צור עימנו קשר

חינוך

מסכמים שנה רב תכליתית

נשות מעון "נשי חרות" והצוותים המקצועיים השותפים לעשייה היומיומית סיכמו ביום ראשון השבוע שנת פעילות פורייה של המעון הרב תכליתי באירוע מרגש. המנהלת, מלכה יצחק: "מדובר בפרויקט מיוחד מאוד"

פורסם

בתאריך

באירוע מיוחד שנערך השבוע במעון הרב תכליתי "נשי חרות" בעיר סיכמו אנשי מחלקת הרווחה, בראשותה של הגברת יואלה תבור, מנהלת מעון נשי חרות מלכה יצחק ונשות הצוות את שנת הפעילות הפורייה שתסתיים בעוד מספר שבועות.

במהלך הכנס הוצגה הפעילות הענפה של המעון לאורך השנה כולה, וכן הועלתה הצגה ייחודית בניצוחם של הורי הילדים ובהובלתו של השחקן והבמאי איציק סיידוף, שנתנה ביטוי למצבים המורכבים בהם אנו נתקלים בחיי השגרה וסיפרה כיצד ניתן למצוא להם פתרון בין כותלי הגן, דרך הסדנה.  בנוסף, נכחה באירוע סיכום שנת הפעילות של המעון הרב תכליתי גם מנכ"לית ארגון "נשי חרות", הגברת יעל שמרגד, שנחשפה לסוגיות הרבות עימן מתמודד המעון המקומי.

המעון הרב תכליתי נחשב למעון אינטגרטיבי, המשלב ילדים בעלי רקע שונה המופנים על ידי שירותי הרווחה. הוא מטפל בילדים בגילאי שלושה חודשים עד שש שנים הנמצאים במצב של סיכון ופגיעות, ופועל בשילוב ידיים גם עם בני המשפחה עצמם. כמו כן, הוא מלווה לכל אורך השנה במפקחות מטעם ארגון נשי חרות, בעובדת הסוציאלית מאיה הרשקו, במדריכה החינוכית לאה רוזנפלד ובאנשי מקצוע נוספים שהוכשרו על ידי משרד התמ"ת והאגף לשירותים חברתיים.

ביחס לגנים אחרים, הרי שמעון נשי חרות המקומי מאפשר למטופלים שהייה ארוכה החל מהשעה 7:00 ועד השעה 19:00, כאשר המסגרת נחשבת גמישה ושעות השהות של כל ילד נקבעות בהתאם לצרכיו ולתכנית הטיפולית הייחודית שנקבעה לו.

כחלק מהפעילויות הנעשות בגן, מתקיימת בו לעיתים קרובות גם סדנה טיפולית להורים, שמטרתה שיתוף הצוות המקצועי בקשיי היומיום בהם מצויים ההורים ומתן מענה ותמיכה מהנוכחים האחרים בסדנה, מאנשי הצוות החינוכי של הגן ומהצוותים המקצועיים.

נוסף אליה, זוכים גם ילדי הגן לסדנאות התפתחות שונות מידי שבוע, הכוללות ליצנית התפתחות מקצועית, "עד גיל שנה הילד שלי אכל אך ורק מטרנה. בזכות הגן והסדנאות המעשירות, הוא נפתח לאפשרויות אחרות והחל לאכול גם מאכלים אחרים", סיפרה השבוע אחת האימהות.

במהלך האירוע שנערך השבוע במעון הוצג גם פרויקט "מלאכית" הייחודי, שהחל בשנים האחרונות בגן ובמסגרתו מקבלות נשות הצוות בגדים ומוצרי יד שנייה כתרומה, מוכרות אותם למשפחות נזקקות בעלות סמלית של שני שקלים בלבד ומשתמשות בכסף לשם שיפוץ הגן והרחבת הפעילות בו. "מדובר בפרויקט מיוחד מאוד", אמרה במהלך הכנס המנהלת מלכה יצחק, שהוסיפה: "בהתחלה היינו דואגים שרק משפחות ילדי הגן יוכלו לרכוש ב'מלאכית', אבל לאט-לאט זה גדל והתפתח ואנחנו מברכים על כך. הרווח הוא בסופו של דבר של הילדים עצמם". עם סיום האירוע המרגש, פנו נשות הצוות אל אנשי מחלקת הרווחה בדרישה להגדיל את מצבת הסייעות והגננות בגן, וטענו כי מאז החל המעון לפעול עד השעה 19:00 הן נאלצות להגיע לעבודה לעיתים גם ביום החופשי, "בגלל המחסור בכוח אדם אנחנו נשחקות- מה שפוגע בעיקר בילדים. חייב להגדיל את מצבת העובדים במעון".

המנהלת, מלכה יצחק, הצטרפה לנשות הצוות החינוכי ואמרה כי "אכן שולחים אלי אנשים מלשכת התעסוקה, אך לא מדובר באנשים שמתאימים. מדובר על גן מיוחד שעובד בצורה שונה, ולכן צריך להביא לכאן אנשים אחראיים. אני מצפה לעזרה מצד מחלקת הרווחה המקומית בנושא", סיכמה.

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.