צור עימנו קשר

חדשות

מחכים לפיתוח

יותר מארבע שנים לאחר שהחלה הקמת השכונה, וכשנתיים אחרי שראשוני הדיירים השתכנו בה, בגבעת הסביונים עדיין לא הושלמו עבודות הפיתוח. העירייה: "לא ניתן להשלים את הפיתוח אלא לאחר אכלוס של 80% מהשכונה"

פורסם

בתאריך

כמעט חמש שנים חלפו מאז החלו בשכונת גבעת הסביונים החדשה להיבנות הבתים הראשונים. כשכונה החדשה הראשונה שנבנית בקריית מלאכי בעשורים האחרונים, נחשבה כבר בעת תכנונה "גבעת הסביונים" כשכונה היוקרתית ביותר בעיר: בתי קרקע מפוארים, פארקים רחבי ידיים ואווירה כפרית שמזכירה מושב – בתוך העיר.

אלא שהחלומות לחוד, והמציאות לחוד. שנתיים אחרי שהדיירים הראשונים בשכונה נכנסו לבתיהם החדשים, נראית גם כיום השכונה כשטח בנייה אחד גדול. הכבישים אינם מסודרים לגמרי, בצידיהם ערימות עפר ומכולות להשלכת פסולת בנייה, עמודי התאורה ארעיים ולא תמיד פועלים, הכבישים הרעועים משמשים גם כמדרכות להולכי רגל ועל פארק כבר בכלל אין מה לדבר. חמש שנים אחרי שהחלה הבנייה ובעת שמרבית הבתים בשכונה כבר בנויים ומאוכלסים, תושבי השכונה עדיין מחכים לעבודות פיתוח ראויות שיעניקו להם סביבה ראויה לבית החלומות שלהם.

בעירייה, שאמורה לבצע את עבודות הפיתוח בשכונה בעזרת ההיטלים ששילמו בעלי הבתים בעת קבלת היתרי הבנייה לפני שנים ארוכות, הסבירו השבוע כי הסיבה לאי ביצוע העבודות נעוצה באכלוס חלקי בלבד של השכונה. אף שבשנה האחרונה התגבר קצב אכלוס הבתים בשכונה באופן מהותי, עדיין אפשר למצוא בשכונה לא מעט קרקעות שהבנייה בהן כלל לא החלה. זאת, נוסף על קרקעות שהבנייה בהן כן החלה – אך נעצרה בעיצומה. בעירייה טוענים כי החוזה שנחתם בין הדיירים לבין מנהל מקרקעי ישראל והעירייה קובע כי עד לאכלוס של כשמונים אחוזים לפחות מהשכונה – לא יבוצעו כלל עבודות הפיתוח הנדרשות, וזו גם הסיבה לאי ביצוע העבודות. "אם זה התנאי, אז למה העירייה לא מכריחה בעלי קרקעות לבנות על הקרקע – או לחילופין למכור אותה", תהה מאיר, תושב שרכש בית בשכונה ומתגורר בו בשנה האחרונה.

לאחרונה נפגש ראש העירייה, אליהו זוהר, עם תושבים בשכונה והבטיח להם כי למרות התנאי המופיע בחוזה ביחס לאכלוס השכונה, בכוונת העירייה לפעול כבר בקרוב על מנת להקים בשכונה מגרשי משחקים לרווחת הילדים."אנחנו מקווים שהעירייה תעמוד בהבטחתה, כי נכון להיום הילדים שלנו לא יכולים לצאת לשחק, וכדי לבלות עם חברים הם צריכים להתרחק מהבית", הוסיף התושב מאיר.

לחץ להמשך קריאה