צור עימנו קשר

חדשות

מזרחי פועל להכניס את "הצעירים" לקואליציה; זוהר נפגש עם עמר

ממלא מקום ראש העיר בצלאל מזרחי, המצוי ביחסים קרובים עם אליאור עמר, פעל נמרצות כדי לשכנע את זוהר לנהל מו"מ עם יו"ר האופוזיציה העומד בראש סיעת "הצעירים". בשבוע שעבר אף התקיימה פגישה משולשת בביתו של מזרחי – אך זו הסתיימה ככל הנראה בלא תוצאות של ממש. "מי שיהיה מוכן להצטרף לקואליציה בתנאים שלנו הדלת פתוחה בפניו", אמר זוהר. עמר: "יש חשיבות גדולה לקיומה של אופוזיציה משמעותית במועצת העיר, נהיה איפה שנשפיע"

פורסם

בתאריך

האם אליאור עמר בדרך לקואליציה של אליהו זוהר בעיריית קריית מלאכי? עיתון ״המקור״ מפרסם לראשונה על פגישה שנערכה ביום שישי האחרון בין ראש העיר ליו״ר האופוזיציה. הפגישה התקיימה בביתו של מ״מ ראש העיר, צלי מזרחי, מי שמנסה זו תקופה ארוכה לשכנע את זוהר ועמר להגיע להבנות על שיתוף פעולה. למרות זאת, התשובה לשאלה שבמשפט הראשון היא ככל הנראה לא, לפחות בשלב הזה.
מזרחי ועמר מצויים ביחסים מצויינים, ובמערכת הפוליטית ידועה ההערכה המקצועית והאישית הרבה שהם רוחשים איש לרעהו. ממלא מקום ראש העיר עשה בשבועות האחרונים נפשות מול זוהר למען צירופו של עמר לקואליציה. אחרי שמזרחי הבין כי ראש העיר אינו שולל על הסף את הצטרפותו של עמר לקואליציה ובמקביל לעובדה שראש העיר אינו מתכוון להיענות לדרישות של נדב ויצמן ושלומי מלכה ולצרפם לקואליציה, החליט מזרחי להיפגש עם עמר ולשכנע אותו להיות חלק מהעשייה בעירייה.
השיחות של מ״מ ראש העיר עם יו״ר האופוזיציה הן בידיעתו ועל דעתו של ראש העיר, אף שזוהר מעריך כי יו"ר סיעת "הצעירים" יעדיף להישאר באופוזיציה ולא ירצה להיכנס לקואליציה. ״ללו מוכן לתת לזה הזדמנות והבהיר בפגישה עם עמר כי אם יצליחו לגשר על הפערים ביניהם אין מניעה לצרפו לקואליציה", אמר מקורבו של זוהר ל"המקור". אגב, בישיבת המועצה שהתקיימה ביום שלישי השבוע לא היה רמז לשינוי כלשהו בגישתו של עמר, שהיה לוחמני ופעיל מאוד.
ראש העיר אישר כי אכן נפגש עם יו״ר האופוזיציה בביתו של מזרחי. "הייתה פגישה ביני לבין אליאור עמר. התנאים לכניסה לקואליציה ידועים, לי אין דבר נגדו, מי שיהיה מוכן להצטרף לקואליציה בתנאים שלנו הדלת פתוחה בפניו״, אמר זוהר. גורמים בסביבתו של ראש העיר ציינו בשיחה עם ״המקור״ כי מזרחי אינו מתלהב מכניסתם של ויצמן ומלכה לקואליציה ורואה בכניסתו של אליאור עמר לקואליציה יתרון גדול מאוד לשני הצדדים. בסביבת מזרחי אמרו כי הוא פועל לכניסתו של עמר לקואליציה משום שהוא "מעריך את כוונותיו הטובות של אליאור ורצונו לעשות דברים טובים למען העיר". עמר כבר אמר בעבר כי אין לסיעתו "דרישות של כבוד" כפי שהגדירו זאת בסביבתו, הנוגעות לסגנות בתואר או בשכר. זו אחת הסיבות שמזרחי פעל לצירופו של עמר, כיוון שהוא מעריך את העובדה כי עמר לא דרש להתמנות לסגן – על אף שסיעתו קיבלה שני מנדטים.
עמר עצמו אמר בשיחה עם "המקור" כי "זה שיש יריבות פוליטית לא אומר שאי אפשר להיפגש ואי אפשר לדבר, ברמה האישית אני מכבד את ראש העיר". לצד זאת, עמר הוסיף ואמר כי אין שינוי בשלב זה בעמדתו. הוא ביקש להבהיר כי "בלי קשר לפגישה שלי עם ראש העיר, נושאים מהסוג שמוזכרים בכתבה שלכם עולים לדיון בפורום של חברים ושותפים לדרך שלי ושל חברתי לסיעה מירי דדון-סעדה". מקורביו של עמר העריכו כי עמר ודדון-סעדה יתקשו לתמוך בהחלטות כבדות משקל שעתידות להגיע לדיון במועצת העיר בחודשים הקרובים, ועל כן הסיכוי שיירקם שיתוף פעולה ביניהם לבין הקואליציה, לפחות בטווח הזמן הקרוב, לא גבוה.
לשאלה שהפננו לעמר ביחס לעמדתו העקרונית בנוגע לסוגיית האופוזיציה-קואליציה הוא אמר: "אמרנו בראשית הקדנציה שבאנו לפוליטיקה כדי לעבוד למען הציבור ואני אומר זאת גם היום: נהיה איפה שנרגיש שנוכל להשפיע ולעשות דברים טובים באופן אמיתי. לתפיסתי ברמה העקרונית והערכית – פעילות אופוזיציונית היא עשייה חשובה ומשמעותית להתנהלותה התקינה של מועצת העיר ושל העירייה, ויש לה חשיבות גדולה לשיפור העיר. הוכחנו בחודשים האחרונים שאפשר להשפיע ולקדם נושאים חשובים גם מהאופוזיציה, ונמשיך לעשות זאת ככל שנצטרך".

לחץ להמשך קריאה
3 תגובות

3 Comments

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  08/02/2019 ב 08:18

  למה לא פרסמתם שהסגן שיש לו חריגות בנייה הפך להיות שהיד ברגע שנודע לו שמתנהלים מגעים עם עמר לכניסה לקואליציה.אותו סגן רק לא יודע שמישהו תכנן פה החלפת כוחות בקואליציה .

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  07/02/2019 ב 21:08

  איזה אינטרס יש לחרדי השואף לרשת את כיסא ראש העיר ומשם להפוך את קרית מלאכי לבני ברק.לעשות השתדלות להכניס סיעה שרוב בוחריה חילוניים מובהקים. לתוך קואליציה שרובה ככולה דתית והוא חבר בה .כנראה שהתשובה הרבה יותר פשוטה משחושבים.הפחדדדדדדדדדדדד מהבאות.

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  07/02/2019 ב 15:42

  ליאור עמר היחידי שיש לו מילה בעיריה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.