צור עימנו קשר

באר טוביה

מוטי ארבל: "דרור שור שיקר אותי. הוא חוצפן"

חבר המועצה משדה עוזיה ממשיך לשמש אופוזיציה תקיפה לראש המועצה. בשיחה עם "המקור" טוען ארבל כי ערך בדיקת חוקיות למבנים שונים, בהם קרוואנים בתיכון האזורי – ומצא לכאורה כי הוצבו בלא היתר בנייה. "הביטוח לא יעמוד מאחורי התלמידים אם יקרה אסון", טען ארבל, שאמר כי פנה בנושא לשור, שדחה את טענותיו. המועצה בתגובה: "פועלים לפי הדין"

פורסם

בתאריך

חבר המועצה מטעם מושב שדה עוזיה, מוטי ארבל, ממשיך בקו התקיף כנגד ראש המועצה ויוצא, שוב, במתקפה חריפה נגד דרור שור. בשיחה עם מערכת "המקור", שהתקיימה השבוע, כינה ארבל את ראש המועצה "חוצפן", ואמר כי הוא שיקר לו. זאת, כיוון שלטענתו קיימים במועצה האזורית מבנים לא חוקיים מבלי שהמועצה פועלת על מנת לטפל בהסדרתם מבחינה חוקית.

לטענתו של ארבל, במהלך ישיבה שנערכה בנושאי תכנון ובנייה לפני מספר שבועות, הוא פנה אל ראש המועצה ותהה האם ידוע לו על מבנים לא חוקיים או מבנים שהוקמו ללא היתרים כחוק מטעם המועצה, אולם נענה בביטול. "שור טען שאין דברים כאלה, ושאל האם השאלה שלי רצינית", אמר ארבל, שלא רווה נחת מתשובתו של שור. ראש המועצה עצמו הוסיף עקיצה שכוונה לראש המועצה הקודם של באר טוביה, חנן חסיד המיתולוגי, כשאמר כי "אנחנו לא בתקופה של חנן חסיד". ארבל כעס, והחליט לפעול בעצמו על מנת לברר את חוקיותם של מבנים שונים במועצה, בעיקר מבני ציבור.
"שלחתי מכתב אל מהנדס הוועדה לבדיקה דחופה לגבי מבנים בלתי חוקיים ברחבי המועצה", אמר ארבל, שהוסיף: "במענה למכתבי נאמר שאין כיום מבנה בלתי חוקי או מבנה ללא היתר ברחבי המועצה". בהמשך, כך מגולל ארבל, הוא פנה לבדיקה עצמאית אודות ליקויים ומצא כי בתוך בית הספר התיכון של המועצה האזורית ישנם קרוואנים שהוצבו שלא כחוק, כמו גם מספר מבנים בלתי חוקיים ברחבי "מכללת אחווה", השוכנת בשטחי המועצה.
"משמעות הדבר היא שקיים סיכוי שאין ביטוח לתלמידים הלומדים במבנים הארעיים הללו. בכל בוקר שבני הנוער מגיעים לכאן הם מסתכנים בכך שאם חלילה יקרה להם משהו אף חברת ביטוח לא תעמוד לצידם", תקף ארבל. "דרור שור טוען שהוא עובד בצורה ישרה ושאנחנו לא בתקופה של חנן חסיד. ראשית זו חוצפה שהוא מרשה לעצמו להשתלח כך בחסיד, כיוון שאם יש מישהו שהמועצה צריכה להודות לו על כל פועלו למענה הוא חסיד, שהפך אותה למשגשגת. שנית, דרור שור לא חידש שום דבר מאז שהוא נבחר. הוא נח על זרי הדפנה שהשאירו קודמיו בתפקיד, וטוען שהכול מתנהל לפי החוק. אני טוען שדרור שור הוא שקרן וחוצפן, שמוכר סיפורים שאין בהם אמת לאנשים", דבריו של ארבל, ששב וטען כי שור שיקר לו.

כזכור, זוהי איננה הפעם הראשונה בה יוצא חבר המועצה מטעם שדה עוזיה במתקפה כנגד ראש המועצה דרור שור. לפני מספר שבועות הוא הלין על התנהלותו של האחרון וטען כי "שור איבד את מושב שדה עוזיה", וכי "בבחירות הקרובות שור יאבד את הכיסא שלו".
מהמועצה האזורית באר טוביה נמסר בתגובה: "בניגוד גמור לנטען, המועצה מקפידה לפעול בכל תחומי עשייתה על פי הדין וההנחיות, ומקפידה על כך קלה כבחמורה, ובעיקר בכל הקשור לבטיחות תלמידיה. יעידו על כך הנתונים המעידים על כך כי רמת ההשקעה בחינוך ילדינו במועצה האזורית באר טוביה, כולל בבטיחותם, הינה מהגבוהות ביותר מכל הרשויות במדינה. ראש המועצה דרור שור מכבד מאוד ומוקיר את קודמו בתפקיד, מר חנן חסיד, ואת פועלו לאורך השנים". באשר לדבריו של ארבל ביחס לראש המועצה דרור שור השיבו במועצה כי "הדברים אינם ראויים לתגובה".

מנכ"ל חדש למועצה: דני אזולאי

כחודשיים לאחר שמזכיר המועצה, קובי אביבי, הודיע על התפטרותו מהתפקיד, נבחר לאחרונה מנכ"ל חדש למועצה האזורית באר טוביה. המנכ"ל החדש הוא רוני אזולאי, ששימש עד לא מכבר כמנכ"ל החברה הכלכלית לפיתוח ים המלח במועצה האזורית תמר. אזולאי צפוי להיכנס לתפקידו באופן רשמי בשבוע הבא, עם עזיבתו של אביבי. אזולאי נבחר לתפקיד מנכ"ל המועצה בתום הליך מכרזי שנמשך מספר שבועות, כאשר עשרות מועמדים הגישו את מועמדותם לתפקיד, והוא הועדף על פני כולם. בשבוע הקרוב צפוי אזולאי לקיים חפיפה עם אביבי, בטרם עזיבתו של האחרון

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.