צור עימנו קשר

פוליטיקה

כל אחד רוצה להיות מנכ"ל

הריצה לתפקיד מנכ"ל החברה הכלכלית נכנסת לישורת האחרונה. בעירייה יקיימו פגישות עם המועמדים המובילים, בסופן תבחר הוועדה את המנכ"ל החדש של החברה בין המועמדים: קובי עמר וציון רגב, הנחשבים למקורביו של ראש העירייה זוהר. גם רונן אתגר, אפרים ברקול ואבי יצחק הגישו מועמדות

פורסם

בתאריך

הישורת האחרונה בהליך בחירת המנכ"ל החדש של החברה הכלכלית תחל בשבועות הקרובים, עת יתחילו בעירייה ובוועדה הממיינת לקיים פגישות פרונטליות עם המועמדים השונים. למעלה מ-200 מועמדים פוטנציאלים הגישו את מועמדותם לכהונה בתפקיד הנחשק, כאשר מבין כלל המועמדים שהעמידו עצמם לבחירה ישנם לפחות חמישה מרכזיים המוכרים עקב פעילותם ועשייתם הציבורית בעיר ומשכך ההערכה היא כי סיכוייהם גוברים.

כזכור, כבר לפני מספר חודשים הודיעה העירייה כי החברה הכלכלית, אשר פעלה בקריית מלאכי ופעילותה הופסקה בשל קשיים כלכליים, תשוב לפעול בעיר, זאת נוכח ההצלחה של תכנית ההבראה והרצת "תכנית ההמראה" בארבע השנים הקרובות. על כן, מיד עם בחירתו של המנכ"ל החדש אמורה החברה הכלכלית לחזור לפעילות בתחומי העיר, ולעסוק בשלב הראשוני בעיקר בפיתוח השכונות החדשות, פיתוח אזור התעשייה וניהול פרויקטים כגון בניית הקאנטרי ושיפוץ הבריכה העירונית. בהמשך, תנהל החברה את הוצאתם לפועל של מספר פרויקטים עתידיים, המצויים כעת בפתחם של ראש העירייה אליהו זוהר והמנכ"ל תמיר היזמי. כאמור, מבין מאות המועמדים אשר העמידו עצמם לבחירה ישנם חמישה שמות מרכזיים אשר נראים כבעלי סיכויים טובים בהחלט לזכות בתפקיד, כולם תושבי קריית מלאכי בהווה או בעבר.

מי שמסתמן כבעל הסיכויים הגבוהים ביותר הוא קובי עמר, מנהל הקרן לפיתוח, הנחשב למקורבם של ראש העירייה זוהר וממלא מקומו, שמעון חזן. בעבר הוזכר שמו של עמר כמי שהליך מינויו למנכ"ל הקרן לפיתוח התבצע בצורה לא תקינה, כמו גם אישור דירקטוריון הקרן להעניק לו החזר הוצאות על סך 900 שקלים בחודש, מה שקיבל אזכור גם בדו"ח מבקר העירייה האחרון.
גם ציון רגב, מנהל אחריות תאגידית בחברת "גזית גלוב" הבורסאית ומי שנולד וגדל בקריית מלאכי, נחשב למועמד בעל סיכויים טובים להיבחר. כיום מתגורר רגב בירושלים, אך בשנים האחרונות ומתוקף תפקידו בחברת "גזית גלוב" הוא מעורב מאוד בענייני העיר. רגב עצמו גם מוערך מאוד בקרב ההנהגה המקומית, בעיקר בעיניהם של הבכירים שבה- ראש העירייה זוהר והמנכ"ל היזמי, שמעריכים את פועלו למען העיר בשנים האחרונות בעיקר נוכח השגת תרומות הנאמדות במיליוני שקלים. אלה עזרו, בין היתר, בהקמת המבנה החדש של מרכז הצעירים, סיום בנייתו של המרכז לגיל הרך בעיר ועוד.
המועמד השלישי, רונן אתגר, הוא תושב העיר שנולד וגדל בה, וגם הוא נחשב מועמד בעל סיכויים סבירים לקבל את תפקיד המנכ"ל. כיום משמש אתגר כמנהל בפרויקט יזמים צעירים.
המועמד הרביעי, אבי יצחק, הוא תושב העיר לשעבר המתגורר כיום ברחובות, ומשמש כמנהל מרחב דרום בדואר ישראל. רוב משפחתו של יצחק עדיין מתגוררת בעיר.
השם החמישי, אפרים ברקול, הוא תושב העיר המכהן בשנים האחרונות כיו"ר ועד ההורים העירוני בעיר, ובעבר אף ניסה להיבחר לתפקיד חבר המועצה. כיום מחזיק ברקול בתפקיד בכיר בחברת התכשיטים אבגד.

מיד עם כניסתו לתפקיד תוטל על המנכ"ל החדש המשימה לגייס קבלנים לצורך המשך פיתוחן של השכונות החדשות המתהוות במערב העיר ובצפונה, ובכללן שכונת כרמי הנדיב, הצפויה לכלול בסופו של דבר כ-3000 יחידות דיור חדשות. יש לציין כי יתרונה של החברה הכלכלית הוא בכך שהעירייה עשויה להרוויח משיתוף הפעולה עימה לא מעט כסף, שכן מעצם היותה מלכ"ר (מוסד ללא כוונת רווח) העירייה איננה מזדכה כלל על המע"מ שהיא משלמת לגורמים השונים. זאת, בניגוד לחברה הכלכלית, שהיא חברה מסחרית לכל דבר ועניין, והיא רשאית להזדכות על מע"מ, מה שיכול להכניס לעירייה מיליוני שקלים בטווח הארוך.

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.