צור עימנו קשר

בחירות 2018

מלכה הודיע כי יתמודד – התושבים הגיבו בזעם

ראש העיר לשעבר הכריז אתמול כי יתמודד על האפשרות לשוב לתפקיד ממנו הודח לאחר הרשעתו בפלילים, וקיבל מבול של תגובות שליליות בפייסבוק. גורם במחנהו: "נבהלנו מכמות המגיבים נגדו, היינו בטוחים שההתמודדות שלו תתקבל אחרת". מלכה עצמו אמר: "בטוח שנצליח להוביל את העיר לעתיד טוב"

פורסם

בתאריך

שש שנים אחרי שהודח מתפקידו לאחר שהודה והורשע בעבירות של הטרדה מינית, הפרת אמונים ועבירות על חוק התכנון והבנייה, הודיע אתמול (חמישי) ראש העיר לשעבר מוטי מלכה על חזרתו לזירה הפוליטית. בהודעה שפורסמה בעמוד הפייסבוק של עיתון "מה נשמע" הודיע מלכה כי יתמודד על ראשות העיר בבחירות בעוד ארבעה חודשים. "החלטתי להעדיף את טובת קרית מלאכי על פני טובתי האישית", אמר מלכה. הפוסט עם ההודעה בפייסבוק זכה למבול של תגובות זועמות של תושבים המתנגדים לחזרתו של ראש העיר לשעבר לחיים הפוליטיים, לאור הרשעתו בפלילים ומעשיו בתקופת כהונתו.
בהודעה שפרסם מלכה הוא כתב: "בחודשים האחרונים זכיתי לפניות רבות מתושבים בעיר ומצד אנשי ציבור מכל המגזרים המביעים בי את תמיכתם וקוראים לי להתמודד לראשות העיר בבחירות שיתקיימו בע"ה בסוף חודש אוקטובר. אני בטוח שיחד אתכם ובשילוב חברים נוספים המאמינים בדרך נצליח להוביל את העיר שלנו אל עתיד טוב יותר. קרית מלאכי זקוקה בימים אלה יותר מתמיד למנהיגות מובילה, יוזמת ופורצת דרך. ניסיון העבר מלמד שיש בכוחי להפוך את היישוב בו אנו חיים למקום טוב יותר. אני קורא לכם להצטרף אליי תוך הבטחה לעשות לילות כימים למען עתידנו ועתיד ילדינו".
התגובות לא איחרו לבוא, ובעוד את התגובות החיוביות לחזרתו של מלכה אפשר היה לספור על כף יד אחת, עשרות תושבים שפכו אש וגופרית על הודעתו. "אדם שידיו מוכתמות בהטרדת נשים, אסור לו לשרת במשרה כזו! פשוט אסור!", כתבה תושבת אחת והוסיפה: "תתבייש". תושב אחר כתב "בושה וחרפה", ותושב נוסף היה ציורי וכתב: "אם הוא יקבל יותר משלושה קולות צריך לצבוע את הקריה בכחול ולזרוק אותה לים". תגובות שליליות נוספות שהופיעו בפוסט נמחקו.
מירי פורסט, אחת המתלוננת שמלכה הודה כי ביצע בה עבירות מין ואף שילם לה פיצויים במסגרת הסדר הטיעון, כתבה בדף הפייסבוק הפרטי שלה כי היא "הוכתה בתדהמה" כששמעה על כוונתו של מלכה לחזור אל "זירת הפשע", כדבריה, והוסיפה: "אם השפל, הסוטה המנוול לא יסיר את מועמדותו שהגיש לראשות העיר, (אני, ה"ה) מקווה שתושבי קרית מלאכי יעשו הכל כדי שהוא לא יכנס שוב לבית בו העיז לבצע בכוח השררה את מעשיו הנבזים".
פעיל במחנהו של מלכה – שמקווה לקבל את תמיכתם של הקהילה האתיופית – אמר כי במחנה הופתעו מעוצמת ההתנגדות שהופיעה בפייסבוק. "צפינו את זה שיהיה גל של דיבורים בנושא הזה, אבל לא חשבנו שזה יהיה בהיקף כזה. שמונים אחוז מהתגובות היו שליליות וגם המגיבים בעד היו בעלי אינטרס כזה או אחר. כמעט לא היו אנשים מן השורה, עמך, שהגיבו בעד. רגע של הכרזה אמור להיות משהו חגיגי, וכאן זה לא היה המצב לצערי. אבל אני מאמין שזה עוד יתהפך והציבור יבין שמוטי צריך לחזור לראשות".
לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -
6 תגובות

6 Comments

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  24/06/2018 ב 13:28

  בושה לעיר אסור לבחור באיש הזההההההה

 2. ע. מלכה

  22/06/2018 ב 15:33

  בושה וחרפה נגמרו המילים

 3. רעות מורד

  22/06/2018 ב 13:12

  עתיד טוב למי ?????
  אני חושבת שמוטי מלכה התבזה מספיק בהליכים הפליליים (וגם ביזה מספיק את העיר ותושביה), וכדאי לו שיסוך מעצמו ומהתושבים ביזיון נוסף וילך להתפרנס מעיסוק אחר.
  הגיע הזמן שאנשים עם שלדים בארון (ופה לא מדובר על שלדים בארון…. אלא על גופות ממש שמוטלות על כתפיו) יבינו שכדאי להיעלם מעין הציבור.
  לקרית מלאכי מגיע משהו טהור, נקי אחר.
  יש החולקים על תפקודו או כישוריו של ראש עיר או מתמודד אחר…. וזה לגיטימי.
  אבל כשיש לך ביד קופת שרצים… טוב תעשה אם תישאר בבית. וטוב יותר אם ביתך יהיה מחוץ לעיר.

 4. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  22/06/2018 ב 11:46

  לו הייתי אחד מערוצי התקשורת המסקרים את הפוליטיקה בעיר. הייתי יוזם שיחת טלפון לכל הפוליטיקאים המכהנים היום. ואלה שמצהירים שהם מכוונים לשם.שאלה אחת "האם אתה רואה בעתיד שיתוף פעולה עם מוטי מלכה שהורשע בהטרדה מינית .הפרת אמונים,ובעבירה לפי חוק תכנון ובנייה.ושנה לאחר מיכן שילם ביחד עם שותפו לפשע ההטרדה לאחת המותקפות .400 אלף ש"ח".הפוליטיקאים חייבים את תשובתם לציבור בוחריהם .הראשון בנשאלים צריך להיות יוסי סולימני והרשימה צריכה לעבור דרך שי סיום . ולהסתיים במתמודד הצעיר מכולם .ליאור עמר.אני מוכן להמר שרק מעטים ישמעו ברור ומובן בלא שלהם .רבים יגמגמו.

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

   24/06/2018 ב 22:31

   צודק!!!!

 5. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  22/06/2018 ב 10:36

  עבריין רוצה לחזור לזירת הפשע. לא ניתן לזה יד

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.