צור עימנו קשר

ספורט

מחריפים את המאבק

ארגון האוהדים של מכבי קריית מלאכי, האנג'לס, פרסם הודעה לפיה יחרים את משחק הליגה הקרוב בשל חילוקי דעות בינם ובין מאמן הקבוצה, ההנהלה- ואפילו השחקנים. "מאמן מאיים על אוהד? היינו פה לפניכם- ונהיה אחריכם", נכתב בין היתר בהודעת הארגון. צרפתי בתגובה: "אין לי מה לאיים על אף אחד. התפקיד של אוהדים זה לדחוף את הקבוצה". במועדון סרבו להגיב

פורסם

בתאריך

לא רק מזג האוויר: סערה במכבי קריית מלאכי בעקבות הודעת ארגון האוהדים הרשמי, האנג'לס, בה הם קוראים לאוהדי הקבוצה השונים להחרים את משחקם של הכתומים ביום שני הקרוב (נדחה בשל מזג האוויר) מול מודיעין בחוץ.

כזכור, וכפי שפורסם בגיליון סוף השבוע המודפס שלנו, דרשו במהלך השבוע אוהדי הקבוצה את פיטוריו של המאמן פרדי צרפתי, זאת לאחר הפסד הליגה הצורב 3-1 במשחק הצמרת מול מעלה אדומים בחוץ.

אמש (רביעי), ובפעם השנייה השבוע, הגיעו האוהדים אל אימון הקבוצה אולם נתקלו הפעם בחומה בצורה לאחר ששערי הכניסה לאצטדיון העירוני נסגרו בפניהם. נוסף לכך, אל המקום הוזעקו ניידות משטרה, שביקשו מהאוהדים לפנות את המקום בטענה שהם גורמים להפרעת הסדר הציבורי, כך לטענתם. מאוחר יותר, ולאחר שהתייעצו עם גורמים שונים הבקיאים בחוק, נמסר להם כי למשטרה אין את הסמכות לפנותם על לא עוול בכפם- והם המשיכו להתגודד מחוץ לאצטדיון העירוני ולבקש את פיטוריו של מאמן הקבוצה, פרדי צרפתי.

בין היתר נכתב בהודעת הארגון כי ההחלטה להביא לפיטוריו של צרפתי נבעה מהעובדה שהמאמן צרפתי "החליט לאיים על אוהד שפנה אליו, ולא בפעם הראשונה", במה שלטענת האוהדים "עבר כל גבול".

"מי שלא יודע לקבל ביקורת שלא ייקח חלק במשחק הכדורגל", נכתב בהודעת הארגון, "ההנהלה החליטה שהיא לא מפטרת מאמן בגלל שהוא הפסיד רק פעם אחת ב-15 משחקים. אז מה? הערכים לפני הכל. שום מאמן או שחקן לא יבוא בצורה מאיימת לכיוון הקהל. אין לכם טיפה של כבוד עצמי".

אוהדי הקבוצה, שהוסיפו כי הם משקיעים מכספם ומזמנם למען המועדון, הוסיפו כי על ראש העירייה להתעורר לפני שיהיה מאוחר מדיי, ולפעול על מנת שלא תינתן במה לאדם "הנוהג בצורה עבריינית".

באופן מפתיע, גם שחקני הקבוצה לא היו חפים מביקורת בהודעת אנשי הארגון, שרתחו על כי שחקני הקבוצה לא באו לקראתם במהלך האימון אמש לאחר קריאותיהם. "אם אחשבתם שאתם מחוץ לתמונה אז מה שהיה עד לאימון היום (אמש, ה"ה) הכניס גם אתכם לתמונה, ואתם תתחילו להרגיש את זה בקרוב מאוד".

בסיום הודעתם, הודיעו חברי הארגון כי הם מחמירים את משחק הליגה הקרוב, שנדחה ליום שני בשל מזג האוויר הסוער, וכי הם קוראים גם לאוהדים אחרים, אשר לא חברים בארגון, לעשות זאת. "לא מגיע למאמן, לא להנהלה ולא לשחקנים אוהדים כמונו. מבחינתנו הליגה נגמרה, יש עקרונות- ובשבילנו הם לפני הכל".

פרדי צרפתי מסר בתגובה: "התפקיד של אוהדים של קבוצת כדורגל זה לעודד ולדחוף את הקבוצה. ברגע שהקבוצה הפסידה בפעם הראשונה אני מניח שישנם קצת תסכולים. באופן טבעי הם מביעים את המחאה בדרך שלהם והכל בסדר. כל עוד זה בגבול הנורמות ובמקום שהם צריכים להיות בו זכותם להביע מחאה, ואין לי כל טענה" לגבי טענת האוהדים לפיה הוא איים על אחד מאוהדי הקבוצה, אמר צרפתי: "אין לי מה לאיים על אוהדים. הם בוחרים לקלל, לגדף ולירוק מהסיבות שלהם ועושים זאת בצורה לא מכובדת. אני לא מחפש לאיים על אחד. אוהדים מתוסכלים שהקבוצה שלהם במקום השלישי? לקריית מלאכי יש קהל גדול וחלק גדול מהם חושב אחרת. התפקיד שלנו לגרום להם ליהנות ולא שום דבר מעבר".

הקפטן אוהד יוסף מסר בתגובה: "האהבה שלי לאוהדים היא מעל הכל. אני חושב שכאן הם עשו טעות. זכותם למחות נגד המאמן ונגדנו, אבל הם צריכים להבין שאנחנו באים לעבודה. מי שמנהל אותנו הוא המאמן. איך זה יראה שאוהדים מקללים מאמן ואנחנו עוזבים את האימון ובאים לקראתם? זה יראה שאנחנו נגד המאמן. גם במשחקים שהם מקללים אותנו אנחנו מודים להם בסיום. יש הרבה אנשים שהצדיקו את הצעד שלנו. זו החלטה של השחקנים ואני עומד מאחוריה. הם צריכים להבין שאנחנו במקום עבודה ולא יכולים לעשות מה שאנחנו רוצים".

במועדון סרבו להגיב לידיעה.

המאמן צרפתי בעת חתימת החוזה. "כל עוד המחאה בגבול הנורמות זה בסדר"

המאמן צרפתי בעת חתימת החוזה. "כל עוד המחאה בגבול הנורמות זה בסדר"

לחץ להמשך קריאה
תגובה אחת

תגובה אחת

  1. הנהלה של בובות

    04/01/2018 ב 18:55

    יאללה לכו הביתה. לא יעזור לאף אחד כלום שיש פוליטיקה אי אפשר להצליח כי השיקולים אף פעם לא יהיו נקיים
    אוהד יוסף אתה האור בכל החושך הזה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.