צור עימנו קשר

חינוך

מצדיעים להם

תלמידי תיכון אמי"ת ציינו השבוע את יום ההוקרה הרשמי לפצועי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה, ויצאו ליום סיור מיוחד ומרגש במשכן "בית הלוחם" בבאר שבע. התלמידים נפגשו עם פצועי צה"ל, העניקו להם מדליות מיוחדות וערכו קליפ סיכום מיוחד שהסתיים במשפט: "אנו כאן איתכם, ובזכותכם אנו חיים". גם בסניף בני עקיבא ציינו את יום ההוקרה המיוחד במפגש עם הנרי חן

פורסם

בתאריך

ביום ראשון השבוע (י"ז בכסלו), התקיים יום ההוקרה הרשמי לפצועי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה- שמצוין מדי שנה גם במערכת החינוך בכל רחבי הארץ.

בבית ספר התיכון אמי"ת המקומי בחרו לציין אותו בדרך מקורית, ויצאו יחד עם תלמידי ביה"ס לסיור ב"בית הלוחם" בבאר שבע. במהלך הסיור בבירת הנגב פגשו התלמידים פצוע צה"ל ממבצע "חומת מגן", שסיפר להם על התפקיד שלו בסיירת גולני, על המבצעים שהשתתף בהם ועל הפציעה הקשה אותה סוחב גם 16 שנים אחרי אחד המבצעים המוצלחים בתולדות המדינה. בתום הרצאתו, שאל הלוחם את התלמידים האם יש באמתחתם שאלות, ואחת מהן הרימה את ידה ושאלה 'כיצד מתמודדים מבחינה נפשית עם פציעות כה חמורות?'. הלוחם, שסביר כי נשאל את אותה שאלה פעמים רבות במהלך השנים האחרונות, השיב כי ישנן פציעות רבות שאנו כחברה לא תמיד רואים חיצונית כיוון שהן קיימות בנפש. "מהן קשה יותר להחלים, משום שאין ניתוח לנפש", אמר הלוחם. "לכן החברה צריכה לדעת להכיל גם הלומי קרב, בדרך כלל מי שנפצע פיזית הוא גם הלום קרב" הוסיף. כשהסתיימו השאלות, ניגש אל הלוחם התלמיד ליאור גברה, והגיש לו מדליה שבה נכתב: "גיבור שלנו אנו מצדיעים לך – אמי"ת קריית מלאכי".
בתום השיחה, עברו התלמידים לאולם, וזכו לחוות את החוויה של משחק כדורסל על גלגלים. אחד הנפגעים הסביר לתלמידים כיצד מתבצע המשחק, ואף שיחק עימם משחק גומלין, בסיומו קיבל גם הוא קיבל מדלית הוקרה. תחילה לא הבין מה פשר המדליה, אך כשהסתכל על מה שנכתב בה, התרגש עד דמעות.
בכדי להעצים את היום, העניקה הנהלת בית הספר לתלמידים משוב מיוחד על הביקור בבית הלוחם, בו הדגישו התלמידים את ההתרגשות העצומה מסיפורי הגבורה של הלוחמים. "הם לא היססו ואמרו שהיו חוזרים להילחם שוב, למרות מה שקרה להם. זה ראוי להערצה", אמרו שם.

עם החזרה העירה הכינו התלמידים קלפי מיוחד, שסיכם את הביקור והועלה בדף הפייסבוק של בית הספר וברשתות החברתיות. הקליפ מסתיים במשפט "אני כאן איתכם, ובזכותכם אנו חיים".

בהנהלת ביה"ס הדגישו הבוקר (שני) כי ההוקרה לפצועי צה"ל היא ערכית וחשובה עבור התלמידים אפילו יותר מאשר ללוחמים, וציינו כי התלמידים נחשפים לכמות הכל כך גדולה של פצועים, שנלחמו למען המדינה, ושלעיתים קצת שוכחים אותם.

גם תנועת בני עקיבא, הפועלת במסגרת מחלקת הנוער המקומית של העירייה, ציינה את יום ההוקרה לפצועי צה"ל ולנפגעי פעולות האיבה. במסגרת הפעילות התקיים אמש (מוצ"ש) מפגש בסניף התנועה בעיר אליו הגיע הנרי חן בן ה-23, שאיבד את רגלו בתאונת אופנוע במהלך שירותו הצבאי לפני כשנתיים וזכה לאחרונה במדליית ארד בגלישת סקי מים באליפות אירופה.
בסיום המפגש המרגש, בו נכחו 25 חניכי השכבה הבוגרת של התנועה, העניקו החניכים תעודת הוקרה להנרי חן על תרומתו ופועלו. "זהו יום שמבטא את החובה הציבורית והמוסרית שלנו לפצועים ולנפגעים, ומחדד את ערך אמירת תודה והערכה", אמרו במחלקת הנוער.

הנרי חן. מדליית ארד באליפות אירופה (צילום: יח"צ)

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.