צור עימנו קשר
https://hkm.co.il/wp-content/uploads/2018/06/Untitled-2.jpg

פוליטיקה

כל אחד רוצה להיות מנכ"ל

הריצה לתפקיד מנכ"ל החברה הכלכלית נכנסת לישורת האחרונה. בעירייה יקיימו פגישות עם המועמדים המובילים, בסופן תבחר הוועדה את המנכ"ל החדש של החברה בין המועמדים: קובי עמר וציון רגב, הנחשבים למקורביו של ראש העירייה זוהר. גם רונן אתגר, אפרים ברקול ואבי יצחק הגישו מועמדות

פורסם

בתאריך

הישורת האחרונה בהליך בחירת המנכ"ל החדש של החברה הכלכלית תחל בשבועות הקרובים, עת יתחילו בעירייה ובוועדה הממיינת לקיים פגישות פרונטליות עם המועמדים השונים. למעלה מ-200 מועמדים פוטנציאלים הגישו את מועמדותם לכהונה בתפקיד הנחשק, כאשר מבין כלל המועמדים שהעמידו עצמם לבחירה ישנם לפחות חמישה מרכזיים המוכרים עקב פעילותם ועשייתם הציבורית בעיר ומשכך ההערכה היא כי סיכוייהם גוברים.

כזכור, כבר לפני מספר חודשים הודיעה העירייה כי החברה הכלכלית, אשר פעלה בקריית מלאכי ופעילותה הופסקה בשל קשיים כלכליים, תשוב לפעול בעיר, זאת נוכח ההצלחה של תכנית ההבראה והרצת "תכנית ההמראה" בארבע השנים הקרובות. על כן, מיד עם בחירתו של המנכ"ל החדש אמורה החברה הכלכלית לחזור לפעילות בתחומי העיר, ולעסוק בשלב הראשוני בעיקר בפיתוח השכונות החדשות, פיתוח אזור התעשייה וניהול פרויקטים כגון בניית הקאנטרי ושיפוץ הבריכה העירונית. בהמשך, תנהל החברה את הוצאתם לפועל של מספר פרויקטים עתידיים, המצויים כעת בפתחם של ראש העירייה אליהו זוהר והמנכ"ל תמיר היזמי. כאמור, מבין מאות המועמדים אשר העמידו עצמם לבחירה ישנם חמישה שמות מרכזיים אשר נראים כבעלי סיכויים טובים בהחלט לזכות בתפקיד, כולם תושבי קריית מלאכי בהווה או בעבר.

מי שמסתמן כבעל הסיכויים הגבוהים ביותר הוא קובי עמר, מנהל הקרן לפיתוח, הנחשב למקורבם של ראש העירייה זוהר וממלא מקומו, שמעון חזן. בעבר הוזכר שמו של עמר כמי שהליך מינויו למנכ"ל הקרן לפיתוח התבצע בצורה לא תקינה, כמו גם אישור דירקטוריון הקרן להעניק לו החזר הוצאות על סך 900 שקלים בחודש, מה שקיבל אזכור גם בדו"ח מבקר העירייה האחרון.
גם ציון רגב, מנהל אחריות תאגידית בחברת "גזית גלוב" הבורסאית ומי שנולד וגדל בקריית מלאכי, נחשב למועמד בעל סיכויים טובים להיבחר. כיום מתגורר רגב בירושלים, אך בשנים האחרונות ומתוקף תפקידו בחברת "גזית גלוב" הוא מעורב מאוד בענייני העיר. רגב עצמו גם מוערך מאוד בקרב ההנהגה המקומית, בעיקר בעיניהם של הבכירים שבה- ראש העירייה זוהר והמנכ"ל היזמי, שמעריכים את פועלו למען העיר בשנים האחרונות בעיקר נוכח השגת תרומות הנאמדות במיליוני שקלים. אלה עזרו, בין היתר, בהקמת המבנה החדש של מרכז הצעירים, סיום בנייתו של המרכז לגיל הרך בעיר ועוד.
המועמד השלישי, רונן אתגר, הוא תושב העיר שנולד וגדל בה, וגם הוא נחשב מועמד בעל סיכויים סבירים לקבל את תפקיד המנכ"ל. כיום משמש אתגר כמנהל בפרויקט יזמים צעירים.
המועמד הרביעי, אבי יצחק, הוא תושב העיר לשעבר המתגורר כיום ברחובות, ומשמש כמנהל מרחב דרום בדואר ישראל. רוב משפחתו של יצחק עדיין מתגוררת בעיר.
השם החמישי, אפרים ברקול, הוא תושב העיר המכהן בשנים האחרונות כיו"ר ועד ההורים העירוני בעיר, ובעבר אף ניסה להיבחר לתפקיד חבר המועצה. כיום מחזיק ברקול בתפקיד בכיר בחברת התכשיטים אבגד.

מיד עם כניסתו לתפקיד תוטל על המנכ"ל החדש המשימה לגייס קבלנים לצורך המשך פיתוחן של השכונות החדשות המתהוות במערב העיר ובצפונה, ובכללן שכונת כרמי הנדיב, הצפויה לכלול בסופו של דבר כ-3000 יחידות דיור חדשות. יש לציין כי יתרונה של החברה הכלכלית הוא בכך שהעירייה עשויה להרוויח משיתוף הפעולה עימה לא מעט כסף, שכן מעצם היותה מלכ"ר (מוסד ללא כוונת רווח) העירייה איננה מזדכה כלל על המע"מ שהיא משלמת לגורמים השונים. זאת, בניגוד לחברה הכלכלית, שהיא חברה מסחרית לכל דבר ועניין, והיא רשאית להזדכות על מע"מ, מה שיכול להכניס לעירייה מיליוני שקלים בטווח הארוך.

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בחירות 2018

מלכה הודיע כי יתמודד – התושבים הגיבו בזעם

ראש העיר לשעבר הכריז אתמול כי יתמודד על האפשרות לשוב לתפקיד ממנו הודח לאחר הרשעתו בפלילים, וקיבל מבול של תגובות שליליות בפייסבוק. גורם במחנהו: "נבהלנו מכמות המגיבים נגדו, היינו בטוחים שההתמודדות שלו תתקבל אחרת". מלכה עצמו אמר: "בטוח שנצליח להוביל את העיר לעתיד טוב"

פורסם

בתאריך

על ידי

שש שנים אחרי שהודח מתפקידו לאחר שהודה והורשע בעבירות של הטרדה מינית, הפרת אמונים ועבירות על חוק התכנון והבנייה, הודיע אתמול (חמישי) ראש העיר לשעבר מוטי מלכה על חזרתו לזירה הפוליטית. בהודעה שפורסמה בעמוד הפייסבוק של עיתון "מה נשמע" הודיע מלכה כי יתמודד על ראשות העיר בבחירות בעוד ארבעה חודשים. "החלטתי להעדיף את טובת קרית מלאכי על פני טובתי האישית", אמר מלכה. הפוסט עם ההודעה בפייסבוק זכה למבול של תגובות זועמות של תושבים המתנגדים לחזרתו של ראש העיר לשעבר לחיים הפוליטיים, לאור הרשעתו בפלילים ומעשיו בתקופת כהונתו.
בהודעה שפרסם מלכה הוא כתב: "בחודשים האחרונים זכיתי לפניות רבות מתושבים בעיר ומצד אנשי ציבור מכל המגזרים המביעים בי את תמיכתם וקוראים לי להתמודד לראשות העיר בבחירות שיתקיימו בע"ה בסוף חודש אוקטובר. אני בטוח שיחד אתכם ובשילוב חברים נוספים המאמינים בדרך נצליח להוביל את העיר שלנו אל עתיד טוב יותר. קרית מלאכי זקוקה בימים אלה יותר מתמיד למנהיגות מובילה, יוזמת ופורצת דרך. ניסיון העבר מלמד שיש בכוחי להפוך את היישוב בו אנו חיים למקום טוב יותר. אני קורא לכם להצטרף אליי תוך הבטחה לעשות לילות כימים למען עתידנו ועתיד ילדינו".
התגובות לא איחרו לבוא, ובעוד את התגובות החיוביות לחזרתו של מלכה אפשר היה לספור על כף יד אחת, עשרות תושבים שפכו אש וגופרית על הודעתו. "אדם שידיו מוכתמות בהטרדת נשים, אסור לו לשרת במשרה כזו! פשוט אסור!", כתבה תושבת אחת והוסיפה: "תתבייש". תושב אחר כתב "בושה וחרפה", ותושב נוסף היה ציורי וכתב: "אם הוא יקבל יותר משלושה קולות צריך לצבוע את הקריה בכחול ולזרוק אותה לים". תגובות שליליות נוספות שהופיעו בפוסט נמחקו.
מירי פורסט, אחת המתלוננת שמלכה הודה כי ביצע בה עבירות מין ואף שילם לה פיצויים במסגרת הסדר הטיעון, כתבה בדף הפייסבוק הפרטי שלה כי היא "הוכתה בתדהמה" כששמעה על כוונתו של מלכה לחזור אל "זירת הפשע", כדבריה, והוסיפה: "אם השפל, הסוטה המנוול לא יסיר את מועמדותו שהגיש לראשות העיר, (אני, ה"ה) מקווה שתושבי קרית מלאכי יעשו הכל כדי שהוא לא יכנס שוב לבית בו העיז לבצע בכוח השררה את מעשיו הנבזים".
פעיל במחנהו של מלכה – שמקווה לקבל את תמיכתם של הקהילה האתיופית – אמר כי במחנה הופתעו מעוצמת ההתנגדות שהופיעה בפייסבוק. "צפינו את זה שיהיה גל של דיבורים בנושא הזה, אבל לא חשבנו שזה יהיה בהיקף כזה. שמונים אחוז מהתגובות היו שליליות וגם המגיבים בעד היו בעלי אינטרס כזה או אחר. כמעט לא היו אנשים מן השורה, עמך, שהגיבו בעד. רגע של הכרזה אמור להיות משהו חגיגי, וכאן זה לא היה המצב לצערי. אבל אני מאמין שזה עוד יתהפך והציבור יבין שמוטי צריך לחזור לראשות".
לחץ להמשך קריאה

בחירות 2018

משחק הכיסאות של מישל

סגן ראש העירייה, מישל טפירו, צפוי להתמנות לתפקיד יו"ר המועצה הדתית מיד לאחר הבחירות הקרובות. כך טענו השבוע גורמים בכירים בעירייה. "שמעתי את הדברים. לא יודע מאיפה זה הגיע", אמר השבוע טפירו. הרב יוסף בלוי, המכהן כיום כיו"ר המועצה הדתית, מסר בתגובה: "מקווה שהקב"ה יעניק לי אריכות ימים שאוכל להגיע לבחירות. אקבל כל החלטה של הרב חיים פינטו שליט"א"

פורסם

בתאריך

על ידי

האם מערכת הבחירות המתקרבת תוביל לשינויים דרמטיים בשדרה הניהולית של המועצה הדתית המקומית? זו לפחות התמונה המסתמנת על פי גורמים שונים בעירייה, שסיפרו לאחרונה כי סגן ראש העירייה המכהן, מישל טפירו, יתמנה מיד לאחר הבחירות לתפקיד יו"ר המועצה הדתית ויחליף את היו"ר המכהן, הרב יוסף בלוי.

לטענת הגורמים, טפירו מנסה להגיע בשבועות האחרים להסכמה עם חברי סיעתו 'מאמינים' וראש העירייה זוהר, לפיה במידה ולא ימשיך לכהן כסגן ראש העירייה בשכר הוא יפנה את מקומו במועצת העיר ויתמנה לתפקיד יו"ר המועצה הדתית במקומו של היו"ר המכהן, הרב יוסף בלוי.

בשיחה שקיים עם "המקור" סיפר השבוע הרב בלוי כי הוא שמע על הדברים מפי מספר גורמים בלתי רשמיים, אולם לא קיבל כל פנייה המאמתת את השמועה, "פנו אלי מספר אנשים ואמרו שמישל טפירו עומד להחליף אותי. אני אישית לא שמעתי על זה, כך שאין לי מה להגיב לדברים", אמר בלוי.

לשאלה האם יסכים לפנות את מקומו למען טפירו ענה בלוי כי: "קודם כל אני מקווה שהקדוש ברוך הוא יעניק לי אריכות ימים ושאוכל להגיע לתקופה של הבחירות. כל חמש שנים בוחרים מחדש את אנשי המועצה הדתית, ומי שעושה את זה הוא הרב חיים פינטו שליט"א. כל החלטה שהוא יקבל אני אקבל בברכה".

אל הדברים של בלוי הצטרף גם טפירו עצמו, לפחות באופן רשמי, וטען כי הוא מכיר את הרחשים אך כרגע אין לו כל כוונה לוותר על מקומו במועצת העיר. עם זאת, השאיר טפירו פתח לאפשרות שיעבור למועצה הדתית, כשאמר כי לאחר הבחירות הכל אפשרי, "שמעתי את הדברים ואני לא יודע מאיפה זה הגיע. כרגע אני עוסק בחיבורים לסיעה (ש"ס, ה"ה) וכמובן במטרה לשרת את הציבור גם בחמש השנים הבאות בתור חבר מועצה".

טפירו הוסיף כי בבחירות הקרובות ש"ס וחב"ד ירוצו שוב תחת רשימה אחת, 'מאמינים'.

חרף אמירותיהם של שני האישים המרכזיים בסוגיה, הרי שגורמים במערכת הפוליטית התעקשו השבוע כי המצב שונה לחלוטין מההצהרות הרשמיות, וגרסו כי טפירו כבר קיבל מסרים לפיהם הוא לא יכהן כסגן ראש העירייה בקדנציה הבאה, "טפירו משאיר הכל פתוח עד אחרי הבחירות. בחדרי חדרים כבר הגיעו להסכמים", אמר גורם פוליטי בכיר, שהוסיף: "במקרה בו טפירו יתמנה ליו"ר המועצה הדתית שמעון חזן יקבל את תפקיד הסגן בשכר. זו עשויה להיות פשרה שתעזור לכל הצדדים", סיכם.

לחץ להמשך קריאה

בחירות 2018

התמיכה בטפירו נסדקת

שני רבנים וראשי כוללים מקומיים הודיעו הערב (חמישי) כי לא יתמכו בסגן ראש העירייה ויו"ר ש"ס המקומית, מישל טפירו, בבחירות הקרובות. "כמעט כל ראשי הכוללים בעיר לא מוכנים להמשיך עם טפירו", אמר הרב ישראל שייבה, שהוסיף כי התמיכה תועבר לשלומי מלכה. טפירו בתגובה: "שיבושם להם. אני ממשיך להיות יו"ר התנועה המקומית ולהוביל יחד עם חב"ד את הציבור החרדי והכללי"

פורסם

בתאריך

על ידי

הרב ישראל שייבה, אחד מנציגיו של הרב יהודה עמית מישיבת קריית מלאכי הליטאית, הודיע הערב (חמישי) בשיחה עם המקור כי כמה רבנים בעיר מתכוונים למשוך את תמיכתם מסגן ראש העירייה מישל טפירו בבחירות הקרובות ולהעמיד במקומו כנציגם את שלומי מלכה. לטענתו של שייבה, התמיכה בטפירו במערכת הבחירות האחרונה הייתה טעות, ועל כן החליטו מספר וראשי כוללים מקומיים להסיר את התמיכה בו כנציג ש"ס בבחירות הקרובות.

"אנחנו לא תומכים במישל טפירו בבחירות הקרובות", אמר שייבה בשיחה עם "המקור אונליין" הערב, והוסיף: "אין לנו שום דבר איתו וזו הייתה טעות שתמכנו בו בבחירות הקודמות, למרות שהיה איתו את שלומי מלכה שתיפקד יפה מאוד ודאג לציבור החרדי והכללי".

לשאלתנו מיהם אותם רבנים וראשי כוללים מקומיים שהחליטו להסיר את התמיכה בטפירו, אמר שייבה כי "יש כמה ראשי כוללים מקומיים שחושבים שמישל טפירו לא מתאים. יש כאלה שחושבים על מועמדים אחרים שייצגו אותם, אבל כמעט כולם לא מוכנים להמשיך עם טפירו. זה עניין של שבוע-שבועיים עד שנגבש את כולם".

אתם מתכוונים להדיח את מישל מראשות הסיעה?

"אנחנו לא חייבים שהוא יודח. יכול להיות שיש לו את קהל הבוחרים שלו והוא ייבחר, כפי שהוא טוען. תמיד הוא אומר שהוא שווה מנדט וחצי לבד, אז עכשיו הוא יצטרך להוכיח את זה בלי הציבור החרדי".

יש לכם מועמד חדש אליו תעבירו את תמיכתכם?

"אנחנו מריצים את שלומי מלכה. בשנים האחרונות נוכחנו לדעת שמדובר באדם אינטליגנט שעבד מאוד קשה. אדם רציני. אנחנו מתעסקים עם אדם ברמה הרבה יותר גבוהה ונתמוך בו בבחירות".

יש לציין כי בשלב זה רק שני רבנים שותפים בפומבי להודעה זו.

מישל טפירו מסר בתגובה לדברים "שיבושם להם, זו זכותם הדמוקרטית. אני ממשיך בדרך של הרב עובדיה יוסף זצ"ל. דרך שמתחברת עם כל העיר ולא דרך קיצונית. יש לי תנועה מעליי, מועצת חכמי התורה. הם הבוס. אני ממשיך להיות היו"ר של התנועה המקומית. ש"ס ממשיכה בדרך של הרב עובדיה. הציבור החרדי אחריי ברוך ה'. אני נמצא בשטח כל הזמן. יש פעילות, יש עשייה. הסיבה שהם פועלים כך היא שהם אנשים של אלי ישי. עד היום הפעילו עליי לחצים שאסכים ששלומי מלכה יהיה מספר 2 שלי ולא הסכמתי. מלכה הוא אולי איש של ש"ס, אבל הוא אמר כבר שהוא עובר לאלי ישי. אלה לא אנשים שבאים מהשטח של ש"ס. לרב עמית יש את הציבור שלו ולש"ס יש את שלה, שזה אומר ריצה משותפת יחד עם חב"ד. אנחנו נמשיך להוביל את הציבור החרדי והכללי בעיר".

 

טפירו. מאבד את תמיכתם של שני ראשי כוללים מקומיים

לחץ להמשך קריאה