צור עימנו קשר

חדשות

מושעה במשרה מלאה

פורסם

בתאריך

חצי שנה אחרי שהושעה מתפקידו ומחצית ממשכורתו נשללה ממנו, מנהל מחלקת כוח האדם בעירייה אבי עמית יתחיל לקבל שכר מלאה. שעייתו צפויה להימשך עד תום ההליכים

השעייתו של מנהל מחלקת האדם בעירייה, אבי עמית, תימשך עד לסיום משפטו וקבלת פסק דין בעניינו או עד הגעה להסדר טיעון בין הצדדים. כך אמר השבוע גורם בנציבות שירות המדינה ל"המקור"
עמית מושעה מתפקידו מאז תחילת חודש מאי השנה, וזאת לאחר שכתב אישום משמעתי הוגש נגדו בבית הדין למשמעת של עובדי המדינה. עמית מואשם בעבירות על חוק התקציב, בכך שאישר לעצמו ולארבעה עובדים אחרים בעירייה תוספות שכר אסורות ובניגוד לחוק. תוספות השכר הסתכמו בסך הכל בלמעלה ממאה אלף שקלים, כאשר את רובם כבר הספיקו העובדים להחזיר לקופת העירייה. עמית עצמו קיבל כ-19 אלף שקלים אסורים, לטענת המדינה, לאחר שאישר לעצמו תשלום עבור שעות נוספות ושעות כוננות בניגוד לחוזה ההעסקה שלו, שאוסר לחלוטין תשלום של שעות נוספות במשכורתו. עמית טוען להגנתו כי את התשלומים אישרו בכירי העירייה – בהם המנכ"ל, תמיר היזמי, וראש העירייה בעצמו, אליהו זוהר – אולם המדינה אינה קיבלה את טיעוניו, והחליטה לנהל נגדו הליך משמעתי בבית הדין.
עם תחילת הדיונים, בחודש יולי השנה, הודיעה הנציבות כי היא דורשת את פיטוריו של עמית מעבודתו בעירייה. ניסיון לקיים מו"מ בין הצדדים להגעה לסדר טיעון לא צלח בחודשים האחרונים, כאשר בתביעה התעקשו על פיטוריו של עמית, בעוד סנגורו של האחרון, עו"ד ליאור אפשטיין, הסכים מבחינתו להתפשר על עונש קל בהרבה – נזיפה, קנס כספי או הורדה בדרגה.
בדיון שנערך לפני כשבועיים דחקה השופטת בצדדים לנסות ולהגיע להסדר טיעון, אולם בנציבות שבו והודיעו כי הם מסרבים לכך, ומתעקשים על המשך קיום המשפט עד תום. למרות זאת, בסביבתו של עמית משוכנעים כי בחודשיים שנותרו עד הדיון הבא בתיק – בחודש ינואר 2017 – יחולו התפתחויות חיוביות מצידו ולא מן הנמנע כי הנציבות תסכים להגיע להסדר טיעון לשביעות רצונו. עם זאת, גורם הבקיא בפרטי התיק אמר השבוע כי הנציבות נחושה להמשיך בניהול התיק, ושם משוכנעים כי ישיגו את הרשעתו של עמית. "השופטת רמזה להם שפיטורים לא יהיו פה", אמרו מקורביו של עמית השבוע, "אם הם לא יסכימו להסדר טיעון, זה עלול להיגמר במפח נפש מבחינתם".
ביום שלישי השבוע ציין עמית נקודת זמן חשובה מבחינתו: בחצי השנה האחרונה, מאז נציב שירות המדינה קבע כי האינטרס הציבורי מחייב את השעייתו מהתפקיד באופן מיידי, קיבל עמית רק מחצית משכרו. החל מהראשון לחודש הנוכחי, בהתאם לחוק, יחזור עמית לקבל מאה אחוז משכרו – אף שהשעייתו תימשך והוא לא יחזרו לעבודה, לפחות בשלב הזה. אם עמית יורשע – השכר שאיבד בחצי שנת השעייתו הראשונה לא יוחזר לו. אם הוא יזוכה – הוא יקבל בדיעבד את כל השכר שנוכה לו בעקבות ההשעייה.
נציבות שירות המדינה יכולה הייתה להחליט להשיב את עמית לעבודתו בתום חצי שנת השעייה, אולם שם הבהירו השבוע כי ההשעייה תימשך ותוארך ככל הנדרש על ידי נציב שירות המדינה, עד להחלטה אחרת. ביטול ההשעייה, כך לפי גורם בכיר, יכול להיעשות רק בעקבות התפתחות דרמטית בתיק המשפטי, באמצעות פסק דין או באמצעות הגעה להסדר בין הצדדים. מקורביו של עמית אמרו השבוע כי כעת, משהוא מקבל את שכרו המלא גם בעת תקופת השעייתו, הכדור נמצא בידי הנציבות ואין בכוונתו להיאבק נגד המשך השעייתו, לפחות עד שינוי במצבו המשפטי.

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.