צור עימנו קשר

נדל"ן

מסע משמעותי לפולין

20 תלמידים מתיכון אמי"ת חזרו ביום שלישי שעבר מהמסע המורכב בעקבות השואה וסיפרו על תחושת השליחות, הקונוטציות השונות והרגשות המעורבים. "התפקיד שלנו זה לספר את הסיפור שלהם, כי עוד מעט כבר לא ישארו ניצולי שואה שיספרו את זה", אמרו התלמידים. המנהלת הדס שרעבי: "החוויות מסייעות לתלמידים להיות אזרחים טובים יותר"

פורסם

בתאריך

ביום שלישי שעבר, בדיוק בזמן שהמדינה כולה רעשה וגעשה בעקבות הבחירות לרשויות המקומיות שהתרחשו בה, סיימו קבוצת תלמידים מתיכון אמי"ת בעיר את המסע המשמעותי שלהם על אדמות פולין. התלמידים, שחזרו לארץ נרגשים, סיפרו כי לצד התחושות הקשות מהמסע המורכב הם שבו עם רצון עז לשנות את ההשקפה של הדור הצעיר על אחד האירועים הטראגיים ביותר בהיסטוריה האנושית.
"ראיתי המון מראות, שמעתי המון סיפורים על השואה, אך כשאתה מגיע לשם ורואה את הדברים, מריח את ריח השריפה, רואה את תאי הגזים, את הר האפר, את המבנים בהם התאכסנו היהודים רגע לפני שהם נשלחים אל המוות, פתאום אתה מקבל השקפה חדשה על החיים. תחשבו על האחים הקטנים שלכם, שם בתמונות הרבות של כל אלו שהלכו לתאי הגזים, כמה נורא להסתכל אל המוות, ללכת לקראתו ללא יכולת לעשות כלום", סיפרה שני סופר, אחת מבין 20 התלמידים שיצאו אל המסע המשמעותי ושבו כדי לספר ממקור ראשון על הזוועות והחשש משואה נוספת.
"כשנמצאים כאן, במדינה, זה נראה מובן מאליו שיש לנו בית ואף אחד לא יכול לפנות אותנו סתם כך, אך כששומעים איך התחילה השואה, ובמקביל כשיש כלפינו איומים בלתי פוסקים- אתה מבין שהגיע הזמן להגביר את המודעות לאהבה ושמירה על הארץ", אמרה תלמידה נוספת, שהוסיפה: "מבחינתי הקורבנות של השואה היו גיבורים, הם נהרגו למעננו כי אם לא הייתה שואה אני לא מאמינה שהיינו חיים כאן במדינה משלנו. כשדיברו על זה בשיעורי היסטוריה צחקתי על זה, היום אני מבינה את זה".
עם שובם ארצה החליטו תלמידי המשלחת להעביר את תחושותיהם לחבריהם הצעירים- החושבים לצאת בעצמם אל המסע בשנים הבאות- ולהגביר את המודעות בקרב מי שבוחר להתעלם מהנושא או לא להתייחס אליו ברצינות הראויה. "התפקיד שלנו זה לספר את הסיפור שלהם, כי עוד מעט כבר לא ישארו ניצולי שואה שיספרו את זה", סיכמו תלמידי המשלחת.
את התלמידים ליוו ענת גבאי וראש המשלחת, עידית בוכניק, שסיפרה כי חברי המשלחת ייצגו בגאווה את העיר קריית מלאכי בכל אתר בו צעדו.
מנהלת ביה"ס, הדס שרעבי, סיכמה את המסע המרגש של תלמידה: "אנו משתדלים להוציא מסע משמעותי מידי שנה וחושפים המון תלמידים למסע משמעותי זה על מנת שהתלמידים ירגישו את החוויה העצומה על אדמת פולין. בתור בת למשפחה ניצולת שואה חשוב לי שהתלמידים יהיו מודעים יותר, החוויות שלהם מסייעות להם להיות אזרחים טובים יותר בעתיד, משום שהם מעבדים את מה שהם חוו רק לאחר המסע, לכן חשוב לעודד את בני הנוער להשתתף במסעות לפולין", סיכמה שרעבי.

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.