צור עימנו קשר

ספורט

מלאכי למען הקהילה; "סיפוק גדול"

קבוצת הבוגרים של מועדון הכדורגל המקומי קיימה הערב (שני) אימון ייחודי במגרש הסינתטי בעיר, בליווי אנשים בעלי מוגבלויות ובשיתוף ארגון "ספיישל אולימפיק". גם אוהדי הקבוצה נטלו חלק אינטגרלי באימון. "מדובר בפיילוט ראשון מסוגו בישראל. נבחרנו להיות המועדון שיקח בו חלק ואנו גאים על כך מאוד", אמרו במועדון

פורסם

בתאריך

האימון התקיים כחלק משיתוף פעולה בין ארגון "ספיישל אולימפיק" לבין מועדון הכדורגל המקומי, במסגרתו תוקם קבוצת כדורגל ייחודית של בעלי מוגבלויות- בחסות מועדון הכדורגל 'מכבי קריית מלאכי'- וזו תקיים אימונים תדירים ותפעל לשלב בין בעלי המוגבלויות לקהילת הספורט המקומית.

עשרות אוהדים, תושבים ואנשים בעלי מוגבלויות ממועדון "אקים" פקדו הערב (שני) את המגרש הסינטטי בעיר והשתתפו באימון מיוחד שקיימה הקבוצה הבוגרת של המועדון המקומי.

"אנחנו שמחים מאוד להיות המועדון הראשון שנבחר לקחת חלק במיזם החשוב והמרגש הזה", אמרו הערב (שני) ראשי מלאכי. "מהרגע הראשון ששמענו על כך שנבחרנו לקחת חלק בתהליך חיכינו לאימון הראשון, ולשמחתנו הייתה היענות חסרת תקדים הן של האוהדים והשחקנים והן של תושבי העיר", הוסיפו.

גם אוהדי הקבוצה שנכחו באימון ציינו כי הם מרוצים מהדרך בה צועד המועדון המקומי, ושלחו מסר לקבוצות האחרות בליגות הנמוכות. "הרבה פעמים קל לצייר את קריית מלאכי בצבעים קודרים ולא כפי שהיא באמת. זה כנראה נוח ללא מעט מועדונים אחרים בליגות הנמוכות לשמר את הדעות הקדומות על מכבי קריית מלאכי, אבל שיתוף הפעולה הזה עם בעלי המוגבלויות כאן הערב ממחיש את התמונה האמיתית ואת מי שאנחנו באמת. תודה לאפרים ברקול על ההזדמנות לקחת חלק", ציינו אוהדי הקבוצה.

ארגון "ספיישל אולימפיק" הוא הארגון העולמי הגדול ביותר לספורט משלב, הפועל למען אנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית, ובני משפחותיהם. הוא משלב כמעט חמישה מיליון ספורטאים מ-177 מדינות ברחבי העולם, ומפעיל מערך של כמיליון מתנדבים הלוקחים חלק בפעילויות ובאירועים של הארגון ומעצימים את חייהם באמצעות השמחה, האהבה לספורט והאמונה בכל אדם באשר הוא.

הארגון נחשב רב השפעה עבור אנשים עם צרכים מיוחדים בישראל- ומטרתו הינה ליצור בישראל חברה משלבת באמצעות תוכניות ספורט, פעילויות ומשחקים.

במכבי קריית מלאכי הביעו הערב שביעות רצון משיתוף הפעולה בין שחקני הקבוצה, האוהדים והאורחים ממועדון "אקים", והודיעו כי בשבועות הקרובים ייערכו אימונים נוספים שישלבו בעלי מוגבלויות במטרה ליצור חברה מכילה ורגישה יותר. "הערב ביקשנו גם מהשחקנים וגם מאוהדים להגיע ולהשתתף באימון עם האורחים מאקים, ואנו מאמינים שגם בשבועות הבאים תהיה היענות ושיתוף הפעולה יהיה פורה. אנו מתכננים לקיים בכל שבוע אימון אחד משולב ולהעמיד בפני בעלי המוגבלויות את כל הכלים העומדים לרשותנו בכדי להשתלב כראוי", סיכם היו"ר אפרים ברקול.

גון צורי, מנהל הספורט של "ספיישל אולימפיק", קיבץ את שחקני הקבוצה הבוגרת של מלאכי והסביר על המיזם הבינלאומי. "המטרה היא שהחברה יעשו ספורט, יתקרבו לקבוצה ולדשא. המועדון מצידו יעשה משהו בשביל הקהילה, והתכנון הוא שהחברה האלה יהיו אוהדים, יעלו איתכם לפני משחקים ויזדהו איתכם. אני מקווה שתאמצו אותם לכל דבר ועניין"
צורי גם סיפר על שיתוף פעולה מתגבש עם ההתאחדות לכדורגל, כך שבעתיד עשויות קבוצות רבות בליגת העל לפתוח קבוצה לבעלי מוגבלויות.
"אני מקווה שגם אתם תירתמו ותהיה לכם הזכות להיות בחברת האנשים הללו. שהם אוהבים אותך הם אוהבים- בלי חיקויים. הם נותנים את הלב ואני מקווה שתהיה לכם הזדמנות לשוחח איתם", סיכם.


לחץ להמשך קריאה
תגובה אחת

תגובה אחת

  1. יוני פרץ

    04/02/2019 ב 23:27

    כל הכבוד על המיזם ברכותת לכל העוסקים במלאכה גון אח יקר כל הכבוד לך

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.