צור עימנו קשר

חדשות

מנכ"ל העירייה התנצל בפני הקהילה האתיופית; מהרי: "לא מספק, מדובר בבדיחה"

חשיפת "המקור" אודות הפרוטוקול מהישיבה שנערכה במשרד הפנים בעניין חלוקת ההכנסות עם באר טוביה, במהלכה צוטט מנכ"ל העירייה כמי שכינה את אנשי הקהילה האתיופית בעיר "חבילה", עוררה סערה בקרב אנשי הקהילה האתיופית ומנהיגיה, שנפגשו השבוע עם ראש העירייה ועם המנכ"ל ודרשו את הודעת ההתנצלות. "זו השעה לבחינת מעשים ולא רק דיבורים", אמר שי סיום

פורסם

בתאריך

"ימים ספורים לאחר חשיפת "המקור", במסגרתה צוטט מנכ"ל העירייה תמיר היזמי באמירות מפתיעות וחסרות תקדים כלפי הקהילה האתיופית בעיר, דרשו בתחילת השבוע מנהיגי הקהילה האתיופית בעיר מראש העירייה אליהו זוהר וממנכ"לה תמיר היזמי להעביר לכלי התקשורת בעיר הודעת התנצלות, שתביא את הפרשה המצערת לסיומה.
היזמי, כזכור, צוטט במהלך ישיבה שנערכה בחודש נובמבר האחרון, ואשר דנה בנושא חלוקת ההכנסות בין הערים והמועצות האזוריות השונות, באומרו בין היתר כי "יש לנו את אחוז העלייה האתיופית הכי גדול בארץ, אחוזית יחסית לקריית מלאכי, כלומר על האוכלוסייה המוחלשת של קרית מלאכי הביאו את החבילה של יוצאי קהילת אתיופיה. זה לא גוש קטיף, זה קהילת יוצאי אתיופיה".
מאז פרסום עמוד השער בדף הפייסבוק של "המקור" הפכו דבריו של המנכ"ל לשיחת היום בקרב תושבי העיר בכלל ואנשי האוכלוסייה האתיופית בפרט, שטענו כי מדובר בהמשך ישיר של ההתנהלות כלפיהם. "הדברים לא מפתיעים אותנו. מהיום שהוא הגיע הוא פגע פעם אחר פעם באנשי הקהילה", אמר השבוע תושב העיר, בן הקהילה האתיופית. מיד לאחר פרסום הידיעה, כאמור, דרשו מנהיגי הקהילה האתיופית בעיר שיחה דחופה עם המנכ"ל היזמי, וחבר המועצה שי סיום אף פנה אליו באופן אישי, "איך יכול להסתובב היום ברחוב נער ממוצא אתיופי, כאשר הוא שומע שמקבל החלטות בכיר בעירייה קורא לו 'חבילה'. זה פתח לגזענות, גם אצל בני הנוער. צריך לשים לזה סוף", אמר סיום השבוע. גם חבר המועצה הנוסף מטעם הקהילה, גדעון מהרי, לא חסך ביקורת כשאמר כי מדובר בחציית כל גבול אפשרי: "מדובר במילים קשות מאוד. אנחנו לא סוג ב', ואנחנו מצפים מהמנכ"ל שיוציא הודעה כנה, שלאחריה נגיב".
שיחה מעין זו נערכה ביום שני האחרון בנוכחות ראש העירייה זוהר, המנכ"ל היזמי, חברי מועצה שונים ונציגי הרשימה המאוחדת של הקהילה האתיופית בעיר, אשר לאחריה הודיעו אנשי הקהילה כי היזמי ישגר הודעת התנצלות לכלי התקשורת המקומיים, ששוחררה אמש (רביעי) בנוסח הבא: "במסגרת דיון שהתקיים במשרד הפנים בחודש נובמבר, עלה נושא חלוקת הכנסות עם באר טוביה. לצערי רק חלק מדברי פורסמו ויצרו מצג שווא של פגיעה בקהילה האתיופית. לא הייתה לי כל כוונה לפגוע ואני מצר על כך שדברי הובנו שלא כהוגן. במידה ומישהו מהקהילה היקרה והקרובה לליבי נפגע, אני מביע בזאת את התנצלותי".
גדעון מהרי מסר בתגובה: "זה לא מספק, מדובר בבדיחה. הבטיחו לנו הודעת התנצלות הרבה יותר משמעותית. לא כך צריך להתנהג מנכ"ל העירייה, שאמור לשרת את כל תושבי העיר. מנכ"ל עירייה הוא איש ציבור שאמור לנקוט באמצעי זהירות לפני שהוא מדבר. הדברים שהוא אמר היו במתכוון. אני מצטער שהוא מנכ"ל העירייה".
שי סיום מסר בתגובה: "כנציגי הקהילה אנו רואים בחומרה רבה כל אמירה מזלזלת ומעליבה כלפי כל אדם, בוודאי ובוודאי מסוג זה שנאמרה ואשר פגעה בציבור גדול של תושבים שלא בצדק. אנו מקווים ומצפים שלא נידרש לסוגיה כזאת שוב, ונגיב בחריפות ובחומרה נגד כל התבטאות בלתי ראויה. עם כל הכבוד להתנצלות, עכשיו זו השעה לבחינת מעשים ולא רק דיבורים".

גדעון מהרי. מאוכזב מהמנכ"ל. | צילום: המקור

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.