צור עימנו קשר

ספורט

מלאכי מערערת על המשחק החוזר מול לוד: "החלטה שערורייתית"

הנהלת הקבוצה התחבטה רבות בשאלת הערעור בנוגע למשחק החוזר שנקבע לה מול הפועל לוד, אך הודיעה הבוקר (ראשון), לאחר התייעצות עם מיטב עורכי הדין בישראל, כי היא מממשת את זכותה החוקית ותפעל למתן ניצחון טכני. "מהקביעה יוצא אפוא כי דמם של השחקנים והקבוצות האורחות הנו הפקר ביד הקבוצה המארחת", נכתב בין היתר במכתב חריף ששיגר עו"ד שניאור קטשוילי להנהלת ההתאחדות, המחלקה המשפטית שלה ואיגוד השופטים. הפרטים המלאים בפנים

פורסם

בתאריך

במכתב ערעור חריף ששיגרה הבוקר (ראשון) הנהלת מכבי קריית מלאכי, באמצעות משרד עורכי הדין KATASHE&HAGAY, תקפו אנשי מלאכי באופן חריף את החלטת ההתאחדות לכדורגל בעניין קיום משחק חוזר בין מלאכי להפועל לוד ודרשו לבטל את ההחלטה ולקבוע ניצחון טכני לזכות הכתומים.

כזכור, השתלשלות העניינים החלה בעקבות הפארסה במשחק הכדורגל בין הפועל לוד למכבי קריית מלאכי במסגרת המחזור התשיעי של ליגה ב' דרום ב', שאמור היה להתקיים לפני כשבועיים במגרשה הביתי של הראשונה אך בוטל על ידי השופט בשל אי המצאת כוח אדם רפואי ע"י הקבוצה המארחת. "באופן שערורייתי ניסתה הקבוצה הביתית ליתן מצג לפיו קיים כח אדם רפואי, אשר נחזה בטופס כחובש, זאת ללא הצגת תעודת חובש בתוקף", נכתב בבקשת הערעור ששיגרו הכתומים להתאחדות, זאת לאחר התייעצות עם מספר עורכי דין בכירים מהשורה הראשונה בארץ שבדקו את השתלשלות העניינים וציינו כי מן הצדק לפסוק לטובת הכתומים ניצחון טכני.

במלאכי ציינו כי שופט המשחק העניק ללודאים רבע שעה נוספת מעבר לרבע השעה המותרת על פי התקנון, והוסיפו כי בתווך אוימו וגודפו מנהלי קריית מלאכי במה שיכול היה בקלות להידרדר לפסים אלימים. "במקביל נועצו מנהלי קבוצת מכבי קריית מלאכי עם הגברת דפנה מההתאחדות לכדורגל, והבינו ממנה כי בכל מצב אין לפתוח את המשחק ללא כח אדם רפואי בעל תעודה בתקוף במגרש וכי קבוצת מ.ס לוד תעלה לוועדת משמעת", נכתב בסעיף נוסף במכתב הערעור, אולם חרף זאת, ולמרות ששופט המשחק שרק לסיום- החליטו בשבוע שעבר בהתאחדות לכדורגל שלא להעלות לדין משמעתי את הקבוצה המארחת וקבעו משחק חוזר בין הקבוצות.

במלאכי כאמור, בחנו במהלך סוף השבוע את דו"ח השופט ואת פרוטוקול הוועדה לליגה וגביע שקיבלה את ההחלטה, והחליטו ללכת על אופציית הערעור "בתקווה לקבל תשובות הוגנות מההתאחדות" בכדי למנוע הישנות של מקרים כגון אלה בעתיד. הנהלת הכתומים הזכירה במכתבה את פטירתו של מנהל המשק של מכבי קריית גת בעונה שעברה, וציינה כי עניין היעדר כח אדם רפואי מקבל משנה תוקף בהתחשב במקרה המדובר. "לא ייתכן שלוד תצא נשכרת מכך שלא העמידה חובש כמתחייב", אמרו במלאכי, "לצערנו התקבלה החלטה שערורייתית (פארסה) של מנהלת הליגה לפיה האחריות על נוכחות כח אדם רפואי במשחק חלה על הקבוצה הביתית ואין צורך לברר האם אכן מחזיק המוצהר בתעודה ברת תוקף. הייתכן?", הוסיפו וציינו כי מההחלטה יוצא אפוא כי "דמם של השחקנים והקבוצות האורחות הנו הפקר ביד הקבוצה המארחת, ותו לא".

לקראת סיום המכתב ציין עו"ד שניאור קטשוילי, המייצג את מלאכי בבקשת הערעור, כי אין אח ורע להחלטת ההתאחדות, לא בליגות אחרות ולא בחוקת הליגה. "נראה כי יש דין אחר לכל קבוצה, הכל בהתאם לקשרים ולא ע"פ הנחיות מקצועיות והוראות החוק", כתב קטש, ודרש לבטל את המשחק החוזר שנקבע ליום שלישי הקרוב ולקבוע ניצחון טכני לקבוצת מכבי קריית מלאכי. "לחלופין, אני מבקש לדחות את המשחק עד לעריכת ברירו המקרה, במוסדות ההתאחדות ובמסגרת וועדת משמעת כמקובל במקרים כגון אלה", נחתם המכתב.

בהתאחדות לכדורגל טרם הגיבו לטענות וסביר כי בשעות הקרובות תתקבל תגובתם בנושא.

עו"ד שניאור קטשוילי. במלאכי לא מוותרים (ארכיון)

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.