צור עימנו קשר

חדשות

"לבדוק התנהלות המועצה האזורית"

קבוצת של מספר תושבים ביישובי המועצה האזורית באר טוביה קיימו פגישה עם יו"ר תנועת אומ"ץ הפועלת למען מנהל תקין :"הוא הבטיח לבדוק את טענותינו"

פורסם

בתאריך

תנועת אומ"ץ תפעל לבדיקת טענות להתנהלות בלתי תקינה לכאורה במועצה האזורית באר טוביה. כך עולה מפגישה שקיימו לפני כשבועיים כמה מתושבי המועצה עם יו"ר התנועה, אריה אבנרי, ובה נדונו נושאים הקשורים במועצה ופעילותה.

הפגישה בין קבוצת התושבים מהמועצה לאבנרי, העומד בראש התנועה בפועלת למען טוהר מידות ומנהל תקין, נקבעה לפני למעלה מחודש, ולפני קצת פחות משבועיים הגיעו התושבים למשרדו של אבנרי בתל אביב. שם, הם הציגו בפניו טענות שונות הנוגעות להתנהלות המועצה. בין היתר, העלו התושבים טענות בדבר העדר שקיפות בפעילות המועצה, מידור התושבים מישיבות מליאת המועצה, התנכלות כביכול של גורמים בכירים במועצה לכאלו המביעים דברי ביקורת נגד התנהלותה ואפליה בין יישובים בחלוקת תקציבים, גם כן על רקע תמיכה או אי תמיכה פוליטית בנבחרי הציבור.

"המועצה מפעילה אמצעים שונים אשר נמצאים לכאורה בסמכותה בכדי להפחיד ולהטיל אימה על פעילים פוליטיים או על כאלו שעלולים להתמודד בבחירות הבאות על תפקיד ראש המועצה", אמר אחד התושבים שהשתתף בפגישה. "בשנים האחרונות החל תהליך של סגירת ישיבות המועצה בפני תושבים, והתהליך הזה התעצם עד כדי כך שתושבים המעוניינים לקבל מידע על הנעשה בתחומי המועצה ממודרים לחלוטין מהמתרחש בה, כאשר כל ניסיון לקבל מידע עולה בתוהו".

לדברי תושבת שהשתתפה אף היא במפגש עם יו"ר אומ"ץ, הוצגו בפניו ממצאים הנוגעים למחיקת חובות, תשלומי ארנונה ועבירות שונות על חוקי התכנון והבנייה הנעשות לכאורה בתחומי המועצה, שחלקן גם נוגעות לנושאי תפקידים בכירים בה. בהקשר זה נזכיר כי לאחרונה קיימה היחידה הארצית לפיקוח על הבנייה במשרד הפנים ביקורת במשרדי הוועדה המקומית לתכנון ובנייה של המועצה.

עוד במהלך הפגישה הדגישו התושבים בפני אבנרי את הקושי בניסיון להפעיל ביקורת כלפי המועצה, שכן בניגוד לעיריות, למשל, כוחם של חברי המליאה מועט עד כדי אפסי. הם אמרו לו כי הפעלת מנגנוני ביקורת הכרחית למען שמירה על סדרי המנהל התקין, ומשפועלת המועצה בלא גורמי ביקורת בדמות חברי אופוזיציה, הדבר עשוי להעלות חשש בדבר התנהלות תקינה. "המצב הנוכחי גורם לחברי המליאה להתיישר עם דרישותיו ורצונותיו של ראש המועצה, כי הם צריכים לדאוג ליישובים שלכם, ומי שלא מתיישר עם הדרישות – מסתכן בכך שהתקציבים ליישוב שלו ייפגעו", אמרה אחת ממשתתפות המפגש. "המועצה מתנהלת בשלטון יחיד מבלי שאיש מערער את פיו של ראש המועצה", הוסיפה. התושבים סיפרו ביציאה מהפגישה כי אבנרי לקח ברצינות את הטענות שהועלו בפניו, והבטיח להעבירם לבדיקה במחלקה המשפטית של הארגון ולפנות בדרישה לקבל הבהרות מהמועצה וממשרדי הפנים ומבקר המדינה ביחס לחלק מהנושאים כבר בשבועות הקרובים.

יש לציין כי לאחרונה טענו תושבים במועצה, ביניהם ד"ר ענת פלדמן, תושבת ערוגות, ויוני הורוביץ, תושב כפר ורבורג, כי ראש המועצה מתנכל לכאורה לתושבים על רקע אי תמיכתם בו בבחירות האחרונות. בין היתר הם הזכירו את המשפט המתנהל בין המועצה האזורית לבין כוכי שליו, סגנית מנהלת בית הספר התיכון באר טוביה, שהועברה מתפקידה לפני כשנה, לטענתה מסיבות שאינן ענייניות ואשר קשורות לעובדת היותה בת זוגתו של מנשה סמירה, שהתמודד מול שור על ראשות המועצה בבחירות שנערכו בדצמבר 2013. בתביעה שהגישה לבית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע טוענת שליו כי עילת הפיטורים שלה כפי שהוצגה לה הייתה מופרכת, וכי עילת הפיטורים האמיתית היא נקמנות מצד שור על כך כי בן זוגה התמודד מולו בבחירות. עוד טענו פלדמן והורוביץ כי שור פועל תוך הפעלת אפליה כלפי יישובים, כאשר הורוביץ האשים את ראש המועצה בכך כי הוא מנהל את המועצה "בשיטות אפלות שעבר זמנן", כלשון מכתב שנשלח לחברי מליאת המועצה.

לחץ להמשך קריאה