צור עימנו קשר
https://hkm.co.il/wp-content/uploads/2018/06/Untitled-2.jpg

חדשות

משחק הכיסאות

מחלקת הפיקוח שוב במרכז העניינים: פקח שהצטרף למחלקה רק לפני מספר שבועות הועלה לשימוע לפני פיטורים בטענה שהפנה קללות ואיומים לעבר קברניטיו. הפקח טוען כי מדובר בחצאי אמיתות, אולם נדמה כי גורלו נחרץ והוא יסיים את תפקידו במחלקה. בינתיים, ניידת פיקוח עירוני תועדה ניצבת על המדרכה. "העיקר נותנים דוחות לנהגים", הלינו תושבים

פורסם

בתאריך

חודשיים לאחר סאגת פיטוריהן של הפקחיות טוני ובתאל, שטענו כי מי שדחף לעזיבתן היה מנהל מחלקת הפיקוח, ציון מלכה, המחלקה הביצועית של העירייה שוב בכותרות. כזכור, צמד הפקחיות עזבו את עבודתן בהפרש של מספר שבועות, לאחר שטענו כי יחסיהן עם מנהל המחלקה, מלכה, עלו על שרטון.
האחרון לעומתן, טען כי מדובר במסע רדיפה על רקע אישי של הבנות, ואף הוסיף כי ישנם גורמים אחרים המנסים לגרום לפיטוריו.
אלא שכעת, מספר שבועות אחרי עזיבתן של טוני ובתאל, ולאחר שאל שורות המחלקה גויסו מספר פקחים חדשים, הועלה השבוע אחד מהם לשימוע לפני פיטורים בטענה כי קילל וגידף את מנהליו, ציון מלכה ואורי אברהם, ואף איים עליהם.
במהלך השימוע, שנערך ביום שני השבוע במשרדו של מנכ"ל העירייה, תמיר היזמי ובנוכחות הגזבר צביקה דוידי, היועצת המשפטית עידית יפת, חבר הוועד ניסים כחלון ומזכיר ההסתדרות בעיר, בבר אזולאי, טען היזמי בפני הפקח כי מאז כניסתו לתפקיד נצברו לא מעט תלונות כנגדו, חלקן מצד מנהל המחלקה, ציון מלכה, ואחרות מצידו של ראש צוות הפקחים, אורי אברהם.
על פי דבריו של היזמי, השניים העידו כי הפקח קילל אותם, ואברהם עצמו אף טען כי הוא איים לפגוע בו "אם ימשיך לזלזל בו".
הפקח מצידו, טען להגנתו כי מדובר בחצאי אמיתות, וכי הוא מעולם לא איים על אברהם. הוא הוסיף כי מדובר במעשה נקם של מלכה ואברהם, בעקבות ויכוח בין הצדדים שעלה לטונים גבוהים.
היועצת המשפטית של העירייה, עידית יפת, קטעה את הדיון וציינה כי "מפקח המייצג את העיר נדרש לשלוט בעצמו ולא לדבר בשפה שיש עמה חשש לפלילים".
מזכיר ההסתדרות, בבר אזולאי, יצא להגנתו של הפקח וטען כי "למרות הדברים שנאמרו בגנותו של הפקח, זכיתי לצפות בו עובד מספר פעמים ועושה את זה עבודתו על הצד הטוב ביותר".
בסיום השימוע הוחלט כי הפקח ימשיך בעבודתו עד אשר יתקבלו החלטות בעניינו, ונדמה כי הוא צפוי להיות מפוטר בימים הקרובים.

 

ניידת שיטור עירוני חוסמת את מעבר החצייה

ניידת שיטור עירוני חוסמת את מעבר החצייה


תושבים מתלוננים

אם לא די ביחסי הגומלין המעורערים בין הנהלת מחלקת הפיקוח ובין פקחי השטח, הרי שהשבוע נשמעו תלונות כנגד המחלקה גם מקרב תושבי העיר והמושבים סביבה, שהלינו על התנהלותם של אנשי הפיקוח והשיטור העירוני, וכוונו בעיקר אל הוראותיהם של מקבלי ההחלטות בדרג הגבוה, המחלחלים לדרג הנמוך בשטח.
דנה מגן, תושבת אחד היישובים בסביבתה של העיר ומי שצורכת את שירותיה השונים במסגרת תחום שיפוטה, העלתה השבוע פוסט נוקב וזועם לרשת "הפייסבוק", וטענה כי היא מבקשת "להודות" לעיריית קריית מלאכי ולמשטרת ישראל על חוסר דאגתם לאזרח. "ביום רביעי שעבר הגעתי לכביש שנמצא בשיפוצים כבר שנתיים, אך העם הוחלט לסגור חצי ממנו", כתבה מגן, שהוסיפה: "הוויז לא מעודכן בשינוי, ומתוך בלבול נכנסתי לכביש. העירייה בחרה להציב שם ניידת, אך המטרה לא הייתה לעזור לי להגיע ליעד בבטחה אלא לתת דוחות של 500 ש"ח ו-6 נקודות לכל מי שהתבלבל, והיו לא מעט".
מגן ציינה כי העירייה אמנם הרוויחה 500 ש"ח לקופתה, אך הפסידה אותה כלקוחה. "כבר לא אחפש לעשות את כל סידורי בעיר. הרווחתם כסף לקופה אבל פגעתם בעסקים בעיר שלכם והורדתם את החשק להגיע לקריית מלאכי", סיכמה.
מרבית המגיבים לדבריה של מגן צידדו בה, וגרסו כי מחלקת הפיקוח שכחה שתפקידה הוא לעזור לתושבי העיר והסביבה ולא לחפש דוחות יש מאין. "הם עומדים שם בכוונה. במקום לכוון את התנועה הם מחפשים לרשום דוחות", נכתב שם בין היתר. אחרים מנגד, ביקשו ממנה לשאת באחריות על מעשיה, ולא להיכנס לכביש זמן שהוא חסום.
שעות לאחר מכן העלה גם הפעיל החברתי, ללו אטדגי, פוסט זועם על התנהלות השיטור העירוני. הוא צירף סרטון בו נראים ילדים חוצים את הכביש בצורה מסוכנת בשל הימצאותה של ניידת שיטור עירוני על המדרכה, בסמוך למעבר החצייה המשמש את ילדי בית הספר נצח ישראל והאחים בסיומו של יום הלימודים.
לטענתו, הניידת חסמה את שדה הראייה של הנוסעים האחרים, וסיכנה את העוברים והשבים: "העיקר אתם נותנים דוחות לתושבים. לכם מותר לעמוד ולהפריע להולכי הרגל, ועוד במעבר חציה", כתב אטדגי, ואחת המגיבות הוסיפה בציניות: "להם מותר הכל".
מעיריית קרית מלאכי נמסר בתגובה: "פקחי העירייה עושים עבודתם נאמנה. תפקידם לשמור על הסדר הציבורי ולמנוע מנהגים לחנות באמצע הכביש או במקומות אסורים. הכניסה לרחוב אבוחצירה אסורה מזה כשבוע וחצי מכיוון כיכר מאיר עזרא, וקיימים תמרורים בולטים וברורים. בנוגע לניידת בשדרות ז'בוטינסקי, הטיפול הועבר למפקד השיטור העירוני בתחנת המשטרה".
את תגובתו של מנהל המחלקה לא ניתן היה להשיג.

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בחירות 2018

מלכה הודיע כי יתמודד – התושבים הגיבו בזעם

ראש העיר לשעבר הכריז אתמול כי יתמודד על האפשרות לשוב לתפקיד ממנו הודח לאחר הרשעתו בפלילים, וקיבל מבול של תגובות שליליות בפייסבוק. גורם במחנהו: "נבהלנו מכמות המגיבים נגדו, היינו בטוחים שההתמודדות שלו תתקבל אחרת". מלכה עצמו אמר: "בטוח שנצליח להוביל את העיר לעתיד טוב"

פורסם

בתאריך

על ידי

שש שנים אחרי שהודח מתפקידו לאחר שהודה והורשע בעבירות של הטרדה מינית, הפרת אמונים ועבירות על חוק התכנון והבנייה, הודיע אתמול (חמישי) ראש העיר לשעבר מוטי מלכה על חזרתו לזירה הפוליטית. בהודעה שפורסמה בעמוד הפייסבוק של עיתון "מה נשמע" הודיע מלכה כי יתמודד על ראשות העיר בבחירות בעוד ארבעה חודשים. "החלטתי להעדיף את טובת קרית מלאכי על פני טובתי האישית", אמר מלכה. הפוסט עם ההודעה בפייסבוק זכה למבול של תגובות זועמות של תושבים המתנגדים לחזרתו של ראש העיר לשעבר לחיים הפוליטיים, לאור הרשעתו בפלילים ומעשיו בתקופת כהונתו.
בהודעה שפרסם מלכה הוא כתב: "בחודשים האחרונים זכיתי לפניות רבות מתושבים בעיר ומצד אנשי ציבור מכל המגזרים המביעים בי את תמיכתם וקוראים לי להתמודד לראשות העיר בבחירות שיתקיימו בע"ה בסוף חודש אוקטובר. אני בטוח שיחד אתכם ובשילוב חברים נוספים המאמינים בדרך נצליח להוביל את העיר שלנו אל עתיד טוב יותר. קרית מלאכי זקוקה בימים אלה יותר מתמיד למנהיגות מובילה, יוזמת ופורצת דרך. ניסיון העבר מלמד שיש בכוחי להפוך את היישוב בו אנו חיים למקום טוב יותר. אני קורא לכם להצטרף אליי תוך הבטחה לעשות לילות כימים למען עתידנו ועתיד ילדינו".
התגובות לא איחרו לבוא, ובעוד את התגובות החיוביות לחזרתו של מלכה אפשר היה לספור על כף יד אחת, עשרות תושבים שפכו אש וגופרית על הודעתו. "אדם שידיו מוכתמות בהטרדת נשים, אסור לו לשרת במשרה כזו! פשוט אסור!", כתבה תושבת אחת והוסיפה: "תתבייש". תושב אחר כתב "בושה וחרפה", ותושב נוסף היה ציורי וכתב: "אם הוא יקבל יותר משלושה קולות צריך לצבוע את הקריה בכחול ולזרוק אותה לים". תגובות שליליות נוספות שהופיעו בפוסט נמחקו.
מירי פורסט, אחת המתלוננת שמלכה הודה כי ביצע בה עבירות מין ואף שילם לה פיצויים במסגרת הסדר הטיעון, כתבה בדף הפייסבוק הפרטי שלה כי היא "הוכתה בתדהמה" כששמעה על כוונתו של מלכה לחזור אל "זירת הפשע", כדבריה, והוסיפה: "אם השפל, הסוטה המנוול לא יסיר את מועמדותו שהגיש לראשות העיר, (אני, ה"ה) מקווה שתושבי קרית מלאכי יעשו הכל כדי שהוא לא יכנס שוב לבית בו העיז לבצע בכוח השררה את מעשיו הנבזים".
פעיל במחנהו של מלכה – שמקווה לקבל את תמיכתם של הקהילה האתיופית – אמר כי במחנה הופתעו מעוצמת ההתנגדות שהופיעה בפייסבוק. "צפינו את זה שיהיה גל של דיבורים בנושא הזה, אבל לא חשבנו שזה יהיה בהיקף כזה. שמונים אחוז מהתגובות היו שליליות וגם המגיבים בעד היו בעלי אינטרס כזה או אחר. כמעט לא היו אנשים מן השורה, עמך, שהגיבו בעד. רגע של הכרזה אמור להיות משהו חגיגי, וכאן זה לא היה המצב לצערי. אבל אני מאמין שזה עוד יתהפך והציבור יבין שמוטי צריך לחזור לראשות".
לחץ להמשך קריאה

חדשות

הקרב על החנייה

גבריאל אדינייב, תושב העיר בעל 105 אחוזי נכות, פנה לעירייה בבקשה לקבל חניית נכים מסומנת סמוך למקום מגוריו- אולם סורב בטענה שבחצר ביתו ישנה חניה מאושרת בטאבו: "אין לי שום חניה בחצר הבית. אני לא יודע מאיפה הביאו את זה", אמר אדינייב. העירייה בתגובה: "על פי המסמכים שהגיש התושב הוא אינו זכאי על פי חוק לחניית נכה. קיימת זכות ערעור"

פורסם

בתאריך

על ידי

ועדות שונות של הביטוח הלאומי קבעו והכריעו כי גבריאל אדינייב, תושב קריית מלאכי המתגורר בשכונת חב"ד בעיר, הוא נכה 105 אחוזים. אם כך, מדוע עיריית קריית מלאכי ממאנת מלהעניק לו את מקום החנייה לנכה כמתבקש על פי החוק? אם תשאלו אותו, כנראה שמדובר בזלזול של ממש.

נכותו של אדינייב מתאפיינת בעיקר בפלג גופו העליון, מה שמקשה על הליכתו וניידותו. לדבריו, הוא פנה לפני מספר חודשים אל העירייה בבקשה לקבל את חניית הנכה המגיעה לו על פי חוק בסמוך לביתו- אולם שם, כך לטענתו, החל שלב ההתחמקויות: "פניתי בתחילה לראש העיר אליהו זוהר, שהבטיח לי שיטפל בזה תוך ימים ספורים ושבעירייה ידאגו לחניית נכים עד 200 מטר מהבית, כפי שכתוב בחוק. לצערי זה לא קרה", סיפר אדינייב בשיחה עם "המקור" השבוע, והוסיף: "מאז אותה הבטחה לא קרה שום דבר. עד היום אני מחכה לחניה".

אלא שאדינייב לא התייאש, וחזר ללשכתו של ראש העירייה בשנית- שם קיבל לטענתו תשובה שונה לחלוטין, "אמרו לי שאין אפשרות לתחום חניה בסמוך לבית מכיוון שיש דיירים מסביב שדורשים חניות גם הם", אמר אדינייב, שציין כי זוהר הבטיח לו שוב באותו מעמד שידאג לטפל בבקשתו לחנייה.

"עבר מאז הרבה מאוד זמן. אותי לא מעניין מה קורה עם הדיירים האחרים. אני נכה לא מרצון. אם בביטוח הלאומי קבעו שאני נכה ושמגיעה לי חניה מדוע בעירייה ממשיכים לטרטר אותי? יש לי את כל המסמכים כך שאני לא מבין למה בעיריית קריית מלאכי מחליטים להתעלם מהבקשה הכל כך בסיסית שלי", תהה אדינייב, שציין כי בעיית החנייה הופכת עבורו חמורה שבעתיים בשל היותו מתגורר בסמוך למתחם האירועים חמ"ה שבשכונת חב"ד בעיר, "בימים בהם יש אירועים אני נאלץ לחנות בכניסה לשכונה וללכת את כל הדרך הביתה ברגל, משימה שעבורי היא כמעט בלתי אפשרית", הוסיף אדינייב בכאב.

אלא שעל העירייה בקשתו של אדינייב לא עשתה רושם, ובחודש נובמבר האחרון היא שלחה אליו מכתב רשמי שמבשר לו כי הוא לא זכאי לקבל חניה בסמוך לביתו: "הבקשה שהגשת נבדקה והוחלט שאינה עומדת בקריטריונים כפי שהעירייה פרסמה. לצערנו בקשתך נדחית כיוון שיש לך חניה מאושרת בחצר הבית ומאושרת על ידי הטאבו", נכתב שם. אדינייב לעומת זאת, לא מבין על איזה חניה העירייה מדברת: "אין לי שום חניה בחצר הבית. אני לא יודע מאיפה הביאו את זה".

גם ילדיו של אדינייב, שמלווים את אביהם בניסיונותיו לקבל את חניית הנכה לה הוא זכאי לטענתו על פי חוק, מספרים על יחס מזלזל מצידה של העירייה. בתו, אנג'לינה, מספרת כי אחד מאנשי העירייה אף הגדיל לעשות והטיח בפני אביה כי לא משנה מה יקרה- הוא ידאג אישית שאביה לא יקבל את חניית הנכה. "אני לא אחשוף את שמו כדי לא להביך אותו, אבל מסתבר שחלק מהאנשים החליטו משום מה להפוך את הטיפול בנו לאישי", אמרה השבוע אדינייב, שהוסיפה: "ניסינו לפנות בדרכים נעימות וכרגע לא קורה עם זה שום דבר. במידה ובעירייה יחליטו להמשיך בגישה הזו נשקול את המשך צעדינו, לרבות פניה דרך בית משפט. אם בעירייה לא יתפכחו וידאגו להקצות לאבא שלי חניה כפי שמגיע לו בחוק אני מניחה שנפנה לערכאות משפטיות", סיכמה.

מעיריית קרית מלאכי נמסר בתגובה: "על פי המסמכים שהגיש התושב, הוא אינו זכאי על פי החוק לחניית נכה. קיימת זכות ערעור ובאם יוגשו המסמכים הרלוונטיים, יתקיים דיון נוסף".

לחץ להמשך קריאה

חדשות

המראה בסימן שאלה: משרד הפנים הקפיא העברת תקציבים לעירייה לאחר שלא עמדה ביעדים שהוצבו לה

מיליוני שקלים שהעירייה הייתה אמורה לקבל ממשרד הפנים לא הועברו, לאחר שהמשרד קבע כי העירייה לא עומדת ביעדי התכנית השאפתנית. בעקבות אי העברת הכספים הורה החשב המלווה לעצור את כל הזמנות העבודה, ונמנע מחתימה על התחייבויות כספיות. גורם בכיר: "במשך ימים ארוכים לא אישרו לנו להוציא אפילו מאה שקל". העירייה בתגובה: "מדובר בשינוי סעיף אחד בהסכם. נעשים מאמצים כדי לחזור למתכונת המקורית"

פורסם

בתאריך

על ידי

משרד הפנים הקפיא העברה של מיליוני שקלים שהובטחו לעיריית קריית מלאכי כמענקים לאחר שנמצא כי העירייה לא עמדה ביעדי תכנית ההמראה עליה חתמה. כך נודע ל"המקור". בעקבות זאת, הורה החשב המלווה מטעם המשרד לעצור באופן מוחלט את כל הזמנות העבודה העתידיות, ונמנע מחתימה על התחייבויות להוצאות כספיות. בעירייה טוענים כי מקור הקפאת הכספים נעוץ בשינוי סעיפים בתכנית ההמראה, וכי הם פועלים מול משרד הפנים לשם העברת הכספים כפי שנקבע בתכנית.
תכנית ההמראה נחתמה לפני כחצי שנה, בנוכחותו של שר הפנים אריה דרעי, שהגיע לביקור מיוחד בעיר. לפי התכנית, שמתפרסת על פני שש שנים, אמורה לקבל העירייה עשרות מיליוני שקלים במענקים ובהלוואות ארוכות טווח, וזאת לצורך התפתחותה, בין היתר בנוגע להיקפי האוכלוסייה החדשה שצפויה להגיע להתגורר בעיר בשנים הקרובות. חלק ניכר מהתקציב של התכנית – 25 מתוך 73 מיליון שקלים – מופנה לטובת קליטת האוכלוסיות החדשות, וכן לטובת המשך פיתוח ואכלוס איזור התעשייה החדש בתימורים. במסגרת התכנית התחייבה העירייה לשורה ארוכה של צעדים לטובת התייעלותה, צמצום הוצאות בלתי רצויות וכן הגדלת נטל המס על תושבי העיר. כך למשל התחייבה העירייה להרחיב את מערך החנייה בתשלום, להגדיל את היקפי ההכנסות מדוחות וקנסות חנייה וכן להטיל לכל המאוחר עד יוני 2019 מס שילוט על כלל העסקים בעיר. כל מהלכים אלו צפויים להכניס לעירייה, במצטבר ולאורך 6 שנות התכנית, מיליונים רבים של שקלים.

עירייה בהקפאה


אלא שלמרות התכניות הגרנדיוזיות, במציאות נתקלת העירייה בקשיים רבים. "חתמנו על התכנית בלי לדעת האם אנחנו באמת יכולים לעמוד ביעדים", אמר גורם בכיר מאוד בקואליציה השבוע. "עכשיו אנחנו נתקלים בתוצאות של זה".
התוצאות עליהן מדבר הגורם הבכיר בקואליציה הן כאמור הקפאת העברת הכספים מטעם משרד הפנים. לפי מידע שהגיע לידי "המקור", במשרד הפנים לא רוו נחת מהתנהלות הדברים, ומהעובדה כי העירייה אינה עומדת ביעדים שהוצבו לה. בעקבות זאת הורה מנכ"ל המשרד על הקפאת העברת תקציבים בסך מיליוני שקלים לטובת העירייה. "היינו צריכים לקבל שישה מיליון שקל וקיבלנו רק שני מיליון", אמר גורם פוליטי הבקיא בפרטים. "החשב המלווה אמר שהוא לא מאשר הוצאה של שקל עד שלא פותרים את הבעיה הזאת". לדברי הגורם, מספר רב של יחידות דיור בשכונות החדשות לא אוכלסו במועד אליו התחייבו בעירייה, דבר שבין היתר גרם גם הוא להקפאת העברת התקציבים.

מעיריית קרית מלאכי נמסר בתגובה: "תכנית ההמראה בגובה כ-75 מיליון שקלים הינה תכנית כלכלית מקיפה הכוללת השקעות בחינוך, תשתיות, נגישות טכנולוגית, סביבה ירוקה ועוד. לאור עמידה בכל היעדים, עיריית קרית מלאכי קיבלה לאחרונה את הכספים לשנת 2017 במסגרת התכנית. בשל בקשה של פקידים במשרד הפנים לשינוי סעיף אחד בהסכם, נעשים מאמצים מול הדרג הבכיר כדי לחזור למתכונת המקורית ולא לפגוע במסגרת התקציב. קרית מלאכי פועלת בשנים האחרונות מתוך אחריות כלכלית ואיזון תקציבי ונמשיך באותה הדרך".

לחץ להמשך קריאה