צור עימנו קשר

באר טוביה

מוקירים את הפצועים

המועצה האזורית שפיר ציינה השבוע את יום ההוקרה השנתי לפצועי צה"ל, עם ערב הצדעה מיוחד שהתקיים בבית התרבות באבן שמואל. "יש להוקיר את פצועי צה"ל ולהצדיע להם", אמר ראש המועצה נעמן, שהספיד בתחילת השבוע את עמוס (שמעון) מגידיש ז"ל, ראש המועצה לשעבר, שהלך השבוע לעולמו

פורסם

בתאריך

במועצה האזורית שפיר ציינו השבוע את יום ההוקרה השנתי לפצועי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה בערב הצדעה מיוחד שהתקיים בבית התרבות ביישוב אבן שמואל. במהלך הערב, שנערך דרך קבע בחמש השנים האחרונות, הוענקו תעודות הערכה והוקרה לפצועים שכיבדו בנוכחותם, וכן נציג הפצועים שיתף את הנוכחים בסיפור פציעתו. הוא ציין כי על אף הקשיים כלוחם בצבא, הוא מרגיש כי פציעתו לא הייתה לשווא.
בהמשך הערב, האזינו הנוכחים לסיפורו המרתק של ניר רובין, לוחם וחובש בגולני, על הלחימה בבינת ג'בל ועל הקרב ששינה את חייו. רובין, היום בן 33, לחם במלחמת לבנון השנייה בשנת 2006 עשרה ימים בלבד לפני חתונתו עם בחירת לבו, אורית. מאז, מזה למעלה מעשור, הוא מספר במופע מיוחד, "הקרב של חיי", על המראות והקרבות הקשים שמסרבים לתת מנוח, צפים ועולים גם בחלוף הזמן. על הזיכרונות, הקולות, והריחות שסביר כי לעד ישכנו במוחו של החובש, שממשיך לחיות את אחד הקרבות המפורסמים של המלחמה המורכבת בין ארזי הלבנון.
"אני מכיר היטב את ההתמודדות, הקשיים והכאב, ומוקיר ומעריך מאוד את מי ששילמו ועודם משלמים מחיר יקר כדי להגן עלינו ועל ביטחון ישראל", אמר במהלך הערב ראש המועצה האזורית שפיר, קצין צה"ל במיל' אדיר נעמן. "אבי נכה צה"ל שנים רבות, וגיסי היקר נפצע קשה לפני מספר חודשים בהתפוצצות מטען על גבול רצועת עזה. כיום הוא מתמודד עם פציעה והחלמה קשה", הוסיף נעמן, שאמר כי יש להוקיר את פצועי צה"ל ולהצדיע להם על המחיר הכבד והמתמשך ששילמו בגופם למען ביטחון המדינה.
>>> ראשי מועצה בעבר ובהווה, נציגי מושבים, עובדים ותושבים רבים ליוו השבוע את עמוס (שמעון) מגידיש ז"ל בדרכו האחרונה. מגידיש ז"ל, כיהן כראש המועצה האזורית שפיר בין השנים 2002-1992, ותרם רבות למען המועצה ותושביה. בנו, יואב מגידיש, מכהן כיום כחבר מליאה במועצה האזורית שפיר. "אני מבקש לשלוח תנחומים מעומק הלב לחברי היקר, בנו של עמוס, חבר המועצה הנבחר, יואב מגידיש, ולכל המשפחה המכובדת. מי יתן ולא תדעו עוד צער, מן השמיים תנוחמו ולא תוסיפו לדאבה עוד", כתב השבוע ראש המועצה אדיר נעמן.
עשאהל ידעי, איש הציבור ששימש לפני כ-17 שנים כיו"ר ועד מרכז שפירא, סיפר על פועלו של ראש המועצה לשעבר עת פקד את הישוב אחוזת אתרוג אסון בדמות תאונת דרכים שגבתה את חייהם של אב ושני ילדיו. "זו הייתה תאונת דרכים קשה ביותר שגבתה את חייהם של אב ושני ילדיו. האם וילדה נוספת נפצעו. אירוע קשה שמצא אותנו המומים ומבולבלים. ביקשתי מראש המועצה דאז עמוס שמעון מגידיש שני אוטובוסים שיסיעו את התושבים להלוויה שנערכה באשקלון, והוא השיב בחיוב ללא היסוס. הוא הוסיף שאם צריך עוד משהו שרק נבקש", סיפר ידעי. "מאוד הערכתי את הרגישות והרצון הטוב להעניק ולסייע למשפחה ברגעיה הקשים. אזכור אותו כאדם עם רגישות וערכים של נתינה לצרכי הציבור ואני בטוח שיש עוד המון סיפורי חסד שכל כך איפיינו את חייו ופועלו". יהי זכרו ברוך

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.