צור עימנו קשר

חדשות

עובדי העירייה פתחו בעיצומים

ועד העובדים בעירייה הכריז על ישיבת חירום היום בבוקר, זאת שבועיים אחרי שסכסוך העבודה שהוכרז בוטל לאחר שהושגו הסכמות עם ראש העירייה, אליהו זוהר. חבר הוועד נגד הקברניטים: "חושבים שיכולים להיות מה שהם רוצים"

פורסם

בתאריך

שבועיים אחרי שכבר היה נדמה כי הושגה הסכמה בין ראש העירייה לבין עובדיה בדבר הקיצוצים שהחליט זוהר לבצע בשכרם של כלל העובדים, הודיעו אמש (שני) בוועד העובדים של עיריית קריית מלאכי במפתיע על עיצומים שיתקיימו החל מהיום, יום שלישי. כלל עובדי העירייה הוזמנו על ידי הוועד ל"פגישת חירום", כלשון ההודעה שנשלחה לטלפונים הניידים של העובדים, שתיערך בבניין ההסתדרות בעיר.

לדברי שלום (פליקס) סבן, בשבועיים האחרונים, מאז הושגו ההסכמות בין זוהר לוועד, התגלו פגיעות נוספות במעמדם של עובדים בעירייה. סבן הדגיש כי המדובר גם בעובדים זוטרים, ששכרם נמוך במיוחד, וכי על פי תכניתו של זוהר, יקוצצו משכרם השעות הנוספות שבמשך שנים זכו להם כתגמול על עבודתם. "בעירייה חושבים שהם יכולים לעשות מה שהם רוצים", אמר סבן אמש בשיחה עם "המקור אונליין".

במהלך הפגישה צפויים חברי הוועד להציג בפני העובדים את האפשרויות העומדות בפניהם, כאשר הוועד יבקש מהעובדים להסמיך את ידיו בהחלטה לקיים שביתה. עם זאת, על פי גורמים בוועד העובדים, הרי שהשבתת העירייה לא צפויה כבר מחר או בימים הקרובים, אלא לאחר שהמו"מ בין הצדדים יסתיים בלא הסכמות. נכון להיום בוועד מסרבים להתפשר אל מול החלטתו של זוהר להפחית את השעות הנוספות משכרם של חלק מהעובדים, כאשר ראש העירייה טוען כי מדובר בהנחיה של משרדי הפנים והאוצר. "זה או שהם יורידו את השעות הנוספות עכשיו, או שמשרד הפנים יבוא ויחליט בשבילנו להוריד להם, וגם ידרוש מהם החזרים על שנים קודמות", אמר זוהר בתגובה להכרזה הקודמת על סכסוך העבודה על ידי העובדים.

לחץ להמשך קריאה