צור עימנו קשר

צעירים

מלח הארץ

שנתיים וחצי בלבד מאז הקמתה, מונה כיום תנועת הנוער סח"י (סיירת חסד ייחודית) למעלה מ-90 בני נוער העוסקים במתן בסתר לנזקקים, פעילויות עם בני הגיל השלישי והקניית ערכים לדור העתיד של העיר והמדינה. "החניכים מרגישים שהם ממצים את הפוטנציאל הגלום בהם. כולם שווים וכולם נמצאים למען האחר", אמר מנהל התנועה בעיר, אוהד שאער

פורסם

בתאריך

במחלקת הנוער ובתנועת הנוער סח"י (סיירת חסד ייחודית) יכולים להיות מרוצים: שנתיים וחצי בלבד מאז כניסת התנועה לעיר, ולמעלה מ-90 תלמידים מגיעים לפעילויות השבועית של תנועת הנוער, השונה בתכלית מפעילויותיהן של תנועות נוער אחרות.

סח"י היא תכנית הדגל של עמותת 'נ.כ.ח – נתינה כדרך חיים', השואפת לקדם את נושא הנתינה, העזרה והערבות ההדדית בחברה הישראלית, בעיקר בקרב אוכלוסייתה המוחלשת. תנועת הנוער הוקמה בשנת 2009, והיא נחשבת לפורצת דרך בהעצמת בני נוער. מרבית פעילותה מתמקדת בשכונות הפנימיות, "מגיעים אלינו תלמידים בגילאים 13-18 שהופכים להיות שגרירים של רצון טוב", מסביר אוהד שאער, מנהל התנועה בעיר.

כחלק מהפעילות של סח"י, יוצאים הילדים מידי שבוע אל המרכולים ברחבי העיר ואוספים תרומות למשפחות נזקקות, "התפקיד שלנו בתנועה זה להחזיר את הישראליות של פעם, את האחווה והנתינה איש לרעהו. דברים שכמעט לא רואים היום. במהלך כל היום אנחנו שומעים 'זה ימני, זה שמלאני. זה שונא ישראל, זה אוהב'. לרגע שכחנו שכולנו יהודים וחזרנו לכאן אחרי 2000 שנות גלות. זה אחד הערכים שחשוב לנו להקנות לבני הנוער המגיעים אלינו, וזה הערך שהם לוקחים איתם להמשך החיים. כך הם הופכים לאנשים טובים יותר", מוסיף שאער.

לדברי אנשי התנועה, בני הנוער הנוטלים חלק בפעילותה לא היו לוקחים חלק בפעילויות של תנועות נוער אחרות, ולא בכדי, "הילדים שמגיעים לפה הם לא ילדים שהיית רואה בתנועות נוער, וזה אחד הדברים הראשונים ששמנו לעצמו כמטרה בסח"י. לקחת את הילדים הללו ולהפוך אותם למנהיגים. אצלנו אין מישהו שווה יותר מהאחר. כולם שווים וכולם נמצאים למען האחר".

במהלך שהותם בתנועת הנוער יוצאים הנערים בערבי רביעי וחמישי אל השטח, ומחלקים מנות למשפחות נזקקות, "כשדיברנו על נתינה לאחר זה אחד הדברים שחרטנו לעצמנו לעשות. בימי שלישי החניכים מגיעים לתנועה, מכינים את המנות וביום המחרת הם יוצאים יחד אל משפחות נזקקות, מעניקים סלי מזון והולכים בלי שיראו אותם. לאחר מכן, הם מדליקים מדורה ויושבים סביבה. כל אחד מדבר ואומר את אשר על ליבו. מדובר בחבורה של ילדים שמקבלים אהבה ויודעים כיצד להחזיר אותה ואיך להעצים אותה", מוסיף שאער.

מעבר לפעילות השבועית, הבאה כאמור לידי ביטוי בתרומות לנזקקים, דואגים במהלך השנה התלמידים להגיע לבתי אבות במטרה לשמש אוזן קשבת למבוגרים, ועורכים פעילויות למען הכלל ברחבי העיר בתקופות החגים, "ביום העצמאות עברנו בכל בתי האבות באזור וחילקנו סוכריה עם פתק עליו היה רשום 'בזכותם אנחנו כאן'. לראות את החיוך שזה העלה אצל התלמידים והמבוגרים כאחד היה שווה הכל. בעמותת סח"י הם סוף-סוף מרגישים שהם ממצים את הפוטנציאל הגלום בהם", סיכם שאער.

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

צעירים

אחת מתוך ארבע

מרכז הצעירים פתח אמש (רביעי) את סדרת הרצאת הקיץ השנתית- עם הרצאה מרתקת של העיתונאי הצבאי של חדשות 10, אלון בן דוד

פורסם

בתאריך

על ידי

מרכז הצעירים ממשיך את המסורת: אמש (רביעי) נפתחה סדרת ההרצאות שהפיקו רכזי מרכז הצעירים המקומי, במסגרתה יגיעו לעיר בזה אחר זה עיתונאים, כתבים ואנשים בעלי סיפור אישי ייחודי להרצאה מרתקת בבניין המרכז ברחוב משרה שרת בעיר.
במסגרת הערב הראשון, שנערך כאמור אמש, העביר העיתונאי הצבאי של חדשות 10 אלון בן דוד הרצאה מרתקת בנושא "מלחמה בעידן הרשתות החברתיות והסייבר", וריתק את עשרות הצופים שהגיעו למרכז.
ביום שני הקרוב, יגיע אל מרכז הצעירים הכתב והעיתונאי הבכיר של תכנית התחקירים 'עובדה', איתי אנגל, שיקיים הרצאה בנושא "היום שאחרי דאע"ש במזרח התיכון- מבט מבפנים".
שבוע לאחר מכן, ביום שני הבא, תגיע אל המרכז אחת מנשותיו של גואל רצון, יעל פרר, שתעביר הרצאה על סיפורה האישי המרתק.
העיתונאי אמיר איבגי, העורך ומגיש את חדשות ערוץ 20, יגיע אחרון אל המרכז ב-25 ביולי ויעביר הרצאה בנושא "חלומו של ילד שגדל בשכונות עולים לעסוק בתקשורת", וכן "המאבק בין ימין ושמאל בתקשורת הישראלית".

לחץ להמשך קריאה

חינוך

פותחים את הקיץ

במחלקת הנוער העירונית יפתחו מחר (רביעי) את חופשת הקיץ עם אירוע ייחודי במתנ"ס העירוני. בתפריט: דוכני פעילויות, מופע סטנדאפ משותף של דניאל אסייג ורמי קאשי והופעה של זמר ההיפ-הופ המצליח סטפן

פורסם

בתאריך

על ידי

מחלקת הנוער המקומית תפתח מחר (רביעי) באופן רשמי את חופשת הקיץ השנתית עם אירוע ייחודי שייערך באולם המתנ"ס.

האירוע, שיחל בשעה 20:00 בדיוק, יעמוד השנה בסימן "לא לאלימות, סמים ואלכוהול", ויופק בשותפות מחלקת האירועים של קריית מלאכי, המועצה האזורית באר טוביה,  הרשות למלחמה בסמים, עיר ללא אלימות וכמובן מחלקת הנוער המקומית בראשותו של רונן אתגר.

במסגרת האירוע יוצבו דוכני פעילויות שונים לטובת בני הנוער וכן תיערך הופעת סטנדאפ של הצמד דניאל אסייג ורמי קאשי (שנות ה-80). המופע המרכזי יכלול הופעת אורח של מסמר הערב- זמר ההיפ-הופ המצליח, סטפן לגר.

במחלקת הנוער ציינו כי הם קוראים לכל בני הנוער בעיר ובסביבה לקחת חלק באירוע, והוסיפו כי כרטיסים במכירה מוקדמת (במחיר מיוחד) ניתן יהיה לרכוש דרך רכזי תנועות הנוער השונות.

 

לחץ להמשך קריאה