צור עימנו קשר
https://hkm.co.il/wp-content/uploads/2018/06/Untitled-2.jpg

ספורט

"לא רוצים כאן פוליטיקה"

הצוות המקצועי של מלאכי זימן אמש (רביעי) את יקיר נחליאלי לשיחה במשרדי המועדון והודיע לו כי הוא לא בתכניות המקצועיות לתקופה הקרובה. האוהדים זועמים, ובטוחים שהסיבה האמיתית היא מגבלה תקציבית שמקורה במהלך פוליטי: "מדובר בתרגיל. יש כאן דריסת רגל גסה של גורמים פוליטיים". המאמן צרפתי: "הפוליטיקה לא נכנסת לכדורגל. אין כוונה לשחרר את נחליאלי"

פורסם

בתאריך

יממה בלבד לפני משחקם החשוב של המלאכים מול מעלה אדומים בחוץ (שישי, 11:30), ובמכבי קריית מלאכי מתעסקים בסוגיות אחרות לגמרי.

ל-"ספורט המקור" נודע כי אמש (רביעי), זימנו אנשי המועדון את קשר הקבוצה יקיר נחליאלי לשיחה, והודיעו לו כי הוא לא בתכניות המקצועיות לתקופה הקרובה. בנוסף, ציינו בפניו אנשי מלאכי כי בשל היותו שחקן בית הם רואים לנכון לומר לו זאת באופן ישיר, ומקווים שהוא לא יפגע אם ישב ביציע בתקופה הקרובה.

כבר ביום שישי נשלח נחליאלי ליציע אחרי שלא שובץ בסגל הקבוצה למשחק מול שדרות, ולאחר ההודעה אמש הוא עזב את חדר ההלבשה ולא התאמן עם הקבוצה. עם זאת, מקורביו של השחקן סיפרו כי הוא עדיין נחשב שחקן הקבוצה וכי הוא טרם החליט על כוונותיו.

אלא שעל פי אוהדי הקבוצה לא מדובר בהחלטה מקצועית אלא בסיבה עמוקה ומדאיגה הרבה יותר. לטענתם, כבר לפני כשבוע, עת עלתה אפשרות חזרתו של שלומי צלח לקבוצה (חתם השבוע במלאכי), גילו בהנהלת הכתומים כי קיימת מגבלה תקציבית שעליהם לפתור- וסימנו את נחליאלי כמי שעזיבתו עשויה להקל על קופת המועדון.

האוהדים שמעו על המהלך המתהווה וסרבו לו עקרונית בכל תוקף, אולם ציינו כי בהנהלה מצאו ככל הנראה את הדרך לגרום לקשר הקבוצה לעזוב מרצונו, וציירו זאת כאילו הוא לא משוחרר מהקבוצה ביוזמתם. "אמרנו ונאמר זאת שוב: לא תהיה במועדון הזה פוליטיקה. אנחנו אוהבים את כל שחקני הבית שלנו, אך אם מעדיפים פה שחקן זה או אחר רק כדי לקושש קולות בבחירות אנחנו לא נסכים לכך. הכוונה של ההנהלה הייתה לשחרר את השחקן כדי לחסוך כסף כבר בתחילת השבוע, אך הודענו להם בזמן אמת שלא נסכים למהלך כזה אחרי שממש באותו שבוע הם החתימו שחקן אחר. הם חשבו שהם יכולים לעשות תרגיל, אך אנחנו לא נעבור על כך בשתיקה. יש כאן דריסת רגל גסה של גורמים פוליטיים והמהלך הזה מבזה את המועדון", אמרו אוהדי הקבוצה.

המאמן פרדי צרפתי  שוחח עם "ספורט המקור" ודחה את הדברים: "הפוליטיקה לא נכנסת לכדורגל. שלומי צלח זה שחקן בית שבזמנו לא שוחרר על ידינו ובחר בעצמו ללכת למקום אחר. עם זאת, הדלת לשחקני בית תמיד פתוחה. ברגע שצלח ביקש לחזור לא סגרנו בפניו דלת. לגבי נחליאלי- הוא מעולם לא שוחרר, ובשיחה לא הייתה כלל כוונה לשחררו. השיחה כוונה למצב מקצועי שלי איתו, וראיה מקצועית לטווח הקרוב. יש עוד שחקנים שקיימנו איתם שיחה. חלק מתפקיד של מאמן הוא לתת עידוד לשחקים שלא מקבלים מספיק דקות". בנוגע לטענת האוהדים כי הסיבה לשיחה עם נחליאלי איננה מקצועית, הוסיף צרפתי כי אין שום בעיה של תקציב במועדון, והוא אף יכול להרשות לעצמו החתמה של שחקן נוסף.

תגובת המועדון תפורסם כשתתקבל.

נחליאלי כובש מדי מלאכי. ניסיון לגרום לו לעזוב? (צילום: אלירן זילכה)

נחליאלי כובש מדי מלאכי. ניסיון לגרום לו לעזוב? (צילום: אלירן זילכה)

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -
9 תגובות

9 Comments

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  03/01/2018 ב 01:22

  ההנהלה בושה ומאמן שאין לו מושג באימון העוזר שלו רן עושה הכל באימונים ופרדי כמו בובה

 2. יוסי

  29/12/2017 ב 14:46

  חברים תפסיקו לקשקש בזנב מה נסגר יקיר שחקן מן המנין ומה קשור פוליטיקה ומה קשור שלומי צלח תעצרו רגע מדובר סך הכל בליגה ב ונכון שהקבוצה חשובה לכולם , יקיר יעבוד קשה באימונים ויחזור להרכב ולסגל השחקנים ,והוא תחת חוזה , ובקבוצה בריאה שיש ספסל עמוק תמיד יהיו שחקנים שלא משחקים אפשר להלביש רק 16 שחקנים מתוך זה 2 שוערים אז מי שרוצה לשחק שידע שהוא מקבל הזדמנות שיאכל תמגרש

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  29/12/2017 ב 05:35

  פוליטי הם כניראה לא יודעים שחלק מהכספים שמעבירים לקבוצה ממועצה איזורית באר טוביה היא בגלל שיש להם שחקן תושב המועצה ניראה איך יגיבו שמעורב פה קטע פוליטי

 4. דני

  28/12/2017 ב 22:39

  לא ברור מדוע מתעסקים בשחקני הבית שאמורים להיות נדבך של הקבוצה ואשר נלחמו בדמם בימים יפים פחות עבור הקבוצה שזכות הקיום לה שייכת בראש ובראשונה לאנשים הללו
  ההתעסקות בפוליטיקה זולה היא הגורם שמחלחל וגורם לכל קבוצה להיכשל ברגע האמת כפי שקרה בשנה שעברה עת קלטו הפוליטיקאים כי הקבוצה בדרכה לעלות לידה וניסו להתערב בכל דרך עד שהקבוצה כשלה ברגעי האמת בשל חדר הלבשה שהיה מהטובים בליגה ונפגח עם התערבות פוליטית בקיצור ״ספורט נקי מזבל״ זה מה שצריך

 5. אוהד שרוף

  28/12/2017 ב 18:16

  עוזר ראש העיר ועוזרו אורן אוזן שתיי לקקני חלציו של ראש העיר.הם האחראים הישירים למצבה המתלתל של הקבוצה.

 6. א

  28/12/2017 ב 16:17

  כל פוליטי. ההנהלה. פוליטית. ההפסד הראשון. והכל יתפוצץ. בושה. לקרית מלאכי. הייתי אוהד ובגלל הפולעטיקה אני. התרחקתי בושה. ללו שמחפש קולות. דרך הקבוצה תלמדו מאשדודיות

 7. אוהד אמיתי

  28/12/2017 ב 14:50

  צלח אוהבים אותך
  אל תיתן לפוליטיקאים להפוך אותך לכלי משחק בידיים שלהם

 8. הבחירות כבר כאן

  28/12/2017 ב 14:22

  שלומי צלח שחקן ראוי ויקיר נחליאלי שחקן ראוי אבל ברור כל כך שיש כאן הוראה מלמעלה, בקריית מלאכי הולך להיות מעניין עד הבחירות

 9. יאללה מלאכי

  28/12/2017 ב 13:51

  זה היה ברור שישתמשו בקבוצה כדי לחפש קולות. פתאום כל הפוליטיקאים מגיעים לאצטדיון ומשחקים אותה אוהדים. לא רוצים אתכם כאן ולא רוצים פוליטיקה בקבוצה.
  צלח ונחניאלי אוהבים אתכם שניכם צריכים להישאר בלי השיקולים של הנהלת הבובות

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

ספורט

הקרב האחרון בישראל

אורון ובר כחלון, ילידי קריית מלאכי ולוחמי MMA מקצוענים, יתחרו בחודש הבא מול שני יריבים טורקיים בקרב שעשוי להיות האחרון שלהם בישראל- בדרך להגשמת החלום והצטרפות אפשרית לליגת UFC- הנחשבת לליגה הטובה בעולם. "חשוב לנו מאוד להרגיש את התמיכה של הקהל. אנו קוראים לכל תושבי העיר והסביבה להגיע לתמוך בנו. רוצים לנצח בשביל המדינה"

פורסם

בתאריך

על ידי

תחום ה-MMA, בעברית "שילוב אומנויות לחימה", נחשב אולי לאחד התחומים המקופחים ביותר מבחינה תקשורתית בחלקת האלוהים הקטנה שלנו כאן בישראל, אולם בכל הקשור ליחס אליו בעולם בכלל- ובארה"ב בפרט- הרי שמדובר באחד מענפי הספורט המסוקרים ביותר.
בקריית מלאכי, לעומת זאת, מכירים רבים מחובבי הספורט את תחום ה-MMA בעזרתם האדיבה של בני משפחת כחלון, אורון ובר, הנחשבים ללוחמים מקצועיים ומייצגים את העיר, האזור והמדינה בתחרויות בארץ ובעולם.

אורון כחלון, הלוחם הוותיק יותר מבין השניים, החל את דרכו המקצועית במתנ"ס העירוני, כאן בקריית מלאכי, ועשה זאת כבר בגיל 3. אביו, ניסים כחלון, אימן דורות רבים של אנשים באומניות הלחימה השונים, והכשיר גם לוחמים בשירות הביטחון. משכך, היה ברור כי כחלון ג'וניור ימשיך את דרכו של אביו, ויבחר לפתח קריירה מקצועית בתחום.

גם אחיו הצעיר, בר, הלך בעקבות אב המשפחה והאח הבכור ונמשך לתחום כבר מגיל צעיר, "תמיד הייתי קרוב לתחום אומניות הלחימה. הייתי יריב אימונים של אחי ואימנו אחד את השני", סיפר השבוע בר, בשיחה עם "המקור".
השניים, שנולדו וגדלו כאמור בקריית מלאכי, התאמנו עד לפני שנתיים במקומות שונים בקריית מלאכי. תחילה עשו זאת באולם הספורט המקומי, שם ניהל אורון בית ספר פרטי ללימודי אומניות הלחימה, ומאוחר יותר עברו לבית החיל בעיר. לאחרונה, מספר אורון, התאמנו השניים באולם הספורט באחד מבתי הספר בעיר, אולם לאחר שחזרו מחופשה קצרה בחו"ל הופתעו לגלות שמנעולי האולם הוחלפו- והכניסה אליו נמנעה מהם, "עד לפני שנתיים לימדנו את התחום לילדים ובני נוער בקריית מלאכי", מספר אורן כחלון השבוע בשיחה המשותפת עם אחיו בבית אם המשפחה באשקלון, "כבר לפני שנים ארוכות היו מהתלים בנו ומעבירים אותנו ממקום למקום, ככל הנראה בגלל שלא רציתי להפעיל את החוג דרך המתנ"ס אלא באופן פרטי. אני זוכר שהייתי מכניס ילדים שידם לא הייתה משגת בחינם, אבל כנראה שלא הייתה הערכה", מוסיף.

כיום, מתאמנים השניים במקלט ביתה של אמם בבניין דירות במרכז אשקלון, וכן בבית הספר לאומניות לחימה שלהם- השוכן בעיר אשדוד.

אורון כחלון בקרב הקודם מול יריב זר בהיכל מנורה מבטחים. יעלה לקרב האחרון בישראל? (צילום: לוקאס גונן, בלטמור)

הזדמנות אחרונה?

למרות הקושי המסוים שחוו, מעידים האחים כחלון כי שגרת האימונים ממשיכה להיות טובה ואפקטיבית, ומספרים כי רק לפני כחודש חזרו מאירוע דומה ביוון בו ניצחו יריבים מקומיים. עוד קודם לכן, באירוע ייחודי שנערך בישראל וסוקר ארוכות על ידי ערוץ הספורט, ניצח האח הבכור יריבים מאירן וממקדוניה והביא הרבה כבוד כחול-לבן.

בעוד כשלושה שבועות, בשביעי ביולי, יתחרו השניים מול שני יריבים טורקיים במסגרת ליגת הקרבות הישראלית (IMC) באירוע שיערך באולם ייחודי בעיר אשדוד. מלבד הקרב של כל אחד מבני משפחת כחלון, ייערכו גם 12 קרבות נוספים- במהלכם יגיעו שלושה לוחמים אירופאיים להתחרות בשלושה קרבות וכן תינתן הזדמנות ללוחמים צעירים לקבל במה.

אורון, שיתמודד מול אחד היריבים האירופאיים שיגיע מטורקיה, מספר כי במהלך השבוע שעבר נרכשו עשרות כרטיסים מצד אנשים המתכוונים לעודד את היריב הטורקי, ומקווה כי כמו בעבר- גם הפעם יגיעו חבריו, בני משפחתו וחובבי התחום מהעיר והסביבה לתמוך בו בקרב המיוחד, שעשוי להיות האחרון שלו ושל אחיו בישראל. "מיד אחרי הקרב, בתחילת אוגוסט, אנחנו עולים על מטוס ללאס וגאס לפגישה עם ארגון UFC, הנחשב לארגון הגדול ביותר בעולם בתחום שילוב אומניות הלחימה", מספר בר, ואחיו אורון מוסיף: "אני מקווה שנחתום על הסכם שם ונצטרף לליגה הזו, שהיא חלומו של כל לוחם בתחום. אם נעשה הקבלה לכדורגל וכדורסל- זה כמו ששחקן יחתום בברצלונה או יצטרף ל-NBA".

לדבריהם של השניים, הצטרפות לליגה האמריקאית תאסור עליהם מלהשתתף בכל זירה אחרת ברחבי העולם- בהתאם לתקנון ה-UFC- מה שאומר שהקרב בתחילת יולי באשדוד יהיה ככל הנראה האחרון שלהם בארץ הקודש, "בארץ אי אפשר להתפרנס מהתחום. אין מספיק ספונסרים, אין משקיעים. יש אטימות כלשהי בנושא ספורט יחידני, למרות שהספורטאים הללו מצליחים הרבה יותר מאשר כדורגל או כדורסל", ממשיך אורון. "בגלל שזה אמור להיות הקרב האחרון שלנו בארץ חשוב לנו להרגיש את תמיכת הקהל. אנחנו רוצים לנצח בשביל המדינה", משלים אחיו בר.

מאזנם של השניים בקריירה מושלם עד כה, ועומד על 10 ניצחונות לצד 0 הפסדים אצל אורון וארבעה ניצחונות לעומת 0 הפסדים אצל בר. "מה יקרה אם נפסיד? כמובן שנתאכזב, אך כמו בכל דבר בחיים אף אחד לא מבטיח לך שתנצח. העיקר הוא שאתה יורד מהקרב בהרגשה שנתת את כולך. לספורטאי אסור לחשוש מההפסד כיוון שהפסד הוא החבר הכי טוב של הניצחון, וזו לא קלישאה. אנו קוראים לכל תושבי העיר והסביבה להגיע לתמוך בנו. יהיו כרטיסים מסובסדים לתושבי קריית מלאכי שאפשר לרכוש בחנות אלון טלפון או דרכנו".

לחץ להמשך קריאה

ספורט

מחשבים מסלול

במועדון הכדורגל המקומי מחפשים את הדרך האולטימטיבית לקראת עונת המשחקים הקרובה, ובוחנים אפשרות לשלב אושיות ספורט מקומיות בניהולה. בתווך, נעשים ניסיונות להקמת מועדון מקומי חדש- בית"ר קריית מלאכי

פורסם

בתאריך

על ידי

ההכנות לקראת העונה הבאה על כר הדשא אמנם טרם החלו, אך מתברר כי מאחורי הקלעים ממשיכים הגורמים הספורטיביים בעיר לעבוד שעות נוספות.
ל-"המקור" נודע כי במהלך השבוע האחרון נערכו אצל ראש העירייה אליהו זוהר מספר פגישות בנוגע להמשך דרכו של מועדון הכדורגל המקומי- והעמדתו מבחינה ניהולית ותקציבית לקראת העונה הבאה.

במהלך הפגישות נדונה האפשרות לפיה המועדון יחזור להיות מנוהל תחת עמותה חדשה, כפי שקבע בית המשפט בסיומו של הליך הפירוק, וזו תורכב ממספר אושיות ספורטיביות שלקחו חלק בניהול המועדון בהווה ובעבר.

בין היתר, עלו שמותיהם של ישראל וירון מלכה כמצטרפים פוטנציאליים לניהול העמותה החדשה, וככאלה שהשכלתם המקצועית והניהולית עשויה לתרום רבות למועדון הכדורגל המקומי. כמו כן, הועלתה אפשרות לפיה מספר אוהדים ירשמו כחברי עמותה וינסו לגייס לקבוצה תרומות מאנשי עסקים מקומיים.

כזכור, טען לפני מספר שבועות יו"ר הקרן לפיתוח וממלא מקום ראש העירייה, שמעון חזן, כי בהתאחדות לכדורגל מצפים מהמועדון המקומי לקיים את הוראת בית המשפט ולהקים עמותה חדשה שתנהל אותו החל מהעונה הקרובה. לדבריו של חזן, הכוונה היא כי כבר בקרוב יועבר המועדון מניהולה של הקרן לפיתוח לחסותה של עמותה החדשה, ואילו הקרן, שבראשותו של חזן, תסתפק בהמשך התמיכה החיצונית.

עם זאת, טענו השבוע גורמים שונים כי הליך הקמת העמותה צפוי לארוך חודשים ארוכים, ועל כן את ההכנות התקציביות והמקצועיות לקראת העונה הקרובה אמורים יהיו לעשות בכל מקרה אנשי הקרן לפיתוח ומנכ"ל המועדון בפועל, דורון אוחיון.

בתוך כך, הועברה ביום ראשון השבוע המשכורת האחרונה של שחקני המועדון, שצפוי לסיים את העונה בגירעון של 40-50 אלף שקלים.

בית"ר מקומית?

במקביל לניסיונות לפתור את סוגיית ניהול מועדון "מכבי" המקומי, קיים ראש העירייה זוהר פגישה נוספת עם מספר גורמים בעיר, שהעלו בפניו את האפשרות להקים מועדון נוסף- "בית"ר קריית מלאכי"- שיחל את דרכו בליגה ג' ויהווה מקום מפלט מקצועי לשחקני הבית של המועדון ושחקני הנוער שלו שלא מצאו את מקומם בו.
זוהר לא פסל את האפשרות על הסף, ואף נתן את ברכת הדרך למהלך וציין כי יסכים להעמיד לטובתו את האצטדיון העירוני אם יהיה בכך צורך.
עם זאת, טענו גורמים במועדון המקומי כי מדובר במהלך שספק רב אם ייצא אל הפועל, שכן מדובר בהליך שדורש פרוצדורה ארוכה וכן עשרות אלפי שקלים כדי להתחיל להניע את המהלך.

לחץ להמשך קריאה

ספורט

ושוב איתכם

אחרי שבוטל בקיץ שעבר, ישוב למחוזותינו בתחילת חודש יולי טורניר הקטרגל המסורתי- ויוקדש גם השנה לזכרם של חי-זיזי ושני קריאף ז"לכל הקבוצות תשובצנה בבית אחד, שלאחריו יערך שלב הנוק-אאוט הדרמטי. עלות ההשתתפות: 1200 ש"ח בלבד. טורניר הילדים והנוער יחל ב-15 ביולי

פורסם

בתאריך

על ידי

הוא חוזר: המרענן הרשמי של עונת הקיץ, הלא הוא טורניר הקטרגל המסורתי, ישוב למחוזותינו בתחילת חודש יולי וימלא עבור מאות משתתפים וצופים את חודשי הפגרה הריקים.
גם השנה, זו השנה החמישית ברציפות (לא שוחק ב-2014 בעקבות מבצע 'צוק איתן' וב-2017 בשל מיעוט משתתפים) יוקדש הטורניר לזכרם של חי-זיזי ושני קריאף ז"ל, שנהרגו בתאונת "פגע וברח" ביולי 2011 והותירו אחריהם בני משפחה וחברים כואבים.

אירוע הפתיחה של הטורניר יערך ביום שני, ה-2.7.17, במסגרתו יתקיים גם טקס קצר לזכרם של חי ושני ז"ל. הוא ישוחק בימי שני, רביעי וחמישי החל מהשעה 19:00, במתכונת של שלב בתים (בית אחד של 10 קבוצות) ושיטת נוק-אאוט, עד אשר תוכתר הזוכה המאושרת של טורניר 2018 בתחילת חודש אוגוסט.

בשונה מהשנה שעברה ומזו שקדמה לה, בה הלינו ראשי הקבוצות על הפרסים למקומות הראשונים ועל מחיר ההשתתפות, החליטו בקרן לפיתוח ובמחלקת הספורט של העירייה, המוציאים לפועל של הטורניר יחד עם מנהלו בפועל, יוני פרץ, להפחית את דמי הרישום באופן דרמטי, והם יעמדו על 1200 ש"ח בלבד לקבוצה בת 10 משתתפים. כמו כן, שודרג הפרס לזוכה בטורניר- שתקבל פרס כספי מכובד. הקבוצה במקום השני תזכה בארוחת ערב מפנקת באחת המסעדות באזור.

כבר עתה, ימים ספורים בלבד לאחר ההודעה על תחילת ההרשמה, הביעו התעניינות בטורניר קבוצות רבות, חלקן מוכרות משנים קודמות וחלקן פחות, ונרשמו אליו כבר 8 קבוצות כך שמכסת הקבוצות צפויה להתמלא לחלוטין כבר בימים הקרובים. ההרשמה תיסגר ב-12/6/18.

לפני כשנתיים, כזכור, הגיעו למשחק הגמר קבוצות אושר עבודות בניה ופרח הכל לגינה, שלא הצליחו להשיג הכרעה במסגרת הזמן החוקי והתפנו לבעיטות הכרעה מהנקודה הלבנה. אלא שטעות בספירת הבעיטות העניקה שלא בצדק את הניצחון לקבוצת אושר עבודות בנייה, מה שגרר גל תגובות נזעמות מצד שחקני היריבה, כמו גם מצידם של צופים רבים. רק התערבות של מנהל מחלקת הספורט, הראל מלכה, שהפגיש בין ראשי הקבוצות ויזם פיתרון מוסכם בין הצדדים, הניחה את דעתם של השניים.
את הטורניר, שעשוי להיערך במגרש החדש בשכונת קיבוץ גלויות, ינהל גם השנה הפעיל יוני פרץ וישפוט אותו השופט יניב רוזנצוויג. ההרשמה לטורניר נעשית במשרדי הקרן לפיתוח בבניין העירייה.

>>> קטרגל ילדים ונוער. במהלך חודש יולי יפתח גם טורניר הקטרגל של הילדים והנוער, שייערך כבכל שנה במגרש בשכונת ויצמן (סמוך לבי"ס אלי כהן). את הטורניר ינהל אלי אנייאו, והוא ייערך בחסות מחלקת הנוער המקומית, הקרן לפיתוח ועיריית קריית מלאכי. הטורניר יחולק לשלוש קבוצות גילאים- כיתות ד'-ו', כיתות ז'-ט', וכיתות י'-יב', כאשר בכל קבוצה יוענק פרס למנצחת ולסגניתה. עלות ההשתתפות תעמוד על 100 שקלים בלבד.

>>> קבוצת הילדים של המועדון המקומי סיימה ביום רביעי שעבר את עונת המשחקים הראשונה שלה בליגת הילדים עם ניצחון גדול 7-1 על שדרות בחוץ. הצוות המקצועי, בראשם של שרון רפאל, אלי אנייאו וצ'רלי ביסמוט ביקשו להודות להורים, לחניכים על עונת משחקים פוריה ומשמחת, והוסיפו כי הם כבר מחכים ומתכננים את העונה הבאה של הקבוצה.

לחץ להמשך קריאה