צור עימנו קשר

באר טוביה

מטה אביבי: "דרור שור הציע לספח את ניר בנים לתחום שיפוטה של מועצה אזורית אחרת"

אנשי מטהו של המועמד לראשות המועצה האזורית באר טוביה מסתמכים על פרוטוקול מישיבת הוועדה הגאוגרפית של משרד הפנים שנערכה בחודש נובמבר 2017, בה תהה שור לפשר הכללתו של היישוב ניר בנים בתחום שיפוטה של המועצה. "למה העבירו אותו אלינו?", אמר שור בישיבה, והתייחס גם להסכמים השונים עם קריית מלאכי ורשויות סמוכות אחרות. "ראש המועצה נדבן על חשבון כספי הציבור", אמרו במטהו של אביבי. "גיבוב של שקרים", נמסר מהמועצה

פורסם

בתאריך

הקרב על ראשות המועצה האזורית באר טוביה מוסיף להתחמם: קובי אביבי, המועמד לראשות המועצה ומי שמאיים על כיסא עור הצבי של ראש המועצה המכהן דרור שור, חשף השבוע פרוטוקול מישיבת הוועדה הגאוגרפית של משרד הפנים שהתקיימה בנובמבר 2017 ותקף באמצעותו את מי שהיה עד לפני כשנה ידידו הקרוב.
במהלך הישיבה, וכפי שבא לידי ביטוי בציטוטים המובאים כאן בשלמותם, הלין ראש המועצה על חלוקת המושבים עם הקמת המועצות האזוריות והפתיע את הנוכחים כשהציע לספח את מושב ניר בנים, הנמצא בתחום שיפוטה של באר טוביה, למועצה האזורית שפיר. "לקחו אני יודע מה, למשל את ניר בנים אחד המושבים במועצה שלי איפה הוא היום? בשפיר, למה העבירו אותו אלינו?", אמר שור, שהפתיע את ראשי הרשויות הנוכחים והצהיר כי הוא מודע לכך שדבריו מוקלטים.
אלי אסקוזידו, ראש המועצה האזורית נחל שורק, השיב לשור ואמר "תעבירו אותו (ניר בנים, ה"ה) אליי", ושור השיב: "קח אותו. היה לך 5000 תושבים אפשר יהיה לקרוא לך שכונה באשדוד או אני יודע, רחוב".
אסקוזידו, שלא אהב את תשובתו של שור, השיב לו: "למה אתה אומר דברים סתם? לא מתאים לך להשמיץ ולהגיד דברים שהם לא נכונים".
בהמשך הדיון, עבר שור לנושא ההסכם מול קריית מלאכי בנוגע לאזור התעשייה תימורים, וציין את נדיבות הלב שהוא מפגין למען קרית מלאכי השכנה.
״העיר קרית מלאכי קיבלה מאיתנו 1100 דונם, על 1100 דונם אנחנו היינו צריכים לקבל 50 אחוז מההכנסות. ויתרנו עליהם״. שור ציין עוד כי השאיר לעצמו אופציה לפיה אם ייאלץ להעביר עוד קרקעות לקרית מלאכי- תדרוש באר טוביה את הכספים בחזרה. ״אנחנו יכולים לבוא אליו להגיד לו אדון ללו זוהר, תביא לנו את הכסף חזרה״.

5 דקות לחתום

אנשי מטהו של אביבי, שחשפו כאמור את הפרוטוקול, ציינו השבוע כי עולה ממנו תחושה לפיה החלטותיו של ראש המועצה היו פזיזות ופגעו בצורה קשה מאוד במושבים של המועצה האזורית באר טוביה. על מנת להצדיק טענות אלה, הדגישו במטהו של אביבי את ציטוטיו של שור מהישיבה: ״בוועדת הפנים של הכנסת, בנוכחות שר הפנים שאני לא זוכר את שמו, לקח לנו 5 דקות והסתדרנו וחתמנו על ההסכם״, אמר שור, והוסיף: ״כל ההכנסות משם (אזור התעשייה של תימורים, ה"ה) נכנסות לעיר קרית מלאכי. אנחנו עוד עוזרים להם שם עם מעבר חצייה ועם רמזורים כדי שהם יוכלו עוד ועוד לשווק (קרקעות) הם (הכוונה לקרית מלאכי) שיווקו אולי רק רבע מאזור התעשייה, הפוטנציאל שם אולי 30 מיליון כמעט. עדיין זה לא מספיק לעיר כל כך גדולה עם 28 אלף תושבים״.
לדברי אנשי מטהו של אביבי, דברים אלו של שור עשויים להרתיח את תושבי המועצה האזורית באר טוביה- שמזהים ראש מועצה נדבן על חשבון כספי הציבור של המועצה. "שור ממשיך לחלק מתנות בלי מלחמה, בלי מאבק ובלי שום רצון לשמור על האינטרסים של ישובי המועצה האזורית באר טוביה", אמרו במטה, והביאו ציטוט נוסף מאותה ישיבה שנערכה ב-15 בנובמבר 2017 בנוכחות נציגי משרד הפנים וראשי רשויות מהאזור: ״לדעתנו הכל צריך להגיע לקרית מלאכי. לא רק זה, גם כסף מבסיסים, הכסף מהבסיסים חשבנו שהסכום הזה מגיע לעיר קרית מלאכי…קרית מלאכי מוקפת מכל עבר, היא קיבלה מאיתנו כבר 2400 ומשהו דונם עד היום ובחלק מזה הם עושים בנייה מאוד מאוד מאסיבית״.
מי שנכח בישיבה יחד עם שור כנציג המועצה האזורית באר טוביה היה סגנו שלומי שמאי, שנקט באמירותיו באותו הקו של שור.
שמאי נזכר בדיון שנכח בו בנוגע לדרישת מועצת בני עייש להעברת קרקעות מבאר טוביה, ואמר: ״אנחנו במועצה אין לנו התנגדות אם יגיעו להבנות מול הישובים והמנהל ויקבלו את השטחים. תושבים לא מביאים כסף, תושבים זה הוצאה, מי שלא מכיר את זה אז הוא אפילו לא חי במציאות. אזורי תעשייה יביאו להם כסף״.
לדברי מקורביו של אביבי- עם סיום הישיבה העניק ראש המועצה דרור שור "מתנה" נוספת על חשבון התושבים שלו. ״גם על השנה הבאה אני מוכן לוותר על הכל, אין בעיה, לכמה שצריך לחזור וכל מה שנשאר לנו אני יכול להעביר אותו לקרית מלאכי״.

אביבי. הישורת האחרונה (צילום: יח"צ)

"לא הפעם הראשונה"

על פי מקורביו השונים של אביבי, המלווים אותו אל חוגי הבית והכנסים השונים ברחבי המועצה, הם שומעים מתושבים רבים תלונות רבות נוכח התנהולותו של ראש המועצה שור. "אחרי המהלומה שספגו תושבי מושב תימורים עם הסכמתו של ראש המועצה דרור שור להקמת תחנת הכח שמוקמת בימים אלה מול מושב תימורים הסמוך לקרית מלאכי, התעוררו תושבי תימורים להלם חדש שגורם לזעם גדול במושב", אמרו מקורביו של המועמד לראשות המועצה, שהסבירו: "מדובר בתוכנית ״פוליגון תימורים״, תוכנית שעיריית קרית מלאכי מקדמת מול משרדי האוצר, הפנים והשיכון. על פי התוכנית, שטחים חקלאיים נוספים של תימורים יועברו לקרית מלאכי להקמת עשרות אלפי יחידות דיור. על פי תכנית הסכם הגג שגיבשו באוצר, שטחים של תימורים ערוגות וינון יסופחו לקרית מלאכי.
אלא שבמטהו של אביבי כלל לא באים בטענות אל קריית מלאכי, אלא מפנים אצבע מאשימה כלפי שור והמועצה וטוענים כי זו לא התנגדה כלל לתוכנית סיפוח הקרקעות של המושבים לטובת בניית שכונה חדשה שתסופח לקריית מלאכי.
עם זאת, במים האחרונים פנו מספר תושבים מתימורים למועצה האזורית באר טוביה בנוגע לתוכנית העתידית, וקיבלו במייל אישי את תגובת ראש המועצה דרור שור: ״מהרגע שנודע למועצה על הכוונה היא הביעה התנגדות בכול פורום אפשרי, כאשר המטרה של המועצה להעביר את התכנית לתחום שיפוט מועצה אחרת הרחק מתימורים ו/או לבטלה״.
בהמשך לתגובה שהועברה לתושבי תימורים, מצויין כי ראש המועצה הצליח בזכות הקשרים עם השלטון המרכזי למנוע תכניות מסוג זה. עוד ציינו בתגובה כי ראש המועצה מנהל מאבק בלתי מתפשר כמו שרק ראש מועצה חזק יכול ויודע.
אך מה אומר ידידו הקרוב של דרור שור, ראש עיריית קריית מלאכי אליהו זוהר? זה מספר בפורומים שונים, בהם ראיון מיוחד שערכנו עמו כאן ב"המקור" לכבוד ראש השנה, כי על שטחי תימורים תוקם שכונה חדשה עם עשרות אלפי יחידות דיור.
מהמועצה נמסר: "המדובר בגיבוב של שקרים שאינם ראויים לתגובה".

דרור שור. "גיבוב של שקרים", אמרו במועצה

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.