צור עימנו קשר

חדשות

מרוויחים יותר: שכרם של טפירו ושטיינר יזנק

פורסם

בתאריך

החל מחודש מרץ הקרוב: שכרם של שני סגני ראש העירייה יעלה ב-40% ויגיע לכ-28 אלף שקלים מידי חודש, בתוספת הטבות

במשך שלוש השנים האחרונות הרוויחו חברי המועצה מישל טפירו וחיים שטיינר, שני סגניו של ראש העירייה אליהו זוהר, שכר נמוך יחסית למקובל בתפקידם: כ-17 אלף שקלים מידי חודש בחודשי. ואולם החל מהראשון למרץ הקרוב יזנק שכרם בשיעור של 40% ויגיע עד לכ-28 אלף שקלים בחודש.
עם כניסתם לתפקיד לפני שלוש שנים, טפירו ושטיינר ויתרו על 40% משכרם בעקבות תכנית ההבראה אותה יישמה העירייה כחלק מהניסיון להקטין את הר החובות העצום שהיא נקלעה אליו. ואולם עתה, במסגרת תקציב 2017, מסתיימת למעשה תכנית ההבראה, וטפירו ושטיינר יקבלו את השכר הקבוע בחוק לממלאי תפקיד של סגני ראש רשות מקומית – אם כי לא מתחילת שנת התקציב, אלא רק חודשיים לאחריה, תוצר של ניסיון העירייה לעמוד ביעדי התקציב במסגרת אישורו.
שכרם המעודכן של השניים יעמוד על 27,622 אלף שקלים שכר ברוטו בחודש, אך אליו יש להוסיף תוספות ותנאים רבים שאינם באים לידי ביטוי בבסיס השכר, כמו למשל הוצאות אחזקת רכב בשיעור של אלפי שקלים בחודש, תנאים פנסיונים, קופות גמל והשתלמות והטבות נוספות. לפי ההערכה, עלות ההעסקה של כל אחד משני סגני ראש העירייה עומדת על כ-45 אלף שקלים בחודש (90 אלף שקלים לשניהם יחד), שהם יותר ממיליון שקלים בשנה.

טפירו. בקרוב יקבל שכר מלא

טפירו. בקרוב יקבל שכר מלא

אגב, לאחרונה פעלו בעירייה מול משרד הפנים בניסיון לאשר מינוי סגן שלישי בתשלום – תפקיד שיועד עבוד חבר המועצה שמעון חזן, חבר מפלגתו של ראש העירייה זוהר. שטיינר וטפירו הסכים לוותר על 25% משכרם כל אחד על אף שלפחות במקרה של שטיינר, הוא התנגד בתחילה לבקשת הקיצוץ. לבסוף, האפשרות ירדה מהפרק בכל מקרה לאחר שמשרד הפנים הודיע לעירייה כי הדבר אינו חוקי ואין אפשרות לאשר אותו.

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.