צור עימנו קשר

קהילה

מיחזור עם משמעות

חניכי הצופים של סניף קריית מלאכי זכו במקום הראשון בטקס המיחזור לשנת 2017 של תאגיד אל"ה, אחרי שאספו למעלה מ-10,000 מיכלי משקה. כספי הפיקדון שימשו, בין היתר, למימון ימי פעילות עבור חניכים שהתקשו בתשלום. "נרגשים לראות את המחויבות של הדור הצעיר", אמרה נחמה רונן, יו"ר תאגיד אל"ה

פורסם

בתאריך

חניכי שבט שלהבת זכו השבוע במקום הראשון בטקס הענקת אותות המיחזור לשנת 2017, הנערך על ידי תאגיד המיחזור אל"ה.

במהלך הטקס הוענקו לבתי הספר, תנועות נוער וגני הילדים, מובילי המיחזור בתחום מיכלי משקה החייבים בפיקדון, אות הוקרה על הצטיינות בשיעורי מיחזור גבוהים ותרומתם הרבה לסביבה.

בקטגוריית תנועות הנוער זכו חניכי הצופים מקרית מלאכי במקום הראשון, לאחר שמיחזרו למעלה מ-10,000 מיכלי משקה.

נציגי השבט, שהגיעו לקבל את הפרס, סיפרו כי כספי הפיקדון שימשו למימון תשלומי הפעילות השוטפת לחניכים שהתקשו בתשלום, מה שלדעתם הוביל את חניכי השבט לאסוף כמות גדולה של מיכלי משקה. עוד הוסיפו כי הידיעה שככל שיאספו יותר בקבוקים יוכלו לסייע ליותר חברים להצטרף לפעילויות השבט גמרה להתגייסות גם בקרב ההורים.

מזה כ-10 שנים עורך תאגיד המיחזור אל"ה פעילויות במוסדות החינוך בכל רחבי הארץ תחת הכותרת "מיחזור זה כל הסיפור", שמטרתו עידוד תלמידי בתי הספר וילדי הגנים לאיסוף בקבוקים וכן חינוכם לפעילות ירוקה. לפחות על פי שיעורי המיחזור ההולכים וגדלים מידי שנה נדמה כי התוצאות ניכרות בשטח.

במהלך שנת הלימודים תשע"ז נרשמה כמות מיחזור של כ-4.3 מיליון בקבוקי משקה, אשר נאספו ב-2017 ותמורתם קיבלו מוסדות החינוך דמי פיקדון בסך של כ-1.3 מיליון שקלים. מוסדות החינוך שהצטיינו בשיעורי המיחזור נהנו מדמי הפיקדון על מכלי המשקה שמיחזרו, וזכו ליהנות מפעילויות ששימשו לרווחת הילדים והנוער: ימי עיון, סדנאות, שיעורי עזר, הצגות, רכישת ציוד ועוד, והחשוב ביותר זה הטמעת הרגלי מיחזור בקרב דור העתיד.

נחמה רונן, יו"ר תאגיד המיחזור אל"ה, סיפרה כי: "מידי שנה אנו נרגשים לחלק את אות המיחזור למוסדות החינוך שהצטיינו במיחזור במהלך השנה החולפת, ולראות את המחויבות והמודעות של הדור הצעיר לשמירה על הסביבה. לילדים יש תפקיד חשוב. כבר מגיל הגן הם גדלים לסביבה שמדברת ונושמת קיימות- מפרידים אשפה, ממחזרים ומקפידים שכך ייעשה גם בבית. מידי שנה מצטרפים מוסדות חינוך נוספים לפרויקט "מיחזור זה כל הסיפור" שמפעיל תאגיד אל"ה במוסדות החינוך כבר למעלה מעשור. מדובר בהצלחה גדולה, וזוהי תוצאה של השקעה ופעילות שוטפת בחינוך והסברה, כבר מגיל הגן, שמקיים תאגיד המיחזור אל"ה בשיתוף עם מוסדות החינוך ברחבי הארץ".

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.