צור עימנו קשר

המושבים

מנצחים את המתמטיקה

פילוח נתוני הבגרות שנחשפו בשבוע שעבר מלמדים על עלייה ניכרת בכמות הניגשים ובציון הממוצע ל-5 יחידות במתמטיקה ובאנגלית בתיכון באר טוביה. בישיבת 'אור עציון' לעומת זאת, נרשמה ירידה במספר הניגשים לבחינת הבגרות המאתגרת

פורסם

בתאריך

נתוני ציוני הבגרות המפורטים על פי בתי הספר השונים פורסמו השבוע על ידי משרד החינוך, ובמועצה האזורית באר טוביה יכולים להיות מרוצים.
חרף התלונות השונות אודות הנעשה במערכת החינוך המקומית, הצליחו תלמידי התיכון להציג ציונים גבוהים במקצועות השונים, ורשמו גידול במספר הניגשים לבגרות- ובראשם זינוק של 26 תלמידים בניגשים לבחינת הבגרות המאתגרת במתמטיקה, זאת בין השנים 2013 ל-2016.
מסקירת הנתונים עולה כי לא פחות מ-47 תלמידים ניגשו לבגרות 5 יחידות במתמטיקה, עליה של 17 ניגשים ביחס לשנת הלימודים 2013. הציון הממוצע בבחינה מרשים גם הוא, ועומד על 89.3, זאת לעומת 85.23 בלבד בשנת 2013.
גם במקצוע האנגלית יכול בית הספר להציג הצלחה גדולה, כאשר לא פחות מ-151 תלמידים ניגשו בשנת 2016 לחמש יחידות אנגלית, זאת לעומת 97 תלמידים בלבד בשנת 2013. הציון הממוצע של 151 המאושרים עמד על 86 נקודות, ציון דומה לזה שהשיגו הבוגרים של שנת 2013.
למרות ההצלחה והממוצע הבית ספרי הגבוה, העומד על 85.7 א-חוזים, נראה כי בבית הספר היו רוצים לראות שיפור במקצועות כגון היסטוריה ואזרחות, שכן למרות העלייה בכמות התלמידים הניגשים, שקפצה בשני המקצועות בכ-50 תלמידים, הציונים נותרו כשהיו, כאשר ב-4 שנים האחרונות הממוצע בשני המקצועות עמד על 75 נקודות בלבד.
עוד מקצועות בהם נרשמה עלייה בכמות הניגשים לבגרות היו מקצועות הליבה כגון ספרות, הבעה ותנ"ך, וכן מקצועות ההרחבה, בהם נרשם גידול בעיקר בכל נושא המחשוב ומערכות מחשב, כאשר למעלה מ-60 תלמידים ניגשו לבגרויות במקצועות אלו בשנת 2016.

שפיר: מגמה מעורבת
אם בבאר טוביה יכולים להיות מרוצים מהציונים, הרי שבמועצה האזורית שפיר כנראה שקיבלו את התוצאות באיפוק.
על פי נתוני משרד החינוך, הנוגעים לישיבת 'אור עציון' שביישוב מרכז שפירא, נרשמה ירידה דרמטית במספר הניגשים לבגרות 5 יחידות במתמטיקה, כאשר בשנת 2013 ניגשו 9 תלמידים לבגרות המאתגרת, ואילו בשנים 2014-2016 ניגשו פחות מחמישה או שלא ניגשו כלל תלמידים (בגרויות בהן ניגשו פחות מ-5 תלמידים לא מוזכרות בנתונים).
הנתון המדאיג עוד יותר מגיע מכמות הניגשים ל-3 ו-4 יחידות לימוד במתמטיקה, שירדה בשתי הבחינות בין השנים 2013-2016.
לעומת זאת, הציון הממוצע בקרב הניגשים ל-3 יחידות מתמטיקה דווקא עלה, אולם זה של הניגשים ל-4 יחידות כלל לא צוין בשל כמות הניגשים הקטנה- שישה תלמידים בלבד.
מקצוע האנגלית לעומת זאת יכול להסב קצת נחת לאנשי בית הספר, שכן במהלך השנים האחרונות אמנם נרשמה ירידה בקרב הניגשים ל-3 יחידות במקצוע השפה הזרה, זאת לטובת עליה של שמונה תלמידים בתוך שנתיים שניגשו ל-5 יחידות אנגלית, עם ציון ממוצע של 86 נקודות.
ברוב מקצועות הליבה עצמם אמנם נשמר הממוצע בארבע השנים האחרונות, אך לעומת זאת כמות התלמידים הניגשים לבגרות ירדה משמעותית בחלק מהמקצועות.
"מעודדים מהעלייה במספר התלמידים הניגשים לחמש יחידות במתמטיקה ואנגלית, וגם מהציונים", נמסר מהמועצה האזורית באר טוביה.

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.