צור עימנו קשר

ספורט

מלאכי חזרה לפסגה. מחר (שישי, 13:00): שיכון המזרח מגיעה לאצטדיון העירוני

מלאכי יצאה למשחק החוץ הכי קשה בליגה, הייתה פחות טובה מיריבתה מכבי אשדוד במרבית שלבי המשחק אך חזרה מעיר הנמל עם 3 נקודות חשובות, ושבה לפסגה. אליעזר איילין כבש את השער היחיד במשחק בדקה ה-80, אריאל טליאס ודניאל סגלוביץ הצטיינו. מחר (שישי, 13:00): מלאכי מארחת את שיכון המזרח

פורסם

בתאריך

מכבי קריית מלאכי ממשיכה להרשים את הליגה. במוצאי השבת האחרון, אחרי שאיבדה את המקום הראשון בטבלה בעקבות ההפסד לאחרונה בטבלה וביטולו של משחק החוץ מול הפועל לוד (ראה בהמשך), יצאו הכתומים אל משחק החוץ הקשה ביותר בליגה והתארחו אצל מכבי אשדוד.
למעלה מ-1000 צופים, כ-350 מהם מקריית מלאכי, סיפקו אווירה מחשמלת באיצטדיון הסינטטי באשדוד, והאפילו אפילו על משחק ליגת העל של מ.ס אשדוד שהתקיים כמה קילומטרים משם באצטדיון הי"א. ההתאחדות לכדורגל, שזיהתה את הפוטנציאל הרב והעניין שיצר המשחק, שידרה אותו בלייב בדף הפייסבוק שלה, והעבירה אותו למאות הצופים מליגה ב' שחזו במפגש הפיקנטי בין הקבוצות.
המחצית הראשונה הייתה שקולה עם שליטה קלה של מלאכי, שלא הגיעה למצבים מיוחדים אך שלטה במרכז השדה ולא איפשרה למארחת לסכן את שערו של טליאס. המצב הטוב ביותר של מלאכי במחצית הראשונה הגיע מכיוונו של מושיקו שעשוע, שקיבל כדור מאליעזר איילין בתוך הרחבה ובעט מחמישה מטרים סמוך לקורה. מזל גדול לאשדודים.
בדקה ה-31 הגיע עוד מצב טוב לכתומים, אחרי שבר סויסה חטף כדור בחלק המגרש של מלאכי ורץ עד רחבת המארחת. לדאבונו, הוא לא הצליח להעביר את הרוחב ונבלם לקרן. 0-0 במחצית.
המחצית השנייה נפתחה בשליטה מוחלטת של האשדודים: 5 דקות מפתיחתה הגיע ליאור היילה, אקס הכתומים, למצב נוח עבור האשדודים אך הבעיטה שלו פגשה רק את הקורה. דקה חלפה, ואשדוד יצאה למתפרצת נוספת שהביכה את הגנת הכתומים, אך המארחים שוב לא ניצלו את היתרון המספרי והתוצאה נותרה על כנה.
בדקה ה-58 הגיע המצב הטוב ביותר במשחק: ליאור היילה, שוב הוא, תפס את הגנת מלאכי לא מוכנה וקיבל כדור נפלא שהעמיד אותו מול אריאל טליאס. היילה בעט גבוה, אך התעופפות מדהימה של השוער הכתום הצילה שער בטוח והעניקה לאשדודים רק קרן.
האשדודים המשיכו לשלוט, והגיעו למספר מצבים קורצים שנבלמו במזל גדול על ידי הגנת מלאכי והמצטיין שבה באותו הערב, דניאל סגלוביץ.
בדקה ה-80, אחרי שנראה היה שהמלאכים יסתפקו בתיקו מכובד, הגיעה העקיצה: כדור חופשי מחצי המגרש של מלאכי חדר את כל חוליית הגנה האשדודית והגיע לאליעזר איילין, שהשתלט עליו וגלגל באומנות עם הפאלש של הרגל לפינה הנגדית של השוער המקומי. 1-0 ענק למלאכי, לתשואות הקהל הכתום שפשוט יצא מגדרו.
המארחים עוד ניסו להשוות ולחדור את שערו של אריאל טליאס, אך הדקות המעטות שנותרו והגנה עיקשת של המלאכים מצד כל הכתומים על כר הדשא קבעו ניצחון גדול של מלאכי על היריבה האשדודית וחזרה למקום הראשון בטבלה.

סגלוביץ. המצטיין במשחק

שבוע אינטנסיבי

במלאכי יצאו מרוצים במיוחד מהניצחון הגדול על אחת הקבוצות הטובות בליגה, וציינו כי מאז החלה העונה הם הצליחו לגבור על 4 קבוצות צמרת, הן בבית והן בחוץ. "זה לא עניין של מה בכך", אמרו השבוע במלאכי, וציינו את משחק ההקרבה והאופי שהפגינו השחקנים הכתומים. "ניצחנו במגרש קשה מאוד, יריבה שללא ספק תרוץ בצמרת ותעשה הרבה צרות לקבוצות האחרות, בטח במגרשה הביתי. חייבים לומר מילה טובה לשחקנים, לצוות ולקהל האדיר שלנו שהגיע בהמוניו, לא הפסיק לעודד ודלף את השחקנים לניצחון חשוב מאין כמותו".
באשר לסיכוייה של מלאכי להעפיל לליגה א' בסיום העונה ביחס לאחוזי ההצלחה הגבוהים, אמרו במלאכי כי הניצחונות על קבוצות הצמרת כלל לא שינו את עמדתם בנוגע למאבק על כרטיס העלייה, וחזרו על המנטרה הקבועה לפיה הם "מתרכזים במשחק הליגה הקרוב בלבד".
יממה בלבד לאחר הניצחון הגדול והתחושות הטובות שבעקבותיו, קיבלו המלאכים בשורה לא חיובית במיוחד מכיוונה של ההתאחדות לכדורגל: בהחלטה שנויה במחלוקת הודיעו בהתאחדות כי משחקם של המלאכים מול הפועל לוד, שבוטל בשבוע שעבר על ידי שופט המשחק בעקבות אי העמדת חובש כמתחייב בתקנון, ישוחק במועד חדש כיוון ששופט המשחק לא פעל על פי ההוראות ולא היה צריך לשרוק לסיום המשחק. "תובע ההתאחדות בדק את הנושא והחליט כי אין מקום להעמדה לדין של הקבוצה הביתית", אמרו בהתאחדות, וציינו כי בהתאם לכך הועברה הסמכות לקביעת דרכי הפעולה ביחס למשחק המדובר לוועדת ליגה וגביע, שהחליטה כאמור לקיים משחק חוזר בין הקבוצות.
במלאכי קיבלו את ההודעה בזעם רב, ואמרו תחילה כי יבחנו אותה לעומק וינסו להילחם בה בערכאות השונות. עם זאת, לאחר ייעוץ משפטי ומקצועי עם מספר גורמים החליטו במלאכי לבחון בשנית את אפשרות הערעור, ואמרו בשיחות סגורות כי מדובר בהחלטה שיהיה קשה מאוד לשנות. "הכוח לא נמצא אצלנו לצערנו. נתכונן כמו שצריך למשחקים הקרובים אך לא אמרנו נואש בנושא המשחק מול לוד", אמרו השבוע במלאכי.
מההתאחדות נמסר כי המשחק בין הקבוצות ייערך ביום שלישי הקרוב, ה-11 בדצמבר, באצטדיון הגדול בלוד בשעה 19:00.
ארבעה ימים קודם לכן, ינסו המלאכים להמשיך את המומנטום החיובי ולשמור על המקום הראשון עת יחזרו לאצטדיון העירוני ויארחו (13:00) את שיכון המזרח, שניצבת במקום השישי בטבלה. "אנחנו יוצאים בשבוע הקרוב לשלושה משחקים חשובים מאוד שעשויים לקבע את מעמדנו במקום הראשון. השחקנים יהיו חייבים להגיע מרוכזים לכל משחק ולהראות לכל הליגה שאנחנו נמצאים במקומנו בזכות ולא בחסד", אמרו השבוע ביציע הכתום, והבטיחו להמשיך להגיע לתמוך בקבוצה בבית ובחוץ. "כמו שעשינו עד עכשיו, נמשיך לצבוע כל יציע בכתום ולעודד על אפם וחמתם של אוהדי הקבוצות האחרות. מלאכי השנה לא מדברת בפייסבוק או בוואטצאפ, היא מדברת על המגרש", סיכמו.

טליאס במשחק מול אשדוד. הציל את מלאכי

הנרות שלנו

חניכי בית הספר לכדורגל ומחלקת הנוער של מלאכי קיימו השבוע אירועים מיוחדים לכבוד חג החנוכה.
בבית הספר לכדורגל ערכו משחק מיוחד מול ההורים הנרגשים, והפגינו את יכולותיהם על כר הדשא. לאחר מכן, התקיימה במקום מסיבת חנוכה בנוכחות ראש העירייה אליהו זוהר ויו"ר המועדון אפרים ברקול, שהדליקו נרות חנוכה עם הילדים וחילקו סופגניות להם ולהוריהם. השניים גם נכחו במסיבה של מחלקת הנוער, שנערכה בבארכה ביום שלישי השבוע ובמהלכה גם חולקו גביעים ומדליות לחניכים המצטיינים.
הערב (חמישי) תקיים גם קבוצת הבוגרים של המועדון הדלקת נרות יחד עם אוהדי הקבוצה במתחם האימונים בשעה 19:15.
בתוך כך, ישובו בסוף השבוע ישובו חניכי מחלקת הנוער אל המגרשים, זאת לאחר פגרת החורף הארוכה. קבוצת ילדים א' תשחק מול קריית גת היום (חמישי, 14:00), ואילו קבוצת ילדים ב' נחלה אמש הפסד כואב בתוצאה 6-2. קבוצת ילדים ג' תשחק מחר (12:00) מול אשקלון.

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.