צור עימנו קשר

חדשות

מחר: דיון בעתירה נגד באר טוביה ודרור שור

פורסם

בתאריך

יו"ר ועדת הבחירות האזורית, השופט אליהו ביתן מבית המשפט המחוזי בבאר שבע, יקיים דיון ראשון בעתירה שהגיש תושב המועצה איציק גרשון נגד הפקת עיתון "בעיר ובכפר". גרשון טוען כי מדובר בתעמולת בחירות אסורה. המועצה הגישה את עיקרי טיעוניה לבית המשפט. לטענתה, העיתון הופק מתוך מטרת שקיפות שלטונית

האם כבר מחר (שני) תקבע ועדת הבחירות המרכזית מה יהיה גורלו של עיתון "בעיר ובכפר" שמפיקה המועצה האזורית באר טוביה בשיתוף עיריית קריית מלאכי? בבית המשפט המחוזי בבאר שבע צפוי להתקיים דיון ראשון בעתירה שהוגשה נגד המועצה בדרישה לחדול מהוצאה לאור של העיתון בטענה כי מדובר בתעמולת בחירות אסורה הממומנת מכספי ציבור. המועצה וראש המועצה, דרור שור, אשר גם נגדו הוגשה העתירה, דוחים את הטענות נגדם.

לפני כשלושה שבועות ראה אור לראשונה העיתון, שנקרא "בעיר ובכפר". בעיתון סיקור של הנעשה בשתי הרשויות – באר טוביה וקריית מלאכי, תוך האדרת פועלם של שני הפוליטיקאים העומדים בראשותן – ראש עיריית קריית מלאכי, אליהו זוהר, וראש המועצה האזורית באר טוביה, דרור שור. בגיליון הראשון של העיתון התפרסם ראיון נרחב עם זוהר ושור שהתפרס על פני שישה עמודים, לרבות עמוד השער של העיתון, בו הם מצולמים יחדיו.

איציק גרשון, שהיה עד לפני כשנה חבר מליאה במועצה האזורית באר טוביה אך הודח ממנה בעקבות חובות ארנונה שצבר (השייכים לטענתו לגורם לו הושכר מבנה במשק אשר נמצא בבעלות משפחתו), הגיש את העתירה לוועדת הבחירות באמצעות עו"ד יהל סגל. גרשון טוען כי העיתון כולל דברי תעמולה אסורים ונוגד את חוקי הבחירות. לדברי גרשון, ראש המועצה שור מנצל את גישתו לקופה הציבורית על מנת לפרסם דברי תעמולה אלו, לכאורה בניגוד לחוק. גרשון מבקש מוועדת הבחירות להוציא צו מניעה להמשך הפקת העיתון, וכן לקבל מידע אודות עלותו לקופת משלמי המיסים.

לפני מספר ימים הגישה המועצה האזורית באר טוביה את עיקרי טיעוניה לוועדת הבחירות, בטרם קיום הדיון. הטיעונים הוגשו באמצעות היועץ המשפטי של המועצה, עו"ד הדר מיימון. לפי המועצה, העיתון אינו מהווה תעמולת בחירות, בין היתר משום שמועד הבחירות עוד רחוק – כשנה ומחצה בטרם קיומן במאי 2018. עוד טוענת המועצה כי הפקת העיתון הוא חלק משיתוף הפעולה בין באר טוביה לקריית מלאכי, וכי מדובר במעין עיתון המשך לעיתון "קול טוביה" שראה אור עד יולי 2015. לטענת המועצה, הראיון של שור וזוהר אשר פורסם בעיתון נועד לשרת את האינטרס הציבורי בבואו לפרט את שיתוף הפעולה המוצלח, כך המועצה, בין שתי הרשויות.

לפי ההערכה, השופט ביתן אינו צפוי לקבל החלטה כבר במהלך הישיבה, אולם הוא עשוי לרמוז לצדדים על עמדתו כפי שגיבש אותה כתוצאה מעיון בעתירה, בטיעוני הצדדים ובעיתון שהוגש בפניו.

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.