צור עימנו קשר

המושבים

מחליפים ועדות

המועצה האזורית הקימה לאחרונה ועדת היגוי חדשה במטרה לבחון תהליך אסטרטגי לתכנון מערך החינוך המועצה. אלא שוועדה דומה כבר הוקמה בעבר, ואף הגישה את מסקנותיה. "מה השוני בין הוועדה הקודמת לחדשה? זה בזבוז כספי ציבור", אמר תושב במועצה. מהמועצה לא נמסרה תגובה

פורסם

בתאריך

שנה וחצי לאחר הקמתה של וועדת היגוי חדשה שתבחן את התהליך האסטרטגי במערכת החינוך במועצה האזורית, הוקמה באוקטובר האחרון וועדת היגוי נוספת, שתחליף את הוועדה הקודמת וכבר החלה את לפעול בשטח.
כזכור, באוקטובר 2016 שכרה המועצה את שירותיה של חברת 'ס.מ.ל' (סוכנות מרצים לישראל), במטרה לבחון הדרכות ארגוניות ותהליכים ארוכי טווח במערכת החינוך של המועצה האזורית.
כחלק מתפקידה של הוועדה, התקיימו שולחות עגולים בהם עלו לדיון מספרים נושאים, בהם מעורבות הורים וחיי קהילה, הישגים לימודיים, מניעת אלימות ועוד.
במהלך כל תקופת פעילות הוועדה נפגשו אנשי החברה המייעצת ונבחרים מטעם המועצה עם אנשי חינוך ונציגי משרד החינוך, ואלה הגיעו למושבים עצמם על מנת לשמוע את עמדתם של תושבי המועצה בנושאי החינוך.
כעת מתברר כי שנה וחצי לאחר סיום עבודתה של הוועדה והגשת מסקנותיה, החליטו במועצה האזורית באר טוביה להקים מחדש ועדת היגוי דומה, והפעם אף מינו לתפקיד היועצת את הגברת דלית שטאובר, ששימשה כמנכ"לית משרד החינוך בין השנים 2011-2013 ותיקח בה חלק יחד עם יו"ר הועדה, ראש המועצה דרור שור ויועצו האסטרטגי, ארז קרייזלר.
"לא ברור מדוע הקימו עוד וועדה. מה השוני בין הוועדה הזו לוועדה שהוקמה בשנת 2016? מדובר על בזבוז כספי ציבור שלא לצורך. שום דבר מהוועדה הקודמת לא יושם בשטח, אז למה צריך עוד אחת?" טען השבוע תושב המועצה בשיחה עם "המקור".
לדברי תושבים במועצה, הסיבה לכך שהוקמה ועדה היגוי חדשה נובעת מחוסר שביעות הרצון השורר אצל תושבי המועצה בכל נושא החינוך- במיוחד לאחר פרשית הסמים שנחשפה לאחרונה בבית הספר התיכון.
"ראש המועצה דרור שור הבין שאף אחד לא מרוצה ממצב החינוך", הסבירו השבוע גורמים מתוך המועצה, שהוסיפו: "הוא הקים וועדה אחת בשביל לתת הרגשה שעושים משהו, אך בפועל שום דבר ממנה לא יושם,. כעת, בגלל כל ההד הציבורי שקיים סביב נושא החינוך, הוחלט להקים ועדה נוספת אולי במטרה לקבל עוד כמה חודשיים של שקט".
לגבי ההוצאות הכספיות הכרוכות בהקמתה מחדש של וועדת ההיגוי הוסיף אותו גורם כי "כבר הוציאו מאות אלפי שקלים על הוועדה הקודמת, כסף שפשוט נזרק לפח יחד עם מסקנות הוועדה. גם הוועדה הזו תעלה כנראה מאות אלפי שקלים, ונקווה שהפעם יעשו משהו עם המסקנות ולא ינפנפו בהם כדי להגיד עשינו וועדה", סיכם.
ההערכות הן כי מסקנות הוועדה יועברו לגורמים הרלוונטיים בתוך כחודשיים, חודשים ספורים לאחר הקמתה, בתקווה שהפעם מסקנותיה אכן ייושמו והיא תצליח לשפר את מצב החינוך ברחבי המועצה האזורית באר טוביה.
מהמועצה האזורית באר טוביה לא נמסרה תגובה לנאמר בכתבה.

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.