צור עימנו קשר

חדשות

"לכל תושב יש חוקה נפרדת?"

תושבים בשכונת בר יהודה פנו השבוע ל"המקור" וטענו כי בשונה מעמדתה הרשמית של העירייה- שפורסמה כאן בשבוע שעבר וגרסה כי מי שיש ברשותו חנייה פרטית לא זכאי לקבל חניית נכים- זו הקצתה מספר כאלה לתושבים שיש בבעלותם חנייה רשומה בטאבו. "שיסבירו איך ייתכן שהקצו חנייה לאורך הכביש הראשי לדיירים שיש ברשותם חניה פרטית"", אמר אחד התושבים

פורסם

בתאריך

שבוע לאחר פרסום הכתבה אודות בקשתו של תושב העיר גדריאל אדינייב לחניית נכים סמוך לביתו פנו השבוע מספר תושבים אל "המקור" וטענו כי טענת העירייה אודות אי הקצאת מקום חנייה בשל היותו לכאורה בעלים של חנייה פרטית בטאבו אינה מתיישבת עם המציאות בשטח.

לטענתם של התושבים, העירייה אישרה במודע חניות נכים לתושבי רחוב פנחס ספיר בעיר זאת למרות שלחלקם ישנן חניות רשומות בטאבו. זאת, ציינו שם, תוך מתן חנייה דווקא ברחוב המקביל, רחוב בר יהודה. "מאז שהחלה מצוקת החניות בעיר התחילו לסמן פה חניות לתושבים בעלי תו נכה", סיפר השבוע תושב השכונה, שהוסיף: "בגדול אין לנו שום בעיה שמי שזכאי יקבל חניה, אבל לא יכול להיות שמדובר באנשים עם חניות בצד השני ובגלל שיש עוד רכבים בבית אז הם מקבלים חניית נכה בשטח ציבורי שכולם יכולים לחנות בו", הוסיף בפנייתו למערכת "המקור".

לטענת תושבי שכונת בר יהודה, המקבילה לרחוב פנחס ספיר, הסיבה לפיה מעדיפים אותם בעלי חנייה פרטית לחנות על הכביש היא ככל הנראה הצפיפות היחסית בתוככי הרחוב ההולנדי, וכן עובדת היותו של ביתם בעל שתי כניסות- אחורית וקדמית.
עם זאת, מבדיקת "המקור" עולה כי לפחות חלק מתושבי פנחס ספיר סגרו את החניות הפרטיות על ידי חומה גבוהה, המונעת מהם לחנות אותם בחצר הבית ומחייבת אותם להשתמש בחניית הנכים שהוקצתה להם, "אם בעירייה טוענים שלא הקצו חנייה לבחור מהכתבה בשבוע שעבר (גבריאל אדינייב, ה"ה) בגלל שיש לו חנייה רשומה בטאבו אז שיסבירו איך ייתכן שהקצו חנייה לאורך הכביש הראשי לדיירים שיש ברשותם חניה פרטית", הוסיף אחד מתושבי השכונה.

לטענת תושבי שכונת בר יהודה, מצוקת החנייה גרמה בשבועות האחרונים לויכוחים בין מספר דיירים, כאשר חלק מהם זוכים ליחס מועדף בשל היותם מקורבים לגורמים שונים בעירייה, "אחד השכנים פה הוא קרוב משפחה של בכיר במועצה ולא מזמן הגדילו לו את החנייה מעבר למותר בחוק. כששאלנו את אותו תושב למה יש צורך להגדיל, נטען בפנינו שאין להם מקום מאחורה והם קיבלו את האישור ממי שצריך", סיפר אחד התושבים והוסיף, "כנראה שבעירייה החליטו שלכל תושב יש חוקה נפרדת".

מעיריית קריית מלאכי נמסר בתגובה: "הנושא נמצא בטיפול של הממונה על התחבורה בעירייה, חיים שטיינר, שהחליט לכנס ישיבה דחופה יחד עם אנשי משרד התחבורה שהחליטו לצאת לשטח לבדוק את הנושא ולאחר מכן יקבלו את ההחלטות להמשך טיפול".

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.