צור עימנו קשר

חדשות

לבכות לך

סמ"ר דור ניני ז"ל היה אמור לחזור לסוף שבוע בבית, אך בבוקר יום רביעי טיל של חיזבאללה גדע את חייו. "עבורנו זה כאילו שאח שלנו מת", אמרו חבריו, שהתקשו לעכל את בשורת לכתו בטרם עת וסיפרו על ילד חייכן, מצחיק ואוהב בריות

פורסם

בתאריך

ביום רביעי בשבוע שעבר, בשעת ערב, השתנתה תמונת הפרופיל בקבוצת הוואטסאפ "החבר'ה הטובים". זוהי קבוצת ההודעות המשותפת לדור ניני וחבריו. התמונה של דור הפכה לתמונת הפרופיל. חיוך נסוך על פניו, מדים לגופו, חגורת הנשק על צווארו. החברים של דור כבר לא יזכו לקרוא הודעות ממנו בקבוצה המשותפת. החל מיום רביעי בשעת בוקר מוקדמת כל מה שנשאר עבורם אלו הזיכרונות.

סמל ראשון דור ניני ז"ל, בן 20, תושב המושב שתולים, נהרג בתקרית ירי טילי הנ"ט החמורה בגבול הצפון ביום רביעי לפני הצהריים. הוא שהה ברכב צבאי יחד עם מפקדו, סרן יוחאי קלנגל, מפקד פלוגה בגדוד צבר של חטיבת "גבעתי", כאשר טיל פגע ברכב וגרם לו לעלות באש. השניים נהרגו במקום כתוצאה מעוצמת הפיצוץ, ומותם נקבע בשטח על ידי כוחות ההצלה.

אל בית המשפחה בשתולים הגיעו מאות מנחמים עוד בטרם הותר המידע לפרסום. בני משפחתו התקשו לקבל את הבשורה המרה, פתחו אלבומי תמונות ועיינו בהם, חיפשו אחר תמונות של דור ז"ל שנקטף בדמי ימיו. חבריו הקרובים של ניני הגיעו בזה אחר זה לביתו והתיישבו בסמוך להורים, נחמיה וסימה. "עבורנו זה כאילו שאח שלנו מת", אמר אחד מהם.

ניני ז"ל התגייס לחטיבה הסגולה כלוחם לפני קצת יותר משנה וחצי, לאחר שסיים את לימודיו בתיכון האזורי בבאר טוביה. לאחרונה קיבל את תפקיד נהג החפ"ק של מפקד הפלוגה שלו. בני משפחתו סיפרו כי הוא ציפה זמן רב לתפקיד הזה, והתעקש לקבלו. הם גם סיפרו על ילד חייכן, אוהב הבריות, נאמן לחבריו ואהוב עליהם עד מאוד. "הוא תמיד היה גאה בזה שהוא לוחם", סיפר אביאל, אחיו הגדול של דור. "במבצע צוק איתן הוא היה בתוך עזה והתפללנו לילות שלמים לשלומו ולשלומם של כל החיילים, כשהוא חזר עשינו לכבודו מסיבה גדולה". אביאל ודור היו הבעלים המשותפים של חנות "ביוטי סטאר" למוצרי אופנה לנשים במרכז המסחרי בקריית מלאכי. עם גיוסו לצה"ל ניהל אביאל את החנות לבדו, והתכנון היה כי עם שחרורו מהשירות יחזור דור לסייע בניהול העסק. זה, כידוע, כבר לא יקרה.

קיר הפייסבוק של דור ז"ל התמלא בשעות שאחרי היוודע מותו בהספדים מרגשים שכתבו חבריו ומכריו. חלקם הכירו אותו טוב יותר וחלקם טוב פחות, כולם סיפרו על החיוך המפורסם שלו ומידותיו הטובות. שלוש שעות בלבד לפני התקרית העלתה בת זוג של דור ז"ל, סהר סלם, פוסט לפייסבוק אליו צירפה תמונה של שניהם ואיחלה לו בוקר טוב. כעבור שעה, כשעתיים לפני התקרית, השיב בתגובה שבדיעבד הפכה לאחרונה שלו. "חיים שלי, אני אוהב אותך", כתב.

מיכאל ג'ורי, תושב קריית מלאכי, היה אחד מחבריו הקרובים של ניני ז"ל. "בערך שעה אחרי האירוע התקשר אליי אחד מהחברים של דור לפלוגה וסיפר לי שקרה משהו לא טוב", סיפר השבוע בשיחה עם "המקור" בגרון חנוק מדמעות. "מיד הודעתי לחברים האחרים והתארגנו ונסענו לבית שלו במושב, כמה דקות לפני שהגענו באו נציגי הצבא להודיע להורים שלו. אני עדיין לא מאמין שהוא כבר לא איתנו".

רז מכבי הוא עוד אחד מחבריו של דור.  "אנחנו מכירים מאז שנות התיכון המוקדמות, הוא היה אדם עם שמחת חיים, תמיד מחייך, תמיד שמח, היה המצחיק שבחבורה, האיש שכולם אוהבים וכולם מעריכים", סיפר על חברו שנהרג. הפגישה האחרונה בין דור לבין חבריו הייתה ביום שישי האחרון שלפני מותו, אז הגיע לסוף שבוע בבית. "הוא לא הרבה לצאת מהבסיס, היה בא אחת לשבועיים או שלושה", סיפר חברו הטוב ג'ורי. "תמיד כשהוא מגיע לחופשה הדבר הראשון שהוא עושה זה להתייצב אצלנו, אצל החברים. עם המדים, עם הנשק, אפילו לפני שהוא הולך לראות את המשפחה שלו. הוא אהב אותנו, את החברים שלו, ואנחנו אהבנו אותו בחזרה".

ניני ז"ל הותיר אחריו שני הורים, שני אחים גדולים ממנו ובת זוג. לאחר מותו הועלה לדרגת סמל ראשון. הוא הובא למנוחת עולמים ביום חמישי שעבר בחלקה הצבאית בבית העלמין במושב שתולים.

לחץ להמשך קריאה