צור עימנו קשר
https://hkm.co.il/wp-content/uploads/2018/06/Untitled-2.jpg

חדשות

מנוחתם לא עדן

המדינה הגישה תביעה נגד קיבוץ חצור וחברת "מנוחת עדן", המספקת שירותי קבורה אזרחית, בטענה כי עשו שימוש בלתי חוקי בשטחים חקלאיים לצורך מכירת שטחי קבורה – גם לכאלו שאינם מתגוררים בקיבוץ. בית המשפט הוציא צו מניעה להמשך הקבורה, אך נדמה כי הסאגה עוד רחוקה מסיום. הבעלים של החברה, פרוספר סלוק: "פעלתי כחוק. השקעתי כסף, שייתנו לי למלא את הקברים שנשארו ואכריז על בית הקברות כסגור"

פורסם

בתאריך

רשות קרקעי ישראל והמשרד לשירותי דת הגישו באחרונה כתב תביעה נגד קיבוץ חצור שבמועצה האזורית באר טוביה וחברת "מנוחת עדן", העוסקת במתן שירותי קבורה אזרחיים, בטענה כי השניים פעלו בניגוד לחוק עת שהשתמשו בקרקעות המיועדים לשימוש חקלאי לצורך קבורת בני אדם, ומכרו חלקות קבר במחירים של עשרות אלפי שקלים כל אחת. הדבר עומד לדעת המדינה בניגוד לחוק שירותי קבורה יהודיים, וכן בניגוד לחוק רשות מקרקעי ישראל. בסוף השבוע שעבר העניק בית המשפט השלום בבאר שבע צו מניעה קבוע נגד הקיבוץ והחברה, ואסר את המשך מכירת חלקות הקבר בשטחי הקיבוץ. למרות זאת, הבעלים של חברת "מנוחת עדן", פרוספר סלוק, תושב קריית מלאכי – בטוח שנעשה לו עוול.

כבר בחודש מרץ, לפני כחודשיים, הגישה המדינה כתב תביעה נגד הקיבוץ והחברה המספקת את שירותי הקבורה. בתביעה, שהגישה פרקליטות מחוז דרום (אזרחי) המיוצגת על ידי עו"ד אביחי כהנא, נטען על ידי המדינה כי "מזה שנים מתבצעת קבורה אזרחית מסחרית בבית העלמין של קיבוץ חצור, בניגוד לחוק שירותי הדת היהודיים ובניגוד להסכם חכירה של הקיבוץ עם הרשות מקרקעי ישראל ולמעשה תוך עשיית סחר ומכר בקרקעות שהמדינה הקצתה לקיבוץ לצורך עיבודים חקלאיים ולצורכי המשק". עוד טוענת המדינה כי הקיבוץ והחברה מכרו קרקעות לדורשים בכך גם לכאלו שאינם מתגוררים בקיבוץ עצמו, או מי מבני משפחותיהם. הדבר, כך נטען, עומד בניגוד להחלטת הממשלה משנת 2004 ולתקנות רשות מקרקעי ישראל, לפיהן לא תותר מכירה של חלקות קבר ביישובים חקלאיים לנפטרים שאינם בני המקום. המדינה כתבה בתביעתה כי "בקיבוץ חצור מתנהל למעשה עסק לכל דבר ועניין, המספסר, לא פחות, בקרקעות המדינה שהוחכרו לו לשימושי המשבצת הקיבוצית וגובה סכומים גבוהים ממשפחות המבקשות לקבור את יקיריהם". המדינה הוסיפה והדגישה בתביעתה את פסיקותיו של בית המשפט העליון, שעמד לא פעם על הצורך בשמירה על קרקעות המדינה והקפדה שייעשו בהם שימוש חוקי. "לנוכח היות מקרקעין משאב ציבורי מוגבל ויקר ערך, עמד בית המשפט העליון, בשורה של החלטות, על האינטרס הציבורי לעקור מהשורש את תופעת הפלישות הבלתי חוקיות למקרקעי ציבור וכן את תופעת השימוש הבלתי חוקיים במקרקעין", נכתב בכתב התביעה.

השבוע, כאמור, נעתר בית המשפט לבקשת המדינה להוציא צו מניעה נגד המשך הפעילות המדוברת, והורה על הפסקה מיידית וקבועה של הליכי המכירה. בתחילה ביקשה המדינה צו מניעה זמני נגד הקיבוץ וחברת "מנוחת עדן", ובמעמד הדיון שנערך בשבוע שעבר הוסכם בין התובעים לנתבעים כי הצו שיוצא על ידי בית המשפט יהיה קבוע. במקביל, התביעה בתיק העיקרי תימשך.

הנתבעים טענו בדבריהם לחוסר תום לב מצד רשויות המדינה בהגשת התביעה, והדגישו כי פעלו בהתאם להוראות מצד רשות מקרקעי ישראל ואף בעידוד של המשרד לשירותי דת. במהלך הדיון התגלו חילוקי דעות בין קיבוץ חצור לבין חברת "מנוחת עדן", כאשר לטענת באי כוח הקיבוץ ניסיון להפסיק את פעילות החברה בעקבות פניית רשות מקרקעי ישראל לקיבוץ בטענה כי הפעילות נעשית בניגוד לחוק – המשיכה החברה את פעילותה. בעקבות צו המניעה לא תוכל עוד החברה למכור שטחי קבורה, כאשר בשבועות הקרובים ימשיכו הצדדים בתחלופת מסמכים בניסיון לברר מה היקפי מכירת החלקות שכבר בוצעו לאנשים חיים שטרם נפטרו. עם זאת, הדבר לא יפגע כמובן באפשרות של הקיבוץ להמשיך בקבורה של נפטרים החברים בו או בני משפחותיהם – ללא תמורה למעט זו הקבועה בחוק.

"המדינה שינתה את הנהלים"

את ההסכם עם קיבוץ חצור ערך פרוספר סלוק ב-2002. מאז שנקבר באדמה הנפטר הראשון ועד שנת 2011, מעיד סלוק, לא הייתה כל בעיה. "קיבלתי רישיונות כל שנתיים, הגשתי דוחות, המשרד לשירותי דת ידע על השירותים שלנו והמיקום, הכל עבד רגיל", הוא מספר. אלא שאז התעורר המנהל, וטען לשימוש בלתי חוקי בקרקע. לא עשיתי שום דבר בניגוד לחוק ופעלתי רק בהתאם לחוק", אמר סלוק, המשמש כבעלים של חברת "מנוחת עדן" מאז הקמתה. "כבר יותר מעשור שבית הקברות שם פועל, והקיבוץ הרוויח ממני 30 אחוז על כל חלקת קבר שנמכרה שם. השקעתי המון כסף בפיתוח התשתיות בבית הקברות, וקבורים שם נכון להיום יותר מ-600 בני אדם. יש רק עוד 17 חלקות קבר פנויות שחלקן כבר נמכרו לאנשים חיים, כל מה שביקשנו הוא שיאפשרו לנו לממש את ההסכמים שחתמנו כדי שלא ניחשף לתביעות ולנזקים גדולים לחברה, לאחר מכן אין לי שום בעיה להכריז על בית הקברות כסגור, גם ככה לא נשארו קברים פנויים".

לדברי סלוק, הקיבוץ נהג כלפיו בחוסר הגינות, כאשר מחד חתם עימו על חוזה ממנו הפיק רווחים, לטענתו, במשך שנים ארוכות, אך מאידך – התכחש לו ברגע שהמדינה התערבה ודרשה להפסיק את השימוש בקרקע לצורך קבורה. "אני לא מבין מה המדינה רוצה ממני, אני פעלתי מול הקיבוץ, ופעלתי בהתאם למה לסיכום ולחוזה שנחתם עם הקיבוץ", לשון דבריו. הוא הוסיף ואמר כי במקרה בו יישלל הרישיון להמשך הקבורה בבית הקברות לתמיד, הרי שהתוצאה צפויה להיות הזנחה של המקום עד כדי שהוא לא יהיה כשיר לביקורי משפחות הנפטרים.

עו"ד אלי אביב, מייצגו של סלוק, הוסיף ואמר כי "יש הסכמה עקרונית בינינו לבין המדינה שייתנו לחברה לאכלס את 17 הקברים שכבר נמכרו, ולאחר מכן לא יהיה עוד צורך בשימוש בקרקע כי בית העלמין ייסגר". לדברי עו"ד אביב, מרשו, סלוק, נפל בין הכיסאות. "המדינה אפשרה בתחילה את השימוש החורג בקרקע, אבל ברבות השנים החליטה לשנות את הנהלים, ורשות מקרקעי ישראל החליטה לאכוף את ההחלטה רק לפני שנים בודדות. מר סלוק פעל בהתאם לחוק וכל אשמתו בכך שהשקיע כספים רבים שעלולים לרדת לטימיון אלמלא יתקבל האישור לסיים את אכלוסו של בית הקברות".

מנגד, גם לאנשי קיבוץ חצור יש בטן מלאה נגד סלוק והחברה שבבעלותו. "אין לקיבוץ אלא להצר על עמדת הרשויות כפי שהובאו בכתב התביעה ובוודאי על הטענות שהועלו מטעם 'מנוחת עדן'", אמר עו"ד תומר טבק, המייצג את חצור בתביעה שהגישה המדינה. "התנהלות הקיבוץ מאז ומתמיד הייתה בהתאם להנחיות רשות מקרקעי ישראל והמשרד לשירותי דת כפי שהועברו לקיבוץ, מיד עם הודעת הרשויות לקיבוץ על האיסור בדבר מכירת חלקות קבר עתידיות הקיבוץ הודיע על כך לחברת 'מנוחת עדן' ודרש מהם להפסיק ביצוע פעולה אסורה זו. לאורך כל הדרך הרשויות היו מודעות היטב להסכם בין הקיבוץ לבין מנוחת עדן", דבריו של עו"ד טבק, שטען כי הקיבוץ "מעולם לא גבה כספים בגין פעילות אסורה, והסכומים היחידי שהתקבלו בקיבוץ הם אחוזים מתוך כספים ששילם המוסד לביטוח לאומי עבור שירותי הקבורה", כלשונו. הוא הפנה את האצבע המאשימה דווקא כלפי סלוק וחברתו, ואמר כי "מי שנהג בחוסר תום לב זה דווקא מנוחת עדן, שפעלו בניגוד לדין, וסירבו לחדול מפעולות הקבורה והמכירה גם לאחר שהקיבוץ פנה אליהם ודרש מהם לעשות כן. מיד עם קבלת התביעה הקיבוץ הסכים למתן צו המניעה הזמני והקבוע. מוזר היה שהרשויות בחרו לשרברב את שמו לרשימת הנתבעים מקום ששמו היה צריך להופיע ברשימת התובעים".

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -

חדשות

נציבות שירות המדינה חוקרת חשדות נגד עובד בכיר במועצה הדתית

חשיפה: בשבועות האחרונים נחקר עובד בתחום הכשרות במועצה, לאחר שמידע שהגיע לידי הנציבות העלה חשד כי במקביל לעבודתו הוא משמש משגיח במפעלים מחוץ לגבולות ישראל. על פי גורמים שונים, גם הרב יוסף בלוי, הממונה על המועצה, מסר עדות בפרשה. המועצה הדתית: "אמינותו של העובד אינה מוטלת בספק"

פורסם

בתאריך

על ידי

מזה מספר שבועות שנציבות שירות המדינה מנהלת חקירה נגד עובד בכיר במועצה הדתית, בחשדות שונים הקשורים לתחומי עבודתו. כך עולה ממידע שהגיע לידי "המקור". בנציבות אישרו את קיומה של החקירה ואמרו כי "אכן מתקיימת חקירה בעניינו של העובד", אך סירבו למסור פרטים אודותיה.
לפי מידע שהגיע לידינו, החקירה מתמקדת בין היתר בטענה לפיה העובד, הנחשב לאחד הבכירים במועצה הדתית, שוהה בתדירות גבוהה מאוד בחו"ל – כשבועיים לערך בכל חודשיים, קרי כמעט 100 ימים בשנה. זאת, אף שהוא עובד במשרה מלאה במועצה. במסגרת החקירה מסר עדות גם הממונה על המועצה הדתית, הרב יוסף בלוי, וכן נחקר העובד עצמו. לא ידוע האם עובדים נוספים מסרו עדות בפרשה.
החקירה בנושא מתנהלת כבר מספר שבועות לכל הפחות, וגורמים הבקיאים בפרטים מסרו כי רשויות נוספות מעורבות בה, וכי ייתכן ופרטים נוספים יתגלו כבר בתקופה הקרובה. מעדויות שאספנו השבוע עולה כי העובד המדובר מנהל קשרים קרובים מאוד עם בעל מפעל באיזור, שאף מימן עבורו בעבר עשרות נסיעות עבודה לחו"ל – אשר טיבם ונחיצותם לא ברורה עד תום, בייחוד לאור תפקידו הבכיר של העובד. כמו כן, לא ברור מה מעשיו של העובד בעת נסיעותיו לחו"ל, שכן תפקידו במועצה הדתית אינו מצריך את שהותו בחו"ל, ודאי לא פרקי זמן כל כך ארוכים.
מעדות שהגיעה לידינו מפיו של עובד בכיר במפעל המדובר, שהתנהל מול העובד מהמועצה הדתית, עולה כי עובד המועצה ניהל כאמור יחסים קרובים עם בעלי המפעל ואף היה מצוי עימו בקשרי חברות – אף שהוא אמור לשמש כמפקח מטעם הרבנות על המוצרים המיוצרים במפעל. "הוא היה מבלה אצלו שעות במשרד בפגישות בדלתיים סגורות", סיפר גורם שעבד במפעל עד לפני זמן מה. "מה היה שם? לא יודע. המשגיחים היו יוצאים להשגחות בחו"ל במימון המפעל. כרטיסים, אוכל ושתייה. העובד המדובר היה נוסע לכל מיני מקומות. לסין, המון לאירופה, פולין. כולם ידעו שהוא עובד במועצה הדתית".
לטענתו של העובד, הדרישה למשגיח מגיעה מטעמו של המפעל עצמו בזמן יצור מסוים בחו"ל, אך המשגיח המדובר היה לעיתים מקבל הוראות ישירות מהמשרד, "היו אומרים לו על מה רוצים שהוא יסתכל ועל מה לא להסתכל. זה היה נראה תמוה, כי תפקידו של המשגיח לומר מה צריך, ולא הפוך", אמר. מנגד, טענו השבוע גורמים במועצה הדתית כי מדובר בטענות חסרות שחר, שכן תחתיו של העובד המדובר כפופים מספר עובדים נוספים- ועל כן אמינותו המקצועית אינה מוטלת בספק.
מפניית "המקור" לעובד המדובר הוא טען תחילה כי כלל לא מתנהלת חקירה בעניינו, אך לאחר חשיפת חלק מהמידע אישר כי אכן מתנהלת כזו אך הוא אינו יכול להוסיף פרטים בנושא.
מנציבות שירות המדינה נמסר בתגובה: "אכן מתקיימת חקירה בעניינו של הנדון. אדגיש כי אגף החקירות בנציבות שירות המדינה אינו מוסר פרטים אודות חקירות מתנהלות".
מהמועצה הדתית נמסר בתגובה: "מבקר המדינה ביצע בדיקה בנושא ומצא את הכל כשורה. מדובר בעובד מצטיין ומומחה בעל שם עולמי המבוקש על ידי גופי הכשרות הגדולים בעולם והפיקוח בחו"ל נעשה באישור ובהסכמה של הממונים על המועצה הדתית והרב הראשי לקרית מלאכי, הרב חיים פינטו שליט"א. יודגש כי הימים בהם הוא יוצא לפיקוח כשרות בחו"ל מוצהרים כחופשה ללא תשלום. אמינותו של העובד אינה מוטלת בספק ואנו בטוחים כי כך גם יעלה בתוצאות החקירה של הנציבות".

לחץ להמשך קריאה

חדשות

"מבקרי השלטון בדקו מה נעשה כאן בארבע וחצי השנים האחרונות?"

בעירייה החלו השבוע בעבודות שיפוץ ושדרוג של 19 גני ילדים לקראת שנת הלימודים הבאה- בסיומם יוצבו מתקנים חדשים ומעליהם רשת הצללה. מגרש הקטרגל בשכונת גבעת הסביונים יהיה מוכן בעוד כחודשיים, ואילו הטיילות החדשות ירושתו במצלמות. "העיר מתחדשת- ולא רק בחצי השנה שלפני הבחירות", אמר גורם בעירייה

פורסם

בתאריך

על ידי

בימים האחרונים, מאז צאתם של ילדי ישראל לחופשת הקיץ השנתית, החלו בעירייה בשיפוץ מסיבי של גני הילדים לקראת שנת הלימודים הבאה.
מדובר בשיפוץ של 19 גנים ברחבי העיר כולה, במסגרתו יוחלפו האבנים המשתלבות בחצרות, תשודרג הצנרת וכן תוקם חצר חדשה עם דשא סינתטי, מתקנים מתקדמים והצללות.
גורמים בעירייה התייחס השבוע לשיפוץ וטענו כי מתחילת הקדנציה של ראש העירייה המכהן שופצו לא פחות מ-25 גני ילדים, שעברו שדרוג משמעותי על מנת להתאימם לצרכי הילדים. "מתנגדיו של ראש העירייה אוהבים לטעון שהשיפוצים נעשים רק לקראת הבחירות, אבל לא מתאמצים לבדוק מה נעשה כאן ארבע שנים וחצי. בגלל שיש בחירות הם רוצים שנעצור את ההתפתחות של העיר? ראש העירייה שדרג וימשיך לשדרג את העיר בכל התחומים למען התושבים", אמר השבוע אחד מהם ל-"המקור".
נוסף לשיפוץ גני הילדים, ממשיכה העירייה בהקמת הטיילת המרשימה המקבילה לשכונת גבעת הסביונים החדשה, שתכלול שביל חדשני לרוכבי אופניים, מדשאות מוריקות, גן שעשועים וכן עמדות מנגל, ותיחנך ככל הנראה במהלך החודש הבא (אוגוסט). בסמוך אליה, יוקם מגרש קטרגל חדיש ומפואר שהעבודות לשם הקמתו כבר החלו והוא צפוי לעמוד לרשות התושבים לקראת חגי תשרי.
בעירייה סיפרו השבוע כי מיד עם סיום העבודות על הטיילות בכל רחבי העיר הן ירושתו על ידי מצלמות שיתעדו 7/24 את הנעשה בשטחים הציבוריים- זאת במטרה למנוע אירועי ונדליזים ואלימות. "העירייה השקיעה מאות אלפי שקלים בשדרוג פני העיר למען התושבים וחשוב מאוד לשמור על זה", אמרו שם.
יש לציין כי בעבר הבטיחו בעירייה שהטיילת בשכונת גבעת הסביונים תיפתח כבר בחודש אפריל, אולם עדכנו כעת את תאריך היעד והעריכו כי החניכה הרשמית תיעשה בחודש הבא.
בניית הטיילת החדשה בשכונת גבעת הסביונים מתבצעת בו זמנית עם שיפוץ הטיילת הקיימת לאורכן של היציאות הדרומיות מהעיר- מאזור בית הספר הראל ועד תחנת הדלק פז, בסופה של שכונת קיבוץ גלויות, שנבנתה לפני 20 שנים.
פרויקט ההקמה הענקי, שאורכו יעמוד על כקילומטר וחצי ועלותו המוערכת היא כ-6-8 מיליון שקלים, עתיד לשנות את פני העיר כולה, עת יחבר בין הטיילת המתהווה בשכונת גבעת הסביונים לבין הטיילות הנוספות באזורי היציאה מהעיר, באזור שכונת המחנה ולאורכה של שכונת קיבוץ גלויות.
לדברי ראש העירייה זוהר, העלות הכוללת של הקמתן ושיפוצן של הטיילות השונות בעיר עשוי להגיע לסכום של 20-15 מיליון שקלים.

לחץ להמשך קריאה

חדשות

שיפוץ כפול

למרות שהעבודות לשדרוגו הסתיימו רק לפני שבעה חודשים, עובר הכיכר ברחוב בן גוריון בעיר שיפוץ נוסף ממש בימים אלו- בעלות נוספת של עשרות אלפי שקלים. "הורסים ובונים כאילו זה לגו. מדובר פה בכסף ובאיכות החיים של כולנו", אמר תושב העיר. העירייה בתגובה: "הקבלן מבצע תיקונים לליקויים שנתגלו בבדיקה שערכנו"

פורסם

בתאריך

על ידי

שבעה חודשים בלבד מיום סיום עבודות השיפוץ וההקמה של הכיכר החדש בשדרות בן גוריון בעיר (סמוך לבנק לאומי), הרסו לפני כשבועיים עובדי קבלן מטעם העירייה את הכיכר במטרה לשדרג אותו בשנית.
לטענת גורמים בעירייה, הסיבה לשיפוץ החוזר נעוצה בהיותו של הכיכר שנבנה רק לאחרונה "רחב מידי", ועל כן יש להקטינו על מנת שיעמוד בתקן ויוכל להכיל את התנועה הרבה החולפת על פניו.
כזכור, לפני קצת יותר מחצי שנה הודיעו בעירייה על סיום עבודות השדרוג וההקמה של כיכר בן גוריון וכן הכריזו על פתיחת עבודות הפיתוח לאורכו של הרחוב כולו. העבודות האינטנסיביות, כללו אז הקמת חומה חדשה המהווה 'חוצץ' בין הבניינים הסמוכים לבין המרחב הציבורית, ריצוף מחדש של הרחוב באבנים משתלבות, ריבוד הכביש ושיפוץ כיכר התנועה במקום. עם סיום העבודות על הכיכר, המפגיש את הצירים הראשיים רש"י ובן גוריון, החלו בעירייה בשדרוג קטע הכביש שבין כיכר בן גוריון לכיכר ז'בוטינסקי ('הכיכר של סופר'), ועבודות אלו נמשכות גם בימים אלו ואמורים להסתיים בשבועות הקרובים.
אלא שכעת מתברר כי חרף ההשקעה הגבוהה בעבודות השדרוג שנעשו ברחוב בן גוריון בעיר החליטו בעירייה לבצע את העבודות על הכיכר בשנית, מה שמצריך לכאורה הוצאה כספית נוספת שעלותה עשרות אלפי שקלים. "רק לפני חצי שנה נבנה הכיכר החדש", אמר השבוע תושב זועם בשיחה עם "המקור", והוסיף: "מדובר פה בכסף של כולנו. בחמש השנים האלה העירייה נכנסה לנו עמוק לכיס ולא מובן לי איך אפשר להיות כל כך אדישים לכספים האלה", הוסיף.
תושב אחר, שהבחין בנו מצלמים את העבודות, ציין כי לדעתו מדובר בניצול כספי ציבור לצרכי בחירות, "עשו אותו דבר גם בטיילת. הורסים ובונים מחדש כאילו זה לגו כדי להראות שעושים משהו. למישהו יש ספק שמדובר בבזבוז המשאב הציבורי בעיתוי כל כך תמוה, ארבעה חודשים וחצי לפני הבחירות?", אמר.
עיכוב מקובל או הון פוליטי?
הטענות אודות תעמולת בחירות מצד השלטון הנוכחי נשמעו השבוע גם בהקשר מגרש הקטרגל החדש בקיבוץ גלויות. מספר תושבים, חלקם מתגוררים בשכונה ואחרים בסביבתה, תהו השבוע מדוע שערי המגרש החדיש נותרו סגורים חרף הודעת העירייה על סיום העבודות בו, והוסיפו כי הם חשים שמישהו רוצה לגזור קופון על חשבון האינטרס הציבורי, "המגרש הזה רשום על ללו זוהר, לאף אחד אין ספק", אמר תושב העיר, שהסביר, "עם זאת, לא ברור מדוע מתעכבים עם פתיחת המגרש. לא ייתכן שילדים לא יכולים להיכנס פנימה ונאלצים לסכן את חייהם בטיפוס על הגדר רק בגלל שבעירייה רוצים לכאורה לערוך טקס פתיחה ראוותני. מישהו פה חושב הפוך", אמר התושב.
תושב אחר, המתגורר ממש בסמוך למגרש הקטרגל, סיפר כי בימי השבת מטפסים עשרות ילדים מעל הגדר הגבוהה במטרה ליהנות מהמגרש המפואר, ולאחרונה אף הצליח אלמוני לפרוץ את המנעולים ולהותיר את שערי המגרש פתוחים ללא ידיעתה של העירייה.
מעיריית קריית מלאכי נמסר בתגובה: "לגבי הכיכר בסמוך לבנק לאומי, הרי שהעבודה המתבצעת כעת נעשית לבקשתה של העירייה לאחר שזו מצאה ליקויים בביקורת שערכה אחר עבודתו של הקבלן. בעניין מגרש הקטרגל בשכונת קיבוץ גלויות, היות ומדובר במגרש סינתטי נדרש אישור של פיפ"א לשם פתיחתו, ולכן העיכוב בחניכתו. ברגע שיתקבל האישור יערך טקס מכובד".

המגרש בקיבוץ גלויות. "מישהו חושב הפוך" (צילום: יח"צ)

לחץ להמשך קריאה