צור עימנו קשר

חדשות

מועצת העיר בחרה שלושה נציגי ציבור לקרן לפיתוח הנחשבים למקורבי ראש העירייה

בעקבות דוח ביקורת של רשם העמותות שונה הרכב חבר המנהלים בקרן כך שיכלול נציגי ציבור לצד חברי מועצה. הנציגים שנבחרו הם תומכים נלהבים של זוהר, דבר שגרם לביקורת ביחס ליכולתם לפקח ולהביע ביקורת על הנעשה

פורסם

בתאריך

מליאת מועצת העיר נדרשה לאשר השבוע שינוי בהרכב הדירקטוריון בקרן לפיתוח קריית מלאכי, וזאת בעקבות דוח ביקורת של רשם העמותות שבדק את פעילותה ודרכי התנהלותה והמליץ, בין היתר, על הוספת חברי מועצה ונציגי ציבור לחבר המנהלים בארגון.

במהלך ישיבת המועצה הודיע ממלא מקום ראש העירייה, שמעון חזן, על זהות הרכב הדירקטוריון החדש, ביניהם שלושה נציגי ציבור: אורן אוזן, מוטי אברג'יל ודוד טקיה. השלושה נחשבים למקורבים לראש העירייה אליהו זוהר, ולפחות לגבי שניים מהם, אוזן ואברג'יל, הרי שבמהלך מערכת הבחירות האחרונות הם גם נחשבו פומבית לתומכים של זוהר. אוזן אף היה פעיל במטה הבחירות של זוהר, וכיום הוא נחשב לפעיל ציבורי. הדבר גרם לביקורת בקרב חברי מועצה, מהקואליציה ומהאופוזיציה כאחד, שטענו כי מינוי של שלושה נציגי ציבור הנחשבים מקורבים חוטא למטרת אנשי הדריקטוריון, שמטרתו בין היתר לפקח את פעילות הקרן, לוודא את התנהלותה התקינה ולהביע ביקורת, בעת הצורך, ביחס למהלכים שונים המבוצעים על ידי הקרן. ברור שיש כאן קושי בהבעת עמדה אחרת, ביקורתית, מכיוון שכל השלושה נחשבים לאנשים של זוהר וזה לכשעצמו יקשה עליהם להציג זווית אחרת לזו שמנהיג ראש העירייה דרך ראשי הקרן", אמר גורם פוליטי מקומי. "אין כאן הבעת ספק חלילה ביכולתם והגינותם של השלושה שמונו, אלא טענה שיש בעייתיות בעצם המינוי של שלושה חברי דירקטוריון שכולם מקורבים לראש העירייה. היה מקום לפחות לגוון את הרכב נציגי הציבור ולאפשר לאופוזיציה לבחור לפחות מועמד אחד שיישב בתוך הקרן. בפועל אין נציגות אופוזיציונית בגוף החשוב הזה". למרות דברים אלו, ראוי לציין כי חבר המועצה בוריס בורוכוב, המשתייך לאופוזיציה בתוך מועצת העיר, נבחר השבוע לכהן בדירקטוריון הקרן. בכל מקרה, יש לציין ולהדגיש כי חברות בדירקטוריון הקרן היא בהתנדבות מלאה ואינה כוללת בצידה הטבות כלשהן, אף לא זוטרות.

יו"ר הקרן לפיתוח, שמעון חזן, דחה בשיחה עם "המקור" את הטענות מצד אנשי האופוזיציה. "בפועל הדירקטוריון של הקרן אמור לכלול 15 חברים, אבל מאחר ואנשים פשוט לא באים לישיבות נאלצנו להקטין את מספר החברים בגוף המנהל", אמר. "אם לא באים לפחות שליש מהאנשים אי אפשר לקיים ישיבות, וזה כבר קרה לנו בעבר", הוסיף. לדבריו, "האופוזיציה קיבלה נציגות בתוך הקרן וזו קטנוניות לטעון שלא ניתן נציג ציבור אחד לבחירה על ידי האופוזיציה".

בחודשים האחרונים הפכה הקרן לפיתוח, בראשותו של חבר המועצה והיו"ר חזן, לארגון השני בחשיבותו בעיר ובעירייה. פעילותה של הקרן תחת חזן הכפילה ואף שילשה את היקפה. רק במהלך החופש הגדול הפעילה הקרן את אחד הפרוייקטים המורכבים והגדולים במערכת החינוך המקומית: בית הספר של החופש הגדול וקייטנות בתי הספר, שפעלו במשך כל חודש יולי, לעומת שבועיים בלבד בעבר, וזאת בזכות גיוס תרומות מאסיבי מצד חזן ומנכ"ל הקרן, קובי עמר.

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.