צור עימנו קשר

המושבים

מהמצטיינות בישראל

נתוני "שקיפות בחינוך" שפורסמו בשבוע שעבר (רביעי) מלמדים על אחוזי בגרות מרשימים במיוחד בקרב תושבי המועצה האזורית שפיר: 94.1% מהלומדים ברשות בשנת תשע"ז סיימו את הלימודים עם התעודה המיוחלת, זאת לעומת 87.9% בשנה הקודמת. 9.1% סיימו עם תעודת בגרות מצטיינת

פורסם

בתאריך

במחלקת החינוך של המועצה האזורית שפיר יכולים להיות מרוצים במיוחד עם פרסום נתוני "שקיפות בחינוך" של משרד החינוך אמש (רביעי), המתייחסים לשנת הלימודים תשע"ז.
מהנתונים עולה כי אחוזי הזכאות לבגרות במערכת החינוך של המועצה האזורית שפיר עלו ב-6.2%, מ-87.9 בשנת תשע"ו ל-94.1% בשנת תשע"ז.
מדובר למעשה בנתון גבוה במיוחד ביחס לכל קנה מידה, הן ביחס לממוצע הארצי העומד על 68.2% והן ביחס לממוצע במועצות אזוריות אחרות. ברמה הארצית, הרי שמערכת החינוך של המועצה האזורית שפיר ניצבת במקום השישי והמכובד.
הנתונים שהתפרסמו על ידי משרד החינוך התייחסו גם לאחוז הזכאים בקרב כלל הזכאים המתגוררים ביישוב, ואלו מלמדים על עלייה של 0.9% בשנת תשע"ז (77.9%) ביחס לתשע"ו.
גם בנוגע לאיכות תעודת הבגרות יכולים במחלקת החינוך של שפיר לחייך, שכן כמעט אחד מכל עשרה תלמידים (9.1%) מסיים את לימודיו עם תעודה מרשימה במיוחד. נתון זה, מלמד על עלייה של 0.2% ביחס לשנה הקודמת.
באשר למקצועות המתמטיקה והאנגלית, בשפיר יכולים לזקוף חזה בגאווה עם למעלה משליש זכאים לבגרות 5 יחידות אנגלית (35.5%), עליה של 2.5 ביחס לשנת תשע"ו. גם במתמטיקה, המקצוע אותו סימן שר החינוך נפלתי בנט כאחד החשובים ביותר, רשמו התלמידים הלומדים בשפיר עלייה של 3.5 אחוזים- מ-8.3% בשנת תשע"ו ל-11.8% בתשע"ז.
נתוני השקיפות של משרד החינוך שמים דגש גם על אחוזי הנשירה של בתי הספר והרשויות השונות, ונדמה כי גם ביחס לנתונים אלה יכולים בשפיר לחייך: 0.2% בלבד נשרו במהלך תשע"ז ממערכת החינוך בשפיר, זאת לעומת 1.1% בשנה שקדמה לה. מדובר בנתון נמוך במיוחד ביחס לממוצע הארצי, העומד על 0.9%.
עוד עולה מהנתונים כי בשפיר פועלים 10 בתי ספר לכיתות א'-יב', 186 מתוכם תלמידי י"ב והנוספים, 514 במספר, תלמידי י'-יא'. מספר התושבים ברשות עומד על 10,500, מתוכם 2706 הלומדים במערכת החינוך של המועצה.

לחץ להמשך קריאה
תגובה אחת

תגובה אחת

  1. י

    16/08/2018 ב 12:44

    אשר אברגל ראש המועצה נקודה.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.