקים בתוכו זה לא משהו שאנחנו מוכנים לעבור עליו לסדר היום. בריאות ילדנו קודמת לכל", סיכם היו"ר

לחץ להמשך קריאה

חדשות

מנהל מחלקת החינוך התפטר מתפקידו

מנהל מחלקת החינוך של העירייה, מיכאל בן שטרית, הודיע הבוקר (רביעי) על התפטרותו מהתפקיד הבכיר. למערכת "המקור" נודע כי בן שטרית פנה לממונים עליו והודיע כי סיים את תפקידו בעירייה.

פורסם

בתאריך

על ידי

לטענת מקורביו של מנהל מחלקת החינוך, הוא פנה לא פעם לראש העירייה במטרה להגדיל את מצבת כוח האדם במחלקה, אולם עד היום הדבר לא קרה. בנוסף טענו מקורביו כי בן שטרית הרגיש שהוא לא מוערך מספיק, זאת חרף עבודתו האינטרנסיבית והשעות הרבות שהקדיש במסגרת התפקיד. אם לא די בכך, הדיון שהתקיים בעניינו השבוע בישיבת המועצה וחוסר הגיבוי מראש העירייה הביאו אותו להחלטה להתפטר. עזיבתו את התפקיד צפויה להיעשות בסיום שנת הלימודים הנוכחית. הפרטים המלאים- בחמישי בגיליון שלנו

לחץ להמשך קריאה

חדשות

פקחים לא מסייעים

שלושה פקחים נוספים בדרך הביתה? מפקד תחנת המשטרה בעיר, סנ"צ שי מזרחי, שיגר מכתב לקברניטי העירייה ובו דרישה להדיח מהשיטור העירוני שלושה פקחים מסייעים, שביצעו לכאורה עבודות פרטיות בביתו של אחד מהם במהלך שעות העבודה

פורסם

בתאריך

על ידי

מחלקת הפיקוח מסרבת לרדת מהכותרות. פחות מחודש לאחר פיטורי הפקח שהועלה לשימוע, ושלושה חודשים לאחר עזיבתן של שתי פקחיות נוספות את המחלקה, העביר השבוע (ראשון) סנ"צ שי מזרחי, מפקד תחנת משטרת קריית מלאכי מכתב לראש העירייה, אליהו זוהר, ובו דרישה להדיח מתפקידם שלושה פקחים מסייעים- הנמצאים תחת חסותו בשורות השיטור העירוני. עותקים מהמכתב שוגרו גם למנכ"ל העירייה, תמיר היזמי ולמנהל מחלקת הפיקוח, ציון מלכה.

על פי דבריו של מזרחי, שהובאו לידי ביטוי במכתב ששיגר לבכירי העירייה, נטען כי השלושה ביצעו עבודות פרטיות בביתו של אחד מהם בחופף לשעות העבודה שלהם כפקחים מסייעים לשוטרי התחנה.

הפרטים המלאים, כולל התגובות- בגיליון שלנו בחמישי.

לחץ להמשך קריאה