צור עימנו קשר

חינוך

מסיירים בדרכא

תלמידי הכיתה המדעית של בית הספר התיכון הגיעו השבוע אל מוזיאון המדע בירושלים, כחלק מפרויקט "בית ספר פתוח, למען חברה פתוחה". תלמידי כיתה י' של בית הספר קיבלו את תעודות הזהות בטקס מרגש במדרשת בן גוריון בנגב

פורסם

בתאריך

בליווי המורה למדעים פאינה דוידוביץ' ומנהלת מרכז מדעים, טליה ברנד, הגיעו השבוע תלמידי הכיתה המדעית בבית הספר "גימנסיה דרכא", אל מוזיאון המדע בירושלים, זאת כחלק מפרויקט עליו עמלים התלמידים בחודשים האחרונים במסגרת תכנית "בית ספר פתוח, למען חברה פתוחה", המשותפת לאיחוד האירופאי. מטרת התכנית היא הרחבת ההון המדעי על ידי שיתוף פעולה בין תלמידים, מורים וקהילה מקומית, ומתוך יצירת תרבות של חדשנות ואזרחות אחראית.
התלמידים שהגיעו השבוע אל מוזיאון המדע המשיכו לעבוד על פיתוח בית ירוק וחסכוני באנרגיה, כאשר את המשך המשימה הם יבצעו בשטח בית הספר. אירוע השיא של הפעילות צפוי להתקיים בחודש מאי, במהלכו יציגו התלמידים את תוצרי העבודה שלהם לצד תלמידים מבתי ספר שונים ברחבי הארץ.

מפתחים בית ירוק וחסכוני באנרגיה. תלמיד במוזיאון | צילום: יח"צ

בתוך כך, הגיעו אמש (רביעי) תלמידי שכבה י' של בית הספר אל מדרשת בן גוריון שבנגב, בליווי מחנכות השכבה ליזי הורביץ, יעל סיטון, מאיה שרון, יועצת השכבה ליאורה לבב ורכזת השכבה, קרין אסרף.
את היום החלה המשלחת בביקור בצריף בן גוריון, בו עברו התלמידים סדנאות ODT ולמדו באופן חוויתי על מורשתו של ראש הממשלה הראשון. לאחר מכן, המשיכה המשלחת למדרשת בן גוריון, בה ערכו התלמידים למידה בחברותא בליווי מדריכי המדרשה.

יום הסיור הסתיים בטקס מרגש, במהלכו קיבלו התלמידים לראשונה את תעודת הזהות הביומטרית שהפכה אותם לאזרחים מן המניין. צוות בית הספר הודה לרכזת החינוך החברתי-ערכי, חגית בוחניק, על תכנון יום גדוש בפעילויות לימודיות ערכיות, וכמוה גם למנהלת בית הספר, מיכל חזן, על התמדתה למען הובלת בית הספר למצוינות לימודית, חברתית וערכית.

סיור לימודי וקבלת תעודת זהות. תלמידי שכבה י' | צילום: יח"צ

התלמידים במרכז המורשת. הפכו לאזרחים מן המניין | צילום: יח"צ

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.