צור עימנו קשר

חינוך

מצטרפים למחאה

ועד ההורים של בית הספר הראל בעיר מימש את איומו- והפסיק למשוך אוכל לתלמידים לאחר תלונות על ספקית הקייטרינג. הורים לתלמידים בבתי ספר אחרים צידדו השבוע במאבקו של הוועד, וטענו כי גם בבית הספר בו לומדים ילדיהם האוכל "לא ראוי למאכל". משרד החינוך בתגובה: "כל החברות מבוקרות באופן תדיר ובטיחות המזון נבדקת בקפידה. ועדה משותפת של כל הנוגעים בדבר תתכנס בעיריית קריית מלאכי"

פורסם

בתאריך

שבוע לאחר שהודיע נציג ועד ההורים של בית הספר הראל כי תופסק משיכת האוכל מחברת הקייטרינג המספקת אוכל לתלמידי בית הספר, מתברר כעת כי גם הורים נוספים בבתי ספר בעיר דורשים להחליף את המנות המוגשות לילדיהם במוסדות החינוך.

כזכור, לפני כשבוע פנה ועד ההורים של בית הספר הראל במכתב אל חברת הקייטרינג ואל משרד החינוך, בדרישה להחליף את החברה. לטענתם, האוכל שהגיע היה "לא ראוי לאכילה".
דרישה זו הגיעה שבועיים בלבד לאחר סיור משותף שנערך בבתי הספר בעיר, בנוכחות נציגים ממשרד החינוך, מנהלי בית הספר ומספר הורים, בסיומו הוחלט להעניק הזדמנות נוספת אך אחרונה לחלק מחברות הקייטרינג המספקות אוכל לבתי הספר בעיר. למרות ההזדמנות הנוספת, טוענים ההורים כי לא חלה שום התקדמות- והאוכל המשיך להגיע בצורה בלתי אפשרית לאכילה, כך לטענתם.
לאחר פרסום הכתבה באתר "המקור אונליין", במוצאי השבת האחרון, החלו להתקיים דיונים ערים בקבוצות הוואטצאפ השונות של הורים בבתי ספר שונים בעיר, שטענו כי הבעיה מוכרת, ואיננה בלעדית רק בבית הספר הראל, "תולעים בעוף ואוכל תפל הם רק חלק מהדברים בהם נתקלים הילדים מידי יום בבית הספר", סיפרה אחת האימהות בשיחה עם מערכת "המקור", אליה הצטרפה אימא אחרת, שאמרה, "גם בבית הספר בו בני לומד מצב האוכל גרוע. אני לא מבינה איך מצפים שהילדים יאכלו את האוכל הזה".

בכל מקרה, בוועד ההורים של בית הספר הראל, אשר החל את המאבק עמדו בהבטחתם ולא משכו אוכל לצהרונים השונים, תוך שהם ממשיכים לנסות להשיג את תגובת משרד החינוך בניסיון לפתור את המצב. "לא משכנו את האוכל ולא נמשוך אותו עד שתוחלף חברת הקייטרינג. אנחנו לא מוכנים להמר על בריאות ילדנו", אמר נציג הוועד אורן אוזן. לטענת אוזן, במשרד החינוך מטילים את האחריות על מצב הקייטרינג דווקא על השלטון המקומי, וטוענים כי הוא זה האחראי לטיב איכות המזון של חברת הקייטרינג. מנגד, דחו בעירייה את הטענות של הוועד, וטענו כי המידע שניתן לאנשיו, באם אכן ניתן כזה, הוא מוטעה, וכי מי שאמון על כל נושא המזון בבית הספר הוא משרד החינוך: "הפרטים שמצויים בידם אינם נכונים כיוון שמשרד החינוך הוא זה שבחר את הזכיין. יש כרגע תהליך מול המחוז על מנת להחליף את הזכיין".

ממחוז הדרום במשרד החינוך נמסר בתגובה: "טענות על המזון הועברו לבדיקתה של חברת מילגם, הממונה על תכנית ההזנה בצהרוני "ניצנים". כל החברות המספקות מזון בתכנית ההזנה מבוקרות באופן תדיר ובטיחות המזון נבדקת בקפידה. כל תלונה על איכות ההזנה מטופלת ללא דיחוי. אשר להזנה בבית ספר הראל, יצוין כי התפריט הותאם על ידי תזונאית, אולם נרשמה אי שביעות רצון מהרכב המזון. ועדה משותפת של כל הנוגעים בדבר תתכנס בעיריית קריית מלאכי לבחינת המשך הטיפול בנושא".

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.