צור עימנו קשר
https://hkm.co.il/wp-content/uploads/2018/06/Untitled-2.jpg

חינוך

מסכמים שנה רב תכליתית

נשות מעון "נשי חרות" והצוותים המקצועיים השותפים לעשייה היומיומית סיכמו ביום ראשון השבוע שנת פעילות פורייה של המעון הרב תכליתי באירוע מרגש. המנהלת, מלכה יצחק: "מדובר בפרויקט מיוחד מאוד"

פורסם

בתאריך

באירוע מיוחד שנערך השבוע במעון הרב תכליתי "נשי חרות" בעיר סיכמו אנשי מחלקת הרווחה, בראשותה של הגברת יואלה תבור, מנהלת מעון נשי חרות מלכה יצחק ונשות הצוות את שנת הפעילות הפורייה שתסתיים בעוד מספר שבועות.

במהלך הכנס הוצגה הפעילות הענפה של המעון לאורך השנה כולה, וכן הועלתה הצגה ייחודית בניצוחם של הורי הילדים ובהובלתו של השחקן והבמאי איציק סיידוף, שנתנה ביטוי למצבים המורכבים בהם אנו נתקלים בחיי השגרה וסיפרה כיצד ניתן למצוא להם פתרון בין כותלי הגן, דרך הסדנה.  בנוסף, נכחה באירוע סיכום שנת הפעילות של המעון הרב תכליתי גם מנכ"לית ארגון "נשי חרות", הגברת יעל שמרגד, שנחשפה לסוגיות הרבות עימן מתמודד המעון המקומי.

המעון הרב תכליתי נחשב למעון אינטגרטיבי, המשלב ילדים בעלי רקע שונה המופנים על ידי שירותי הרווחה. הוא מטפל בילדים בגילאי שלושה חודשים עד שש שנים הנמצאים במצב של סיכון ופגיעות, ופועל בשילוב ידיים גם עם בני המשפחה עצמם. כמו כן, הוא מלווה לכל אורך השנה במפקחות מטעם ארגון נשי חרות, בעובדת הסוציאלית מאיה הרשקו, במדריכה החינוכית לאה רוזנפלד ובאנשי מקצוע נוספים שהוכשרו על ידי משרד התמ"ת והאגף לשירותים חברתיים.

ביחס לגנים אחרים, הרי שמעון נשי חרות המקומי מאפשר למטופלים שהייה ארוכה החל מהשעה 7:00 ועד השעה 19:00, כאשר המסגרת נחשבת גמישה ושעות השהות של כל ילד נקבעות בהתאם לצרכיו ולתכנית הטיפולית הייחודית שנקבעה לו.

כחלק מהפעילויות הנעשות בגן, מתקיימת בו לעיתים קרובות גם סדנה טיפולית להורים, שמטרתה שיתוף הצוות המקצועי בקשיי היומיום בהם מצויים ההורים ומתן מענה ותמיכה מהנוכחים האחרים בסדנה, מאנשי הצוות החינוכי של הגן ומהצוותים המקצועיים.

נוסף אליה, זוכים גם ילדי הגן לסדנאות התפתחות שונות מידי שבוע, הכוללות ליצנית התפתחות מקצועית, "עד גיל שנה הילד שלי אכל אך ורק מטרנה. בזכות הגן והסדנאות המעשירות, הוא נפתח לאפשרויות אחרות והחל לאכול גם מאכלים אחרים", סיפרה השבוע אחת האימהות.

במהלך האירוע שנערך השבוע במעון הוצג גם פרויקט "מלאכית" הייחודי, שהחל בשנים האחרונות בגן ובמסגרתו מקבלות נשות הצוות בגדים ומוצרי יד שנייה כתרומה, מוכרות אותם למשפחות נזקקות בעלות סמלית של שני שקלים בלבד ומשתמשות בכסף לשם שיפוץ הגן והרחבת הפעילות בו. "מדובר בפרויקט מיוחד מאוד", אמרה במהלך הכנס המנהלת מלכה יצחק, שהוסיפה: "בהתחלה היינו דואגים שרק משפחות ילדי הגן יוכלו לרכוש ב'מלאכית', אבל לאט-לאט זה גדל והתפתח ואנחנו מברכים על כך. הרווח הוא בסופו של דבר של הילדים עצמם". עם סיום האירוע המרגש, פנו נשות הצוות אל אנשי מחלקת הרווחה בדרישה להגדיל את מצבת הסייעות והגננות בגן, וטענו כי מאז החל המעון לפעול עד השעה 19:00 הן נאלצות להגיע לעבודה לעיתים גם ביום החופשי, "בגלל המחסור בכוח אדם אנחנו נשחקות- מה שפוגע בעיקר בילדים. חייב להגדיל את מצבת העובדים במעון".

המנהלת, מלכה יצחק, הצטרפה לנשות הצוות החינוכי ואמרה כי "אכן שולחים אלי אנשים מלשכת התעסוקה, אך לא מדובר באנשים שמתאימים. מדובר על גן מיוחד שעובד בצורה שונה, ולכן צריך להביא לכאן אנשים אחראיים. אני מצפה לעזרה מצד מחלקת הרווחה המקומית בנושא", סיכמה.

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

חינוך

המנהלת החדשה

משרד החינוך פרסם את תוצאות המכרז לניהול בית הספר אלי כהן, והודיע כי אירית טיירו, שהתמודדה במכרז הקודם לפני כשנתיים- היא המנהלת החדשה. טיירו, המשמשת כיום בתפקיד המתכללת העירונית למקצועות הליב"ה, תחזור לנהל את בית הספר בו חינכה במשך כ-26 שנים

פורסם

בתאריך

על ידי

המחנכת הוותיקה והאהובה, אירית טיירו, נבחרה ביום רביעי השבוע לכהן כמנהלת בית הספר היסודי "אלי כהן" החל משנת הלימודים הקרובה.
טיירו, תושבת העיר בעלת תואר ראשון לחינוך מיוחד ותואר שני לניהול מערכות חינוך, גברה על פני מספר מועמדות ומועמדים נוספים במירוץ אחר תפקיד מנהלת בית הספר הקרוי על שמו של המרגל אלי כהן, ותחזור לנהל את המוסד החינוכי בו שימשה כמחנכת, רכזת חינוך חברתי, רכזת שכבה ואף היוותה חלק אינטגרלי מהצוות הניהולי של בית הספר משך למעלה מחצי יובל.
טיירו, כזכור, התמודדה על תפקיד המנהלת גם במכרז הקודם לפני כשנתיים, מיד עם פרישתה של המנהלת הקודמת, עליזה שני. היא אף זכתה לתמיכתם של ראש העירייה זוהר ומספר חברי מועצה נוספים, אולם במשרד החינוך בחרו שלא למנותה לתפקיד וערכו מכרז נוסף- בסיומו נבחרה גילה קיסלוביץ' לתפקיד.
החלטת משרד החינוך אז נפלה למרות הפעלת לחצים כבדים ביותר מצידו של זוהר, יש שיאמרו חסרי תקדים. הוא הפעיל את כל כוחותיו, מרצו ומשאביו על מנת להביא למינויה של טיירו. ואולם למרות כל זאת, ועל אף פגישה אישית שנערכה בין טיירו לבין מנכ"לית משרד החינוך, מיכל כהן, החליטה האחרונה לקבל את המלצת גורמי המקצוע במחוז דרום של המשרד, שטענו בעבר כי טיירו אינה בעלת הכישורים המתאימים לקבלת התפקיד – ולא למנות אותה.
אלא שכעת, שנתיים אחרי, הודיעה וועדת משרד החינוך, שכללה את נציגי המשרד, מפקחים, ראש העיר קרית מלאכי אליהו זוהר ונציג הסתדרות המורים, כי לאחר מספר מיונים וראיונות הוחלט הפעם לבחור באירית טיירו כמנהלת החדשה של בית ספר. טיירו כאמור תחליף את המנהלת גילה קיסלוביץ', שהודיעה על התפטרותה רק לפני מספר שבועות- כשנתיים בלבד מאז נכנסה לתפקיד.
אירית טיירו, ילידת קרית מלאכי, החלה לעבוד בבית הספר 'אלי כהן' כבר בשנות ה-90. היא נשואה לרוני ואמא לתאומים יובל ורביד, ומלבד התארים האקדמיים שברשותה היא מחזיקה בתעודה מקצועית כמנתחת התנהגות. בתחילת שנת הלימודים הנוכחית היא מונתה לתפקיד מתכללת עירונית למקצועות הליב"ה ומנהלת תכנית מצוינות ל-5 יחידות במתמטיקה, ובימים הקרובים היא תחל בחפיפה מול המנהלת היוצאת- גילה קיסלובץ'.
"סוף-סוף הצדק יצא לאור", הגיבו הורים רבים למינויה הרשמי של טיירו לתפקיד. "אנחנו בטוחים שתצליחי להוביל את בית הספר להישגים עם הלב הרחב שלך, הנתינה והמקצועיות. העונג כולו של ההורים והתלמידים", הוסיפו.

לחץ להמשך קריאה

חינוך

צהרון ללא דורש

ההורים התלוננו על שעות הפעילות המועטות של הקייטנות, העירייה עמלה על פיתרון ביניים אך מיעוט הנרשמים הוביל לביטול הצהרון שעתיד היה להתקיים במתנ"ס העירוני. "הפרוצדורה עשויה הייתה להעמיד את הילדים בסכנה. בכל צעד של העירייה אין מספיק מחשבה", אמר חבר המועצה שי סיום, הורה לילד באחד הגנים. העירייה בתגובה: "עשינו את מירב המאמצים"

פורסם

בתאריך

על ידי

עיריית קריית מלאכי הודיעה ביום שלישי השבוע כי היא נאלצת לבטל את צהרון גני הילדים שתוכנן להיפתח בעוד כשבוע במתנ"ס העירוני- זאת בשל מיעוט נרשמים. כזכור, בעקבות מחאה ציבורית רחבת היקף מצד הורי הילדים בעיר, שהתעוררה בעקבות פרסום שעות הקייטנות של ילדי הגנים בעיר (13:00-08:00) וימי הפעילות שלהן, החליטו בעירייה לעשות מאמץ נוסף על מנת להאריך את שעות הפעילות של הקייטנות במטרה להקל על ההורים ולחסוך מהם את הצורך במציאת פתרונות שונים בשעות שלאחר סיום הקייטנה.
על פי המתווה החדש, עליו עמל ראש העירייה אליהו זוהר, הוסכם כי ילדי הגנים יחלו את הבוקר בקייטנות הייעודיות בבתי הספר, וישהו בהן עד השעה 13:00. לאחר מכן, הם יגיעו בהסעות שתפעיל העירייה אל המתנ"ס העירוני- שם יוענקו לילדים תכנים לימודיים וחברתיים נוספים עד השעה 16:00 במסגרת צהרון מיוחד. הצהרון אמור היה לצאת לדרך כבר בתאריך 8.7, יום פתיחת הקייטנות, ולהסתיים ב-29.7.
אלא שכעת מסתבר כי חרף המאמץ של העירייה לחתור לפיתרון- הורי הילדים כלל לא מיהרו לרשום את ילדיהם לצהרון, ועל פי גורמים שונים נרשמו אליו כ-25 ילדים בלבד. "אם היו פותחים את הצהרון מלכתחילה בגן הכל היה בסדר", פנה השבוע אחד ההורים ל"המקור", והסביר מדוע הוא לא רשם את ילדיו לצהרון במתנ"ס העירוני. "חששנו שישכחו ילד בהסעה. האם זה מקובל להסיע את הילדים כל יום במשך שלושה שבועות מהגן למתנ"ס? פשוט חששנו לחיי ילדינו. היה צריך לעשות קייטנה מהבוקר עד 16:00 בגן. העירייה נרתעה מההד הציבורי וניסתה לעשות להורים 'הפוך על הפוך', אך התקפלה", היו דבריו.
הורים נוספים, שהגיבו על הידיעה שפורסמה בדף הפייסבוק של "המקור", הוסיפו גם הם כי הסיבה העיקרית היא החשש מהעברתם של הילדים מהגן אל המתנ"ס על בסיס יומי, וסיפרו כי חששו שמא אחד מהם ישכח חלילה בהסעה, "במקום להקל על הצעירים שרוצים לגור כאן מקשים עליהם. לא אתפלא אם ההגירה השלילית של הצעירים תימשך", כתבה אחת מהן.
גם חבר המועצה שי סיום, אב לילד בגן ילדים בעיר, סיפר כי לא מיאן לרשום את בנו לקייטנה מאותה הסיבה בדיוק, "לא ייתכן שתושבי העיר יצטרכו לחיות עם העובדה שבעיר שלהם לא תתקיים קייטנה משעות הבוקר ועד השעה 16:00, מבלי שיצטרכו לחשוש מניוד הילדים בכלי רכב עד למתנ"ס מידי יום. לצערנו ישנם מקרים קשים של שכחת ילדים ברכבים ובגנים גם כך, וכל הפרוצדורה הזו עלולה להעמיד את הילדים בסכנה מיותרת. לצערי בכל צעד של העירייה אין מספיק מחשבה לפני מעשה".
מעיריית קרית מלאכי נמסר בתגובה: "עשינו את מירב המאמצים כדי לקיים קייטנה עד לשעה 16:00. הצוות מאורגן, התכניות מוכנות וימי הכיף והחוויה חיכו לנרשמים, אך לצערנו לא הגענו ל-50 ילדים. רחוק מזה. עקב כך, צהרון המתנ"ס בוטל. עם ההורים הנרשמים הסליחה".

לחץ להמשך קריאה

חינוך

עלייה של 4 אחוזים בשיעור הניגשים לבחינת 5 יחידות במתמטיקה

אפשר לחייך? שר החינוך נפתלי בנט הציג את נתוני "התכנית הלאומית לקידום המתמטיקה", המלמדים על הכפלת מספר הניגשים ברמה הארצית. גם בקריית מלאכי נרשמה עלייה, מ-2 ניגשים בשנת 2014 ל-15 כאלה בחלוף שלוש שנים עם זאת, העיר עדיין עמוק מתחת לממוצע הארצי. העירייה: "העיר עשתה כברת דרך משמעותית בנושא החינוך"

פורסם

בתאריך

על ידי

במסיבת עיתונאים חגיגית שקיים השבוע הודיע שר החינוך נפתלי בנט על הכפלת מספר הניגשים לבגרות 5 יחידות במתמטיקה תוך 3 שנים בלבד.
בנט, שהפיק "תכנית לאומית" לקידום מקצוע המתמטיקה, נראה שבע רצון מהנתונים המרשימים שהציג באירוע התקשורתי, וציין כי מלבד העלייה המשמעותית בכמות הניגשים הכלל ארצית הצליחו במשרד החינוך לצמצם את הפערים גם באחוז הניגשים בפריפריה. "התפישה כי השכל מרוכז במספר מקומות וכל מי שגר בפריפריה מוכשר פחות – התנפצה. הבאנו שינוי דרמטי בדיוק במקומות האלו, צמצמנו פערים והזנקנו את הפריפריה קדימה", אמר השר בנט.
כך למשל, בין השנים 2014 עד 2017 חלה בקריית מלאכי עלייה של 4 אחוזים במספר תלמידי כיתה י"ב הניגשים לבחינת הבגרות בהיקף של 5 יחידות לימוד במתמטיקה; בעוד בשנת 2014 ניגשו רק 1% מתלמידי כיתה י"ב (2 תלמידים מתוך 272) ל-5 יח"ל במתמטיקה, הרי שבשנת 2017 עמד מספר הניגשים על 5%, שהם 15 נבחנים מתוך 285 תלמידים.
מדובר למעשה בעלייה של 4%, אולם הקפיצה המשמעותית יותר מתבטאת בצפי לשנת 2019: כיום, לומדים במסלול 5 יחידות לימוד 29 תלמידים מתוך 279 תלמידי כיתה י"א במוסדות הלימוד המקומיים, ואלו צפויים לגשת במהלך השנים 2019/2018 לבחינת הבגרות היוקרתית ולהכפיל את מספר האחוזים הניגשים מחמישה לעשרה אחוזים.
"עם כל הכבוד לעלייה הבאמת מרשימה במספר הניגשים, אני ממליץ לחכות ולראות כמה מהם באמת יעברו את הבחינה וישיגו את 5 היחידות. זו החוכמה הגדולה", אמר איש חינוך מקומי שביקש לצנן לעת עתה את ההתלהבות. "בכל מקרה, אנחנו עדיין עמוק מתחת לממוצע הארצי", הוסיף.
"בחלוף שלוש שנים בלבד מהשקת התכנית הלאומית, המספרים מדברים בעד עצמם: הכפלנו את מספר הלומדים ב-5 יחידות מתמטיקה. הבטחנו וקיימנו. צמצמנו פערים והזנקנו את הפריפריה. אני מתרגש להביט היום בעיניים של 18,050 תלמידים ולומר להם: עשינו את זה!", אמר במסיבת העיתונאים שנערכה ביום רביעי השבוע שר החינוך נפתלי בנט.
גם מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, התייחס לנתונים ואמר כי: "מערכת החינוך מחויבת כלפי כל תלמידה ותלמיד בישראל. מחויבת להעניק להם את כל הכלים להצליח, לממש את הפוטנציאל, להשתלב בחברה ולפרוץ גבולות. הכפלת מספר הניגשים ל-5 יחידות במתמטיקה, בכל רחבי הארץ ובכל המגזרים, היא המימוש שלנו למחויבות זו".
מניתוח הנתונים הכלל ארציים עולה כי בסך הכל ניגשו לבגרות 5 יחידות בקיץ האחרון 18,050 תלמידים, המלמדים על קפיצה כלל ארצית של 1,965 תלמידים ביחס לשנה הקודמת. ממוצע הציונים נשמר, ועמד גם השנה על ציון 83.
מעיריית קריית מלאכי מסרו בתגובה: "ב-4 וחצי השנים האחרונות קרית מלאכי עשתה כברת דרך משמעותית בנושא החינוך. תלמידנו זוכים בתחרויות ארציות במדעים, מתמטיקה ופיזיקה. ראש העיר אליהו זהר הממונה על החינוך שם דגש מיוחד על 5 יחידות מתמטיקה ואנגלית. לשמחתנו, התוצאות מדברות בעד עצמן. המטרה היא למנף את המצוינות ולהפוך אותה לדרך חיים. מגיעה תודה גדולה למנהלות התיכונים, למורות ולמורים המשקיעים זמן רב לטובת הגדלת מספר התלמידים הנבחנים ל-5 יחידות".

לחץ להמשך קריאה