צור עימנו קשר
https://hkm.co.il/wp-content/uploads/2018/06/Untitled-2.jpg

חדשות

לא רואים ממטר

עם כל הכבוד לגן שעשועים, יש עוד הרבה מה לשפר בעיר הזאת, וראש העירייה רק מחכה שזה יקרה מאליו, או שמישהו אחר יכתיב לו

פורסם

בתאריך

בכל ערב יום השואה אני הולך לראות את הטקס המיוחד של העיר שלנו. בתור אחד שלא מהעדות האלה, אני מרגיש צורך כיהודי לעמוד שם ולהתייחד עם זכרם של אנשים שבסך הכל היו יהודים. בימים כאלה אני מבין יותר את המשמעות של האחדות הכל כך נחוצה, את הרצון למחוק כל סממן עדתי ולהיות עם אחד. רק שרגע אחר כך אנחנו חוזרים להיות שונים, אנחנו מקללים את הגפילטע שלהם והם באים לבקש ממני מופלטה. ככה אנחנו, יהודים.

אני לא מכיר אישית אף אחד שהיה שם. בגילי המתקדם בטח הייתי אמור לפגוש מישהו שהיה ניצול שואה,  לצערי לא יצא. קריית מלאכי לא משופעת באנשים כאלה וגם אם הם עדיין חיים בינינו סביר להניח שאפגוש אותם בקופת החולים בתור הארוך הזה, ולא אשאל לשמם. וואלה, בכל פעם שאני רואה את המספר על היד אני בולע רוק ואפילו נותן להם את התור שלי, כי מה יש לי לעשות, למהר לשמוע את אשתי בבית?

האחדות הזאת מופיעה רק בימי אבל וזיכרון. בימים רגילים אנחנו לא בני אדם, אנחנו יותר בכיוון של לעשות עבור עצמנו ולא להסתכל הצדה. אני רואה את זה בכל פעם כשאני פוגש פעיל פוליטי כלשהו, שמבקש ממני בעיקר לשרת אותו. כשאני אומר לו לעשות משהו בשביל הקשישים הוא מחייך ואומר שהם הצביעו למישהו אחר. ככה זה כאן, או שאתה איתי או שאתה נגדי, אין אמצע, אין שליחות ציבורית, רק שירות עצמי. וואלה, תראו איך האנשים של אליהו זוהר גררו את כל הקשישים של העיר לקלפיות ואיך שום דבר לא השתפר עבור האוכלוסייה הזאת. אני ברוך השם מסתפק במה שיש, מה יגידו אלה שאנחנו אפילו לא מודעים לעצם קיומם וסבלם ולאיש לא אכפת?

בשבוע שעבר קראתי ששי סיום החליט לצאת נגד המתרחש במחלקת הרווחה שהוא אחראי עליה ולומר שככה אי אפשר לעבוד. וואלה צודק הבחור, רק חבל שלקח לו שנה וחצי להבין איפה הוא חי ועם מי הוא עובד. אני מעריך את הבחור הזה, הוא לקח על עצמו את התחום הכי קשה ועכשיו כנראה נתקל במוקשים של ראש העירייה. מה, זוהר צריך מישהו שיפחית את כוחו בקרב האוכלוסייה הנזקקת ויעצים אותה ככה שהיא לא תהיה תלויה בו? ממש לא. את סיום הצעיר הוא שלח לשם כמו שנתניהו שלח את יאיר לפיד לאוצר וציפה שייכשל. רק שסיום לא מתכוון להיכשל, והוא בניגוד ללפיד למד את החומר ומאתר בעיות שהן בעצם האנשים של זוהר. הבנתם?

כך יוצא שמי שבא לעבודה נתקל באלה שבאים לעבוד על כולם. זה המצב כאן, כולם דופקים את כולם כדי שהמצב יישאר כמו שהוא ואז אפשר יהיה לשלוט. אם זוהר היה באמת דואג לחלשים הוא היה מביא לכאן מקומות עבודה או לפחות דופק על הדלת של משרד התעסוקה ומבקשים הכשרה מקצועית לאנשים כדי שיוכלו ללמוד מקצוע. אבל טוב לו ככה, הוא מעדיף לבנות להם עוד מתקן שעשועים או להביא לכאן פסטיבל, מבורך ככל שיהיה, מאשר עתיד טוב יותר. בעיניו הנראות יותר חשובה מהתוכן, כי מה שאנשים רואים בעיניים יותר קל לתת מאשר להסביר להם באוזניים. מספיק לראות את האנשים שלו בפייסבוק מבקשים שנגיד לו תודה ואומרים שהוא הכי טוב שיש, כי עליהם הוא מצליח לעבוד טוב-טוב והם ממשיכים את העבודה ומוכרים מציאות מדומה לתושבים. מעניין שכל השאר שותקים, ומי שמגן עליו אלה אנשים שעובדים איתו או אצלו ומקבלים שכר, אז מה הם רוצים מכל השאר שמבינים את חומרת המצב ולא שותקים?

ראיתי את העליהום בפייסבוק על עורך העיתון הזה שמנה את המגרעות של ראש העירייה שכל ילד מבחין בהם, אבל אלו שהפכו עצמם לאבירי השלטון לא מוכנים לקבל זאת. אולי תסבירו לי פעם איך בנאדם שגר במעלה אדומים מעז להעביר עלינו ביקורת או לשבח את ראש העירייה כשהוא אוכל מהידיים שלו, אין לו בושה? ואיך תסבירו את ההיא שבעלה קיבל ג'וב אחרי הבחירות, היא יכולה להגיד משהו רע על זוהר, גם אם יש מה להגיד? וההוא שמינה עצמו לדובר אישי של ראש העירייה, בעוד שזוהר עצמו היה מעדיף שיסתום?

אני לא מסכים עם כל מה שכתב העורך, אבל אני יודע שיש דברים שהוא צדק בהם, לא בהכל הוא טעה. לזוהר יש יחסי ציבור טובים, אבל המעשים, אין מה לעשות, הרבה פחות טובים מהדיבורים. הנה, שנה ומשהו רן ויצמן לא היה במועצת העיר והוא לא עשה עם זה כלום. זה מעיד על חולשה, על חוסר יכולת לטפל באמת בדברים החשובים. עם כל הכבוד לגן שעשועים, יש עוד הרבה מה לשפר בעיר הזאת וראש העירייה רק מחכה שזה יקרה מאליו, או שמישהו אחר יכתיב לו. אפילו את מניעת העלאת הארנונה המדינה כפתה עליו (בינתיים), אחרי שרצה לשלוח לכם יד לכיס, במקום שהוא יבין את המצוקה ויבטל את זה לבד. זה ראש עירייה חזק? זה בלוף.

יאללה, ביסלאמה.

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -

בחירות 2018

מלכה הודיע כי יתמודד – התושבים הגיבו בזעם

ראש העיר לשעבר הכריז אתמול כי יתמודד על האפשרות לשוב לתפקיד ממנו הודח לאחר הרשעתו בפלילים, וקיבל מבול של תגובות שליליות בפייסבוק. גורם במחנהו: "נבהלנו מכמות המגיבים נגדו, היינו בטוחים שההתמודדות שלו תתקבל אחרת". מלכה עצמו אמר: "בטוח שנצליח להוביל את העיר לעתיד טוב"

פורסם

בתאריך

על ידי

שש שנים אחרי שהודח מתפקידו לאחר שהודה והורשע בעבירות של הטרדה מינית, הפרת אמונים ועבירות על חוק התכנון והבנייה, הודיע אתמול (חמישי) ראש העיר לשעבר מוטי מלכה על חזרתו לזירה הפוליטית. בהודעה שפורסמה בעמוד הפייסבוק של עיתון "מה נשמע" הודיע מלכה כי יתמודד על ראשות העיר בבחירות בעוד ארבעה חודשים. "החלטתי להעדיף את טובת קרית מלאכי על פני טובתי האישית", אמר מלכה. הפוסט עם ההודעה בפייסבוק זכה למבול של תגובות זועמות של תושבים המתנגדים לחזרתו של ראש העיר לשעבר לחיים הפוליטיים, לאור הרשעתו בפלילים ומעשיו בתקופת כהונתו.
בהודעה שפרסם מלכה הוא כתב: "בחודשים האחרונים זכיתי לפניות רבות מתושבים בעיר ומצד אנשי ציבור מכל המגזרים המביעים בי את תמיכתם וקוראים לי להתמודד לראשות העיר בבחירות שיתקיימו בע"ה בסוף חודש אוקטובר. אני בטוח שיחד אתכם ובשילוב חברים נוספים המאמינים בדרך נצליח להוביל את העיר שלנו אל עתיד טוב יותר. קרית מלאכי זקוקה בימים אלה יותר מתמיד למנהיגות מובילה, יוזמת ופורצת דרך. ניסיון העבר מלמד שיש בכוחי להפוך את היישוב בו אנו חיים למקום טוב יותר. אני קורא לכם להצטרף אליי תוך הבטחה לעשות לילות כימים למען עתידנו ועתיד ילדינו".
התגובות לא איחרו לבוא, ובעוד את התגובות החיוביות לחזרתו של מלכה אפשר היה לספור על כף יד אחת, עשרות תושבים שפכו אש וגופרית על הודעתו. "אדם שידיו מוכתמות בהטרדת נשים, אסור לו לשרת במשרה כזו! פשוט אסור!", כתבה תושבת אחת והוסיפה: "תתבייש". תושב אחר כתב "בושה וחרפה", ותושב נוסף היה ציורי וכתב: "אם הוא יקבל יותר משלושה קולות צריך לצבוע את הקריה בכחול ולזרוק אותה לים". תגובות שליליות נוספות שהופיעו בפוסט נמחקו.
מירי פורסט, אחת המתלוננת שמלכה הודה כי ביצע בה עבירות מין ואף שילם לה פיצויים במסגרת הסדר הטיעון, כתבה בדף הפייסבוק הפרטי שלה כי היא "הוכתה בתדהמה" כששמעה על כוונתו של מלכה לחזור אל "זירת הפשע", כדבריה, והוסיפה: "אם השפל, הסוטה המנוול לא יסיר את מועמדותו שהגיש לראשות העיר, (אני, ה"ה) מקווה שתושבי קרית מלאכי יעשו הכל כדי שהוא לא יכנס שוב לבית בו העיז לבצע בכוח השררה את מעשיו הנבזים".
פעיל במחנהו של מלכה – שמקווה לקבל את תמיכתם של הקהילה האתיופית – אמר כי במחנה הופתעו מעוצמת ההתנגדות שהופיעה בפייסבוק. "צפינו את זה שיהיה גל של דיבורים בנושא הזה, אבל לא חשבנו שזה יהיה בהיקף כזה. שמונים אחוז מהתגובות היו שליליות וגם המגיבים בעד היו בעלי אינטרס כזה או אחר. כמעט לא היו אנשים מן השורה, עמך, שהגיבו בעד. רגע של הכרזה אמור להיות משהו חגיגי, וכאן זה לא היה המצב לצערי. אבל אני מאמין שזה עוד יתהפך והציבור יבין שמוטי צריך לחזור לראשות".
לחץ להמשך קריאה

חדשות

הקרב על החנייה

גבריאל אדינייב, תושב העיר בעל 105 אחוזי נכות, פנה לעירייה בבקשה לקבל חניית נכים מסומנת סמוך למקום מגוריו- אולם סורב בטענה שבחצר ביתו ישנה חניה מאושרת בטאבו: "אין לי שום חניה בחצר הבית. אני לא יודע מאיפה הביאו את זה", אמר אדינייב. העירייה בתגובה: "על פי המסמכים שהגיש התושב הוא אינו זכאי על פי חוק לחניית נכה. קיימת זכות ערעור"

פורסם

בתאריך

על ידי

ועדות שונות של הביטוח הלאומי קבעו והכריעו כי גבריאל אדינייב, תושב קריית מלאכי המתגורר בשכונת חב"ד בעיר, הוא נכה 105 אחוזים. אם כך, מדוע עיריית קריית מלאכי ממאנת מלהעניק לו את מקום החנייה לנכה כמתבקש על פי החוק? אם תשאלו אותו, כנראה שמדובר בזלזול של ממש.

נכותו של אדינייב מתאפיינת בעיקר בפלג גופו העליון, מה שמקשה על הליכתו וניידותו. לדבריו, הוא פנה לפני מספר חודשים אל העירייה בבקשה לקבל את חניית הנכה המגיעה לו על פי חוק בסמוך לביתו- אולם שם, כך לטענתו, החל שלב ההתחמקויות: "פניתי בתחילה לראש העיר אליהו זוהר, שהבטיח לי שיטפל בזה תוך ימים ספורים ושבעירייה ידאגו לחניית נכים עד 200 מטר מהבית, כפי שכתוב בחוק. לצערי זה לא קרה", סיפר אדינייב בשיחה עם "המקור" השבוע, והוסיף: "מאז אותה הבטחה לא קרה שום דבר. עד היום אני מחכה לחניה".

אלא שאדינייב לא התייאש, וחזר ללשכתו של ראש העירייה בשנית- שם קיבל לטענתו תשובה שונה לחלוטין, "אמרו לי שאין אפשרות לתחום חניה בסמוך לבית מכיוון שיש דיירים מסביב שדורשים חניות גם הם", אמר אדינייב, שציין כי זוהר הבטיח לו שוב באותו מעמד שידאג לטפל בבקשתו לחנייה.

"עבר מאז הרבה מאוד זמן. אותי לא מעניין מה קורה עם הדיירים האחרים. אני נכה לא מרצון. אם בביטוח הלאומי קבעו שאני נכה ושמגיעה לי חניה מדוע בעירייה ממשיכים לטרטר אותי? יש לי את כל המסמכים כך שאני לא מבין למה בעיריית קריית מלאכי מחליטים להתעלם מהבקשה הכל כך בסיסית שלי", תהה אדינייב, שציין כי בעיית החנייה הופכת עבורו חמורה שבעתיים בשל היותו מתגורר בסמוך למתחם האירועים חמ"ה שבשכונת חב"ד בעיר, "בימים בהם יש אירועים אני נאלץ לחנות בכניסה לשכונה וללכת את כל הדרך הביתה ברגל, משימה שעבורי היא כמעט בלתי אפשרית", הוסיף אדינייב בכאב.

אלא שעל העירייה בקשתו של אדינייב לא עשתה רושם, ובחודש נובמבר האחרון היא שלחה אליו מכתב רשמי שמבשר לו כי הוא לא זכאי לקבל חניה בסמוך לביתו: "הבקשה שהגשת נבדקה והוחלט שאינה עומדת בקריטריונים כפי שהעירייה פרסמה. לצערנו בקשתך נדחית כיוון שיש לך חניה מאושרת בחצר הבית ומאושרת על ידי הטאבו", נכתב שם. אדינייב לעומת זאת, לא מבין על איזה חניה העירייה מדברת: "אין לי שום חניה בחצר הבית. אני לא יודע מאיפה הביאו את זה".

גם ילדיו של אדינייב, שמלווים את אביהם בניסיונותיו לקבל את חניית הנכה לה הוא זכאי לטענתו על פי חוק, מספרים על יחס מזלזל מצידה של העירייה. בתו, אנג'לינה, מספרת כי אחד מאנשי העירייה אף הגדיל לעשות והטיח בפני אביה כי לא משנה מה יקרה- הוא ידאג אישית שאביה לא יקבל את חניית הנכה. "אני לא אחשוף את שמו כדי לא להביך אותו, אבל מסתבר שחלק מהאנשים החליטו משום מה להפוך את הטיפול בנו לאישי", אמרה השבוע אדינייב, שהוסיפה: "ניסינו לפנות בדרכים נעימות וכרגע לא קורה עם זה שום דבר. במידה ובעירייה יחליטו להמשיך בגישה הזו נשקול את המשך צעדינו, לרבות פניה דרך בית משפט. אם בעירייה לא יתפכחו וידאגו להקצות לאבא שלי חניה כפי שמגיע לו בחוק אני מניחה שנפנה לערכאות משפטיות", סיכמה.

מעיריית קרית מלאכי נמסר בתגובה: "על פי המסמכים שהגיש התושב, הוא אינו זכאי על פי החוק לחניית נכה. קיימת זכות ערעור ובאם יוגשו המסמכים הרלוונטיים, יתקיים דיון נוסף".

לחץ להמשך קריאה

חדשות

המראה בסימן שאלה: משרד הפנים הקפיא העברת תקציבים לעירייה לאחר שלא עמדה ביעדים שהוצבו לה

מיליוני שקלים שהעירייה הייתה אמורה לקבל ממשרד הפנים לא הועברו, לאחר שהמשרד קבע כי העירייה לא עומדת ביעדי התכנית השאפתנית. בעקבות אי העברת הכספים הורה החשב המלווה לעצור את כל הזמנות העבודה, ונמנע מחתימה על התחייבויות כספיות. גורם בכיר: "במשך ימים ארוכים לא אישרו לנו להוציא אפילו מאה שקל". העירייה בתגובה: "מדובר בשינוי סעיף אחד בהסכם. נעשים מאמצים כדי לחזור למתכונת המקורית"

פורסם

בתאריך

על ידי

משרד הפנים הקפיא העברה של מיליוני שקלים שהובטחו לעיריית קריית מלאכי כמענקים לאחר שנמצא כי העירייה לא עמדה ביעדי תכנית ההמראה עליה חתמה. כך נודע ל"המקור". בעקבות זאת, הורה החשב המלווה מטעם המשרד לעצור באופן מוחלט את כל הזמנות העבודה העתידיות, ונמנע מחתימה על התחייבויות להוצאות כספיות. בעירייה טוענים כי מקור הקפאת הכספים נעוץ בשינוי סעיפים בתכנית ההמראה, וכי הם פועלים מול משרד הפנים לשם העברת הכספים כפי שנקבע בתכנית.
תכנית ההמראה נחתמה לפני כחצי שנה, בנוכחותו של שר הפנים אריה דרעי, שהגיע לביקור מיוחד בעיר. לפי התכנית, שמתפרסת על פני שש שנים, אמורה לקבל העירייה עשרות מיליוני שקלים במענקים ובהלוואות ארוכות טווח, וזאת לצורך התפתחותה, בין היתר בנוגע להיקפי האוכלוסייה החדשה שצפויה להגיע להתגורר בעיר בשנים הקרובות. חלק ניכר מהתקציב של התכנית – 25 מתוך 73 מיליון שקלים – מופנה לטובת קליטת האוכלוסיות החדשות, וכן לטובת המשך פיתוח ואכלוס איזור התעשייה החדש בתימורים. במסגרת התכנית התחייבה העירייה לשורה ארוכה של צעדים לטובת התייעלותה, צמצום הוצאות בלתי רצויות וכן הגדלת נטל המס על תושבי העיר. כך למשל התחייבה העירייה להרחיב את מערך החנייה בתשלום, להגדיל את היקפי ההכנסות מדוחות וקנסות חנייה וכן להטיל לכל המאוחר עד יוני 2019 מס שילוט על כלל העסקים בעיר. כל מהלכים אלו צפויים להכניס לעירייה, במצטבר ולאורך 6 שנות התכנית, מיליונים רבים של שקלים.

עירייה בהקפאה


אלא שלמרות התכניות הגרנדיוזיות, במציאות נתקלת העירייה בקשיים רבים. "חתמנו על התכנית בלי לדעת האם אנחנו באמת יכולים לעמוד ביעדים", אמר גורם בכיר מאוד בקואליציה השבוע. "עכשיו אנחנו נתקלים בתוצאות של זה".
התוצאות עליהן מדבר הגורם הבכיר בקואליציה הן כאמור הקפאת העברת הכספים מטעם משרד הפנים. לפי מידע שהגיע לידי "המקור", במשרד הפנים לא רוו נחת מהתנהלות הדברים, ומהעובדה כי העירייה אינה עומדת ביעדים שהוצבו לה. בעקבות זאת הורה מנכ"ל המשרד על הקפאת העברת תקציבים בסך מיליוני שקלים לטובת העירייה. "היינו צריכים לקבל שישה מיליון שקל וקיבלנו רק שני מיליון", אמר גורם פוליטי הבקיא בפרטים. "החשב המלווה אמר שהוא לא מאשר הוצאה של שקל עד שלא פותרים את הבעיה הזאת". לדברי הגורם, מספר רב של יחידות דיור בשכונות החדשות לא אוכלסו במועד אליו התחייבו בעירייה, דבר שבין היתר גרם גם הוא להקפאת העברת התקציבים.

מעיריית קרית מלאכי נמסר בתגובה: "תכנית ההמראה בגובה כ-75 מיליון שקלים הינה תכנית כלכלית מקיפה הכוללת השקעות בחינוך, תשתיות, נגישות טכנולוגית, סביבה ירוקה ועוד. לאור עמידה בכל היעדים, עיריית קרית מלאכי קיבלה לאחרונה את הכספים לשנת 2017 במסגרת התכנית. בשל בקשה של פקידים במשרד הפנים לשינוי סעיף אחד בהסכם, נעשים מאמצים מול הדרג הבכיר כדי לחזור למתכונת המקורית ולא לפגוע במסגרת התקציב. קרית מלאכי פועלת בשנים האחרונות מתוך אחריות כלכלית ואיזון תקציבי ונמשיך באותה הדרך".

לחץ להמשך קריאה