צור עימנו קשר

בחירות 2018

מאוחדים: "התקווה לעידן חדש" מקווה להיות הפתעת הבחירות

הסיעה המאוחדת של הקהילה האתיופית בעיר הגישה גם היא את רשימותיה לקראת הבחירות המוניציפליות שייערכו בעוד חודש ימים בדיוק. ארבעת המתמודדים בפריימריז של הקהילה יעמדו בראש הרשימה, בעוד מסטוול מוגס, שהצטרפה מאוחר יותר- תוצב במקום החמישי. אבי בוגלה ועו"ד הבטה הדוניה יסגרו את הרשימה

פורסם

בתאריך

חודש ימים בדיוק לפני בחירות 2018- ובקהילה האתיופית מאמינים שהבחירות הקרובות יהוו את נקודת המפנה בכל הקשור למעמדם הפוליטי ביחס למספרם היחסי באוכלוסיה.

כזכור, במהלך חודש פברואר ערכו אנשי הקהילה פריימריז ראשון מסוגו- בו בחרו את נציגיהם המוסכמים לבחירות 2018. גדעון מהרי ושי סיום, שני חברי המועצה המכהנים, יזמו יחד את האיחוד ההיסטורי, והבהירו מעל כל במה כי הקהילה האתיופית תהיה זו שתקבע מי יהיה ראש העירייה הבא של קריית מלאכי. הצהרה זו, נאמרה לאחר שבקהילה הבינו את כוחם האלקטרואלי הרב במקרה בו יצליחו לאחד את השורות- ועל כן הפנימו את חשיבתו של המהלך וגרמו למועמדים לראשות העיר לחפש את תמיכת הקהילה במירוץ אל הלשכה.

ביום חמישי האחרון וחרף המהמורות, הלבטים וחילוקי הדעות הקשים שחוו בדרך- הגישו חברי סיעת "התקווה לעידן חדש" את הרשימה המלאה לוועדת הבחירות והחלו לערוך סיורי שטח ופגישות עם בני העדה במטרה להפוך לסיעה הגדולה ביותר במועצת העיר.

במקום הראשון ברשימה ניצב חבר המועצה שי סיום שנבחר ברוב קולות בפריימריז, ואילו אחריו יעמוד אחד האנשים המוערכים בקהילה- יעקב טלה. חבר המועצה הוותיק גדעון מהרי ירוץ למועצה מהמקום השלישי ומיד אחריו, במקום הרביעי, יעמוד ברוך סנבטה.

את המקום החמישי ברשימה תתפוס מסטוול מוגס, תושבת העיר בת 37, אם לחמישה ילדים המוכרת כפעילה חברתית במגוון תחומים ברמה המקומית. מי אחריה, ירוץ למועצה הפעיל החברתי אבי בוגלה (28), הנחשב לצעיר מוביל בקהילה האתיופית ובעיר בכלל. הוא מאמן כדורגל באקדמיה במקצועו, ופעיל מאוד בתחום הנוער והצעירים מזה שנים ארוכות- בעיקר בתחום החינוך הבלתי פורמאלי.

את הרשימה יסגור עו"ד הבטה הדוניה, תושב העיר בן 33 הנחשב לאיש מקצועי ויסודי. הוא יוצב במקום ה-7 ברשימה- וינסה לתרום מזמנו וממרצו לטובת הצלחתה של הסיעה המאוחדת של הקהילה בדרך, אולי, להישג פוליטי מרשים ומהדהד.

בוגלה. הצטרף לפוליטיקה (צילום: מתוך פייסבוק)

לחץ להמשך קריאה
2 תגובות

2 Comments

  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    01/10/2018 ב 18:27

    המיפלגה הכי גדולה !!!!תעשו ותצליחו

  2. אבי

    30/09/2018 ב 13:56

    המאמינים תנועת שס תיהיה המפלגה הכי גדולה בקרית מלאכי

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.