צור עימנו קשר

חדשות

מנהלת הרווחה החדשה: "מתמודדים עם אוכלוסייה קשה"

פורסם

בתאריך

יואלה תבור החלה את תפקידה עם תחילת השנה האזרחית והבטיחה "לעשות ככל הנדרש לגייס משאבים כדי להעניק לתושב את השירות המגיע לו". המנהלת המיתולוגית יפה כהן פרשה באופן רשמי לגמלאות אחרי 20 שנה בתפקיד

בתום חפיפה בת מספר שבועות, נכנסה בשבוע שעבר מנהלת מחלקת הרווחה החדשה, יואלה תבור, לתפקיד אותו מילאה עד כד יפה כהן, שפרשה מהעירייה לגמלאות. תבור צפויה להתמודד עם אתגרים משמעותיים בתפקיד החדשה, כאשר על פי הצהרתו של ראש העירייה, אליהו זוהר, כמחצית מתושבי העיר נסמכים על שולחנה של מחלקת הרווחה העירונית.
תבור נבחרה לתפקיד באמצעות ועדת המכרזים של העירייה כבר לפני כחודשיים. היא בת 43, נשואה פלוס שלוש, נולדה בדימונה ומתגוררת כיום במודיעין. בתפקידה הקודם שימשה כראש צוות באגף לשירותים חברתיים של עיריית מודיעין. קודם לתפקידה זה ניהלה צוות בקהילה טיפולית ברמות יהודה, ועוד קודם הייתה עובדת סוציאלית בעיריית קריית גת, שם טיפלה בתחום התמכרויות לסמים.
"יש חשיבות רבה מאוד לעבוד בפריפריה, אני חושבת שלתושבים מגיע הטוב ביותר מתוך מקום של העצמת התושב. מתמודדים כאן עם אוכלוסייה קשה שברמת המדינה לא פעם חוו עוני והגדרה חברתית, והמקום שלנו כרשות מקומית להשמיע את הקול של אוכלוסייה זו ולעשות ככל הנדרש לגייס כמה שיותר משאבים כדי להעניק לתושב את השירות המגיע לו", אמרה תבור השבוע עם כניסתה לתפקיד. "בהזדמנות זו אני מבקשת להודות למנהלת המחלקה הפורשת יפה כהן, שקיבלה אותי והתלוותה אליי בימים הראשונים וסייעה לי להיכנס לתפקידי ברגל ימין. ניכר שנושא השירותים החברתיים חשוב לה ומאחלת לה הצלחה רבה". עם כניסתה לתפקיד קיימה תבור פגישת עבודה עם ראש העירייה, אליהו זוהר, והציגה בפניו את מטרותיה והתרשמותה מההיכרות הראשונית עם המחלקה. זוהר איחל לה הצלחה.
המנהלת הפורשת כהן ניהלה את מחלקת הרווחה כשני עשורים ברציפות, כאשר עם כניסתו לתפקיד הממונה על הרווחה של חבר המועצה שי סיום הוא החליט לפעול על מנת להעבירה מתפקידה, זאת נוכח תפקוד לקוי מצידה, לפי טענתו. למרות שדרישתו של סיום הועלתה בפני ראש העירייה זוהר כבר לפני כשנתיים, הרי שהליכי העזיבה של כהן קרמו עור וגידים רק לפני חודשים ספורים, זמן קצר לפני שהיא ממילא הייתה אמורה לפרוש מתפקידה לגמלאות.
בחירתה של המנהלת החדשה תבור לתפקיד לוותה בביקורת ציבורית, לאור העובדה כי כמו בעלי תפקידים בכירים אחרים בעירייה שנבחרו בשנים האחרונות, היא אינה תושבת קריית מלאכי. בשלוש השנים האחרונות הוחלפה מרבית שדרת הניהול הבכירה בעירייה, בהם הגזבר, המהנדס, מבקר הפנים, המנכ"ל מנהל מחלקת התשתיות וכן בעלי תפקידים נוספים בהם יועצים שונים ומנהל מרכז הצעירים. למעשה, מאז ראשית הקדנציה הנוכחית לא אוייש אף לא תפקיד משמעותי אחד על ידי תושבי קריית מלאכי.

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.