צור עימנו קשר

דעות

מדוע החלטתי לתמוך באליאור עמר

במקום לראות בה שליחות לשינוי המציאות, הפוליטיקאים המקצועיים הפכו את הפוליטיקה לקריירה. אחרי עשורים של כהונה בתפקידים שונים בהם לא הציגו הישגים, הגיע הזמן לתת את המושכות לדור החדש בראשותו של עמר

פורסם

בתאריך

בשנים האחרונות, אולי בעשורים האחרונים, הפך המושג "קריירה פוליטית" לנורמה בקרב נבחרי הציבור שלנו. עסקנים למיניהם שכחו לשם מה נועדה הפוליטיקה: לשרת את הציבור, ולא לעשות קריירה. במשך שנים "קנו" נבחרי הציבור את ההורים ואת המשפחות של כולנו בדיבורים, בסיסמאות ובעיקר בהבטחות שלרוב לא יושמו, ובכך שירתו בעיקר את מאוויהם האישיים. הפוליטיקאים האלו נקראים "הפוליטיקאים המקצועיים". במקום לראות בפוליטיקה שליחות, הם הפכו אותה למקצוע.
רבים מחברי המועצה בעיר שלנו – אף שלא כולם – נמצאים סביב שולחן מקבלי ההחלטות כבר 15, 20 ואפילו 25 ו-30 שנים. מה קרה בכל השנים האלו? מה הם שינו לטובתנו הציבור? כל מערכת בחירות שמסתיימת, מתחילה בקמפיין חדש למערכת הבחירות הבאה. מטבע הדברים, כמעט כל החלטה שמתקבלת, נעשית מתוך צורך פוליטי ולא מתוך התחשבות באנשים שכולנו מכירים, אלו אשר שבאמת מושפעים ממנה. חברי מועצה מלאים בסודות אחד על השני, ולא פעם בישיבות מועצה ניכר איך הם ממש מפחדים לפתוח את פיהם. כבר קרה שחבר מועצה אחד הזהיר את השני פן הוא "ייפתח" דברים שהוא יודע.
העול שנבחרי הציבור סוחבים על כתפיהם כבד מנשוא. זה עול אשר דורש המון מחוייבות, השקעה, הקרבה אישית ויותר מכל אמונה בצדקת הדרך. פוליטיקה היא בראש ובראשונה כלי למימוש מטרות חברתיות. מי שמצטרף למערכת הפוליטית מתוך אובססיה והופך את הפוליטיקה למקצוע, אינו מבין את המהות שלשמה נשלח בשם הציבור שבחר בו.
אחריות ציבורית מוטלת לא רק על נבחרי הציבור, אלא גם על תושבי העיר אשר בוחרים אותם. באחרונה נפל דבר בעיר שלנו: דור צעיר, אקטיביסטי, נמרץ, חדור אמונה ושליחות עמוקה, אומר "מאסנו". מאסנו בהבטחות הסרק, מאסנו בסיסמאות, מאסנו בקריירה הפוליטית שיצרו לעצמם נבחרי הציבור בעיר שלנו, ומאסנו בפוליטיקה הישנה, שהדבר היחידי שהיא מציעה זה עוד מאותו דבר.
בימים אלו מתחוללת מהפכה, מהפכת הדור הצעיר בקריית מלאכי. אני גאה להיות חלק מאוד חשוב ממנה ולהכריז באופן פומבי, כי אני תומך בתנועה שקמה לה בהובלתו של אליאור עמר. התנועה מורכבת מחברים וחברות אשר כל אחד ואחת רוצה מתוך תחושת שליחות עמוקה, לסייע ולהפוך את קריית מלאכי לעיר הטובה ביותר, הן לצעירים והן למבוגרים. יכולנו לעזוב, כל אחד עם הצלחותיו והקריירה בה בחר, למקומות הרבה יותר נוחים וטובים, אבל זו הדרך הקלה. ציונות אמיתית היא לעשות ולעסוק במה שאתה מאמין בו, ואני וחבריי לתנועה מאמינים בקריית מלאכי, מאמינים במשפחות שלנו ויותר מכל מאמינים בתושבים הכל כך חמים ואוהבים שגרים כאן.
אני בטח לא אפתיע אתכם אם אספר לכם שהפוליטיקאים המקצועיים לא רואים בעין יפה את המהפכה הזאת שמוביל עמר, מהפכה שלתחושתי מתקבלת בציבור בזרועות פתוחות. הם רואים בדור הצעיר, החדש, שבא מחוץ למערכת ורוצה לשנות – אוייב של ממש. מדוע? כי הדור החדש מאיים על מעמדם ועל מקומם.הם מבינים את המהפכה שמתחוללת, המהפכה הצעירה של קריית מלאכי. הם מבינים ש"הקריירה הפוליטית" שהם טיפחו במשך כל כך הרבה שנים מתפוררת לנגד עיניהם.
אני שואל את אותם פוליטיקאים מקצועיים: עם איזו בשורה אתם מגיעים לקלפי לאחר עשור, שניים ואפילו שלושה כנבחרי ציבור בתפקידים כאלו ואחרים בהם שירתתם? נבחר ציבור לאחר כל כך הרבה שנים ותפקידים, צריך לפרוש עם שובל של הצלחות, ואם לא הצלחות, אז לפחות להרכין ראש ולומר תודה על ההזמנות.
נולדתי וגדלתי בקריית מלאכי. ראיתי את הקיפוח מקרוב, ראיתי איך גורלות של בני נוער יכול להיקטע על לא עוול בכפם, ראיתי איך משפחות שלמות אינן מצליחות להתקיים בכבוד, ראיתי במשך 25 שנה איך כל הממשלות לדורותיהן פסחו על העיר שלנו ויותר מכל ראיתי איך נבחרי ציבור בשם הדמוקרטיה ובחסות החוק גונבים את דעתם של אחינו, תושבי העיר אשר עסוקים בטרדות היום-יום.
גם בגלל זה אני אתמוך בבחירות הקרובות באליאור עמר ואפעל לשם בחירתו. אני אתמוך בו כי אני סומך עליו שהוא יכול להוביל את השינוי. אני אתמוך בו כי הוא הוכיח במשך הרבה שנים את אהבתו לעיר ואת חריצותו, כי הוא יודע ורוצה שכולם יהיו שותפים לעשייה ולמהפכה של הדור החדש בקריית מלאכי, דור המבקש סוף-סוף לקחת את המושכות לידיו אחרי כל כך הרבה שנים של כישלונות מצד הפוליטיקאים המקצועיים. אני קורא לציבור להצטרף לתנועה הזאת כדי שנוכל יחד להוביל את העיר הזאת למקום אחר, המקום בו היא ראויה להיות בו.

לחץ להמשך קריאה
4 תגובות

4 Comments

 1. הבורר

  28/12/2017 ב 11:52

  קצת בשביל להמחיש לכם מה עומד לקרות.
  ללו זוהר בבהלה בפאניקה אימתית אשר מהלכת על ראשו( ולו רק בגלל הפוליטיקה ) ״ יוצאי חלציו״ ( הפעילים שלו , חוששים אף הם לשוב למקורותיהם
  טיבון וויל, לשכת התעסוקה
  סולימני בחרדת ענק ורעייתו עושה רושם יותר לכן הוא חייב לרוץ ומהר אע״פ שמשקל גופו אינו מאפשר לו זאת. דוד גלעם עוד ״ סוס מת״ ששומר על התחת והאינטרסים האישים שלו כי ביננו חברים ? את האיש לא מעניין כלום חוץ מאת עצמו . לכן רץ מהר על נפשו בכדי לנסות להציל עוד כמה שנים בחייו על חשבונכם התושבים.
  חבד מבינים שהם כבר לא פקטור במשחק ונלחצים מאוד
  וכאן מתחיל לו מסע חלוקת השלל והתפקידים
  קואליציה רופסת של ללו זוהר – חבד יקבלו הכל כולל הכל רק לתפוס אותו מהביצים
  שס – טפירו גמר קרירה
  גלעם – ללו יבטיח לו עולם וזה יסתפק בתפקיד ״ צנוע״ לשמור על השמנת כמנכ״ל
  סולימני- רווחה , חינוך…

  וכמו שאומרים תיסלחו לי תושבים יקרים לא מפסיקים לעשות מכם צחוק ואתם נהנים .

  לא יעזור כי הפעם אנחנו נילחם בכם בכל הכוח כולנו הכוח הקהילה הצעירים הזקנים מבוגרים ובמיוחד השפויים

  תתחילו להינות תתחילו לחיות תראו מה קורה לעיר שלנו תראו את יבנה אשקלון בני עיש קרית גת באר שבע ותבינו כמה עוד לא התפתחנו

 2. דני

  28/12/2017 ב 11:22

  מחנה מוטי מכין את עצמו לבחירות.
  הם לא מבינים שמוטי לא ירוץ.
  אגיע הזמן לשינוי…

 3. ליטל א

  18/12/2017 ב 16:25

  בהצלחה. זמן לחדשים

 4. אזרח

  18/12/2017 ב 16:19

  אם בתקופתו של מוטי מלכה התעלמו מספר החוקים לטובת האינטרס האישי.בתקופתם של הנוכחים פשוט שרפו אותו.מוצצי עטיני השלטון היושבים סביב השולחן(חלקם).חייבים להתאדות מהנוף הציבורי.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.